Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Sf. Constantin si Elena

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#19
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006

View Postspam.spam, on 20th February 2010, 07:24, said:

Ai dreptate, in 2009 tot cu un last minute mai convenabil am ajuns la Azalia :-)

spam.spam

Florin(sau oricine altcineva care este in aceeasi situatie), poti sa detaliezi te rog in ce a constat last minute anul trecut? Mai exact, daca mai tii minte, cat erau biletele daca le luai in avans cu 2 luni(aprox.) si cu cat le-ai luat la "last minute".
Ma intereseaza hotelul Azalia insa preturile mi se par piperate. Relativ la flexibilitate, job-ul imi permite sa imi iau concediu de pe o zi pe alta asa ca anul acesta as incerca posibilitatea cu last minute.

Multumesc anticipat.

#20
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
Vreau si eu sa stiu , ca tot spuneti ca e foarte liniste , exista locuri cu magazine ... ceva asa de cumparat , putina distractie ?

Si daca aveti ceva detalii despre Hotel Rubin .

Edited by paunstefan, 10 April 2010 - 22:39.


#21
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007

View Postbela, on 10th April 2010, 12:34, said:

Florin(sau oricine altcineva care este in aceeasi situatie), poti sa detaliezi te rog in ce a constat last minute anul trecut? Mai exact, daca mai tii minte, cat erau biletele daca le luai in avans cu 2 luni(aprox.) si cu cat le-ai luat la "last minute".
Ma intereseaza hotelul Azalia insa preturile mi se par piperate. Relativ la flexibilitate, job-ul imi permite sa imi iau concediu de pe o zi pe alta asa ca anul acesta as incerca posibilitatea cu last minute.

Multumesc anticipat.

Salut,

Eu primesc oferte regulat, pe mail, de la mai multe agentii de turism (pentru toate destinatiile lor).
Anul trecut, cam cu o saptamana inainte de plecare (in 12 iunie a inceput sejurul nostru), am primit un astfel de mail in care era o oferta "last minute" pentru Azalia si am platit 850 de euro pentru 10 zile. O camera in care am "intrat" eu, sotia si baiatul de 12 ani.
Pretul obisnuit de pe site la Azalia era cam ca anul acesta, deci reducerea "last minute" de anul trecut a fost de circa 25% (egala cu reducerea "early booking" de anul acesta).

Referitor la intrebarea urmatoare cu eventualele magazine sau locuri de distractie: in Sf Constantin si Elena, ca magazine ai doar niste tarabe de pe marginea strazii principale si eventual unu, doua minimarketuri. In Varna (8 km) ai supermarket gen mall, iar locuri de distractie (cluburi, discoteci) tot cam de la Varna incolo.

La Azalia (sau orice alt hotel din Sf Constantin si Elena) este indicat sa mearga familiile cu copii, carora le ajunge distractia (si "animatia") de la AI.

spam.spam

#22
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006
Merci Florin. Inca nu m-am hotarat dar probabil o sa urmaresc last minute offers la sfarsit de Iunie.

#23
fbm1974

fbm1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.07.2009
ceva pareri va rog despre HOTEL AQUA AZUR 4*, SF.CONSTANTIN SI ELENA:
-parcare , all inclusive , camere si in special plaja - are ? sezlonguri proprii sau pe la alte hoteluri ,cu,fara plata ?cit ?
Ma intereseaza mai mult marea decit piscina ...

multumesc anticipat !

#24
georgiadiana

georgiadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2009
[quote name='eklor' date='1st March 2010, 22:43' post='7881429
Daca poti da mai multe relatii despre acele bazine cu apa termala din Rusalka...sunt acoperite?
[/quote]

Bazinele de la Rusalka nu sunt acoperite si sunt destul de mici. Apa termala este sulfuroasa si se spune ca bazinele sunt pe concentratii diferite - oricum nu le gasesti pline pe toate 3 odata, au ei grija! Doua dintre ele sunt mai marisoare iar al treilea, mai mic, este tip jacuzi. Panourile pe care ar trebui sa citesti toate informatiile despre apa termala sunt in lb. germana si personalul vb. cel mult rusa asa ca ce scriu aici am auzit de la alti turisti romani care veneau special pentru bazinele astea (se pare ca apa sulfuroasa e buna pt. oase). Sincer pentru bazine m-as mai duce odata, dar fata de anul trecut e mai scump (anul trecut am prins o oferta 5=7 + 10% earlybooking) si nu prea mai merita (cazarea la 3 stele e cam... rustica). Baiatului meu i-a priit apa termala sulfuroasa (afara era destul de frig si era singura distractie din complex - noroc ca eram foarte putini turisti in septembrie) de asta as vrea sa incerc si anul asta doar ca in alta statiune.
Sper ca raspunsul meu nu vine prea tarziu. Daca mai ai nevoie de informatii despre Rusalka intreaba-ma - este un loc unde poti sa te simti ca-n paradis sau ca in practica agricola din facultate (daca stii despre ce vb) - depinde doar de asteptarile tale ;)

#25
eklor

eklor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2010
[quote name='georgiadiana' date='19th April 2010, 21:30' post='8097245']
[quote name='eklor' date='1st March 2010, 22:43' post='7881429
Daca poti da mai multe relatii despre acele bazine cu apa termala din Rusalka...sunt acoperite?


Bazinele de la Rusalka ...
Multumesc pt raspuns, n-ar fi rau sa ne simtim ca in practica din facultate, ne-am simti tineri:)...
   Daca te intereseaza apa termala, pot sa-ti dau si eu ceva informatii despre piscina exterioara cu apa calda din statiunea Constantin si Elena.

#26
georgiadiana

georgiadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2009

Quote

Bazinele de la Rusalka ...
Multumesc pt raspuns, n-ar fi rau sa ne simtim ca in practica din facultate, ne-am simti tineri:)...
   Daca te intereseaza apa termala, pot sa-ti dau si eu ceva informatii despre piscina exterioara cu apa calda din statiunea Constantin si Elena.

Exista o piscina cu apa calda in Constantin si Elena? Cat costa? Langa ce hotel/hoteluri? E curata? (copilul are 5 ani, invata sa inoate, mai inghite apa, deh)
Am vazut tot felul de impresii despre hoteluri dar as vrea sa stiu daca exista hoteluri de evitat si hoteluri de cautat - si nu ma refer neaparat la cine stie ce conditii ci la raportul calitate/pret. Merita Azalia 869 euro/(7 nopti in septembrie) fata de 589 la Dolphin sau fata de 449 la Estreya Residence? Sunt Dolphin si Estreya atat de inferioare ca servicii incat sa justifice asa o diferenta de pret? Stiu ca nu pot pune baza pe clasificarea lor de 4 stele ( Estreya e chiar 4+ deci ar trebui sa fie mai scump, nu?).
Eu Rusalka nu o recomand decat celor innebuniti dupa natura si care isi doresc liniste, mare, plaja, padure, smochine, bazine sulfuroase, celor care nu au vazut delfini inotand liber in mare, celor care le plac miriapozii in camera (al nostru a stat 7 nopti cu noi, indiferent ce am facut - sau erau mai multi? :P ), pasari pe care nu stiu sa-ti spun cum le cheama, insulite cu serpi la care poti ajunge cu caiacul gratis ca e inclus in pret (nu-i problema daca nu vrei sa mergi cu caiacul, serpii vin si la mal printre pietre), soparle, etc - este rezervatie si se vede! Nu am gasit tantari si muste - ori era prea frig cand am fost noi, ori le mananca soparlele/pasarile/etc  de n-au timp sa se inmulteasca. Daca dupa toate astea tot mai vreti sa va simtiti tineri pot sa povestesc mai multe - daca nu cumva ar trebui deschis un subiect nou strict despre Rusalka... Eu imi doresc sa mai merg - dar nu anul asta.

Edited by georgiadiana, 27 April 2010 - 19:22.


#27
tatiana78

tatiana78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

View Postgeorgiadiana, on 27th April 2010, 20:20, said:

Exista o piscina cu apa calda in Constantin si Elena? Cat costa? Langa ce hotel/hoteluri? E curata? (copilul are 5 ani, invata sa inoate, mai inghite apa, deh)
Am vazut tot felul de impresii despre hoteluri dar as vrea sa stiu daca exista hoteluri de evitat si hoteluri de cautat - si nu ma refer neaparat la cine stie ce conditii ci la raportul calitate/pret. Merita Azalia 869 euro/(7 nopti in septembrie) fata de 589 la Dolphin sau fata de 449 la Estreya Residence? Sunt Dolphin si Estreya atat de inferioare ca servicii incat sa justifice asa o diferenta de pret? Stiu ca nu pot pune baza pe clasificarea lor de 4 stele ( Estreya e chiar 4+ deci ar trebui sa fie mai scump, nu?).
Eu Rusalka nu o recomand decat celor innebuniti dupa natura si care isi doresc liniste, mare, plaja, padure, smochine, bazine sulfuroase, celor care nu au vazut delfini inotand liber in mare, celor care le plac miriapozii in camera (al nostru a stat 7 nopti cu noi, indiferent ce am facut - sau erau mai multi? :P ), pasari pe care nu stiu sa-ti spun cum le cheama, insulite cu serpi la care poti ajunge cu caiacul gratis ca e inclus in pret (nu-i problema daca nu vrei sa mergi cu caiacul, serpii vin si la mal printre pietre), soparle, etc - este rezervatie si se vede! Nu am gasit tantari si muste - ori era prea frig cand am fost noi, ori le mananca soparlele/pasarile/etc  de n-au timp sa se inmulteasca. Daca dupa toate astea tot mai vreti sa va simtiti tineri pot sa povestesc mai multe - daca nu cumva ar trebui deschis un subiect nou strict despre Rusalka... Eu imi doresc sa mai merg - dar nu anul asta.
Eu am fost anul trecut la grand varna si au piscina interioara si exterioara cu apa termala.Sunt multe pareri  despre acest hotel dar nu sunt adevarate in totalitate.Eu am fost la noi pe litoral in anii trecuti si pot sa iti spun ca am cheltuit mai multi bani decat aici si au fost conditii mult mai mizere.Majoritatea asteapta conditii de 5 stele la bani de 2 stele si deaceea exista asa multe  neplaceri

#28
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007

View Postgeorgiadiana, on 27th April 2010, 19:20, said:

Exista o piscina cu apa calda in Constantin si Elena? Cat costa? Langa ce hotel/hoteluri? E curata? (copilul are 5 ani, invata sa inoate, mai inghite apa, deh)
Am vazut tot felul de impresii despre hoteluri dar as vrea sa stiu daca exista hoteluri de evitat si hoteluri de cautat - si nu ma refer neaparat la cine stie ce conditii ci la raportul calitate/pret. Merita Azalia 869 euro/(7 nopti in septembrie) fata de 589 la Dolphin sau fata de 449 la Estreya Residence? Sunt Dolphin si Estreya atat de inferioare ca servicii incat sa justifice asa o diferenta de pret? Stiu ca nu pot pune baza pe clasificarea lor de 4 stele ( Estreya e chiar 4+ deci ar trebui sa fie mai scump, nu?).

Buna,

Noi am fost doar la Azalia, nu cunoastem celelalte hoteluri din Sf Constantin si Elena enumerate.
Dar o sa-ti spun de ce mergem din nou tot la Azalia si anul acesta, desi platim acelasi pret (mare) ca si anul trecut.
Azalia, spre deosebire de celelalte hoteluri din Sf Constantin si Elena este un hotel nou.
Are 5 piscine (de aceea l-am ales initial...) si este situat chiar pe plaja (sezlonguri si umbrele de soare gratuite).
Punctul forte al hotelului este insa animatia.
Noi am fost cu copil de 11 ani si, in fiecare zi, cel putin 2 ore (in special dupa amiaza, intre orele 15 si 16,30, cand se organiza un club pentru copii), copilul era in grija animatorilor de la hotel.
In cursul zilei, la ore dinainte anuntate si respectate, pe plaja sau la piscine sunt organizate tot felul de concursuri sau intreceri sportive (darts, volei, polo, etc).
In fiecare seara, cu exceptia zilei de duminica, la barul de la piscine se organizeaza programe artistice cu diverse formatii - in fiecare seara altele - plus concursuri interactive cu premii si multa muzica, cu o durata de circa 2 ore

La ora  19,00 copii au 30 de minute de discoteca, tot langa piscine.

Cam astea ar fi motivele pentru care vom merge din nou la Azalia.

spam.spam

P.S.: Da, la Azalia este si o piscina interioara cu apa f calda, dar si cele exterioare sunt foarte bune de innotat sau de balacit si la inceputul lui iunie cand mergem noi.

#29
georgiadiana

georgiadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2009

View Postspam.spam, on 10th May 2010, 10:21, said:

Cam astea ar fi motivele pentru care vom merge din nou la Azalia.
spam.spam

Multumesc frumos pentru informatii  - voi cauta si eu un last minute aici :)
Concediu placut in iunie!

#30
georgiadiana

georgiadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2009

View Posttatiana78, on 9th May 2010, 12:05, said:

Eu am fost anul trecut la grand varna si au piscina interioara si exterioara cu apa termala.Sunt multe pareri  despre acest hotel dar nu sunt adevarate in totalitate.Eu am fost la noi pe litoral in anii trecuti si pot sa iti spun ca am cheltuit mai multi bani decat aici si au fost conditii mult mai mizere.Majoritatea asteapta conditii de 5 stele la bani de 2 stele si deaceea exista asa multe  neplaceri

Sa inteleg ca Grand Varna e ok? Prin ok inteleg camere curate, mancare proaspata si apa schimbata la piscina macar la 3 zile?

#31
tatiana78

tatiana78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

View Postgeorgiadiana, on 24th May 2010, 00:18, said:

Sa inteleg ca Grand Varna e ok? Prin ok inteleg camere curate, mancare proaspata si apa schimbata la piscina macar la 3 zile?
Noi am fost anul trecut la Grand Varna la inceputul lui jul si pot sa iti spun ca a fost ok..Cand am ajuns la receptie am pus 10 euro in vaucer is ne-a dat o camera la et 5 cu vedere la mare si chiar curata . Se facea curatenie zilnic si schimba lenjeria la 2 zile si prosoapele la baie.Mancarea a fost cat decat buna dak nu esti prea pretentios si nu te astepti sa mananci nu stiu ce specialitati,iar piscina chiar foarte curata cu apa termala,ptr copilul meu a fost super ok.Anul acesta mergem iar in aceeasi perioada.

#32
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006

View Posttatiana78, on 24th May 2010, 11:44, said:

Noi am fost anul trecut la Grand Varna la inceputul lui jul si pot sa iti spun ca a fost ok..

Te rog sa detaliezi...poze, impresii despre hotel si facilitati, etc.

Multumesc anticipat.

#33
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007
Salut forumisti,

As dori sa stiu daca a fost cineva anul asta la hotel Azalia.

Daca da, este vreo modificare fata de anul trecut ?

Au ramas cei doi animatori din 2009: Suzi si Ivo ?

Au mai imbunatatit calitatea brânzei de la masa (anul trecut nu au avut telemea clasica, desi zilnic aveau circa 10 feluri de brânzeturi in meniu...) ?

Multumesc anticipat pentru raspuns,

spam.spam

P.S.: Eu numar zilele pana la concediu. AMR 11 :-)

Edited by FlorinAndrei, 01 June 2010 - 12:40.


#34
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006

View Postspam.spam, on 1st June 2010, 13:39, said:

P.S.: Eu numar zilele pana la concediu. AMR 11 :-)

Concediu Placut si asteptam un review cat mai detaliat si completat cu poze....poate, poate am si eu noroc de un EB pt August si reusesc sa ajung acolo. :naughty:

#35
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Florin, la noi AMR=3!!!  :D

Ai idee cum e drumul de la Schumen la Varna? Am inteles ca se lucreaza la autostrada...
Voi ce traseu urmati?

Noi am vrea sa iesim prin Giurgiu-Ruse si apoi prin Varna, pe bd. Vladislav Varnenchik...pe E87 pana la Azalia. Imi poti spune un alt drum mai bun?
Merci.

#36
georgiadiana

georgiadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2009

View Postspam.spam, on 1st June 2010, 12:39, said:

P.S.: Eu numar zilele pana la concediu. AMR 11 :-)

Concediu placut!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate