Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

exercitiu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
RMa_Zizou

RMa_Zizou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.02.2007
Cunoscând informatii despre pacientii unui medic, despre boli si medicamente, scrieti un program care ajuta medicul în activitatea sa.
Deci, se dă o BD cu o tablă cu informații generale despre pacienții medicului (nume-prenume, adresă, etc), altă tabelă cu medicamente, și altă tabelă cu  bolile posibile și medicamentele indicate bolii respective, o inregistrare având forma
(boală, cod medicament1, …, cod medicamentn).
De asemenea, BD conține și o tabelă  cu consultațiile zilnice.
Se cere:
- un fișier cu toți pacienții, alfabetic după nume;
- un fișier cu toți pacienții ce au depășit o limită de vârstă, alfabetic după nume;
- un tabel cu pacienții ce au fost consultați în ultima lună;
- un tabel cu pacienții născuți în luna curentă;
- un fișier cu toți pacienții clasificați pe categorii de vârstă (0-1, 1-4, 4-10, 10-18, 18-60 și peste 60), alfabetic după nume;
- un tabel cu pacienții ce nu au fost consultați în ultimul an.

asa apare exercitiul meu pt un ex la fac de geografie.... si cum nu am programat niciodata ma uit ca prostu.......e cineva disponibil sa ma ajute putin?

#2
horohoro

horohoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 11.02.2010
Si vrei sa-ti scrie tzie cineva acel proiect free 4 you ? Cum ai ajuns la proiecte de genul asta nestiind sa programezi in visual basic, e k si cum te apuci sa rezolvi o ecuatie nestiind teoremele calcularii acesteia.

Edited by horohoro, 12 February 2010 - 16:25.


#3
RMa_Zizou

RMa_Zizou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.02.2007

View Posthorohoro, on 12th February 2010, 16:17, said:

Si vrei sa-ti scrie tzie cineva acel proiect free 4 you ? Cum ai ajuns la proiecte de genul asta nestiind sa programezi in visual basic, e k si cum te apuci sa rezolvi o ecuatie nestiind teoremele calcularii acesteia.

Nu am zis nicaieri ca vreau pe gratis....totul se plateste :D....nimic nu e pe gratis astazi......si cum am ajuns la proiecte de genu asta?....simplu.....sunt masterand la facultatea de geografie si am facut un semestru de Visual Basic.......un sem in care nu am invatat nimic.

#4
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
pe aceasta arie nu rezolvam temele pentru acasa  :thumbdown:

#5
RMa_Zizou

RMa_Zizou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.02.2007

View Postmsmihai, on 13th February 2010, 18:26, said:

pe aceasta arie nu rezolvam temele pentru acasa  :thumbdown:
ii un examen...de fapt o restanta....nu o tema de casa

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Sunt sigur ca esti capabil sa intelegi ce a spus.

Forumul e pentru discutii, in cazul nostru pentru discutii intre programatori si programatori sau vor-sa-devin-programatori. Pentru clienti, softpedia chiar iti pune la dispozitie un sistem dedicat.

Deci decat sa incepem sa facem teoria chibritului despre semantica, mai bine hai sa cascam bine ochii:
Posted Image

#7
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostRMa_Zizou, on 13th February 2010, 18:17, said:

Nu am zis nicaieri ca vreau pe gratis....totul se plateste :D....nimic nu e pe gratis astazi......si cum am ajuns la proiecte de genu asta?....simplu.....sunt masterand la facultatea de geografie si am facut un semestru de Visual Basic.......un sem in care nu am invatat nimic.

Aria asta e pentru cei care doresc si se lupta sa invete programare. Nu pentru cei care vor mura-n-gura sau contra cost.

CLOSED.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate