Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Kemer

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#37
hawky

hawky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 26.11.2007
Buna seara! Am postat aceasta intrebare si pe threadul 2010 in Antalya.

Plec miercuri la Kemer si as dori sa stiu daca cineva a facut, in vara ata, excursia in Cappadocia, din Kemer? Daca da, rog detalii despre inscriere, agentie, cost, program, etc. Multumesc.

#38
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Dupa multa vreme de timp iata ca am ajuns si in Kemer,hotel LA MER,ce pot sa va spun despre zona,SUPERB,despre hotel pot sa va spun ca este un hotel curat,mincarea diversificata,trupa de animatori buna,bauturile reci ,deci o vacanta pe cinste.De dimineata am plecat spre muntele TAHTALI la recomandarea lui Koder,intr adevar minunat cu niste privelisti superbe.Inca o data ii multumesc lui Rott pt recomandare.O sa revin cu fotografii cind ajung in tara.

#39
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Am sosit din Kemer(Goynuk),hotel LA MER.Asa cum se obisnuieste o sa va spun impresiile acestui sejur.Zona este minunata,muntele in dreapta iar in stinga marea,mult verde si un aer proaspat.Hotelul arata bine cu o gradina bine ingrijita si multa curatenie,angajati cu bun simt (mai putin un barman care trata turistii cam cu sictir si drept rasplata am auzit ca a primit un pahar plin cu gheata in fata de la un rus)plaja ok ,cu pietricele,apa minunata.Intr o zi am fost pe muntele Tahtali la recomandarea lui Koder pe care l salut si intr adevar e o priveliste minunata ce nu trebuie ratata.Statiunea este animata cu multe magazine si terase cu vinzatori draguti si insistenti.Desi hotelul era plin de rusi nu au fost probleme,trupa de animatori ok si in fiecare seara aveau trupe invitate(dans,circ etc),piscina mare si curata,mincarea buna ca si bauturile.Intr un cuvint o vacanta reusita intr un hotel cu un raport pret-calitate f bun si pe care il recomand cu caldura.Inca o data ii multumesc lui Rott,Koder si nu in ultimul rand lui Adi Petrescu pt recomandarile si impresiile pe care le au spun pe acest forum.TCB

#40
adipetrescu

adipetrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.01.2009

 Jidanu, on 17th September 2010, 09:16, said:

Am sosit din Kemer(Goynuk),hotel LA MER.Asa cum se obisnuieste o sa va spun impresiile acestui sejur.Zona este minunata,muntele in dreapta iar in stinga marea,mult verde si un aer proaspat.Hotelul arata bine cu o gradina bine ingrijita si multa curatenie,angajati cu bun simt (mai putin un barman care trata turistii cam cu sictir si drept rasplata am auzit ca a primit un pahar plin cu gheata in fata de la un rus)plaja ok ,cu pietricele,apa minunata.Intr o zi am fost pe muntele Tahtali la recomandarea lui Koder pe care l salut si intr adevar e o priveliste minunata ce nu trebuie ratata.Statiunea este animata cu multe magazine si terase cu vinzatori draguti si insistenti.Desi hotelul era plin de rusi nu au fost probleme,trupa de animatori ok si in fiecare seara aveau trupe invitate(dans,circ etc),piscina mare si curata,mincarea buna ca si bauturile.Intr un cuvint o vacanta reusita intr un hotel cu un raport pret-calitate f bun si pe care il recomand cu caldura.Inca o data ii multumesc lui Rott,Koder si nu in ultimul rand lui Adi Petrescu pt recomandarile si impresiile pe care le au spun pe acest forum.TCB
Salut,

De ce nu spui si de experienta cu liftul sau de experienta cu camerele?! ( cand am ramas pe afara ) :)
Sper sa ne intalnim la o bere si in Romania nu numai in Kemer.

#41
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 adipetrescu, on 22nd September 2010, 12:24, said:

Salut,

De ce nu spui si de experienta cu liftul sau de experienta cu camerele?! ( cand am ramas pe afara ) :)
Sper sa ne intalnim la o bere si in Romania nu numai in Kemer.
Attached File  poze_concediu_antalya_093.JPG   3.6MB   76 downloads
Attached File  poze_concediu_antalya_060.JPG   3.54MB   67 downloadsAttached File  poze_concediu_antalya_111.JPG   3.59MB   75 downloads1.JPG]Attached File  poze_concediu_antalya_099.JPG   3.65MB   82 downloadsAttached File  poze_concediu_antalya_049.JPG   3.49MB   71 downloadsl
ya_049.JPG]Attached File  poze_concediu_antalya_060.JPG   3.54MB   66 downloadsAttached File  poze_concediu_antalya_021.JPG   3.51MB   83 downloadsn
...alya_021.JPG] asta pt aducere aminte.

Attached Files


Edited by Jidanu, 16 October 2010 - 14:31.


#42
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Aduc putin topicul asta la suprafata, pentru ca mie imi place Kemer-ul!
Imi fac cu ochiul cateva hoteluri din Lara, dar nu le voi alege pentru ca nu imi place zona.
Deci, cine cunoaste bine zona Kemer, ce hoteluri mai noi si cu servicii bune recomandati?
Ceva impresii despre Vogue Avantgarde?

#43
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 ANTURIUM, on 7th January 2011, 13:40, said:

Aduc putin topicul asta la suprafata, pentru ca mie imi place Kemer-ul!
Imi fac cu ochiul cateva hoteluri din Lara, dar nu le voi alege pentru ca nu imi place zona.
Deci, cine cunoaste bine zona Kemer, ce hoteluri mai noi si cu servicii bune recomandati?
Ceva impresii despre Vogue Avantgarde?


Ok cred ca anul trecut si ar trebui sa fie pe forum am scris un review la Vogue Avantgarde. Parerile despre acest hotel sunt impartite. Eu unul sunt pentru acest hotel:

Merita pentru: faptul ca e destul de nou, curat,elegant, are camere spatioase, mancarea delicioasa si e un hotel unde as petrece oricand o vacanta.Au si o terasa sic unde poti lua micul dejun.Servirea e de nota 10. Imi place f mult piscina exterioara.

Insa trebuie mentionat ca au f multe camere cu pat twin si mai putine cu pat dublu, mentionati inca din momentul rezervarii ca doriti pat matrimonial.Majoritatea musafirilor sunt rusi si se vorbeste mai mult rusa decat engleza.

Alte hoteluri care merita luate in calcul in zona Kemer:

Orange County
Kemer Resort
Corinthia Tekirova (a nu se compara insa cu Rixos Sungate)

#44
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
@koder, multumesc de reply!
Ref. la Vogue Avantgarde, ti s-a parut din vreun punct de vedere subdimensionat?(de ex.:locuri la piscine, locuri la restaurante, senzatie de aerisit sau de sufocare?)

#45
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 ANTURIUM, on 7th January 2011, 15:26, said:

@koder, multumesc de reply!
Ref. la Vogue Avantgarde, ti s-a parut din vreun punct de vedere subdimensionat?(de ex.:locuri la piscine, locuri la restaurante, senzatie de aerisit sau de sufocare?)


E un hotel mai mic ca si spatiu/gradina iar senzatia de aglomerare a fost poate la piscina principala.In rest destul de aerisit pentru un hotel mai mic. Insa trebuie sa subliniez ca Sungate-ul e unic si probabil cel mai spatios si mai aeristit.

#46
feelphones

feelphones

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2007
Sal, suntem un grup de 6 persoane si dorim sa mergem in Turcia.Dar cum nu am mai fost nici o data ...Ne poate ajuta cineva cu niste sfaturi ? Am dori ceva unde sa putem sa ne distram gen aqua park , all inclusive ...dar si sa putem sa ne plimbam si sa vadem ceva afara.

#47
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 feelphones, on 9th January 2011, 16:34, said:

Sal, suntem un grup de 6 persoane si dorim sa mergem in Turcia.Dar cum nu am mai fost nici o data ...Ne poate ajuta cineva cu niste sfaturi ? Am dori ceva unde sa putem sa ne distram gen aqua park , all inclusive ...dar si sa putem sa ne plimbam si sa vadem ceva afara.
In Turcia gasiti si distractie si all inclusive si locuri de vizitat si tot ce vreti ca sa aveti o vacanta frumoasa, acum depinde de citi bani dispuneti,cite stele vreti,transport etc.Sfaturi sigur veti primi de la colegi ca doar d aia este forum.

#48
allanbzzz

allanbzzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.01.2007
Salutare

stie cineva ceva de Greenwood Resort Hotel ?
asta e adresa : Kiziltepe Mevkii 07994 Göynük Antalya

Anul trecut am fost in Bodrum la Kadikale Congress and Spa Resort si a fost totul la superlativ. Anul acesta am vrea sa vedem totusi si altceva, adica Antalya-Kemer si am gasit oferta foarte buna la hotelul asta, insa nu am gasit review-uri despre el. Mergem la ghici sau nu?

Multumesc pt eventualele raspunsuri

#49
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 allanbzzz, on 11th January 2011, 15:40, said:

Salutare

stie cineva ceva de Greenwood Resort Hotel ?
asta e adresa : Kiziltepe Mevkii 07994 Göynük Antalya

Anul trecut am fost in Bodrum la Kadikale Congress and Spa Resort si a fost totul la superlativ. Anul acesta am vrea sa vedem totusi si altceva, adica Antalya-Kemer si am gasit oferta foarte buna la hotelul asta, insa nu am gasit review-uri despre el. Mergem la ghici sau nu?

Multumesc pt eventualele raspunsuri
Intra pe www.tripadvisor.com

#50
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Nu iti recomand hotelul Greenwood fiindca este destul de vechi, nu e pe plaja plus ca piscina exterioara este cam mica plsu ca mancarea lasa de dorit. In acelasi buget ca la Greenwood cu siguranta vei gasi si hoteluri mai bune.

Edited by koder, 12 January 2011 - 10:41.


#51
allanbzzz

allanbzzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.01.2007

 koder, on 12th January 2011, 10:40, said:

Nu iti recomand hotelul Greenwood fiindca este destul de vechi, nu e pe plaja plus ca piscina exterioara este cam mica plsu ca mancarea lasa de dorit. In acelasi buget ca la Greenwood cu siguranta vei gasi si hoteluri mai bune.


Aha
Mersi de raspuns
Ca o parere personala, pentru Jidanu, nu am incredere in ce spun britsii pe tripadvisor. La fel am patit anul trecut : hotelul Kadikale din Bodrum avea reviews destul de proaste pe tripadvisor insa am gasit vreo 2-3 pe la noi pe la romani. Noroc ca ne-am luat dupa romanasii nostrii ca altfel cine stie unde nimeream.

Bugetul pt Greenwood este de 17 mil/2 pers/AI/8 nopti/ 17.06-25.06
Crezi ca gasesc altceva mai bun in pretul asta?

Par example la Greenwood am 340 Lire si la LA Mer am 475 Lire.... aceleasi detalii. Avand in vedere ca o sa fim 6 cupluri, poate chiar 8 cred ca reusim sa facem atmosfera si acolo. Ma interesa doar daca a fost cineva si stie sa-mi spuna exact daca sunt ok camerele (curate adica, nu conteaza ca-i mobilierul vechi), mancarea si bautura sa fie ok.

Pe de alta parte, nu ma deranjeaza daca primesc o oferta mai buna la alt hotel, avand in vedere ca deocamdata nu am platit nimic. Faza e ca suntem multi si trebuie sa-i multumim pe tonti.

Merci inca o data

Edited by allanbzzz, 12 January 2011 - 19:42.


#52
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Probabil ca La Mer ar fi o alegere mai buna daca este sa il comparam cu Greenwood. (cel putin pe partea de mancare), distractie si atmosfera per total. Pe forum din cate tin minte parerile erau anul trecut in favoarea hotelului La Mer.

Incearca sa iei in calcul si AKKA Alinda.(un hotel destul de fain) cu lume care se distreaza, camere bune spatioase si curat.

#53
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 allanbzzz, on 12th January 2011, 19:24, said:

Aha
Mersi de raspuns
Ca o parere personala, pentru Jidanu, nu am incredere in ce spun britsii pe tripadvisor. La fel am patit anul trecut : hotelul Kadikale din Bodrum avea reviews destul de proaste pe tripadvisor insa am gasit vreo 2-3 pe la noi pe la romani. Noroc ca ne-am luat dupa romanasii nostrii ca altfel cine stie unde nimeream.

Bugetul pt Greenwood este de 17 mil/2 pers/AI/8 nopti/ 17.06-25.06
Crezi ca gasesc altceva mai bun in pretul asta?

Par example la Greenwood am 340 Lire si la LA Mer am 475 Lire.... aceleasi detalii. Avand in vedere ca o sa fim 6 cupluri, poate chiar 8 cred ca reusim sa facem atmosfera si acolo. Ma interesa doar daca a fost cineva si stie sa-mi spuna exact daca sunt ok camerele (curate adica, nu conteaza ca-i mobilierul vechi), mancarea si bautura sa fie ok.

Pe de alta parte, nu ma deranjeaza daca primesc o oferta mai buna la alt hotel, avand in vedere ca deocamdata nu am platit nimic. Faza e ca suntem multi si trebuie sa-i multumim pe tonti.

Merci inca o data
Noi am fost anul trecut la LA MER si ti pot spune ca a fost super ok.Hotelul mi a fost recomandat ,aici pe forum, de Rott si Koder si crede ma ca a fost o alegere buna.Deci, parerea mea este sa tii cont de ce spune Koder ca stie ce spune iar pe tripadvisor review ul este destul de naspa(pt Greenwood) iar ideea este ca daca dai putin,putin primesti.

Edited by Jidanu, 13 January 2011 - 01:42.


#54
teo35

teo35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.04.2006
Salut. Stie cineva daca exista oferte de early booking pt. Sungate? Vad ca nici un Rixos nu apare deocamdata in oferte (sau nu am gasit eu pana acum)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate