Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Yahoo! România se lansează în iulie 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Eu personal chiar nu am nevoie de yahoo.ro pentru ca oricum nu folosesc yahoo prea des, decat pentru messenger, in rest intru pe portalul lor din an in paste.

#20
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010
Oare or sa bage stiri in genul celor de la ora 5 PROTV? Parca si vad articol de prima pagina "Barbat ucis sotie cu drujba" :)).

#21
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Se auzise ca pe 10 iulie 2010 va fi lansat yahoo.ro, iata suntem in 15 iulie 2010 si nicio schimbare!!! Am incercat sa imi setez locatia pe Romania, nu merge in niciun fel, nu are Romania in lista, si nici cu modificare linkului si pus indicativul .ro nu merge! :( pacaleala si de aceasta data, sa speram ca in septembrie asa cum se zvoneste deja, ca va fi functional yahoo.ro!
Voi ati mai auzit ceva nou?

#22
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ohh da, acum e septembrie ? :) Parca era Iulie. Trec lunile la astia de parca ar fi zile :) Pe mine nu prea ma afecteaza ca oricum nu prea am ce servicii sa folosesc de la ei.

#23
emylus

emylus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.09.2005
Nu vreau sa fac offtopic, dar voi observati ca in Romania se foloseste foarte mult Yahoo in comparatie cu alte tari ?
De exemplu, am cunoscut multa lume din Europa si majoritatea folosesc MSN, doar rusii folosesc ICQ mai mult.

In fine, ii bine ca lanseaza portalul in limba romana yahoo ca au nevoie de clienti :)

#24
zengaro

zengaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 17.02.2010
Ma baieti se pare ca Yahoo Romania a amanat lansarea dupa luna octombrie. Eu cred ca isi bat joc de noi. Sincer..

#25
Andrei-Radu Dincă

Andrei-Radu Dincă

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.08.2006
Mie mi s-a schimbat ieri pe mobil site-ul yahoo si apare in romana. Insa am o problema. Daca incerc sa ma loghez, introduc ID si parola, apoi imi cere inca o data ID si parola, apoi tot asa... intr-un final, nu pot sa ma loghez deloc din aceasta problema.

#26
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postzengaro, on 16th July 2010, 13:06, said:

Ma baieti se pare ca Yahoo Romania a amanat lansarea dupa luna octombrie. Eu cred ca isi bat joc de noi. Sincer..
isi bat joc de ei :)
pe mine nici nu ma intereseaza nici nu ma impresioneaza cu nimic. ce va aduce in plus yahoo romania?
stirile traduse in romana ? ...sincer nu am nici cea mai mica problema sa le citesc si in engleza

#27
Andrei-Radu Dincă

Andrei-Radu Dincă

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.08.2006
Cred ca este din cauza faptului ca s-a lansat (ieri, cred, versiunea romaneasca mobila a yahoo). Puteti verifica si de pe calculatoare, la adresa ro.m.yahoo.com

Nu merge sa ma autentific pe mobilul meu Samsung B 520, nici pe Nokia, dar a mers pe un Sony Ericsson K700i.
Sa inteleg ca merge doar pentru anumite modele?

#28
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
am intrat azi pe mail.yahoo.ro am stat 5 minute sa se incarce, se pare ca nu duce serverul atata "romanitate"

#29
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
Oricum nu cred ca va avea succes aici.
Oricum serverele de mail tot in US vor ramane. Deci singurul beneficiu ar putea fi traducerea continutului. Alceva nu vad.

#30
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostBogdan_ro93, on 2nd August 2010, 17:35, said:

am intrat azi pe mail.yahoo.ro am stat 5 minute sa se incarce, se pare ca nu duce serverul atata "romanitate"

Am intrat si eu azi de curiozitate. Se pare ca numai pagina de login e in romaneste, in interior e pe engleza :)
Ce ma distreaza fazele astea. Site-uri cu posibilitatea selectiei multor limbi, dar defapt de la index/login si pana la logout, e posibil sa treci si prin vreo 3 limbi straine.
A! acuma stiu de ce am invatat la scoala atatea limbi straine cu "forta" !
:)

#31
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
ce sa mai aude de yahoo romania?

#32
nic01ae

nic01ae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 21.09.2007

View PostBogdan_ro93, on 14th August 2010, 14:31, said:

ce sa mai aude de yahoo romania?

s-a delansat

#33
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Astia de la Yahoo! sunt praf. Se vede cum se duc usor la vale. Nu-s in stare sa se tina deloc de cuvant si sa-si duca proiectele la capat. Toate proiectele lor se amana sau pica complet. Pana si programul ala de publicitate asemanator cu adsense de la google a picat dupa ceva timp, iar traducerea asta in romana e ca si cum n-ar fi. Ori se face un site complet romanesc ori nu se mai face nimic. Sunt jalnici. Pur si simplu nu pot sa-i inteleg. Nu vad logica unor actiuni care te fac sa pierzi ca imagine. Parca nu ar vrea bani, nu stiu... Google e de mii de ori mai tare ca Yahoo. Pe ei cum dracu' nu-i afecteaza criza? Baga bani cu lopata in proiecte ca Google Calendar, toarna alerte prin SMS in toata lumea, care costa gramezi de bani, isi fac oamenii mail tare si site-uri traduse profesional in multe limbi, nu prostii d-astea de copii mici ce face Yahoo, fac de toate si nu-i mai afecteaza criza. Nu e de la criza. Pur si simplu se vede cine-i mai bun. Yahoo! a ajuns mare datorita messengerului. A fost o intamplare. Dar stati linistiti, in afara nu e lumea asa goga pe Yahoo Messenger. De exemplu, in Spania, toti folosesc windows live messenger, nicidecum Yahoo Messenger. Iar Yahoo, unde are succesul cel mai mare, la romani, nu face nimic. Nu au logica economica oamenii astia!

#34
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postalexupit, on 31st August 2010, 21:18, said:

Astia de la Yahoo! sunt praf. Se vede cum se duc usor la vale. Nu-s in stare sa se tina deloc de cuvant si sa-si duca proiectele la capat. Toate proiectele lor se amana sau pica complet. Pana si programul ala de publicitate asemanator cu adsense de la google a picat dupa ceva timp, iar traducerea asta in romana e ca si cum n-ar fi. Ori se face un site complet romanesc ori nu se mai face nimic. Sunt jalnici. Pur si simplu nu pot sa-i inteleg. Nu vad logica unor actiuni care te fac sa pierzi ca imagine. Parca nu ar vrea bani, nu stiu... Google e de mii de ori mai tare ca Yahoo. Pe ei cum dracu' nu-i afecteaza criza? Baga bani cu lopata in proiecte ca Google Calendar, toarna alerte prin SMS in toata lumea, care costa gramezi de bani, isi fac oamenii mail tare si site-uri traduse profesional in multe limbi, nu prostii d-astea de copii mici ce face Yahoo, fac de toate si nu-i mai afecteaza criza. Nu e de la criza. Pur si simplu se vede cine-i mai bun. Yahoo! a ajuns mare datorita messengerului. A fost o intamplare. Dar stati linistiti, in afara nu e lumea asa goga pe Yahoo Messenger. De exemplu, in Spania, toti folosesc windows live messenger, nicidecum Yahoo Messenger. Iar Yahoo, unde are succesul cel mai mare, la romani, nu face nimic. Nu au logica economica oamenii astia!

Ha ha ha! Mai facut sa cad pe jos de ras in priviinta yahoo-ului. O sa crepe si asta intr-o zi. Toata lumea vorbeste de criza, dar habar nu au ce e aia criza.
In primul rand inseamna restructurare de bani, iar in al 2-lea rand se invata o firma tare sa inghita pe cea mica. Doar stiti cu totii ca numai buticurile o gramada au dat faliment... Poate aici ti-e mai clar cum sta treaba asta cu criza, nu e nici o criza! Ea a fost provocata de cineva CU INTENTIE pentru a deschide ochii firmelor mari si a beli ochii firmelor mici. Compararea e clara: GOOGLE > YAHOO. Ce a fost odata cu yahoo, a fost ... la fel si cu youtube (in caz ca nu stii, youtube a fost cumparat de catre Google)...Estia de la Google, o sa cumpere si Yahoo (poate, dar ce sa faca cu el?) o sa cumpere si Microsoft daca le reuseste faza cu Android si Sistemul de operare CHROMIUM (parca, daca resusesc, corectati-ma)
Google are atu un motor de cautare puternic pe care i-l stie toata lumea, un browser, un sistem de operare pentru telefoane, si in curand si pentru desktop. Are si Google Adwords, Adsense pentru care nu ma pot desparti de ele, mai primesc inca un salariu de la Adsense, iar Yahoo... nu stiu ...ce mama naibii face cu yahoo mess 9 si 10, aceeasi greseala ca si Microsoft cu Windows Vista! ha ha ha, ha ha ha !
Cum a murit mIRC-ul, la fel poate sa moara si Mess-ul .... :)
De e-mail ce sa mai vorbesc, doar stiti ca numai asa supravietuieste prin vanzarile/afisarile de reclame in e-mail.
Cand nu o sa mai fie reclame in e-mail-ul de la yahoo, poti sa zici:  Zbye [email protected]!
Un alt: ha ha ha, ha ha ha!
Viva profesionistii!

Edited by loveparade, 01 September 2010 - 01:08.


#35
hellrroy

hellrroy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.09.2008

View Postlaffin, on 27th February 2010, 16:02, said:

personal nu cred, nu avem o piata destul de dezvoltata pentru acest pas.
Habar n-ai cati fraieri exista =))

Reclama=bani pentru ambele parti

#36
constanteanul

constanteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2010
Isculescu , :)) ar fi ceva tare avand in vedere senzationalul pe care il adopta tot mai multi .. senzational spre socant , lucruri care sa le ramana in cap oamenilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate