Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Clash of the Titans (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Eu nici atât. Oricum am plătit cu reducere, deci mi-era irelevant. Însă chiar trebuiau faze 3d, unde a dus rău lipsă.
În rest...a fost ok.

#20
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostMosotti, on 1st May 2010, 13:59, said:

io nu-i inteleg pe unii. se duc la un film in care pe afis e o gura urita si un cal zburator si apoi fac nazuri ca n-a avut nus ce mesaj sau nus ce discurs. SAU ca n-a respectat mitologia greaca. well, who gives a fuck? capete sucite, ca paru meduzei
Unii vad valoarea mitologiei...
Altfel, de acord ca de la un divertisment n-ai ce astepta Kant, dar totusi, macar coerent sa fie in felul lui: chiar si cele mai de nimic comedioare is de efect daca au coerentza interna, ceea ce varza asta n-a avut: personajele n-au mai deloc directie si consistentza, ci intreg filmul e un fel de manifest anti-teist in cadru pseudo-mitologic si in care personajul e ... ajutat de zei.

#21
Colorbliss

Colorbliss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.10.2009
Ok, probabil nu s-a ridicat la nu stiu ce nivel au asteptat multi, insa e mult mai ok decat ultimele comedii romantice ce schimba doar actorii.
Mie personal mi-a placut, recunosc, sunt adepta filmelor de genu... cu sabii, mitologie, eroi, istorie..  
Eroii astia din mitologie sunt un fel de feti frumosi ai nostri, ei sunt deja nascuti cu multe abilitati, nu e necesara prezentarea unei evolutii ( Perseu este deja semi-zeu)
Au gresit in incercarea de a imbina prea multe elemente mitologice, se puteau lipsi de unele.
(+  e un mijloc de a se mai documenta oamenii despre mitologie, cartile nu mai au succes)

#22
tensiometru

tensiometru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.05.2005

View Postspdude, on 5th May 2010, 00:35, said:

Eu nici atât. Oricum am plătit cu reducere, deci mi-era irelevant. Însă chiar trebuiau faze 3d, unde a dus rău lipsă.
În rest...a fost ok.

unele faze? pai n-a fost 3D decat subtitrarea, astia chiar ne cred tampiti
ciudat e ca nimeni din sala nu parea sa fie afectat de chestie

#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostColorbliss, on 7th May 2010, 21:56, said:

(+  e un mijloc de a se mai documenta oamenii despre mitologie, cartile nu mai au succes)
Ma rog, mai mult sa-ti trezeasca o vaga curiozitate legata de mitologie, ca de cunoscut, mai bine lipsa: un film de-asta, daca il iei de bun, iti strica tot simtul mitologico-legendar...

#24
Colorbliss

Colorbliss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.10.2009

View Postsearcher-star, on 11th May 2010, 11:08, said:

Ma rog, mai mult sa-ti trezeasca o vaga curiozitate legata de mitologie, ca de cunoscut, mai bine lipsa: un film de-asta, daca il iei de bun, iti strica tot simtul mitologico-legendar...


Da, da, ai dreptate.  
m-am exprimat lacunar, vroiam sa spun ca eventual ii determina pe unii sa se documenteze despre..   :)

#25
romtimisoara

romtimisoara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.05.2010
Sa dau si eu o parere despre film :D....fara sa certati filmu nu o fost cine stie ce...aveam mai multe asteptari de la el am vazut si 3d si normal filmu la cinema si diferenta so facut doar de pret....in rest cam nimik...oricum aveam asteptari mai mari de la film  :nonobad:

#26
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Dragut, merita vazut insa 3D-ul este de fapt semi-3D. Nu se merita diferenta de pret dintre 2D si 3D

#27
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Un film slab. M-am plictisit la el, nimic interesant, in afara de faptul ca aminteste de anumiti zei nu vad nicio legatura...
Nu l-am vazut 3D, dar din cate vad aici, n-am pierdut nimic. :)

#28
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
destul de aiurea filmul. Traileru` ii superb insa  :wub:

#29
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Deci o mai mare imbecilitate si penibilitate mai rar. Incredibil de idiot acest film!!! Sa nu mai spunem ca a fost convertit in 3D ca sa profite de pe urma succesului Avatar. Am inghitit o poveste slaba in Avatar, dar a meritat pt imaginile superbe. Dar asta cu Titanii a depasit orice limita a prostiei umane.

#30
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010
Filmul m-a dezamagit complet. Toata transformarea asta in 3D  jalnica. Pacat de trailer. Fusese realizat foarte bine...

Edited by o9remus24, 16 June 2010 - 08:20.


#31
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
E, nu-i chiar o dezamăgire completă. Acțiunea e frumoasă, personajele bine alese, iar povestea e oarecum bunicică.
Că n-a prea ieșit ceea ce se anunța, e oarecum normal, că nu știu dacă subiectul le permitea mai mult, cu atât mai mult cu cât exista deja o variantă mai veche a filmului, foarte lăudată de altfel.

#32
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010

View PostAl1, on 17th June 2010, 11:34, said:

E, nu-i chiar o dezamăgire completă. Acțiunea e frumoasă, personajele bine alese, iar povestea e oarecum bunicică.
Că n-a prea ieșit ceea ce se anunța, e oarecum normal, că nu știu dacă subiectul le permitea mai mult, cu atât mai mult cu cât exista deja o variantă mai veche a filmului, foarte lăudată de altfel.

Dupa parerea mea din punct de vedere al povestii, cel vechi, din 1982 daca nu ma insel, a fost mult mai bun.

#33
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Da, e din 1981 și într-adevăr, e mai bun.
Bine, asta e întotdeauna discuția cu „remake-urile” după filme care au avut un mare succes.

#34
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
alta aiureala de film.ala crescu instantaneu,stia sa se lupte,etc.ala adica personajul principal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate