Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Pana unde poate merge o acuza5...

lipsa simtului realitatii in poli...

Arici in curte
 Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...
 Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete
 Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Soft pentru Nokia 6680

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

rrrazvan

rrrazvan

Junior Member

• Grup: Members
Am un Nokia 6680 si desi nu am instalat decat cateva programe pe el (stiu ca prea multe ii dauneaza) , a inceput sa faca tot felu de : "minunatii".

Una din ele si cea mai deranjanta : Cand activez camera foto , imaginea se vede perfect , cand fac poza , imaginea se vede perfect , dar dupa ce salveaza poza si imi arata pe ecran poza facuta (dupa "saving image" ) , pozele se vad aiurea rau. Au un zgomot f mare si par si un pic miscate.  Unele se vad f prost. Mentionez ca telefonul nu a fost scapat , bruscat sau nici macar zgariat. Sigur e ceva din soft pentru ca inainte nu facea asa, si in plus poza e " stricata " de telefon dupa ce o salveaza...cand l-am cumparat nu avea aceasta problema.

Alta problema deranjanta , nu stiu daca voi o aveti , e faptul ca intensitatea luminii ecranului se schimba f mult in timp ce lucrez cu telefonul . Acest lucru se produce brusc. De obicei cand intru in aplicatii , ecranul are o luminozitate buna , dar dupa cateva secunde se inchide f mult , desi eu lucrez in cont. la el. Am observat ca acest lucru se intampla si ziua si seara , si cand e soare si cand nu e, etc ..
Acest lucru sper sa se rezolve cu un update de firmware.

Mai sunt si alte probleme de soft dar conteaza prea putin. As vrea sa resetez telefonul , si as vrea sa stiu urmatoarele lucruri:

- telefonul are instalat aplicatiile quick office si adobe reader. Probabil ca sunt cu licenta. Daca resetez tel , voi pierde aceste licente?? Cand am avut nokia 6600 a venit cu opera instalat. Dupa ce l-am resetat , am pierdut licenta de opera si nu am mai avut cum sa fac rost de ea. Am scris un mail si celor de la Nokia, dar nu am primit rasp. Cred ca cei de la nokia nu s-au gandit la treaba asta. Iti dau un soft (probabil pretul este inclus in pretul telefonului ) , dar nu te lasa sa-l folosesti decat pana cand se "buleste" telefonul... As vrea sa aflu daca lucrurile s-au schimbat de atunci..

- a 2-a mare nelamurire a mea: in telefon , in App Manager ( acolo unde imi arata ce programe sunt instalate in telefon) , sunt urmatoarele chestii : MMM, MVENGINE,AnyXML, AnyHttp, MVPS-Heads-up,MVPS_ Make M... , MVPS-Entertain, MVPS-JustUS, MVPS- Honeyb.., MVPS-Getaway,etc  
Pot sa dezinstalez aceste aplicatii ( au venit odata cu tel) , dar ce reprezinta ele? Adica le gasesc in lista cu programele instalate , dar nu le gasesc un corespondent in telefon , o scurtatura ceva , de unde sa le pot activa ,etc... Ce reprezinta ele de fapt.. Ma intereseaza in special Any Xml si Any Http ..se intampla ceva daca le dezinstalez? Le pot reinstala ? De unde? ...

yanq

yanq

Junior Member

-rebutarea se face cu *#7370#
-poti sa-ti faci copie de rezerva pe MMC a setarilor ca sa nu le pierzi...atentie! daca faci rebutarea cu MMC in telefon, acesta va face automat restaurarea.
- aplicatiile office si adobe sunt gratuite pe siteul Nokia
- poti dezinstala tot ce crezi ca nu e necesar din App. Man...nu se intampla nimic rau.
- cat despre pozele de calitate slaba....incearca sa nu folosesti functia zoom, sa setezi pe calitate maxima, si sa mai tii mobilul nemiscat vreo 2-3 secunde dupa ce face clickul specific pozei....
-oricum e recomandat sa faci upgradeul de firmware...

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

• Grup: Senior Members
O sa raspund scurt pe langa ceea ce a spus yang mai sus: backup la card mai intai.

Dupa aia dezinstaleaza tot ce vezi cu MMM :) (Multimedia Muvee Maker sau ceva in genu asta inseamna - ceva care este absolut nefolositor).

Cat despre poze: eu am impresia ca aceasta camera de 1.23 MPX pe 668x, 6630 este de fapt un 1 MPX interpolat prost. Nici o poza facuta de mine cu 6681 nu se compara cu pozele facute cu s700-le anterior. La nimic nu se compara. Asta este nu ai ce sa faci. Daca vrei poze bune, ia-ti s700, sau cel mai bine k750.

rrrazvan

rrrazvan

Junior Member

E bine ca pot sa dezinstalez toate prostiile alea ca si asa nu-mi foloseau. E bine si faptul ca aplicatiile sunt gratuite(cele de office).

Cu camera nu m-ati inteles. E setata pe rezolutie maxima , tin telefonul nemiscat ,nu folosesc zomm absolut deloc, dar el le strica. AM aceasta problema de o saptamana si ceva. Inainte nu facea asa, pozele se vedeau foarte foarte bine.  Sper sa-si revina dupa restaurare.  

Telefonul e nou , si e cumparat de la connex. O sa va anunt ce am reusit.

Edited by rrrazvan, 18 June 2005 - 11:01.

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

• Grup: Senior Members

rrrazvan, on Jun 18 2005, 10:59, said:

Cu camera nu m-ati inteles. E setata pe rezolutie maxima , tin telefonul nemiscat ,nu folosesc zomm absolut deloc, dar el le strica. AM aceasta problema de o saptamana si ceva. Inainte nu facea asa, pozele se vedeau foarte foarte bine.  Sper sa-si revina dupa restaurare. 

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca avem definitii diferite a ceea ce inseamna foarte bine. Eu ma raportez la camera lui s700 (de care am avut inainte). In comparatie cu aia, este cel mult un mediu  -_- si nu ai ce sa te astepti de la ea prea mult.

maslina

maslina

New Member

deci are probleme in general 6680  :death:  ?? k io vream sa imi iau d-asta.... e mai bun 6630 ? dc....plz reply

ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

Member

6680 nu are nici o problema, doar ca rrazvan are probleme cu telefonul lui.
Valentine vorbea despre camera lui 668x/6630 in comparatie cu cea al lui SE S700i, care, fiind CCD, e mai buna.
Normal ca e mai bun decat 6630, dar 6630 e putin mai rapid din cauza culorilor mai putine ale ecranului.

maslina

maslina

New Member

totusi mam hotarat sa iau 6630... deoarece...mai ieftin.... finisajul mai bun.... shi procesorul e mai bun ( sau cel putin merge mai repede dekt 6680... ) ... shi din kte am auzit la 6680 se consuma bateria mai rpd din cauza ecranului foarte mare shi cu 256 mii cul ( e ca alu 6630 dar 6630 are dekt 65 mii ) ....
... asha k sal...
ce aplicatii symbian mai folositi ? ( e putin off-topic..dar e legat totusi d aplicatiile pt 6680 ) :coolspeak:

maslina

maslina

New Member

Sal...mam hotarat sa imi cumpar 6630 shi nu 6680 deoarece :
6680 - pret mare
6680 - buguri ....
6680 - merge mai incet din cauza procesorului ( sau al ecranului...nush sigur )
6680 - bateria tine mai putin din cauza ecranului d 256 culori

Cel mai important criteriu a fost pretul....

Ce aplicatii folositi la 6680 symbian... ?? ( nu e offtopic ptk e despre aplicatiile lu 6680....soft pt el :P ) .. hai :  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

maslina

maslina

New Member

sorryyyy...k am dat acelasi mesaj....dar knd am vazut forumu dupa ce am scris mesaju nu era postat primu...mii d scuze :nonobad:

zeus3freedom

zeus3freedom

New Member

View PostThEDaMn3d, on Jul 5 2005, 18:02, said:

Valentine vorbea despre camera lui 668x/6630 in comparatie cu cea al lui SE S700i, care, fiind CCD, e mai buna.
Normal ca e mai bun decat 6630, dar 6630 e putin mai rapid din cauza culorilor mai putine ale ecranului.
Eu am un Nokia 6680 de doi ani si am f multe aplicatii pe el si sunt extrem de multumit. Plus c

zeus3freedom

zeus3freedom

New Member

Eu am un Nokia 6680 de doi ani si am multe aplicatii pe el si sunt extrem de multumit. Iar in legatura cu faptul ca merge mai incet are de-a face si cu memoria cardului. Am card de 2 gb si daca e plin, merge mai incet. In rest, n-am avut niciodata probleme.

Edited by zeus3freedom, 02 February 2008 - 00:53.

zeus3freedom

zeus3freedom

New Member

Sunt insa de acord cu un upgrade de firmware. ;)

Edited by zeus3freedom, 02 February 2008 - 00:54.

senda

senda

New Member

si eu am un 6680 si am si probleme la el se misca prost in meniu am inteles ca trebuie sa fac resoftare .... sau care e solutia imi place mult telefonu ...

Chrysta

Chrysta

New Member

Pe langa alte probleme specifice... voi puteti sa ii setati mp3 ca ton de apel !?!?! :| am remarcat ca nu pot abea dupa ce l-am luat  :thumbdown:

anakonda69

anakonda69

New Member

View PostChrysta, on Aug 12 2008, 11:17, said:

Pe langa alte probleme specifice... voi puteti sa ii setati mp3 ca ton de apel !?!?! :| am remarcat ca nu pot abea dupa ce l-am luat  :thumbdown:
se poate pune mp3 ton de apel la 6680 si la 6630 sau  6600 e un programel il gasiti dak kautati eu am 6680 si am tonuri de apel mp3 pe el si merge perfect :P

vic1

vic1

New Member

View PostChrysta, on 12th August 2008, 11:17, said:

Intri in file manager pana la fisierul ala .mp3>optiuni(options)>seteaza ca ton de apel ;)

vic1

vic1

New Member

Am si eu o problema in ultima vreme cu 6680:cand ascult muzica sau rulez o aplicatie, mi se inchide din senin.L-am rebutat de mai multe ori,  dar nu a avut efect.Ce as putea sa fac?Sa-l resoftez?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate