Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cel mai bun medic homeopat?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postgrihor, on 22 octombrie 2011 - 12:40, said:

Din păcate, doamna Conf. Mărginean ne-a părăsit mult prea devreme... Posted Image  

Pe diverse regiuni (selecţie):
- Bucureşti: Dr Luminiţa Sârcă
- Cluj: Dr Niţu Simona, Dr Tatu Victoriţa, Dr Ciprian Vlaicu
- Iaşi: Dr Silvia Ignat
- Timişoara: Dr Ofelia Lugojan, Dr Gheorghe Jurj
- Sibiu: Dr Anne-Luise Lotrean, Dr Mioara Creţean
- Brasov: Dr Rodica Brebenaru
- Tg Mureş: Dr Adrian Alecu
- Constanţa: Dr Sorina Soescu
- Oradea: Dr Alexandru Baba

Nici dna dr Lugojan nu mai e pe lista, din pacate.

#20
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020

View Postoverseas, on 17 decembrie 2020 - 01:24, said:

Cu ce trateaza homeopatia cazurile de Covid, ca am uitat?
Covidul se tratează cu parasinus și un antiinflamator gen ibuprofen luate în primele ore când apar simptomele...altfel, infecția din gât ajunge repede în plămâni și e mai dificil de eradicat. Dacă stăm sa ne trateze in spital după bunul plac al celor de acolo și fără importantă, se tratează foarte greu spre deloc. Eu am fost în cauză și a trecut în 2-3 zile. Am rămas cu o sete foarte mare ce a dispărut în aproximativ 6 luni.
Homeopatia e apa de ploaie. Am vrut sa ma tratez candva, dar nu mai venea vindecarea deși credeam 100% in aceast tratament alternativ.

#21
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View PostSmurfK, on 04 octombrie 2018 - 12:05, said:

Homeopatia nu e o neapărat o specialitate medicală, ci mai degrabă psihologică. În principiu, această disciplină se ocupă cu tratatemente care nu includ soluții active în concentrații semnificative, rolul medicamentației fiind să producă efect placebo.

Asta i o fractura logica.
E o planta se face parca ceai din ea , Marul Lupului , parca o lua lumea pentru cacer.
Putin daca maresti doza de plante cu care faci ceaiul , te duci repede pe lumea cealalta.
Ori mai simplu , in natura sunt o gramada de plante otravitoare , deci nici vorba de placebo.

Otrava in cantitati mici , bine dozate si studiate , poate sa faca bine in anumite cazuri.

Citisem pe undeva un studiu facut de germani , din 55 000 de suplimente alimentare , vreo 50 000 erau intr adevar apa de ploaie .
Asta nu inseamna ca nici un supliment alimentar nu face nimic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate