Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Cursuri gratuite pentru studenti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
adaplm

adaplm

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2010
ADA  împreună cu 7 instituții de învățământ superior tehnic din țară(Braila, Constanta, Galati, Bacau, Petrosani, Suceava, Oradea) implementează proiectul PLM-Adaptor care susține dezvoltarea resurselor umane printr-o investiție de 2,4 milioane Euro cofinanțată din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013.
Obiectivul proiectului este pregătirea studenților în dezvoltarea produselor și proceselor în cadrul întreprinderii virtuale folosind cunoștințe de PLM („Product Lifecycle Management”).
Modulele de curs sunt: CAD/CAM/CAE/PDM.


Pentru informatii suplimentare si inscrieri www.########.ro

#2
bloodaxe0505

bloodaxe0505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010
Ca sa stiti ce faceti mai departe, sa nu faceti aceeasi greseala ca mine..

Nu stiu fratilor cum e, dar daca te angajezi sa lucrezi pentru un arhitect - fara contract e nasol
rau de tot. Eu am fost la Ionescu Victor din Bucuresti - colaborare si dupa ce i-am
facut 2 proiecte mari cu cartiere de blocuri imi dadea cate 3 mil. ROL la fiecare 2 luni... Asta e
bataie de joc, mereu ma ducea cu vorba ca nu s-au predat proiectele, ca se predau pe faze si tot
asa... Nesimtire crunta, am rezistat vreo 5 luni... Asta e, daca ei au firma si-si permit sa ia
studenti de la Arhitectura sa-i pacaleasca in halul asta.... Va dati seama, el ia cate 4000 EURO cel
putin pe un proiect de-asta si tie care le-ai facut iti da o nimica toata...

Nici la firmele din domeniu cu contract nu e salariu mare la inceput, dar macar stii ca la sfarsitul
lunii iti vine si tie un salariu cu care poti trai.. :(

Deci macar daca munciti, sa va respectati munca si sa cereti plata respectiva pentru ce ati lucrat, fara rusine..

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Ca sa stiti ce faceti mai departe, sa nu faceti aceeasi greseala ca mine..

Nu stiu fratilor cum e, dar daca te angajezi sa lucrezi pentru un arhitect - fara contract e nasol
rau de tot. Eu am fost la Ionescu Victor din Bucuresti - colaborare si dupa ce i-am
facut 2 proiecte mari cu cartiere de blocuri imi dadea cate 3 mil. ROL la fiecare 2 luni... Asta e
bataie de joc, mereu ma ducea cu vorba ca nu s-au predat proiectele, ca se predau pe faze si tot
asa... Nesimtire crunta, am rezistat vreo 5 luni... Asta e, daca ei au firma si-si permit sa ia
studenti de la Arhitectura sa-i pacaleasca in halul asta.... Va dati seama, el ia cate 4000 EURO cel
putin pe un proiect de-asta si tie care le-ai facut iti da o nimica toata...

Nici la firmele din domeniu cu contract nu e salariu mare la inceput, dar macar stii ca la sfarsitul
lunii iti vine si tie un salariu cu care poti trai..

Deci macar daca munciti, sa va respectati munca si sa cereti plata respectiva pentru ce ati lucrat, fara rusine..

Eu as fi procedat altfel. Faceam proiectul si ii faceam cateva exporturi ...bmp sau jpg ca sa aiba idee cum am facut ...dar fisierele cu proiectul in sine i-l dadeam cand imi dadea banii...adica schimb pe schimb...cum el se foloseste de proiectul meu si eu sa ma folosesc de banii lui.

#4
eddy2010

eddy2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.06.2010
cum pot sa fak in layaut foaia sa aibe alta marime decat cele prezentate acolo, mai precis sa creez eu o plansa desfasurata?
cine ma poate ajuta si pe mine ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate