Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Yahoo! România se lansează în iulie 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Lansarea amanata si ras-amanata a portalului yahoo.ro se va intampla pana la urma in iulie.

Au scris despre asta: smash.ro, dstanca.ro, pahomi.ro si money.ro.

Mailul in romana exista deja de mult timp (cei care si-au setat atunci in vara-toamna lui 2008 conturile pe Yahoo Romania au avut in continuare mailul in romana, chiar daca lansarea a fost suspendata). Site-ul mobil iarasi e tradus. Mai ramane homepage-ul si messengerul.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
si vom avea e-mail de forma [email protected]???

#3
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009

View Postlex404, on 13th February 2010, 07:49, said:

si vom avea e-mail de forma [email protected]???

da. de fapt unii au deja adrese @yahoo.ro inca din 2008, cand s-a incercat prima data lansarea Yahoo Ro. A existat atunci o scurta perioada de timp cand s-au permis inregistrarile pe mail.yahoo.ro si se putea (pentru cei care aveau deja cont) schimbarea limbii pe romana din setari. apoi planurile au fost suspendate pana acum.

numai ca adresele Yahoo sunt unice indiferent de tara, deci adresele deja luate nu vor putea fi inregistrare pe Yahoo.ro.

#4
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postsladko, on 13th February 2010, 15:44, said:

da. de fapt unii au deja adrese @yahoo.ro inca din 2008, cand s-a incercat prima data lansarea Yahoo Ro. A existat atunci o scurta perioada de timp cand s-au permis inregistrarile pe mail.yahoo.ro si se putea (pentru cei care aveau deja cont) schimbarea limbii pe romana din setari. apoi planurile au fost suspendate pana acum.

numai ca adresele Yahoo sunt unice indiferent de tara, deci adresele deja luate nu vor putea fi inregistrare pe Yahoo.ro.
Eu am impresia ca aia cu yahoo.ro sau yahoo.com ti-o alegi tu cand va fi disponibila

#5
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Limba ti-o poti schimba oricand din setarile contului, dar terminatia (.com, .it, .fr) nu o mai poti schimba. Decat daca iti stergi contul cu totul, astepti cateva luni sa iasa din baza de date Yahoo si iti faci unul nou pe yahoo.ro (asta daca nu ti-a luat cineva id-ul între timp).

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postsladko, on 13th February 2010, 19:22, said:

Limba ti-o poti schimba oricand din setarile contului, dar terminatia (.com, .it, .fr) nu o mai poti schimba. Decat daca iti stergi contul cu totul, astepti cateva luni sa iasa din baza de date Yahoo si iti faci unul nou pe yahoo.ro (asta daca nu ti-a luat cineva id-ul între timp).
pai atunci de ce daca am .com, .fr .ca ma loghez doar cu id-ul ? Probabil exista o cerere

#7
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
eu am cont pe yahoo.it si limba setata pe romana (din acea perioada cand se puteau inregistra conturi .ro (2008). Terminatia a ramas .it. Am
intrebat pe Yahoo answers si nu se poate schimba terminatia. pe messenger ma loghez doar cu ID-ul, nu cu adresa completa.

#8
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View Postsladko, on 13th February 2010, 18:22, said:

Limba ti-o poti schimba oricand din setarile contului

M-am tot uitat dar nu gasesc nicaieri unde pot sa schimb pe limba romana.

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
http://www.smash.ro/...ahoo-in-romana/

#10
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Asta inseamna ca se va lansa si serviciul de publicitate al celor de la Yahoo (idem AdSense al Google.Com/Ro) pentru site-urile cu continut in limba romana? :)

#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,490
  • Înscris: 16.03.2007
personal nu cred, nu avem o piata destul de dezvoltata pentru acest pas.

#12
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postlaffin, on 27th February 2010, 16:02, said:

personal nu cred, nu avem o piata destul de dezvoltata pentru acest pas.
parerea ta :deadtongue:

#13
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Ar fi bine, o concurenta mai mare pentru piata de publicitate.
Oricum multe din agentiile romanesti vand preferentiat doar pt reteaua lor reclame, iar restu...
sunt doar de portofoliu!

#14
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Personal n-am vazut nici prea multe site-uri straine care sa aiba reclame Yahoo. Nu stiu de ce am avut impresia dar doar site-urile din SUA au asemenea reclame. Poate ma insel.

#15
mercurialboy

mercurialboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.05.2010
siteul va fii precis ro.yahoo.com  :thumbdown:

Attached Files



#16
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Eu unul nu mai cred pana nu vad eu schimbarea. Atat tam-tam s-a facut si in 2007, era ca si lansat si s-a amanat atata timp. Nu vad de ce am mai crede acum, in 2010, in plina criza, ca se va lansa Yahoo in Romania. Au dat o teapa urata atunci. E o chestie foarte aiurea o asa pacaleala venita de la o companie asa mare. La nivel asa inalt, anunti asa ceva cand stii ca poti, nu arunci oricand cu vorbe-n vant ca orice firmulita amatoare. Dar... e problema lor cum fac business. :) Parerea mea e ca nu se va lansa nici anul asta. E numai o parere. Sper sa nu se supere nimeni.

#17
robert30

robert30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.05.2010
Mai bine asa decat sa dea drumul la o porcarie...
Asa dau si ei drumul cand e ceva organizat.
Nu ca romanu' hai sa dam ca merge asa...

#18
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010
Este ceva oficial? Sau doar zvonuri scrise de unii?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate