Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Etno HD

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#109
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 22.07.2006
Mai bine schimba  și denumirea dacă devin un post generalist, cum ar fi sa vezi ceva de genul
19.00 stirile EtnoTV!
20.00 Tom and Jerry (animație)
22.00 Rambo (film)
00.00 top 40  (muzica rock)

Edited by sorryn_pirates, 15 December 2021 - 20:42.


#110
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Pai se schimba si denumirea, scrie in postarea pusa de icecool de mai sus

Pai se schimba si denumirea, scrie in postarea pusa de icecool de mai sus

#111
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019

View Postflorinpopa1, on 15 decembrie 2021 - 22:19, said:

Pai se schimba si denumirea, scrie in postarea pusa de icecool de mai sus

Pai se schimba si denumirea, scrie in postarea pusa de icecool de mai sus

Rămâne tot Etno TV.

#112
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostBAYMAX, on 15 decembrie 2021 - 22:19, said:



Rămâne tot Etno TV.

S.C. ETNO FOLCLOR MEDIA SRL București pentru Etno TV/EtnoTV HD - modificarea structurii acționariatului, a siglei, a denumirii, a formatului de principiu și a structurii serviciului de programe.

#113
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Poate am inteles eu gresit.

Baymax, daca citeai postarea pusa de icecool, stiai ca se schimba si numele. 😀😊

#114
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019
Deci, numele va rămâne la fel.

Attached Files



#115
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Eu cred varianta de mai sus. Vom vedea dupa ce apare sigla.

#116
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019
Numele rămâne același, se păstrează.


#117
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Noua siglă https://forum.softpe...8#entry28609656

#118
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Arată mult mai bine aceasta, e mai modernă. Dar cea anterioară era emblema postului. Eu când eram mai mic nu știam ce reprezintă acea chestie de lângă ETNO (la siglă mă refer), dar am aflat de curând că aceea e Coloana Infinitului, sculptată de marele Brâncuși, pe care aș vrea să o vizitez, alături de celelalte capodopere artistice ale sale, când voi ajunge vreodată prin Tg.Jiu

#119
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Ramona Solomon pleacă de la Realitatea Tv după 20 de ani. Vedeta nu a spus nimic despre motivele pentru care părăsește postul de televiziune.

Ea a scris pe pagina de Facebook că este ultima ei zi și le-a mulțumit tuturor.

Ramona Solomon se alătură postului Etno TV, acolo unde va avea propria emisiune, dar și o rubrică meteo.

”Am primit o propunere pe care am îmbrățișat-o. Merg într-un proiect nou, la inițiativa lui Mircea Mezaru și alături de alți colegi care nu știu dacă au făcut publică chestia asta.

Etno tocmai au reușit să primească licență de la CNA pentru o televiziune generalistă și trebuie să modifice structura, tocmai de aceea își propun o echipă nouă pentru formula pe care o vor adopta în viitorul apropiat. Eu, personal, o să rămân în același registru.

O schimbare ușoară în conținut, adică voi avea o emisiune care se adresează publicului Etno, așa că informațiile despre vreme vor fi agro-meteo, vin în întâmpinarea publicului lor. Și o rubrică meteo în interesul agricultorilor și a publicului Etno.

Mi se pare o propunere interesantă, o provocare și aveam nevoie de o schimbare. În România, loialitatea nu mai reprezintă nimic, din păcate. Remarc și dacă mă uit în general, în jurul meu, că loialitatea nu mai reprezintă nimic. Nu cred că e prea târziu. Simt că sunt într-un moment în care sunt pregătită să răspund unui astfel de proiect”, a declarat pentru Impact.ro Ramona Solomon.
https://tinyurl.com/4sy2fcrs

Edited by IceCoolExtreme, 07 January 2022 - 10:32.


#120
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Realitatea TV? Poate Realitate PLUS a vrut sa spuna

#121
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Pai Realitatea TV sau Realitatea Plus e aceeasi marie dar cu alta palarie.

Edited by IceCoolExtreme, 07 January 2022 - 15:02.


#122
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Marius Huc, cel care a coordonat editorial Realitatea Plus în ultimul an a plecat pentru poziția de director de programe la Etno TV.

Marius Huc, pentru Paginademedia.ro:

"Nu vin neapărat la un post de muzică populară. Patronatul a observat un lucru foarte interesant: faptul că publicul Etno TV de până acum este identic cu publicul stațiilor de știri, ca profil. Acest public migrează, în special spre seară, către stațiile de știri. Ideea a fost: de ce să lăsăm publicul să plece, când îl putem păstra aici, pe Etno."

Cum să îl păstreze?

"Asta nu înseamnă că eu vin să fac muzică populară: fac ceea ce fac întotdeauna, adică știri și talk-show-uri", a continuat Huc.

Ce modificări va face în grilă, ca director de programe:

"Prime-time-ul va fi dedicat talk-show-urilor, nu vor fi programe de știri propriu-zise. Suntem pe cale să facem o echipă. Oamenii din spate vor fi nume cu experiență în televiziune, iar moderatorii vor fi persoane foarte cunoscute în acest moment. Urmează să le anunțăm în curând."

Un nume?

Deocamdată, și-a anunțat deja venirea la Etno TV, de la Realitatea, Ramona Solomon, care realiza Săptămâna Devreme. "Ramona Solomon va prezenta Meteo, dar și o emisiune săptămânală, despre vreme, cu accent pe vremea pentru agricultură", a explicat Marius Huc.

https://www.paginade...tno-tv-20546155

#123
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018

Dana Chera, fostă Dana Grecu se întoarce pe TV! Din nou. Unde, când și ...de ce?


"Când am primit propunerea, omul care m-a sunat mi-a zis - stai jos, că vreau să-ți spun ceva", spune Dana Chera (fostă Dana Grecu) despre revenirea ei în televiziune. "Prima mea reacție când am auzit postul? Am tăcut, nu am zis nimic." Cel care o suna era Marius Huc, iar propunerea era pentru Etno TV, acolo unde Huc este, mai nou director de programe. "Apoi mi-a explicat despre ce este vorba și am înțeles", a continuat Dana Chera.

Dana Chera revine pe TV și va avea emisiuni la Etno TV, post de muzică populară care acum se transformă într-un canal generalist și va avea și o componentă informativă.

Ce va face Dana Chera la Etno TV, în continuare.

Dana Grecu, pentru Paginademedia.ro:

"Oricine aude Etno pune egal cu muzica populară. Pentru cine vrea să citească doar titlul, pare o nebunie. Dar am încercat să înțeleg, iar lucrurile sunt foarte logice: publicul care simpatizează Etno TV este "alergat" de posturile de știri. Este un public care votează, care vrea să fie infomrat, care îngroașă rândurile la plata taxelor.

Mai mult, este un public relaxat, nu este un public înverșunat, și eu abia aștept să mâ întâlnesc cu el. Nu i-aș spune un public bătrân, nici publicul doar unei generații. Pentru că sunt și mulți tineri care ascultă muzică populară și care se regăsesc în tradiții și în portul popular. Niciun om politic, nimeni nu poate judeca un public după muzica pe care o ascultă."

"Pentru mine este o revoluție sufletească, în sensul că nu mă simt departe de acești oameni: sunt părinții noștri, sunt bunicii noștri. Un public care nevoie de informație echilibrată, corectă.

Ce emisiuni va face la Etno? Un talk-show de seară și un program de weekend.

Talk-showul va fi unul social, politic, de prime-time. Va fi difuzat între orele 20.00 și 22.00, de două ori pe săptămână, spune Dana Chera.

Celălalt program este "un proiect de suflet". "O emisiune de weekend, care se va ocupa de wellbeing, dar adaptată, evident, publicului Etno TV. O emisiune care ne va învăța cum să trecem peste greutățile vieții, dar să rămânem zdraveni la cap și sufletește. O emisiune despre tainele minții, dar despre suflet 100%", a explicat Dana Chera pentru Paginademedia.ro.

Dana Chera - fostă Dana Grecu, a realizat emisiuni la Antena 3 până în urmă cu patru ani, când a intrat în concediu de maternitate. Nu s-a mai întor la Antena 3 și a explicat pe larg motivele într-un interviu acordat Paginademedia.ro.

În vara lui 2020, a revenit pe TV, la postul de nișă Medika TV, unde a realizat emisiuni timp de aproape un an.

Reamintim că Etno TV a anunțat că se transformă dintr-un post de muzică populară într-un canal generalist. Marius Huc (fost Antena 3, Prima TV, Realitatea) a venit ca director de programe și are în proiect un tronson de seară cu specific informativ.

https://www.paginade...tno-tv-20550558

#124
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Încă o trecere de la Realitatea Plus la Etno TV. Prezentatorul Alex Ferariu, care în 2020 a candidat la Primăria Breaza, se va vedea la postul TV care trece printr-o transformare majoră în acestă perioadă.

Emisiunea lui Ferariu se va numi Raport Special, iar la TV va fi difuzată între orele 18:00 şi 20:00 (de luni până vineri).

Concret, va fi o emisiune cu teme economice, în care „Alex Ferariu va încerca să traducă teme care ţin de economie într-un limbaj accesibil publicului Etno”, după cum spune Marius Huc - noul director de programe Etno.

Ferariu va aborda subiecte ca pensiile, salariile sau facturile, printre altele.

https://www.paginade...a-etno-20556640

#125
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Dana Chera, fostă Dana Grecu se întoarce pe TV! Din nou. Unde, când şi ...de ce?
Aia ma intreb si eu. Oare ii simtea cineva lipsa istericei asteia? :w00t:

#126
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Vine sa ii pupe piciorul de lemn domnului Prigoana.. s.a saturat de carnita de pe Felix.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate