Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Inaugurare Patinoar Olimpic la Brasov 18 feb.2010

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
http://asport.ro/spo...a-brasov,114401

 Astazi se inaugureaza la Brasov un patinoar olimpic, pentru care Brasovenii merita un sincer: Bravo ! :coolspeak:  :thumbup:

Intrebarea unui bucurestean iubitor de patinaj si de hockey !

Bucurestiul cand o sa aiba parte de asa ceva ???

#2
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Bravo Brasov !

#3
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Stie cineva intre ce ore este deschis pentru public ? Vreau sa merg sa patinez. :)

#4
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Comunicatul oficial al primariei Brasov: http://www.brasovcit...df/19022010.pdf

#5
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
La Bucuresti se deschid fast-food-uri, Mall-uri !
Ce sa faca bucuresteanul cu atatea patinoare, cele care sunt acum functionale nu sunt rentabile din lipsa de patinatori. Din pacate cei care detin astfel de locatii nu au inteles un lucru, preturile de intrare sunt cam mari pentru timpurile actuale. Exemplu: Dimineata de la 10-12 (intrarea este gratuita)patinoarul din Parcul Tineretului este full, iar in rest sunt 25-50 de patinatori in special seara. Intrarea in timpul saptamanii este 10 lei, iar in week-end 15 lei. La preturile actuale nu este de mirare ca se patineaza odata pe saptamana. Eu unul as merge aproape zilnic, dar cati bani iti trebuiesc pentru macar 10 zile pe luna fara sa mai punem la socoteala si inchiriatul patinelor cu 10 lei, in caz ca nu ai asa ceva. In concluzie, minim 300 lei/luna fara a merge in week-end cand e mai scump. La un salariu mediu de 1200 lei, cu un copil sau doi si daca mai patineaza si unul din parinti, un salariu e gata. Asa ca acest sport se pare ca este unul de lux, pentru majoritatea romanilor !

Edited by AxelRo, 19 February 2010 - 20:47.


#6
babyboom

babyboom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.01.2009
Mersi de comunicat. :) Maine sau poimane o sa fiu acolo :D
Ma bucur ca, in sfarsit, avem un patinoar de 5 stele si mai ales ca o sa functioneze 10 luni pe an. Vara in loc sa merg cu rolele o sa merg la patinoar ;))
Oricum nu o sa merg destul de des...din pacate e destul de scump, dar macar de 2 ori pe saptamana o sa incerc sa merg.

#7
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Si eu as vrea sa vin dar cred ca o sa fie full maine mai ales ca este prima zi...Daca ajunge cineva maine il rog sa scrie cat mai multe detalii, programul in timpul saptamanii. Vreau sa vin si eu zilele urmatoare... :coolspeak:

#8
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Să fie într-un ceas bun! Poate se trezesc și autoritățile din alte orașe cu pretenții...

#9
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Abia saptamana viitoare se decide programul cu publicul...o sa fie inchis jumate de mai, jumate de iunie, jumate de iulie si jumate de august...sau ceva de genul asta. Programul si alte date am inteles ca o sa fie afisat pe siteul primariei...In orice caz cei din brasov pasionati de patinaj sunt fericiti...in timp ce la Bucuresti sunt 40 de grade ei pot patina la 16 grade.  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate