Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Din ce se mai pot scoate bani in 2010?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Masmatuchi

Masmatuchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.12.2008
Ma tot gandesc de ceva vreme sa fac o afacere din care sa castig bani multi si nu stiu ce ar mai merge in zilele astea.
Cineva zicea ca mincarea, sexul, bautura...
Poate ca mai exista si altele. Pentru cele de mai sus e nevoie de nspe mii de autorizatii si complicatii.
MLM-urile imi displac total. M-ar atrage ceva pe web destinat persoanelor fizice. Dar nu stiu ce.
Sunt site-uri care castiga multi bani? Ce fel de site-uri? Ce fel de afaceri?
Hai sa punem impreuna de o discutie si cine stie ce se poate intampla? Ce poate iesi din asta....

#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,685
  • Înscris: 13.10.2003
ce ce capital dispui ptr. a incepe o afacere?
la ce te pricepi sa faci?
ai un spatiu disponibil?

#3
Masmatuchi

Masmatuchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.12.2008

View Postradumiki, on 18th February 2010, 09:00, said:

ce ce capital dispui ptr. a incepe o afacere?
la ce te pricepi sa faci?
ai un spatiu disponibil?


Intrebarea mea era referitoare la afacerile care merg in zilele noastre, nu la ce pot face eu personal. Stiu sa fac un plan de afaceri.
Ma interesa o discutie despre domenii in care se pot castiga bani.

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
telefonie mobila, software, extractie petrol. acum ceva timp as fi recomandat productia auto, dar s-a cam dus in jos...

#5
amorphis26

amorphis26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2010
Din ce se mai pot scoate bani in 2010? Din orice. Atata timp cat produsul sau serviciul oferit este competitiv.

#6
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

Quote

Din ce se mai pot scoate bani in 2010?
pompe funebre

View PostMasmatuchi, on 18th February 2010, 08:48, said:

Hai sa punem impreuna de o discutie si cine stie ce se poate intampla? Ce poate iesi din asta....
de cati bani dispui?

Edited by skygate, 18 February 2010 - 20:33.


#7
serban_b

serban_b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 20.11.2008
Din ce localitate esti (Masmatuchi)?

Edited by serban_b, 18 February 2010 - 22:24.


#8
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Chiar, pompe funebre! Nici sa mori nu mai poti in ziua de azi. Si daca totusi o faci trebuie sa marci banu'. Dar e o mafie de nu-ti poti imagina! Nu e loc pentru nou veniti pe piata!

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Dă bani cu camătă.

#10
Masmatuchi

Masmatuchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.12.2008
O afacere din care sa scoti bani fara sa bagi, exista oare?
Si daca ai un produs sau serviciu competitiv insa toti clientii tai potentiali spun ca nu au bani din cauza crizei si e posibil sa fie adevarat?
Pompe funebre, bani cu camata. Par idei bune insa e nevoie de investitii mari.

#11
the_winner

the_winner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 29.10.2007
Cred ca topicul asta ar trebui mutat la sectiunea "fun". In general afacerile din care faci bani fara investitiii majore sunt cele inventie proprie si cu sanse reale de reusita. Oricum dupa ani de chin in care ajungi la reusita vine un gigant si te cumpara prin urmare afacerea devine una in care trebuie sa investesti foarte multi bani ca sa o mai poti face din nou.Cunosc cateva exemple de oameni care au facut milioane doar pt ca au inventat cateva afaceri care nu erau pana la vremea respectiva.La momentul asta oamenii sunt milionari in euro pt ca au vandut acele afaceri.Dar la momentul actual nu oricine se mai poate apuca de aceste afaceri.
Prin urmare daca nu sunteti niste genii gare pot crea ceva deosebit nu va mai bateti capul de geaba.
Banii se pot face daca ai macar 50 000 euro de investit. Exista la ora actuala afaceri care merg foarte bine daca ai acesti bani de investit.
Prin urmare raspunsul este urmatorul:ori inventezi ceva neexistent inca pe piata ori investesti macar 50 000 euro intr-o afacere de succes.

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
skygate, g1 si butelie...

mergeti la fun chat va rog.
e o oferta fara echivoc, multumesc.

#13
agasdani

agasdani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.10.2009

View Postthe_winner, on 21st February 2010, 13:20, said:

Cred ca topicul asta ar trebui mutat la sectiunea "fun". In general afacerile din care faci bani fara investitiii majore sunt cele inventie proprie si cu sanse reale de reusita. Oricum dupa ani de chin in care ajungi la reusita vine un gigant si te cumpara prin urmare afacerea devine una in care trebuie sa investesti foarte multi bani ca sa o mai poti face din nou.Cunosc cateva exemple de oameni care au facut milioane doar pt ca au inventat cateva afaceri care nu erau pana la vremea respectiva.La momentul asta oamenii sunt milionari in euro pt ca au vandut acele afaceri.Dar la momentul actual nu oricine se mai poate apuca de aceste afaceri.
Prin urmare daca nu sunteti niste genii gare pot crea ceva deosebit nu va mai bateti capul de geaba.
Banii se pot face daca ai macar 50 000 euro de investit. Exista la ora actuala afaceri care merg foarte bine daca ai acesti bani de investit.
Prin urmare raspunsul este urmatorul:ori inventezi ceva neexistent inca pe piata ori investesti macar 50 000 euro intr-o afacere de succes.


invetii daaa...mai toata lumea vad ca vrea inventii :))nu sincer suntem asa o tara inventiva oare ???da cand e vorba de ridicat tonul in fata guvernelor nimeni nu spune nimic suntem tara cu cele mai multe impozite ..tare..oof topic :D:)

#14
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010

View Postamorphis26, on 18th February 2010, 15:42, said:

Din ce se mai pot scoate bani in 2010?
Din orice. Atata timp cat produsul sau serviciul oferit este competitiv.
subscriu :)


incearca videochat.



ce stiti despre astfel de situri ? sau acesta.

am vazut tot mai multe de genul, in care ti se vinde o carte care peste 5 zile va reveni la pretul normal(aproape dublu), decat cel redus la care se afla. a cumparat cineva vre-o carte de genu, sau a fost cineva tepuit, sau despre ce e vorba...

#15
jmen00

jmen00

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.02.2008
ideea cea mai ... ar fi sa " transformi" gunoiul in lovele ....
Cat gunoi este acum in Romania  ? raspuns fff mult ....

De ceva vreme mai tot frunzaresc netu si am obt cateva date:
- fiecare cetatean lasa zilnic cca 800gr deseuri solide, asta inseamna ca intr-un oras de 100.000 de locuitori se arunca cca 80t de gunoi din care 55% este de provenienta anorganica si 45% deseuri organice. Aceasta cantitate de 36 t de deseuri organice  poate fi  procesata de catre de rame. In urmaprocesarii se obtine compost, mai multe rame si extract de rama...toate se pot valorifica ff usor

asta e teoretic, eu am inceput anul trecut sa colectez cam tot ce arunca un prieten de prin piata, am facut rost de ceva rame si la munca...am experimentat cu 500 gr rame si sunt multumit de rezultate...au rezultat : compost pe care il fol la flori, extract de rame cu care ud tot ce am prin curte....si ceva rame .
acum incerc sa pun in practica ideea cu o cantitate de 100 kg rame sau mai mult ( 1 kg de rame consuma pana la 60%  din greutatea sa )
cine este dispus sa incerce ideea ii stau la disp cu “experienta” mea ..

#16
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Totusi nu cred ca trebuie sa iti expui afacerea in fiecare topic, ai facut un topic al tau, cred ca este de ajuns ...

Edited by G1q, 02 July 2010 - 08:18.


#17
aden

aden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 08.12.2004
Baieti, puneti mana pe Robert Kiyosaki si cititi...o sa vedeti voi ce inseamna acolo afaceri.
Cititi in special cadranul banilor, inainte de a demisiona si banii altor oameni.

#18
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

View Postaden, on 3rd August 2010, 14:19, said:

Baieti, puneti mana pe Robert Kiyosaki si cititi...o sa vedeti voi ce inseamna acolo afaceri.
Cititi in special cadranul banilor, inainte de a demisiona si banii altor oameni.
kiyosaki a castigat multi bani din cartile pe care le-a scris.intr-adevar are unele idei interesante.Totusi,reteta lui de succes nu merge la toata lumea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate