Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...

Windows 10 Pro - Automatic Repair...

Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...
 Dividende 2023 declaratia unica A...

kit placa de baza si procesor pen...

Cum aflu balanta unei adrese cu b...

Sfaturi achitizie PC - Cabinet Av...
 Sonerie modulara montata in tablo...

Poezii uitate/pierdute

Cartela roaming

Opinii despre un PC pentru editar...
 Problema Document Scan Ubuntu

Cine este "Imparatul"?

Ce obiecte din Italia, Franța, Ma...

Samsung Galaxy Fit 3

AKTA - TV cablu digital (S.D.) - Topic general.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7321 replies to this topic

cipry022

cipry022

Active Member

• Grup: Members
salutare, locuiesc intr-o comuna langa campulung ,am cablu normal de la akta si la scanare dtv imi gaseste 79 posturi dintre care nu pot sa vad doar 2 tvr hd si speranta tv la restul imi apare fara modul ci...aveti idee ce trebuie sa fac sa vada si celalate posturi?mentionez ca tv are turner DVB-T si DVB-C.

Edited by cipry022, 03 July 2010 - 16:20.

catalinman

catalinman

RCS & RDS

• Grup: Senior Members
inseamna ca sunt codate restul canalelor :)

o sa ai nevoie de un stb de la akta !

berliotz

berliotz

Active Member

Asa ca divertisment: am incercat la Campulung cu un receptor Digi HD si n-am prins nici un program pe Akta.  :rolleyes: . eram curios daca merge.

lupull

lupull

Senior Member

Ai incercat sa vorbesti cu ei in legatura cu abonarea la ei , poate iti vor da doar cartela si tu trebuind ca cumperi doar cam-ul
Trebuie sa-i intrebi ce tip de cam ai nevoie pt. cartela , cel putin asa procedeaza la abonarea prin satelit ( adica nu esti obligat sa cumperi si restul = receptorul )
Sau eventual daca ai un dealer Akta prin zona sa-i intrebi daca comercializeaza ( fac abonamente ) doar cu cartela
Ar fii pacat sa inceapa si ei cu "imperecherea" cartelei + receptor propiu , inseamna ca lcd-ul il vei folosi doar pe post de monitor

cipry022

cipry022

Active Member

mda le-am trimis un email, astept raspuns...am uitat sa spun ca pe langa astea doua posturi digitale mai prind 51 analog...numai ca puteau sa le lase si pe cele digitale la liber(cel putin alea 51 care le au pe analog) .

livisor27

livisor27

Member

de azi a reaparut epg-ul pe ecran , singurele canale din cele 73 la care nu exista, sunt DDTV si 1 MUSIC. :peacefingers:

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

livisor27, on 9th September 2010, 14:07, said:

de azi a reaparut epg-ul pe ecran , singurele canale din cele 73 la care nu exista, sunt DDTV si 1 MUSIC. :peacefingers:

Ne poti da grila D.C.S. - Akta Digital Cablu? Cu pozitiile la care sunt plasate, partajari, ideal ar fi cu Sunet Multiplu etc.

livisor27

livisor27

Member

alfa_alfa, on 9th September 2010, 12:19, said:

Ne poti da grila D.C.S. - Akta Digital Cablu? Cu pozitiile la care sunt plasate, partajari, ideal ar fi cu Sunet Multiplu etc.
FAVORIT,ETNO,ACASA,ANT1,TVR1,PROTV,ANTENA3,REALITATEA,PRIMA,B1,NATIONAL,O
TV,KANAL D,ANTENA2,TVR2,PAPRIKA,N24,VOX NEWS,EUFORIA,ANIMAL PLANET,PESCUIT SI VANATOARE,DISC CHANEL,NATIONAL GEOGRAPHIC,DISCOVERY SCIENCE,DISC WORLD,NAT GEO WILD,DISC TRAVEL,VIASAT EXPLORER,DA VINCI,VIASAT HISTORI,HYSTORI CHANEL,ZONE REALYTY,SPORT.RO,SPORT1,EUROSPORT,EUROSPORT2,,TVR CULTURAL,FASHION TV,MONEY CHANEL,EURONEWS,CNN,PRO CINEMA,DDTV,ROMANTICA,HALLMARK,AXN,AXN CRIME,AXN SCIFI,TV1000,MOVIES24,MGM CHANEL,TCM,HBO,HBO COMEDY,CINEMAX,CINEMAX2,TARAF,MYNELE,PARTY,MTV,1 MUSIC,KISS TV,U TV,TRINITAS,SPERANTA,MINIMAX,CARTOON,DYSNEY CHANEL,BOOMERANG,BEBE TV,HUSTLER TV,X DREAMTV,FREEX TV.

Traznitul

Traznitul

Active Member

cipry022, on 3rd July 2010, 17:14, said:

salutare, locuiesc intr-o comuna langa campulung ,am cablu normal de la akta si la scanare dtv imi gaseste 79 posturi dintre care nu pot sa vad doar 2 tvr hd si speranta tv la restul imi apare fara modul ci...aveti idee ce trebuie sa fac sa vada si celalate posturi?mentionez ca tv are turner DVB-T si DVB-C.
Sunt criptate. Acesta este motivul pentru care nu le vezi... Trebuie sa-i contactezi sa vezi cum primesti un terminal digital.

Edited by Traznitul, 11 September 2010 - 19:31.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

livisor27, on 11th September 2010, 18:31, said:

FAVORIT,ETNO,ACASA,ANT1,TVR1,PROTV,ANTENA3,REALITATEA,PRIMA,B1,NATIONAL,O
TV,KANAL D,ANTENA2,TVR2,PAPRIKA,N24,VOX NEWS,EUFORIA,ANIMAL PLANET,PESCUIT SI VANATOARE,DISC CHANEL,NATIONAL GEOGRAPHIC,DISCOVERY SCIENCE,DISC WORLD,NAT GEO WILD,DISC TRAVEL,VIASAT EXPLORER,DA VINCI,VIASAT HISTORI,HYSTORI CHANEL,ZONE REALYTY,SPORT.RO,SPORT1,EUROSPORT,EUROSPORT2,,TVR CULTURAL,FASHION TV,MONEY CHANEL,EURONEWS,CNN,PRO CINEMA,DDTV,ROMANTICA,HALLMARK,AXN,AXN CRIME,AXN SCIFI,TV1000,MOVIES24,MGM CHANEL,TCM,HBO,HBO COMEDY,CINEMAX,CINEMAX2,TARAF,MYNELE,PARTY,MTV,1 MUSIC,KISS TV,U TV,TRINITAS,SPERANTA,MINIMAX,CARTOON,DYSNEY CHANEL,BOOMERANG,BEBE TV,HUSTLER TV,X DREAMTV,FREEX TV.

Multumesc.

livisor27

livisor27

Member

de 4 zile vad ca au introdus si dolce-sport dar e codat.am sa sun sa vad in ce pachet de programe este inclus.

dondhanny

dondhanny

Master of WebTV

va aparea si dolcesport2 tinand cont ca akta a fost cumparata de romtelecom.

gabi-tzuuu

gabi-tzuuu

New Member

Salut. Stie cineva daca Dolce sport va fi in pachetul de baza sau va fi in alt pachet ?

gabi-tzuuu

gabi-tzuuu

New Member

Pana la urma dolce sport e in alt pachet ??/ ca vad ca are ceva timp de cand e introdus si nu merge.

MELODY

MELODY

Senior Member

dondhanny, on 12th April 2011, 19:14, said:

va aparea si dolcesport2 tinand cont ca akta a fost cumparata de romtelecom.

akta satelit a fost cumparat de romtelecom - 70.000 clienti.

restul de 230.000 clienti, pe akta cablu, inca sunt la akta.

am cautat direct pe un tv LG din seria noua, LK430 - gaseste akta digital, dar un singur canal e necodat, DDTV - restul sunt toate codate si ai nevoie de STB.

in acelasi timp, de fun, am incercat si cu un STB HD de la RDS, le-a gasit, si identic ca mai sus, doar DDTV a fost vazut, restul au aratat ca sunt codate. Cartela AKTA nu a mers in decodorul RDS... si nici invers :)

dondhanny

dondhanny

Master of WebTV

Ce codare folosesc ei?

MELODY

MELODY

Senior Member

am luat un CAM pentru AKTA de la o firma din Cluj

http://www.digitalsa...odul-conax.html

modul CONAX, asa il denumesc ei.

L-am pus intr-un LG 32LK430 - si merge perfect. NU MAI FOLOSESC STB-UL LOR.

Precizez ca STB-ul era tot CONAX.

Decodeaza exact grila pe care platesc, gaseste, evident, si restul Canalelor, dar aia e alta poveste (alta optiune extra).

Zona - Valcea - Ionesti

New_view

New_view

Active Member

AKTA se duce cu televiziunea HD în mediul rural și orașele mici

Digital Cable Systems S.A, unul dintre cei mai importanți jucători de pe piața locală de telecom, care oferă servicii în special în orașe mici și mediul rural, a lansat serviciile de televiziune de înaltă definiție (High Definition - HD), în urma unei investiții de 100.000 euro.

Pentru moment abonații AKTA vor avea acces la televiziune full HD pentru posturile PRO TV, Sport. ro, TVR, respectiv History, urmând ca această ofertă să crească în viitorul apropiat.

"Prețurile pachetelor sunt de 10 lei, cu o reducere de 50% pentru clienții AKTA Digital Total Pack, respectiv de 20 lei, cu o reducere de 25%, pentru ceilalți abonați ai AKTA Digital Start", potrivit reprezentanților companiei. "Apetitul consumatorilor pentru televizoare de ultimă generație, LCD sau plasmă, compatibile HD, demonstrat de cele mai recente studii de piață, ne-a determinat să lansăm pachetul AKTA HD.

Televiziunea High Definition ofera o imbogatire a detaliului de pana la cinci ori fata de standardul obisnuit, alaturi de un sunet Stereo Surround.
Televiziunea HD iese tot mai mult dintr-o zonă de nișă localizată geografic în orașele mari și se extinde. Dezvoltarea a fost determinată de creșterea numărului de programe disponibile în acest format, precum și de prețul tot mai accesibil al abonamentelor", declară Dinu Malacopol, CEO al DCS. La sfârșitul lui 2010, DCS avea un număr de 180.000 de abonați la servicii de cablu analogic și digital.

Surse: http://www.zf.ro/bus...le-mici-8280821
http://www.financiar...00-de-euro.html

New View

Edited by New_view, 23 May 2011 - 23:22.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate