Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Rixos Lares

- - - - -
  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#19
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008
si totusi ma poate lamuri cineva  ce inseamna "all inclusive-all exclusive" ? (sorry daca e o intrbare banala) :peacefingers:

#20
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 ORTEGGA, on 17th February 2010, 00:42, said:

si totusi ma poate lamuri cineva  ce inseamna "all inclusive-all exclusive" ? (sorry daca e o intrbare banala) :peacefingers:


E conceptul lantului hotelier Rixos cu o singura exceptie: Rixos Sungate-cu All in One. E un concept de ultra all inclusive si acuma fiecare hotel il boteaza dupa bunul plac.Pe romaneste "aceeasi Marie cu alta palarie" Lares inca nu si-a botezat conceptul dar se estimeaza ca va fi pe aceeasi linie/conform factsheet-ului de pe site

In principiu ce e bine de stiut: ai acces la cam tot ce inseamna mancare cu exceptia unor restaurante numite generic VIP sau special la care totul se plateste,poti sa optezi pt cate restaurante a la carte  vrei de-a lungul unui sejur, ai bauturile locale incluse si o selectie de bauturi straine ( exemplu:mai multe tipuri de whisky),ai room service free noaptea pt mancare, ai un minibar alimentat cum se cuvine inclusiv bere si ceva de rontait. Nu ai incluse bauturile de colectie, VSOP drinks,si bauturile de tip premium.

Si daca vrei in luna mai, la inceput iti trimit un concept direct de la hotel (imi reamintesti spre primavara imi dai un nr de fax pe PM) Asta ca sa stiti exact cum e...acum e umpic prematur mai ales ca si hotelul e inchis.

Edited by koder, 17 February 2010 - 00:52.


#21
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009
[quote name='koder' date='17th February 2010, 01:03' post='7819364']
E conceptul lantului hotelier Rixos cu o singura exceptie: Rixos Sungate-cu All in One. E un concept de ultra all inclusive si acuma fiecare hotel il boteaza dupa bunul plac.Pe romaneste "aceeasi Marie cu alta palarie" Lares inca nu si-a botezat conceptul dar se estimeaza ca va fi pe aceeasi linie/conform factsheet-ului de pe site

In principiu ce e bine de stiut: ai acces la cam tot ce inseamna mancare cu exceptia unor restaurante numite generic VIP sau special la care totul se plateste,poti sa optezi pt cate restaurante a la carte  vrei de-a lungul unui sejur, ai bauturile locale incluse si o selectie de bauturi straine ( exemplu:mai multe tipuri de whisky),ai room service free noaptea pt mancare, ai un minibar alimentat cum se cuvine inclusiv bere si ceva de rontait. Nu ai incluse bauturile de colectie, VSOP drinks,si bauturile de tip premium.

Si daca vrei in luna mai, la inceput iti trimit un concept direct de la hotel (imi reamintesti spre primavara imi dai un nr de fax pe PM) Asta ca sa stiti exact cum e...acum e umpic prematur mai ales ca si hotelul e inchis.
[/quot


Am primit si eu o oferta pentru Rixos Lares, este la inceputul lunii iulie,3 pers.adulte + taxe aeroport incluse 2000 eur.
E oare o oferta buna?
Acum nu stiu ce sa zic, e doar cu putin mai scump / total bilet, fata de Miracle.

#22
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
E o oferta buna pt un double cu un extra bed (pat pliabil) adica o camera Tripla

#23
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007

 koder, on 17th February 2010, 09:17, said:

E o oferta buna pt un double cu un extra bed (pat pliabil) adica o camera Tripla

tripla in rixos este asa cum spui tu? un pat dublu si un pat pliabil? unde am mai stat eu in standard room pe langă patul dublu, al 3-lea pat era unul obişnuit, nu pliabil...
o zi buna,

#24
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Tripla difera de la hotel la hotel. Tripla in orice hotel din Antalya e o camera doubla standard care are in componenta 3 paturi si acomodeaza 3 adulti (pot fi 2 twin plus un extensibil, un matrimonial plus 1 pat single, 3 paturi single,un pat matrimonial plus un pat extensibil)

In Rixos Lares sunt mai multe tipuri de camere dar o clarificam , mai ales ca dupa renovari...

Ei au atat camere Triple cu extra bed cat si camere cu un pat double plus 1 pat single. Pana nu vad cum au reamenajat e mai greu sa ma pronunt.

Conceptul va fi de All Exclusive-All Inclusive.

#25
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 koder, on 17th February 2010, 10:19, said:

Tripla difera de la hotel la hotel. Tripla in orice hotel din Antalya e o camera doubla standard care are in componenta 3 paturi si acomodeaza 3 adulti (pot fi 2 twin plus un extensibil, un matrimonial plus 1 pat single, 3 paturi single,un pat matrimonial plus un pat extensibil)

In Rixos Lares sunt mai multe tipuri de camere dar o clarificam , mai ales ca dupa renovari...

Ei au atat camere Triple cu extra bed cat si camere cu un pat double plus 1 pat single. Pana nu vad cum au reamenajat e mai greu sa ma pronunt.

Conceptul va fi de All Exclusive-All Inclusive.

Presupun ca ar trebui specificat in Voucher acest lucru, mai ale ca nu-i deloc convenabil sa platesti pret pentru un al treilea adult si sa primim in camera un pat pliant " genul celor folosite la piscina" :angry:

Si apropo de acest concept practicat de Rixos.Sper ca nu e mai prejos decat Ultra All.Cunosti amanunte?
Stii cumva daca este wireless gratuit in lobby la Rixos Lara?

#26
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Dap exista net wireless cat despre concept intra pe site-ul Rixos- Rixos Lares- factsheet.

Rixos are un concept darnic de Ultra All, poate printre cele mai darnice din Antalya asa ca nu aveti de ce sa va faceti griji in privinta acestui lucru.

#27
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
multumesc,
o zi buna,


 koder, on 17th February 2010, 10:19, said:

Tripla difera de la hotel la hotel. Tripla in orice hotel din Antalya e o camera doubla standard care are in componenta 3 paturi si acomodeaza 3 adulti (pot fi 2 twin plus un extensibil, un matrimonial plus 1 pat single, 3 paturi single,un pat matrimonial plus un pat extensibil)

In Rixos Lares sunt mai multe tipuri de camere dar o clarificam , mai ales ca dupa renovari...

Ei au atat camere Triple cu extra bed cat si camere cu un pat double plus 1 pat single. Pana nu vad cum au reamenajat e mai greu sa ma pronunt.

Conceptul va fi de All Exclusive-All Inclusive.


#28
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

 koder, on 17th February 2010, 01:03, said:

E conceptul lantului hotelier Rixos cu o singura exceptie: Rixos Sungate-cu All in One. E un concept de ultra all inclusive si acuma fiecare hotel il boteaza dupa bunul plac.Pe romaneste "aceeasi Marie cu alta palarie" Lares inca nu si-a botezat conceptul dar se estimeaza ca va fi pe aceeasi linie/conform factsheet-ului de pe site

In principiu ce e bine de stiut: ai acces la cam tot ce inseamna mancare cu exceptia unor restaurante numite generic VIP sau special la care totul se plateste,poti sa optezi pt cate restaurante a la carte  vrei de-a lungul unui sejur, ai bauturile locale incluse si o selectie de bauturi straine ( exemplu:mai multe tipuri de whisky),ai room service free noaptea pt mancare, ai un minibar alimentat cum se cuvine inclusiv bere si ceva de rontait. Nu ai incluse bauturile de colectie, VSOP drinks,si bauturile de tip premium.

Si daca vrei in luna mai, la inceput iti trimit un concept direct de la hotel (imi reamintesti spre primavara imi dai un nr de fax pe PM) Asta ca sa stiti exact cum e...acum e umpic prematur mai ales ca si hotelul e inchis.
Ok ,mersi de lamuriri......acum si eu ca tiganul tot intreb pt a ma documenta cat mai bine inainte de a face o alegere cat mai rezonabila....-imi spunea cineva ca a auzit de la altcineva care a fost acolo :notangel:  ca la hotel RIXOS Lares peretii nu sunt bine izolati si se aude galagia de la vecini, fata de hotel Miracle care e mai bine izolat :death: (mentionez ca imi place sa dorm mult dimineata :P ).stie cineva ceva?

Edited by ORTEGGA, 17 February 2010 - 18:50.


#29
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Ortegga nu cred ca e cazul dar ca masura de precauti poti cere sa fii cazat pe cealalta latura a hotelului. Nu e vorba de izolare insa zilnic animatia incepe la ora 10 la orice hotel si cum acolo hotelurile sunt unul langa altul(3 hoteluri) sunt sanse sa se auda insa intre Lares si Miracle mai exista Titanic.

#30
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 ORTEGGA, on 16th February 2010, 14:28, said:

Nu, de ce mă întrebi? Ai auzit ceva de ea mai dubios?

Nu am auzit despre aceasta agentie, nici de bine nici de rau.
Pur si simplu mi-e necunoscuta.Intrebam si eu....

#31
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 alexandra_irimescu, on 18th February 2010, 08:03, said:

Nu am auzit despre aceasta agentie, nici de bine nici de rau.
Pur si simplu mi-e necunoscuta.Intrebam si eu....



Pleaca cineva la Rixos Lares la inceputul lunii iulie?

#32
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005

 alexandra_irimescu, on 17th February 2010, 08:09, said:

Am primit si eu o oferta pentru Rixos Lares, este la inceputul lunii iulie,3 pers.adulte + taxe aeroport incluse 2000 eur.
E oare o oferta buna?
Acum nu stiu ce sa zic, e doar cu putin mai scump / total bilet, fata de Miracle.

  E vorba de 7 nopti ?

Te rog alexandra, imi trimiti si mie un PM cu numele agentiei ?

#33
anca_l

anca_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.05.2008

 Moshpedia, on 19th February 2010, 15:35, said:

E vorba de 7 nopti ?

Te rog alexandra, imi trimiti si mie un PM cu numele agentiei ?
As avea si eu aceeasi rugaminte.trimit-mi si mie un PM cu numele agentiei

#34
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004

 ORTEGGA, on 16th February 2010, 00:06, said:

In Cluj la agentia ******

Imi poti spune pe PM numele agentiei? Multumesc!

#35
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009
Cine mai merge la Rixos Lares la inceputul lunii iulie?

#36
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Oricand vei merge vara asta in Antalya la Rixos Lares vei intalni romani.(lumea pare incantata de perspectiva unui hotel renovat) Oricum de la 1 Martie stafful hotelului(o parte) incepe munca si asta inseamna ca se pregatesc si ca vara nu e atat de departe.:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate