Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

E-Boda HD for all 500 si E-Boda HD for all 500Plus (HD4A500)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2503 replies to this topic

#2485
mir57

mir57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2014
chiar ,  acum  serios  .....nu  raspunde   nimeni  la   intrebarea  mea ?

#2486
icejohnnyice

icejohnnyice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 21.03.2008

View Posticejohnnyice, on 05 aprilie 2016 - 20:44, said:

Ms de lămuriri. Comand și anunț când vine cum și dacă funcționează.

Mi-a venit antena. Am pus in USB, m-am conectat la reteau wireless si functioneaza perfect.
Stiu ca ar trebuii sa citesc din urma, dar acu nu prea am timp, e cineva pe aici care ar putea sa imi zica cum pot folosii torrent si cum pot vedea ceva canale tv?

#2487
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005
Salut. Ultima actualizare de hd for all, 10.02.2017, o vede,dar la apasarea taseti 3 da eroare de actualizare si atat. In mod repetat. Solutii? Multumesc.

#2488
badboy525

badboy525

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.05.2007
salut, daca ma poate ajuta careva, da eroare " wget: server returned error 404: HTTP/1.1 404 Not Found " - e incercarea prin putty

#2489
aidept

aidept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 10.04.2009
Cu eroarea data de Youtube "Network congestion" are experienta cineva? E vorba de aplicatia Youtube din HDD Links. Cand dau Search apare eroarea.
Multumesc.

#2490
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 05.10.2005
Salutari

Nu prea am mai urmarit acest thread dar folosesc un mediaplayer HD for All 500 de cativa ani buni. In ultima perioada tot am dat de filme care mediaplayerul nu le reda, se aude sunetul dar fara imagine.

Este vorba de filmele ce folosesc codec H265. Intrebarea mea ar fi, este vre-un firmware oficial sau ne oficial care sa aiba aceste codec incorporat sa poata citi mediaplayerul si aceste fisiere viceo encodata cu H265?

Multumesc!

#2491
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View PostSrachi, on 04 aprilie 2018 - 12:54, said:

Salutari

Nu prea am mai urmarit acest thread dar folosesc un mediaplayer HD for All 500 de cativa ani buni. In ultima perioada tot am dat de filme care mediaplayerul nu le reda, se aude sunetul dar fara imagine.

Este vorba de filmele ce folosesc codec H265. Intrebarea mea ar fi, este vre-un firmware oficial sau ne oficial care sa aiba aceste codec incorporat sa poata citi mediaplayerul si aceste fisiere viceo encodata cu H265?

Multumesc!
Bună întrebare...

#2492
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 08.12.2009
Nu și nici nu va fi vreodată.

#2493
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006

View Postcsgabe, on 04 aprilie 2018 - 18:43, said:

Nu și nici nu va fi vreodată.
Ce te face sa crezi asta?Intampin aceeasi problema cu fisierele encodate H265...si se pare ca asta e un format uzual...,asadar scoatem la pensie batranul Eboda 500 !

#2494
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 08.12.2009
Player-ul decodeaza hardware fisiere video. Cum nu a avut initial suport pentru H265, nici nu va avea, fiind un player de 9 ani.

Edited by csgabe, 08 April 2018 - 15:06.


#2495
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 05.10.2005

View Postcsgabe, on 08 aprilie 2018 - 15:05, said:

Player-ul decodeaza hardware fisiere video. Cum nu a avut initial suport pentru H265, nici nu va avea, fiind un player de 9 ani.

Hardware? Cum asa, explicane si noua cum ai ajuns la concluzia asta? Codecurile la toate formatele media ce le citeste trebuie sa existe undeva ca si software si noi ne gandeam ca is in firmware prin EEPROM asa ca pentru cineva ce se pricepe la programat poate nu ar cine stie ce munca grea sa adauge codec pentru H265.

Pacat ca E-Boda a cam abandonat partea de media playere si vad ca nu mai fabrica modele noi. Exista ceva media playere ok pe piata care sa aiba un pret rezonabil, care sa citeasca si 4K si fisiere media de tip mai nou?

#2496
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View PostSrachi, on 08 aprilie 2018 - 16:30, said:


Hardware? Cum asa, explicane si noua cum ai ajuns la concluzia asta? Codecurile la toate formatele media ce le citeste trebuie sa existe undeva ca si software si noi ne gandeam ca is in firmware prin EEPROM asa ca pentru cineva ce se pricepe la programat poate nu ar cine stie ce munca grea sa adauge codec pentru H265.

Pacat ca E-Boda a cam abandonat partea de media playere si vad ca nu mai fabrica modele noi. Exista ceva media playere ok pe piata care sa aiba un pret rezonabil, care sa citeasca si 4K si fisiere media de tip mai nou?
Vezi aria cu MPs Android. Sau OSMC 4k. Sau R pi. Există variante.

#2497
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009

View PostSrachi, on 08 aprilie 2018 - 16:30, said:

Pacat ca E-Boda a cam abandonat partea de media playere si vad ca nu mai fabrica modele noi. Exista ceva media playere ok pe piata care sa aiba un pret rezonabil, care sa citeasca si 4K si fisiere media de tip mai nou?

Doar niscai kinezarii ceva mai reusite dar la care nimeni nu garanteaza o dezvoltare ulterioara. Printre cele mai reusite se pare ca sunt acestea:
https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0
si
https://www.aliexpre...7.13339.90158.0

Spre sa fiu iertat daca nu m-am incadrat in topicul initial.

Edited by costidraghia, 27 June 2018 - 14:25.


#2498
Gigi9

Gigi9

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2020
Salut, sunt proaspat posesor al unui E-Boda 500 si vroiam sa stiu daca mai functioneaza cevca, acum mi-am dat sema dupa ce l-am cumparat ca majoritatea postarilor si laudele erau de acum 10 ani. Eu nu reusesc sa instalez HDD links

#2499
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
e scos la "pensie"  idem si e-great & co !  playerele  vin de la producatori fara  "HDD links" .   nu se mai ocupa nimeni de vechiturile astea ,costa bani si timp pierdut aiurea ...

#2500
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018

 vb6rocod, on 29 decembrie 2010 - 20:03, said:

Ultima versiune (SDK 3.X) are si NAS. Oricum nu e o problema asta, ai si server FTP pentru transfer de fisiere intre PC si HDD-ul tau extern (si viceversa).
Normal ca NTFS e suportat

Un tutorial despre cum se configureaza NAS gasesc? Multumesc.

#2501
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
Ma ajutati sa inteleg cum se configureaza NFS pe eboda 500 mini?
Nu inteleg, NFS inseamna ca eboda sa fie NFS, sau ea sa poata vedea fisiere de pe alt server NFS?
Pentru ca am atasat un HDD mare la eboda, ma gandeam daca as putea sa o folosesc pe ea ca NFS, ar fi ideal, nu consuma mult, e silentioasa etc.
Plus ca altceva nu mai poti face cu ea, pentru vazut filme am alt mediaplayer.
Deci ce se IP scriu acolo si ce cale? Calea spre un folder de pe HDD de la eboda sau de pe un server NFS din retea?

Attached Files



#2502
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
Revin cu intrebarea mai pe scurt: cum pot accesa un HDD extern cuplat la eboda hd 500 mini de pe un telefon android? Pe e boda e ultimul firmware aparut aici. Am acolo optiuni de NFS, Networking etc. Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate