Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Critica foto - discutii "aprinse" sau off-topic

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
cora2010

cora2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2010
va prezint si eu cate ceva ce avem prin casa noastra...



Edit:

Quote

Pisici (Fotografiile trebuie sa aiba caracter artistic, altfel vor fi sterse)

Edited by caramell, 06 February 2010 - 23:33.


#2
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Aici nu este aria - "hai sa ne aratam pisica" - trebuia doar sa citesti titlul topicului si te lamureai. Altfel nu mai chinui pisica cu blitul - si nici pe noi cu postari aiurea.

#3
cora2010

cora2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2010

View Posttwins1, on 6th February 2010, 23:23, said:

Aici nu este aria - "hai sa ne aratam pisica" - trebuia doar sa citesti titlul topicului si te lamureai. Altfel nu mai chinui pisica cu blitul - si nici pe noi cu postari aiurea.


of of mai mai..
esti foarte suparat pe viata...dar pe noi nu ne intereseaza.
mai ai multe de citit, invatat, se pare.
arta e o discutie mult mai larga si nu include numai aspectele negative.
imi pare rau, dar ai fost dur cu mine si eu nu am avut intentia de a posta aiurea.
chiar nu se poate sa fim mai deschisi?
am postat si eu niste fotografii si gata...jap jap doua palme...
mai bine te mai uiti in urma, si la alte poze si ai sa vezi ca nu erau chiar aiurea pe campii..
dar, ma rog, nu vreau eu acum sa ma cert cu oamenii suparati pe viata..
intentia mea a fost alta...

#4
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Bla, bla, bla :)
Citeste regulamentul si vei primi laude, critici eventual ajutor.
Continua cum ai inceput si vei primi...

#5
cora2010

cora2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2010
:peacefingers:

View Posttwins1, on 7th February 2010, 16:02, said:

Bla, bla, bla :)
Citeste regulamentul si vei primi laude, critici eventual ajutor.
Continua cum ai inceput si vei primi...


:peacefingers:

#6
CititorCtitorialist

CititorCtitorialist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 07.01.2010

View Postalexis4tm, on 12th February 2010, 17:17, said:

@Rapier: Desi cromatica e placuta, totusi parerea mea este ca incadrarea si punctul de statie  fac cadrul tau un pic cam banal!

Din ultima delegatie de prin Maramures de pe lacul Firiza
"La copca"

Critica ta ar fi fost una pertinenta daca te abtineai sa urci si o poza. Crezi ca daca ii pui un nume "sugestiv" poti sa faci din rhaat bici? Nu vreau sa fiu nici rautacios, nici partinitor, dar fotografia lui Rapier e ceva... a ta nu.

#7
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007

View PostCititorCtitorialist, on 12th February 2010, 23:00, said:

Critica ta ar fi fost una pertinenta daca te abtineai sa urci si o poza. Crezi ca daca ii pui un nume "sugestiv" poti sa faci din rhaat bici? Nu vreau sa fiu nici rautacios, nici partinitor, dar fotografia lui Rapier e ceva... a ta nu.

Pe acest forum se critica pozele, nu comentariile, iar la postul Dvs, in afara de faptul ca este mitocanesc, afirmatiile nu sunt argumentate. Nu dumneavoastra dictati cine si cand sa "urce" pozele, iar daca aveti o parere, va rog sa o sustineti cu un limbaj civilizat.

S-ar parea ca moderatorii sunt prea indulgenti si nivelul forumului a inceput sa decada.

Edited by DSops, 13 February 2010 - 00:22.


#8
CititorCtitorialist

CititorCtitorialist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 07.01.2010

View PostDSops, on 13th February 2010, 00:18, said:

Pe acest forum se critica pozele, nu comentariile, iar la postul Dvs, in afara de faptul ca este mitocanesc, afirmatiile nu sunt argumentate. Nu dumneavoastra dictati cine si cand sa "urce" pozele, iar daca aveti o parere, va rog sa o sustineti cu un limbaj civilizat.

S-ar parea ca moderatorii sunt prea indulgenti si nivelul forumului a inceput sa decada.

Tu critici comentariile, eu am criticat poza lui alexis4tm in comparatie cu cea a lui rapier. Poate am fost un pic mai dur, dar mitocan nu am fost in nici un caz.

#9
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Iar au aparut tot felul de critici de arta "avizati" pe forum ? Mai hibernez o perioada.


View PostCititorCtitorialist, on 12th February 2010, 23:00, said:

Critica ta ar fi fost una pertinenta daca te abtineai sa urci si o poza. Crezi ca daca ii pui un nume "sugestiv" poti sa faci din rhaat bici? Nu vreau sa fiu nici rautacios, nici partinitor, dar fotografia lui Rapier e ceva... a ta nu.

Ce legatura are faptul ca si-a exprimat o parere cu faptul ca a urcat o poza la care probabil dorea critica ? Adica, opinia lui e mai putin pertinenta daca nu a urcat o fotografie extraordinara , sau cum ?

Atunci criticile tale ( pe care am observat ca le imparti de ceva vreme pe aici ) sunt egale cu zero, nu ?

Nu te duci sa te plimbi mai bine ?

Edited by mrdobanda, 13 February 2010 - 01:55.


#10
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007

View PostCititorCtitorialist, on 12th February 2010, 23:00, said:

Critica ta ar fi fost una pertinenta daca te abtineai sa urci si o poza. Crezi ca daca ii pui un nume "sugestiv" poti sa faci din rhaat bici? Nu vreau sa fiu nici rautacios, nici partinitor, dar fotografia lui Rapier e ceva... a ta nu.


Faptul ca mi-am exprimat parerea, pertinenta sau nu, despre cadrul anterior, domnule @cititorctitorialist, este o datorie morala fata de colegul de forum care a postat inaintea mea.
Faptul ca am postat si eu un cadru a fost pentru ca asteptam o critica constructiva, sa vad cum ar fi facut/vazut altii cadrul in locul meu (fiind un amarat de amator) dar pana sa imi faci poza rahat, ... aceasta se poate numi orice alceva, in orice caz nu se poate numi critica pertinenta/constructiva din care sa pot invata ceva.
Si aici ma opresc pentru ca nu vreau sa stric topicul cu off-uri!
Numai bine!

Edited by alexis4tm, 13 February 2010 - 09:12.


#11
udreadan

udreadan

    Mavic PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 03.11.2007

View Postmrdobanda, on 13th February 2010, 01:51, said:

Iar au aparut tot felul de critici de arta "avizati" pe forum ? Mai hibernez o perioada.
Am observat.
Dealtfel si eu fac la fel.

#12
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
de mine ce sa mai zic? :)

#13
cmb0867

cmb0867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.01.2010
Ca la noi pe forum, primul subiect din postare e relevant,  restul sunt discutii inutile care nu te fac decat sa-ti pierzi timpul. Asta e nici macar forumul nu mai e ce a fost o data. Propun administratorilor acestui site sa le mai taie macaroana din cand in cand user-ilor care in multe situatii bat campii, va pup!!!!!


#14
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Zise el pe un topic uitat din 2010 aflat la cosul de gunoi.Posted Image

#15
ovicupi

ovicupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.07.2008
Pai sa-ti spun care-i treaba: e si asa suficient la cite suturi in c...r  iau pentru poze care mi se par mie ca sunt bunicele (macar), asta mai lipseste sa mai scot si ceva filozofii despre fotografie, . Ar fi prea multi "pasi inainte" dintr-o data. :D Cum spuneam, ramin la butonul Like deocamdata. Cine se considera jignit, n-are de ce. Sunt destui p-aici care se pricep. Sigur ca ar mai putea lucra un pic la modul in care iti crapa capul direct cu maciuca, dar ce nu facem in speranta unui zimbet :D :D

#16
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Asta chiar e profunda fara misto..  ma refer mai ales la ultima parte

Edited by nenis, 16 December 2013 - 22:54.


#17
ovicupi

ovicupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.07.2008

View Postnenis, on 16 decembrie 2013 - 22:53, said:

Asta chiar e profunda fara misto..

Prea tirziu. Nu te mai cred :D :D

#18
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postovicupi, on 16 decembrie 2013 - 22:52, said:

Pai sa-ti spun care-i treaba: e si asa suficient la cite suturi in c...r  iau pentru poze care mi se par mie ca sunt bunicele (macar), asta mai lipseste sa mai scot si ceva filozofii despre fotografie, . Ar fi prea multi "pasi inainte" dintr-o data. Posted Image Cum spuneam, ramin la butonul Like deocamdata. Cine se considera jignit, n-are de ce. Sunt destui p-aici care se pricep. Sigur ca ar mai putea lucra un pic la modul in care iti crapa capul direct cu maciuca, dar ce nu facem in speranta unui zimbet Posted Image Posted Image

Te-ai prins...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate