Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Honeymoon weekend

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Salutare


Pentru luna noiembrie ma intreseaza sa plec intr-un weekend de vis undeva in Europa :inlove: ....de vineri pana duminica urmand ca duminica seara sau luni dimineata sa plecam la Londra.

Vreau catvea sugestii de destinatii (eventual nume de hoteluri excelente-4-5*):

Ma tenteanza: Barcelona, Venetia, Lisabona, Dublin, Edinburg sau daca stiti o destinatie romantica aparte sunt deschis sugestiilor.
(nu vreau sa fie la mai mult de 3-4 ore de zbor de Londra)

Nu vreau: Roma, Paris,Bruxelles, Madrid,Praga, Budapesta, Viena, Zagreb, Liubliana, Bratislava, Amsterdam, Istanbul

Multumesc.

Edited by koder, 13 February 2010 - 14:47.


#2
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
O idee in Dublin :
Un weekend la castel

http://www.tripadvis...nty_Dublin.html

#3
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkoder, on 13th February 2010, 14:25, said:

Salutare


Pentru luna noiembrie ma intreseaza sa plec intr-un weekend de vis undeva in Europa :inlove: ....de vineri pana duminica urmand ca duminica seara sau luni dimineata sa plecam la Londra.

Vreau catvea sugestii de destinatii (eventual nume de hoteluri excelente-4-5*):

Ma tenteanza: Barcelona, Venetia, Lisabona, Dublin, Edinburg sau daca stiti o destinatie romantica aparte sunt deschis sugestiilor.
(nu vreau sa fie la mai mult de 3-4 ore de zbor de Londra)

Nu vreau: Roma, Paris,Bruxelles, Madrid,Praga, Budapesta, Viena, Zagreb, Liubliana, Bratislava, Amsterdam, Istanbul

Multumesc.
Nimic in Europa nu e la 3 - 4 ore de Londra :)
Pai, as zice Dubrovnik, Capri (zbori din Napoli) sau Sorrento, poate Sevilla sau Obidos in Portugalia.
Hilton Dubrovnik
Villa Marina Hotel & Spa Capri (e super fain)
Las Casas de la Juderia parca ii zince in Sevilla
si in Obidos nu mai retin e un hotel din patrimoniul national ...

#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Multumesc de sugestii le cantaresc pe toate si ma decid din timp ca sa organizez weekendul asta special asa cum se cuvine.Daca va mai vine vreo idee nu ezitati sa mi-o comunicati.

Multumesc:) sunteti super amabili

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mai vreau cateva idei va rog? Ce ziceti e Barcelona un oras destul de romantic pt o asemnea iesire.
Mie unuia imi plac hotelurile Nh si are cetava oferte tentante pt o asemnea iesire: free minibar, brekfast, spa si late check out? Ce ziceti? Imperator tu le stii si mai bine...ce zici ce Barcelona?

#6
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Nu cred ca Dublin este chiar o optiune. Poti alege Vitan/ balta alba/salajan si sunt o groaza de pensiuni cu camere si te simti mai bine decat la dublin.
Am stat cam un an pe acolo si sincer iti spun , nu. dar gusturile difera. E o parere personala.
Barcelona suna bine.Acum depinde ce vrei sa faci? sa mergi pe vizitat/ stat la piscina etc
App. Sa fie intr-un ceas bun !  :peacefingers:  
( daca ajungi la Londra si te pot ajuta cu ceva, let me know :) )

Edited by ferrellroo, 20 February 2010 - 22:51.


#7
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

View Postkoder, on 20th February 2010, 22:35, said:

Mai vreau cateva idei va rog? Ce ziceti e Barcelona un oras destul de romantic pt o asemnea iesire.
Mie unuia imi plac hotelurile Nh si are cetava oferte tentante pt o asemnea iesire: free minibar, brekfast, spa si late check out? Ce ziceti? Imperator tu le stii si mai bine...ce zici ce Barcelona?

Florenta poate? Mie Florenta mi se pare mai romantica decat Barcelona.

#8
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postferrellroo, on 20th February 2010, 22:50, said:

Nu cred ca Dublin este chiar o optiune. Poti alege Vitan/ balta alba/salajan si sunt o groaza de pensiuni cu camere si te simti mai bine decat la dublin.
Am stat cam un an pe acolo si sincer iti spun , nu. dar gusturile difera. E o parere personala.
Barcelona suna bine.Acum depinde ce vrei sa faci? sa mergi pe vizitat/ stat la piscina etc
App. Sa fie intr-un ceas bun !  :peacefingers:  
( daca ajungi la Londra si te pot ajuta cu ceva, let me know :) )


Salut Multam de sfaturi

Pai in weekendul de miere nu vrem sa facem nimic:) somn relaxare  spa plimbare cina in oras....

Pai poate ne vedem daca nu in Antalya atunci la World Travel Market in Londra in Nov.

#9
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
In Antalya sunt intre 19 si 26 Iunie. Si dupa vedem unde sunt in Noiembrie.  
Oricum sper ca alegerea facuta sa fie pe placul vostru si sa va simtiti bine.

#10
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkoder, on 20th February 2010, 22:35, said:

Mai vreau cateva idei va rog? Ce ziceti e Barcelona un oras destul de romantic pt o asemnea iesire.
Mie unuia imi plac hotelurile Nh si are cetava oferte tentante pt o asemnea iesire: free minibar, brekfast, spa si late check out? Ce ziceti? Imperator tu le stii si mai bine...ce zici ce Barcelona?
Barcelona e un oras super frumos, nu pot sa nu zic nu... Acum nu stiu foarte exact cum definiti voi romantismul... daca e sa aveti o experienta urbana cu locuri frumoase, restaurante si terase, atunci e ok. Daca vreti plaje cu palmieri, nu cred ca Barcelona e o solutie...

View Postkoder, on 22nd February 2010, 01:12, said:

Salut Multam de sfaturi

Pai in weekendul de miere nu vrem sa facem nimic:) somn relaxare  spa plimbare cina in oras....

Pai poate ne vedem daca nu in Antalya atunci la World Travel Market in Londra in Nov.
Hmmm... acuma vad... pai Capri imi suna cel mai sexy din ce vad ca iti doresti...

#11
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostImperator, on 22nd February 2010, 22:04, said:

Barcelona e un oras super frumos, nu pot sa nu zic nu... Acum nu stiu foarte exact cum definiti voi romantismul... daca e sa aveti o experienta urbana cu locuri frumoase, restaurante si terase, atunci e ok. Daca vreti plaje cu palmieri, nu cred ca Barcelona e o solutie...


Hmmm... acuma vad... pai Capri imi suna cel mai sexy din ce vad ca iti doresti...
Imparate, mai zi cu Brugge-ul ala,ca ma bate gandul,deh aniversam 10 ani de la de casatorie.
Am citit pe blogul tau dar mai vreau amanunte cu transportul Bruxelles-Brugges, restaurante,cum e cu barca pe canale,daca ai fost la Muzeul Dalli, chestii d'astea...

Ave Cezar!

Edited by grecul68, 23 February 2010 - 14:19.


#12
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgrecul68, on 23rd February 2010, 14:04, said:

Imparate, mai zi cu Brugge-ul ala,ca ma bate gandul,deh aniversam 10 ani de la de casatorie.
Am citit pe blogul tau dar mai vreau amanunte cu transportul Bruxelles-Brugges, restaurante,cum e cu barca pe canale,daca ai fost la Muzeul Dalli, chestii d'astea...

Ave Cezar!
Pai in primul rand as zice sa incerci sa te duci mai pe la vara cand ai sanse mai mari de soare - feb - martie in general e cam nasoala vremea - negru, ploaie, urat.
Transportul Bruxelles - Bruge e extrem de simplu - ori tren ori cu masina inchiriata (care nu merita). Evident, mai exista si optiunile bicicleta sau pe jos, dar presupun ca nu te pasioneaza :)
Trenul este foarte ok, merge foarte des (cam la jumatate de ora odata) si faci cam 1 ora. Pretul nu-l mai stiu pe dinafara, dar l-am scris pe blog. Daca aterizezi in Zaventam (Blue Air sau orice companie clasica), iei trenul din aeroport pana in Gara de Sud si de acolo mai departe spre Brugge. Daca aterizezi in Charleroi, ia autobuzul pana la Gara de Sud si de acolo trenul.

Restaurante sunt peste tot, dar cam scumpe. Evita-le pe cele din piata centrala, sunt cele mai scumpe, in rest, au cam aceleasi preturi. Exista si destule fast food-uri pentru ceva rapid si ieftin (Quick-ul parca e in piata centrala), dar ca peste tot, restaurtantele etnice (gen italian, grecesc, turcesc) pot fi mai ieftine.
Barca pe canale e simplu - gasesti cateva "statii" prin centru si fac cam acelasi tur... deci no pb sa le ratezi.
Nu am fost la Muzeul Dalli, dar am intrat prin biserici si mai ales am urcat in Belfort, turnul Primariei - care are o priveliste super.

Ca si Venezia, nu e important sa bifezi monumente (si asta poti sa faci, sigur), ci sa te plimbi pe langa canale :) Si take it easy :) Ca doar grecii la asta sunt buni, nu ? :)))

#13
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostImperator, on 23rd February 2010, 15:39, said:

Pai in primul rand as zice sa incerci sa te duci mai pe la vara cand ai sanse mai mari de soare - feb - martie in general e cam nasoala vremea - negru, ploaie, urat.
Transportul Bruxelles - Bruge e extrem de simplu - ori tren ori cu masina inchiriata (care nu merita). Evident, mai exista si optiunile bicicleta sau pe jos, dar presupun ca nu te pasioneaza :)
Trenul este foarte ok, merge foarte des (cam la jumatate de ora odata) si faci cam 1 ora. Pretul nu-l mai stiu pe dinafara, dar l-am scris pe blog. Daca aterizezi in Zaventam (Blue Air sau orice companie clasica), iei trenul din aeroport pana in Gara de Sud si de acolo mai departe spre Brugge. Daca aterizezi in Charleroi, ia autobuzul pana la Gara de Sud si de acolo trenul.

Restaurante sunt peste tot, dar cam scumpe. Evita-le pe cele din piata centrala, sunt cele mai scumpe, in rest, au cam aceleasi preturi. Exista si destule fast food-uri pentru ceva rapid si ieftin (Quick-ul parca e in piata centrala), dar ca peste tot, restaurtantele etnice (gen italian, grecesc, turcesc) pot fi mai ieftine.
Barca pe canale e simplu - gasesti cateva "statii" prin centru si fac cam acelasi tur... deci no pb sa le ratezi.
Nu am fost la Muzeul Dalli, dar am intrat prin biserici si mai ales am urcat in Belfort, turnul Primariei - care are o priveliste super.

Ca si Venezia, nu e important sa bifezi monumente (si asta poti sa faci, sigur), ci sa te plimbi pe langa canale :) Si take it easy :) Ca doar grecii la asta sunt buni, nu ? :)))
Merge Bruge-ul ca si honeymoon sau mai cautam?Eu as vrea prin septembrie, sper ca vremea sa fie buna.
No matter what,boieru-i tot boier si imperatorul tot imperator!!!

Edited by grecul68, 23 February 2010 - 16:22.


#14
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
si Anvers-ul este fff frumos, sambata la ZOO bestiala si duminica prin oras cu super stand up-comedians in aer libersi plimbare cu trasura ...  numa' sa fie vreme faina

se si poate combina cu bruj' ul

Edited by tablagiu_xxx, 23 February 2010 - 16:26.


#15
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Uite un hotel dragut in frumosul Bruges cum ii zic belgienii:

http://www.nh-hotels.../nh-brugge.html

#16
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Posttablagiu_xxx, on 23rd February 2010, 16:25, said:

si Anvers-ul este fff frumos, sambata la ZOO bestiala si duminica prin oras cu super stand up-comedians in aer libersi plimbare cu trasura ...  numa' sa fie vreme faina

se si poate combina cu bruj' ul
Merge tot cu trenu din Briuj?

#17
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
@ KODER

Ai  hotarit  sau inca esti  pe  cautare ?  Recomand LISABONA   :)

Sa fie intr-un ceas bun !

Iyi gunler :)

#18
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Oztan nu am hotarat inca

Insa Barcelona....e interesanta ca si destinatie insa e un loc unde eu am mai fost in tranzit spre Andorra.
Cred ca o sa studiez si varianta de Lisabona ca sa fie ceva nou pentru amandoi....plus ca e ceva mai cald in Nov decat ar fi la Barcelona si noi iubim mult soarele.

Oricum va anunt ce decid si ce hotel:) si apoi umreaza sa iau biletele de avion de prin mai.

Grea decizie...ca e si momentul special (sau asa se vede inainte de nunta) As merge in Capri insa ma gandesc ca trebuie sa merg in Napoli si apoi cu vaporul si dat fiind faptulc a sunt doar 3 zile nu as vrea sa pierd nici mult pe drum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate