Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AKTA - TV cablu digital (S.D.) - Topic general.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7321 replies to this topic

#1423
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 06.09.2004
Site-ul https://www.akta.ro/ este down!

#1424
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Probleme de mentenanță, probabil. Va reveni curând, nu sperați la altceva. :)

#1425
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
A revenit.

#1426
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
A fost eliminat Spark din grilă, din păcate nu a fost înlocuit cu nimic.

#1427
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
In buna tradiție digităl cheabăl sistems.

#1428
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
A aparut 199 (rtn)

#1429
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Ce ala?

RTN CHICAGO?

#1430
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

 Demetrius22, on 14 ianuarie 2017 - 22:17, said:

A aparut 199 (rtn)

Funcționează ? Mie îmi apare ca fiind drept codat și nicio informație despre el, format imagine, audio etc. A apărut pe 386 Mhz, probabil e un test sau o greșeală, programe noi nu cred că mai apar.

 dondhanny, on 15 ianuarie 2017 - 00:18, said:

Ce ala?

RTN CHICAGO?

Elucid eu misterul, eu un test mai mult ca sigur, cum erau în noiembrie 2015 canalele denumite ”reserved”, din păcate e SD. Nu vin ei în grilă cu posturi ca RTN Chicago, ei și nu numa,i elimină posturile străine. Eu sper să fie un post Discovery, dar cel mai probabil e o ”scăpare” și va eliminat luni, AKTA nu face teste ”externe” înainte de a adăuga programe în grilă.

Edited by Cristi_77, 15 January 2017 - 00:52.


#1431
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
O fi canalul de informații. Are audiență mare și il introduc si pe digital.

#1432
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
A mai fost acum câțiva ani pe digital, pentru scrut timp (câteva luni parcă) fiind un post în format SD, e posibil, dar nu cred să intre totuși. Nu cred că le trebuia teste pentru propriul canal. Nu-și (prea) dau interesul nici acolo, sunt unele informații neactualizate de luni bune. Posiibl să fie Miximax, e foarte cerut de mulți abonați, inclusiv aici, în zona mea. Rămân însă la părerea că nu va intra nimic și e cel mult, un simplu test, rămâne de văzut, în zilele următoare.
Ar trebui să introducă ceva, așa din bum simț, (dacă au așa ceva) chiar și AKTA Info, când au intrat noile programe au știut să înlocuiască Miximax, Film Cafe și Bollywood Classic.

Au mutat update-ul de soft al receptorului Pace de la poziția 118, pe poziția 200. Mă îndoiesc că totuși grila va ajunge la 200 de programe. Se pare că nu doar tehnicul UPC lucrează noaptea, acum același lucru îl fac și cei de la AKTA, măcar într-atât să se asemene cu ei. :lol:

Edited by Cristi_77, 15 January 2017 - 02:11.


#1433
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 Cristi_77, on 15 ianuarie 2017 - 01:55, said:


Au mutat update-ul de soft al receptorului Pace de la poziția 118, pe poziția 200. Mă îndoiesc că totuși grila va ajunge la 200 de programe. Se pare că nu doar tehnicul UPC lucrează noaptea, acum același lucru îl fac și cei de la AKTA, măcar într-atât să se asemene cu ei. Posted Image


este un lucru pozitiv, nu se stie niciodata !, nu vad de ce ar face un update-ul de soft al receptorului de pozitii daca n-ar avea in vedere sa introduca programe, POATE sa va pregateasca vreo surpriza si sa se fi inteles pentru canalele Discovery ?

#1434
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Mă îndoiesc, nu-mi explic decalarea acestuia tocmai pe poziția 200 și cu atât mai mult acel test, denumit (rtn). La RCS au intrat pentru că au prelungit contractul pentru Eurosport, altfel erau eliminate și acestea, la AKTA cum nu (mai) au nimic din pachetul lor (doar  Discovery Channel, Animal Planet și TLC pe analogic în unele zone) nu cred că s-au înțeles pentru nimic. După ”greșeala” de pe analogic de ieri, aveam alte așteptări, acum , nu cred că vor mai fi modificări. Mai mult ca sigur va fi ”corectat” și acel test, iar până vineri și poziția de update al receptorului Pace va reveni pe poziția corectă. Nu (mai) am așteptări de la AKTA, deși au început neașteptat acest an. Vă țin la curent dacă se mai întâmplă ceva zilele viitoare (puțin probabil decât ce am scris mai sus).

#1435
ulbabox

ulbabox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2014
Va salut domnilor.
Cine  mi poate spune: cardul este imperecheat cu receptorul lor, sau se poate folosi in orice receptor ce stie conax, spre exemplu in dreambox?

#1436
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012
merge pe orice receptor care stie  conax

#1437
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
UPDATE: (rtn) va rămâne pe poziția 199 o perioadă, e un simplu test. Potrivit reprezentanților locali AKTA, în decembrie au fost informați că la începutul anului grila se va modifica și vor fi adăugate noi programe, dar au fost unele probleme și nu a mai intrat tot ce era preconizat. Posibil ca în următoarele săptămâni să avem noi programe, dar nu-i nimic sigur. Despre vânzare nu se pune problema în următoarele luni, din informațiile lor, dimpotrivă AKTA caută noi colaboratori, angajați în diverse posturi. Orice modificare a grilei va fi anunțată în prealabil pe site.
Am întrebat și despre revenirea posturilor de sport în grilă, însă mi s-a infirmat categoric revenirea lor. Cine spera la revenirea posturilor Discovery, deci și a Eurosporturilor, să-și pună pofta în cui. :)
Cam asta-i situația momentan, concluziile le puteți trage voi, mult deranj pentru nimic, aș spune eu.

#1438
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Potrivit unei surse sigure, Cinemaraton se va lansa în curând (nu a dat un termen, dar personal mizez pe data de 1 martie). Așa cum se știa deja din comunicatul dat anul trecut, postul fa fi SD, să sperăm că 16:9. Se pare că informațiile celor din echipa locală...

Quote

Potrivit reprezentanților locali AKTA, în decembrie au fost informați că la începutul anului grila se va modifica și vor fi adăugate noi programe, dar au fost unele probleme și nu a mai intrat tot ce era preconizat. Posibil ca în următoarele săptămâni să avem noi programe, dar nu-i nimic sigur. Despre vânzare nu se pune problema în următoarele luni, din informațiile lor
... au fost corecte. Următoarele priorități trebuie să fie zona de sport și oferta HD, unde au mult de recuperat. Poate mai există speranță și pentru (abonații) AKTA până la urmă și se întrevede luminița de la capătul tunelului. Posted Image

Edited by Cristi_77, 20 January 2017 - 18:26.


#1439
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
RTN = cinemaRaToN?

#1440
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Cel mai probabil, da, în următoarele săptămâni va fi lansat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate