Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Sardinia

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
328 replies to this topic

#19
christinne

christinne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.08.2007

View Postvata_pa_batz, on 14th July 2010, 10:58, said:

O soulutie ar fi vizitarea zonei de coasta de la Bosa (vest) pina la San Teodoro (est). Orasele din interior nu mi-au placut, Sassari spre exemplu este chiar catastrofa. In schimb Bosa (cetatea de pe deal) Alghero (orasul vechi) si Castelsardo merita vazute. Nu ratati Grotta di Nettuno. Si in zona lui Porto Torres sunt stranduri superbe. Inarmati-va cu harta, cu ghid turistic si cu gps. Indicatoarele mi s-au parut, mie cel putin, catastrofale.
Cum spunea cineva mai sus, insula este foarte mare, iar viteza este limitata chiar si pe soselele nationale la 50km/h. Personal n-am avut rabdare, sa fac drumuri lungi

am fost si eu vara asta in Sardinia, partea de nord, am stat in Alghero, care e un orasel dragut, dar cam prea linistit pt gusturile mele :). De Bosa auzisem asa multe lucruri, si m-a dezamagit cumplit :), poate am avut eu asteptari prea mari. Ce m-a impresionat cu adevarat au fost plaja La Pelosa, din Stintino si Cala Dragonara, langa Capo Caccia.

Edited by christinne, 25 August 2010 - 14:39.


#20
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Salut. Plecam si noi in sardinia in 24 iulie, pentru 10 zile in zona Valledoria si ne gandeam sa inchiriem o masina, sa putem sa vizitam mai multe zone. Aveti idee cumva de ceva tarife pentru o masinuta mica (Fiat Panda, 500, etc ). Cam cat costa pe zi sau pe saptamana... Daca aveti recomandari sunt binevenite. Multumim.

#21
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 11th July 2011, 15:05, said:

Salut. Plecam si noi in sardinia in 24 iulie, pentru 10 zile in zona Valledoria si ne gandeam sa inchiriem o masina, sa putem sa vizitam mai multe zone. Aveti idee cumva de ceva tarife pentru o masinuta mica (Fiat Panda, 500, etc ). Cam cat costa pe zi sau pe saptamana... Daca aveti recomandari sunt binevenite. Multumim.
Salutare !

Noi am stat 10 zile în Sicilia între 25 mai și 3 iunie. Am închiriat mașină de la aeroport când am sosit și am dus-o înapoi când am plecat. Am primit un Suzuki Splash cu 2500km la bord, super ok mașina. Ne-a costat 297eur (plătiți cash), și am mai plătit 450eur de pe card și încă 150eur cash (deci 600eur garanție). Ăștia 600 i-am primit deja înapoi (cei 150eur chiar atunci, la aeroport, la returnarea mașinii, iar cei de pe card după 30 zile). Firma a fost EUROP rent a car. Bănuiesc că dacă am fi fost în Sardinia ne-ar fi costat la fel. Pt. Panda sau 500 cred că o să plătiți mai puțin.

Cam pe unde este Valledoria (am fost de 2 ori în Sardinia și am cam studiat cam tot ce se poate vedea pe acolo; Valledoria nu-mi spune nimic) ?

Sănătate și toate cele bune !

#22
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Salut! Mersi mult pentru informatii.  Am sa caut firma despre care spui. Tot ce am gasit pe net noi este mult mai scump. Nu stiu exact daca sa astept sa ajung, sau sa rezerv pe internet. Fiind in mijlocul sezonului, imi e putin frica sa nu mai fie nimic liber atunci. Ce am gasit era cam 400 Euro pe 10 zile :(, sau mai mult.


Valledoria este in N sardiniei, langa Castelsardo. Sper sa fie frumos , la noi este prima oara acolo.

Numai bine.

#23
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 14th July 2011, 07:23, said:

Nu stiu exact daca sa astept sa ajung, sau sa rezerv pe internet. Fiind in mijlocul sezonului, imi e putin frica sa nu mai fie nimic liber atunci.
Păi și noi rezervasem pe net la AUTOEUROPA un Peugeot 206 pt. 9 zile cu 297 eur. Dar când am aterizat la Catania și ne-am dus în clădirea de la aeroport unde erau firmele de rent-a-car, ăia voiau să ne blocheze pe card o garanție de 800eur sau de 1000eur (aveau cazurile astea 2, în f-cție de asigurare). Pe card n-aveam decât 2000ron, iar ăia nu voiau cash, ci doar prin card. Așa că n-am putut închiria de la ei. Erau toate firmele mari de închirieri auto acolo. Am întrebat ce firmă acceptă cash și așa am ajuns la EUROP rent a car. Ne-au blocat 450eur de pe card, am mai plătit 150eur cash (restul garanției) și cei 297eur (i-am dat 300). Când am predat mașina ne-au plătit pe loc înapoi cei 150eur, iar restul de 450 de pe card au stat blocați 30 de zile (dar s-au deblocat fără probleme, am înțeles că atât durează până se reîntregește suma de pe card).
Asta se întâmpla pe 25 mai anul ăsta. Pt. vârf de sezon eu zic să rezervi pe net, dar ai grijă să nu plătești nimic până nu ajungi acolo să iei mașina. Și să ai pe card suficienți bani (echivalentul a 1500eur minim, pt. a fi sigur că sunt suficienți). Și să fii pregătit că vei primi înapoi garanția abia după 30 de zile. Vezi și tu ce poți face.

În ce privește zona de nord, am ajuns acolo în 2000, cu un vas de croazieră. N-a stat decât vreo 7 ore la Olbia, dar am luat de pe vas o excursie opțională și așa am ajuns la Calangianus la măslinul de 2000 de ani, la Tempio Pausania și la Aggius (pe Valle della Luna - o vale în care stânci imense de granit zac haotic, de zici că ești pe lună, cică). A fost superb.

Sănătate, baftă și vacanță plăcută !

Edited by OvidiuNS, 16 July 2011 - 01:28.


#24
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Tocmai acum m-am gandit sa citesc din nou aici :(, umpic prea tarziu. Aseara am rezervat tot de la AutoEurope ... 380 E un fiat 500 sau echivalent pentru 10 zile. Momentan ma intereseaza cel mai mult cum ai reusit sa schimbi rezervarea de la AutoEurope. Nu blocasera si nici nu retrasesera nimic de pe card?

Problema este ca eu nu am card de credit, doar de Debit. Dupa ce imi trimit voucherul (azi) am sa sun exact la firma de unde ridic masina sa ii intreb ce blocheaza si ce sume au nevoie drept garantie. Daca nu ma pot descurca am sa anulez la AutoEurope in limita celor 48 de ore inainte de pick`up. Sper sa fie ok . Oricum, AutoEurope sunt cei mai ieftini. Sper sa fie si buni :).

Numai bine.

#25
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 20th July 2011, 09:13, said:

... Momentan ma intereseaza cel mai mult cum ai reusit sa schimbi rezervarea de la AutoEurope. Nu blocasera si nici nu retrasesera nimic de pe card?

Problema este ca eu nu am card de credit, doar de Debit. Dupa ce imi trimit voucherul (azi) am sa sun exact la firma de unde ridic masina sa ii intreb ce blocheaza si ce sume au nevoie drept garantie. Daca nu ma pot descurca am sa anulez la AutoEurope in limita celor 48 de ore inainte de pick`up. Sper sa fie ok . Oricum, AutoEurope sunt cei mai ieftini. Sper sa fie si buni :) ...
Nu am schimbat rezervarea. La aeroport m-am dus direct la ei (AutoEuropa) și am prezentat voucherul, cardul etc. Sunt serioși, nu lucrează cu cash. Când omul și-a dat seama că n-am suficienți bani pe card, a anulat hârtia pe care începuse s-o completeze. M-am temut că blocase banii de închiriere (297eur), dar nu-i blocase, i-am putut folosi pt. garanția la mașina de la Europcar. Deci sunt serioși. Dezavantajul e că suma pt. garanție e cam mare, iar banii ăia nu-i vezi înapoi decât după încă 30 de zile de la returnarea mașinii.

Ce ți-ai planificat să vezi/faci în Sardinia ?


Sănătate și tcb !

Edited by OvidiuNS, 20 July 2011 - 12:16.


#26
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Mersi mult de informatii. Cred ca am rezolvat cu masina, se poate si fara card de credit. Avem voucher de la AutoEurope pentru Europcar. Am vb la EuropCar si este ok.

Nu ne-am facut un plan concret, mergem pentru diversitatea plajelor si vrem sa vizitam cat mai multe orasele. Nu cred ca vom reusi sa facem un tur complet de insula, deocamdata ne uitam intre Cala Gonone si Alghero (unde si aterizam). Daca reusim mai mult, in functie de timp foarte bine. Oricum principalul scop e sa vedem si sa incercam cat mai multe plaje (frumoase si diferite).

Numai bine.

#27
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 21st July 2011, 13:57, said:

Nu ne-am facut un plan concret, mergem pentru diversitatea plajelor si vrem sa vizitam cat mai multe orasele. Nu cred ca vom reusi sa facem un tur complet de insula, deocamdata ne uitam intre Cala Gonone si Alghero (unde si aterizam). Daca reusim mai mult, in functie de timp foarte bine. Oricum principalul scop e sa vedem si sa incercam cat mai multe plaje (frumoase si diferite).
Sănătate și vacanță plăcută !

#28
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Am revenit in urma cu o saptamana din vacanta de 10 zile in Sardinia. Ne-a impresionat dimensiunea insulei - mult mai mare decat am fi crezut initial. Am facut cam 2000 km incercand sa vedem cat mai mult din zona de coasta. Am reusit sa vedem parti din Sud, Est, Nord si Alghero. Coasta de Vest a ramas pentru o data viitoare. Daca sunt doritori va pot ajuta cu informatii sau poze :). Numai bine.

#29
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 12th August 2011, 09:54, said:

Am revenit in urma cu o saptamana din vacanta de 10 zile in Sardinia. Ne-a impresionat dimensiunea insulei - mult mai mare decat am fi crezut initial. Am facut cam 2000 km incercand sa vedem cat mai mult din zona de coasta. Am reusit sa vedem parti din Sud, Est, Nord si Alghero. Coasta de Vest a ramas pentru o data viitoare. Daca sunt doritori va pot ajuta cu informatii sau poze :). Numai bine.
Salutare !

Acum, că ai revenit, fă-ne și pe noi să retrăim un pic în Sardinia. Adică, dacă ai un pic de timp, fă și tu un rezumat și pune niște poze (de preferat cât mai multe  :) ).
Și să ne spui și cum ai rezolvat cu mașina. Sau mai bine povestește tot. Te roooooooog !

Sănătate și de-abia aștept !

Edited by OvidiuNS, 12 August 2011 - 14:06.


#30
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Salut,

Cu oarecare intarziere, cateva poze. Fara prea multe descrieri. Nu ma pricep, altfel as fi pus probabil doar un link de blog sau ceva similar :).

In general sunt in ordinea in care le-am vizitat si noi. Noi am stat in N ( Valledoria).

Masinuta:
Attached File  Bestia_Alba.jpg   137.7K   335 downloads

Golf din zona Palau:
Attached File  Pe_langa_Palau.jpg   256.32K   342 downloads

grotto di nettuno si coborarea pe scari, apoi plaja Stintino :)
Attached File  Grota_Di_nettuno___Aglomeratie.jpg   353.49K   312 downloads
Attached File  Scari.jpg   523.47K   334 downloadsAttached File  Stintino.jpg   104.44K   378 downloads

Plaja din localitatea cu acelasi nume, gasita si in Croatia :
Attached File  Pula.jpg   66.34K   347 downloads Attached File  Plaja_Pula.JPG   99.7K   347 downloads

Imagini cu plaje de pe drumul Cagliari - VillaSimius ( Sud) :

Attached File  Cagliar___Vilasimius_1.jpg   127.14K   332 downloadsAttached File  Cagliari___Vilasimius_2.jpg   99.29K   301 downloads2.jpg]
Attached File  Cagliari___Vilasimius_3.jpg   91.6K   277 downloads Attached File  Cagliari___Vilasimius_4.jpg   170.38K   283 downloads

Costa Paradisio si Plaja Li Cosi:
Attached File  Costa_Paradisio.jpg   164.57K   270 downloadsAttached File  Costa_Paradisio.jpg   164.57K   266 downloads
Attached File  Li_Cosi_Beach.jpg   215.12K   339 downloads

Cala Gonone:  Tunelul prin care se ajunge, preview de sus:
Attached File  Tunel_Cala_Gonone.jpg   175.98K   282 downloadsAttached File  Cala_Gonone___Preview.jpg   117.54K   282 downloadsjpg]
Cala Gonone:  Excursie cu barca (activitatea principala acolo)  
Attached File  Cala_Gonone____transport.jpg   141.48K   244 downloadsAttached File  Cala_Gonone___Traansport_2.jpg   140.35K   257 downloads2.jpg]
Attached File  Cala_Gonone___Din_Barca.jpg   101.63K   271 downloadsAttached File  Cala_Fuili.jpg   172.22K   262 downloads
Attached File  Piscina_Di_Venus.jpg   168.33K   284 downloads

Andrea Jensen Boat trip (excursie de o zi cu o corabie mai micuta) :

Attached File  Andrea_Jensen_Boat_Trip.jpg   83.86K   254 downloadsAttached File  Andrea_jensen___Barca.jpg   97.33K   205 downloadsa.jpg]
Attached File  Andrea_jensen___Panze.jpg   93.52K   218 downloadsAttached File  Andrea_jensen___hamac.jpg   106.33K   215 downloadsc.jpg]

Da, cel de sub catarg este un hamac, unde se poate lenevi deasupra valurilor.  B)
In general pozele cu plaje predomina, pentru ca asta am facut in fiecare zi. Mers la diferite plaje, in diverse zone. Am reusit sa vedem parti din N, Est, si Sud. Nimic din Vest din pacate. Nu ne imaginam ca poate fi asa mare Sardinia.

Numai bine  ;)

Edited by Naqash, 23 August 2011 - 12:14.


#31
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostNaqash, on 23rd August 2011, 13:03, said:

In general pozele cu plaje predomina, pentru ca asta am facut in fiecare zi. Mers la diferite plaje, in diverse zone. Am reusit sa vedem parti din N, Est, si Sud. Nimic din Vest din pacate. Nu ne imaginam ca poate fi asa mare Sardinia.
Superb !
Felicitări pentru vacanță și poze. Ați văzut multe.
Noi am fost "cantonați" la Forte Village, în Santa Margherita di ... ca în Croația, adică un pic mai la sud-vest de plaja respectivă. Mi-au plăcut "denumirile" acelor poze  :clapping: .

Sănătate și la mai multe astfel de vacanțe !

Edited by OvidiuNS, 23 August 2011 - 20:55.


#32
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Si mie imi place ce vad, cat a costat masinuta/cate zile, ceva cost cazare ?? si alte impresii, in masura timpului daca se poate.
Cu ce se ajunge pe insula ?

#33
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Salut,

Masinutza a fost 38,4e pe zi. Cu excess, dar asigurare pe el (daca il platesti, ti se returneaza).
Cazarea gasita a fost 79e /zi, un apartament, stil garsoniera, fara masa - zona valledoria, cum spuneam. Nu lux, decent, dar intr`o zona mai .. retrasa sa spunem, dar totusi langa mare.
Per total, pretul depinde mult de ce iti doresti. Inevitabil vei manca o gramada de pizza (buna), la preturi intre 6 - 14 euro. Berea, standard - 2.5 euro / 25ml. 10 euro litrul.

In rest, in sud este frumos cam peste tot. Estul la fel, dar mai stancos. Am fost si in Alghero intr`o seara - un orasel frumos pe malul marii, cu un port frumos, dar parca destul de scumput.

De ajuns, noi am fost cu avionul. Alitalia  Bucuresti - Roma - Alghero. Mai sunt variante cu Wizz Air + Ryan Air, dar cu bagaj la cala nu merita. Se poate ajunge si cu Ferry`ul, totusi este foarte scump. Noi am studiat si variante de a merge cu masina, dar este inconvenabil si ca pret si ca durata ( evident).

#34
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Da, un pic de trambalare, nefiind direct. Thx pt. infos !! Am notat.

#35
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 13.11.2006
Am dat din greseala peste acest topic.
Ma bucur sa vad atati oameni interesati de Sardegnia, o insula care se impune prin arhitectura, civilizatie, curatenie si o mare foarte frumoasa.
Am citit aproape toate posturile, ce a fost de zis s-a zis, poze postate cam putine.
Preturile nu sunt foarte mari, daca gandim la rece, pentru o zona turistica exploatata la maxim, incepand de la strazi/drumuri, pana la fauna/florile de pe trotuare.
Olbia, ca oras, nu ofera prea multe, strazi inguste, terase ingramadite, cladiri vechi, iti aduce aminte de Romania noastra.
Pe langa Olbia in schimb, avem ce vizita/vedea, mai ales in Pittulongu, o plaja imensa, plina de viata pe timpul sezonului, hoteluri pentru toate buzunarele, vile de inchiriat pentru mai multe familii, etc.Ca idee, in Olbia, o cafea la o terasa decenta langa mare, in medie nu depaseste 2 euro(se gaseste si la 1 euro), o pizza capriciosa(300gr.), in medie este sub 5 euro. In magazine, preturile sunt putin peste cele din Romania.
Tot in Olbia gasiti un magazin condus de o romanca, produsele sunt 100% romanesti, la un pret de 50% peste cel din tara.
De vizitat, este suficient sa inchideti ochii si sa puneti degetul pe harta insulei, sigur veti nimeri ceva frumos.
Din toata insula, mi-a facut cu ochiul Castel Sardo si Villasimius pe toata lungimea ei.
Scria cineva aici ca este posibil sa vezi ceva vedete media, adevar graia, chiar te impiedici de Abramovici, mai ales in San Teodoro, o statiune extrem de scumpa(este un hotel cu camere de cateva mii euro cazare/noapte).
Poze am cateva sute facute, nici nu stiu ce sa pun aici ca sa reprezinte Insula.
Daca se merge in grup de minim 3 persoane, este mai ieftin cu masina, mai ales daca se rezerva din timp vaporul, am prins oferte de 10 centi in septembrie la masina, 15 euro de persoana pe punte, sau chiar cabina de 4 persoane la 120 euro, trebuie sa cauti pe net la toate firmele.(Snav si Tirrenia sunt cele mai ieftine).
Sunt multe de scris despre insula, intrebati si daca pot ajuta, va scriu cu placere, poze o sa pun cateva daca vreti, concedii placute pe insula va doresc.

#36
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

View Postdydysoft, on 9th September 2011, 20:22, said:

Am dat din greseala peste acest topic.
Ma bucur sa vad atati oameni interesati de Sardegnia, o insula care se impune prin arhitectura, civilizatie, curatenie si o mare foarte frumoasa.
Am citit aproape toate posturile, ce a fost de zis s-a zis, poze postate cam putine.
Preturile nu sunt foarte mari, daca gandim la rece, pentru o zona turistica exploatata la maxim, incepand de la strazi/drumuri, pana la fauna/florile de pe trotuare.
Olbia, ca oras, nu ofera prea multe, strazi inguste, terase ingramadite, cladiri vechi, iti aduce aminte de Romania noastra.
Pe langa Olbia in schimb, avem ce vizita/vedea, mai ales in Pittulongu, o plaja imensa, plina de viata pe timpul sezonului, hoteluri pentru toate buzunarele, vile de inchiriat pentru mai multe familii, etc.Ca idee, in Olbia, o cafea la o terasa decenta langa mare, in medie nu depaseste 2 euro(se gaseste si la 1 euro), o pizza capriciosa(300gr.), in medie este sub 5 euro. In magazine, preturile sunt putin peste cele din Romania.
Tot in Olbia gasiti un magazin condus de o romanca, produsele sunt 100% romanesti, la un pret de 50% peste cel din tara.
De vizitat, este suficient sa inchideti ochii si sa puneti degetul pe harta insulei, sigur veti nimeri ceva frumos.
Din toata insula, mi-a facut cu ochiul Castel Sardo si Villasimius pe toata lungimea ei.
Scria cineva aici ca este posibil sa vezi ceva vedete media, adevar graia, chiar te impiedici de Abramovici, mai ales in San Teodoro, o statiune extrem de scumpa(este un hotel cu camere de cateva mii euro cazare/noapte).
Poze am cateva sute facute, nici nu stiu ce sa pun aici ca sa reprezinte Insula.
Daca se merge in grup de minim 3 persoane, este mai ieftin cu masina, mai ales daca se rezerva din timp vaporul, am prins oferte de 10 centi in septembrie la masina, 15 euro de persoana pe punte, sau chiar cabina de 4 persoane la 120 euro, trebuie sa cauti pe net la toate firmele.(Snav si Tirrenia sunt cele mai ieftine).
Sunt multe de scris despre insula, intrebati si daca pot ajuta, va scriu cu placere, poze o sa pun cateva daca vreti, concedii placute pe insula va doresc.
Salut , tot din intimpplare am gasit si eu acest topic .
As dori sa merg vara viitoare (2012)...Din timp , e mai bine .. :peacefingers:
Ce hotel imi recomandati , buget 150-160 e pe zi pe costa smeralda ? Inteleg ca solutia pentru Sardinia este masina inchiriata , altfel nu poti faca plaja  :thumbup:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate