Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Etarget teapa de zile mari...nu afisati reclame pentru ei

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009
Sa va explic cum sta treaba,eu nuormal merg pe adsense dar pentru un site anume am zis hai sa merg pe varianta ETARGET sa incerc si serviciile lor,fiind din romania am zis ca mi-ar fi mai usor...de castigat am castigat bine pot sa zic...intr-adevar nu chiar ca cei de la adsense dar e bine, in panoul etarget iti arata pana la sfarsitul lunii ceva de genul: Plata neachitata. Luna neincheiata...toate bune pana aici.

Trece luna este 1 Februarie - Plata neachitata. Luna neincheiata (hmm ceva nu e bine) dar zic eu poate mai duraza putin...
Este 2 Februarie - Plata neachitata. Luna neincheiata (treaba asta chiar nu e buna) ok si ma gandesc sa folosesc Hotline de jos sa ii anunt in privinta platii...

Dupa 10 minute mesaj de la administrator (Ivan Bobal)...ce zice el:

"Buna ziua,
plata a fost efectiata in contul cu nr RO20RNCBxxxxxxxxxxxxxxxx
in data de 18.01.2010" ce??? 18.01 asta e chiar o gluma proasta nu am primit nimic atunci... in continuarea mesajului din e-mail:

"Imi puteti confirma va rog receptionarea platii cand va fi ?
Ciudat este faptul ca acesti bani trebuiau sa fie in contul dvs de saptamana trecuta cel tarziu.

o zi frumoasa,"

Bun am zis ca s-a produs o eroare...hai sa imi verific contul...NIMIC...ori sunt eu prost ori sistemul ETARGET e corupt...

Dau mesaj iar...raspuns:

"banii se vireaza in contul care l-ati introdus in contul dvs la inregistrare. Va rog sa verifica-ti contul mai jos mentionat de mine.

o zi frumoasa"

Ce nu a inteles acest domn este ca eu mi-am verificat contul...dar mai mult decat sa-l verific nu pot sa-i fac...nu pot intra in el...DECI TEAPA..bani noxa..

Dau iar e-mail...NIMIC...
Dau iar e-mail...NIMIC...
Dau iar e-mail...NIMIC...

Deja cei de la ETARGET ma ignora...in concluzie daca situl tau are pana in 5000 de unici zilnic,i-ati gandul de la ETARGET pentru ca mai mult ca sigur te va tepui...poate pe cele mari gen Trilulilu,Hi5 etc nu dar pe tine cu 5000 unici sau poate chiar si 10000...te va tepui cum a facut-o si cu mine...

Acum fie vorba intre noi...Ce sfat imi da-ti?

#2
radu_matei_2007

radu_matei_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.12.2009

View PostAionMania, on 3rd February 2010, 15:22, said:

Acum fie vorba intre noi...Ce sfat imi da-ti?

mergi pe adesese ...
si
cat trebuiau sa iti dea astia ??? pari nervos ...  :console:

#3
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View Postradu_matei_2007, on 3rd February 2010, 15:33, said:

mergi pe adesese ...
si
cat trebuiau sa iti dea astia ??? pari nervos ...  :console:

Prefer sa nu zic suma poate cine stie inca mai e vre-o sansa sa ma bage cei de la Etarget in seama si voi fi platit asa cum trebie de fapt legal sa fiu.
Cu Google Adsense nu iti prea merge in justitie dar cu etarget as fi dispus sa ma judec.

#4
radu_matei_2007

radu_matei_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.12.2009
datul in judecata nu cred ca este o solutie deoarece trebuie sa platesti un avocat si sa ai timp , dar in romania un proces minor poate tine de la 1 an la 5-6 ani , iar despagubirile in cel mai bun caz vor fi cat platirea avocatului .

#5
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009
Nu stie nimeni daca exista vre-o institutie in romania care se ocupa de aceste firme/companii care trag in piept???
Consider ca ar trebui putin trasi de ureche cei de la Etarget...

Daca nu imi raspundeau era una...dar sa-mi raspunda si sa-mi spuna ca mi-au trimis banii desi nu au facut-o este o magarie de mileniul III...si daca exista bloggeri care viziteaza acest post ar face bine sa se faca auzit si prin blogurile lor...

Edited by AionMania, 03 February 2010 - 15:53.


#6
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View PostAionMania, on 3rd February 2010, 16:53, said:

Nu stie nimeni daca exista vre-o institutie in romania care se ocupa de aceste firme/companii care trag in piept???
Consider ca ar trebui putin trasi de ureche cei de la Etarget...

Daca nu imi raspundeau era una...dar sa-mi raspunda si sa-mi spuna ca mi-au trimis banii desi nu au facut-o este o magarie de mileniul III...si daca exista bloggeri care viziteaza acest post ar face bine sa se faca auzit si prin blogurile lor...
Ai cerut si tu copie dupa intrumentul de plata? NU. Cel putin nu vad din istorisirea ta sa fi facut acest lucru. Atata timp cat nu au dovada platii efectuate, iti pot spune ca ti-au platit din 1990 toamna. Variante:
1. au fost corecti si au platit dar cine trebuia sa faca op-urile nu le-a facut
2. nu au avut bani sa faca plati si trag de timp in ideea ca vor mai strange fonduri pentru a acoperi restantele
Gandeste-te ca e usor de gresit un IBAN asta.. ca sa mai gasim o scuza :D

#7
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View PostCuteGuy, on 3rd February 2010, 17:03, said:

Ai cerut si tu copie dupa intrumentul de plata? NU. Cel putin nu vad din istorisirea ta sa fi facut acest lucru. Atata timp cat nu au dovada platii efectuate, iti pot spune ca ti-au platit din 1990 toamna. Variante:
1. au fost corecti si au platit dar cine trebuia sa faca op-urile nu le-a facut
2. nu au avut bani sa faca plati si trag de timp in ideea ca vor mai strange fonduri pentru a acoperi restantele
Gandeste-te ca e usor de gresit un IBAN asta.. ca sa mai gasim o scuza :D

Bun si ce ma sfatuiesti sa fac eu acum???Ei cer cont bancar/codul bancii sau IBAN...
Eu am introdus cont bancar/codul bancii

ei spun ca mi-au facut plata insa in contul meu etarget scrie... Neachitat. Pregătit pentru plată
Deci neachitat...desi sutin ca mi-au achitat (eu ce sa cred acum)

Edited by AionMania, 03 February 2010 - 17:10.


#8
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View PostAionMania, on 3rd February 2010, 18:09, said:

Bun si ce ma sfatuiesti sa fac eu acum???Ei cer cont bancar/codul bancii sau IBAN...
Eu am introdus cont bancar/codul bancii

ei spun ca mi-au facut plata insa in contul meu etarget scrie... Neachitat. Pregătit pentru plată
Deci neachitat...desi sutin ca mi-au achitat (eu ce sa cred acum)
Exact ce iti spuneam mai sus, sa ceri "copie dupa instrumentul de plata". Indiferent ca este facuta (plata) online sau de la banca, trebuie sa existe un OP (Ordin de Plata) prin care detinatorul contului "ordona" bancii sale sa platesca catre terti suma respectiva, in contul respectiv. Daca imi aduc bine aminte, ai zis ca ai mai primit plati de la ei ? Da? Atunci sunt bulangii pentru ca au mai facut plati in acest cont si deci nu mai poate fi vorba de "misstyping error".
NU? s-ar putea sa fie nevoie sa te duci la banca sa vezi daca poti sa primesti plati in contul respectiv. Stiu ca suna bizar dar trebuie sa il deschizi operatiunilor "externe" adica altele in afara de depunerea ta de bani in cont. Politica BCR-ului nu o cunosc ca sa iti spun cu siguranta ce si cum. Ti-au venit bani de la gads in contul asta?
Revenin la postul meu anterior: trag de timp? de ce? Fie pentru a-ti mai taia din ei sau sa nu ti-i mai dea (sa caute fraudulent clicks) sau .. nu are taica bani; ce sa-ti dea daca n-are? :)

#9
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View PostCuteGuy, on 3rd February 2010, 17:33, said:

Exact ce iti spuneam mai sus, sa ceri "copie dupa instrumentul de plata". Indiferent ca este facuta (plata) online sau de la banca, trebuie sa existe un OP (Ordin de Plata) prin care detinatorul contului "ordona" bancii sale sa platesca catre terti suma respectiva, in contul respectiv. Daca imi aduc bine aminte, ai zis ca ai mai primit plati de la ei ? Da? Atunci sunt bulangii pentru ca au mai facut plati in acest cont si deci nu mai poate fi vorba de "misstyping error".
NU? s-ar putea sa fie nevoie sa te duci la banca sa vezi daca poti sa primesti plati in contul respectiv. Stiu ca suna bizar dar trebuie sa il deschizi operatiunilor "externe" adica altele in afara de depunerea ta de bani in cont. Politica BCR-ului nu o cunosc ca sa iti spun cu siguranta ce si cum. Ti-au venit bani de la gads in contul asta?
Revenin la postul meu anterior: trag de timp? de ce? Fie pentru a-ti mai taia din ei sau sa nu ti-i mai dea (sa caute fraudulent clicks) sau .. nu are taica bani; ce sa-ti dea daca n-are? :)

Am cerut o copie dupa OP sau orice act doveditor ca plata s-a facut pentru ca ulterior sa verific si eu la banca...acum voi vedea daca imi raspund sau nu...daca nu raspund e clar..NU SUNT SERIOSI.

#10
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009
Nu mi-au raspuns..E TEAPA,deci aveti grija cu Etarget..sfatul meu este sa ii evitati

#11
kornway

kornway

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2010
Va salut pe toti.

Am gasit acest subiect si as dori sa clarific situatia descrisa mai sus.

Intra-devar domnul AionMania nu si-a primit banii in timpul normal, dar este si o explicatie pentru asta.
Contul IBAN introdus de AionMania, in setarile contului sau de publisher de la Etarget, a fost unul gresit.

Etarget a virat suma respectiva in contul altei persoane deoarece sistemul citeste IBAN-ul din contul publisherului si daca IBAN-ul corespunde cu 24 de caractere, sistemul il copiaza si il trimite automat spre plata.
Dupa ce ati fost instiintat ca banii au fost virati in contul respectiv, ati spus ca nu va apartine.
Mi-ati trimis alt IBAN prin email si ulterior ati modificat si IBAN-ul din contul dvs de publisher. (cu numarul de card in loc de nr IBAN)

Etarget a platit de 2 ori suma dvs din greseala dvs - deci nu puteti sa spuneti despre noi ca "E TEAPA" :-)

Situatia este 90% rezolvata. Restul de 10% tine de banca deoarece banii dvs au fost virati deja.

Numai bine la toti.

Oricine imi scrie un email ii raspund - in samnatura de la email, este numarul meu de tel - Nu ezitati sa ma contactati daca apar urgente de acest gen

Ivo
Country Manager Etarget

Edited by kornway, 17 February 2010 - 16:27.


#12
OviSz

OviSz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2010
Adsense cea mai sigura retea.

#13
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View Postkornway, on 17th February 2010, 16:06, said:

Va salut pe toti.

Am gasit acest subiect si as dori sa clarific situatia descrisa mai sus.

Intra-devar domnul AionMania nu si-a primit banii in timpul normal, dar este si o explicatie pentru asta.
Contul IBAN introdus de AionMania, in setarile contului sau de publisher de la Etarget, a fost unul gresit.

Etarget a virat suma respectiva in contul altei persoane deoarece sistemul citeste IBAN-ul din contul publisherului si daca IBAN-ul corespunde cu 24 de caractere, sistemul il copiaza si il trimite automat spre plata.
Dupa ce ati fost instiintat ca banii au fost virati in contul respectiv, ati spus ca nu va apartine.
Mi-ati trimis alt IBAN prin email si ulterior ati modificat si IBAN-ul din contul dvs de publisher. (cu numarul de card in loc de nr IBAN)

Etarget a platit de 2 ori suma dvs din greseala dvs - deci nu puteti sa spuneti despre noi ca "E TEAPA" :-)

Situatia este 90% rezolvata. Restul de 10% tine de banca deoarece banii dvs au fost virati deja.

Numai bine la toti.

Oricine imi scrie un email ii raspund - in samnatura de la email, este numarul meu de tel - Nu ezitati sa ma contactati daca apar urgente de acest gen

Ivo
Country Manager Etarget


Intr-adevar problema s-a rezolvat si imi pare rau ca nu pot sterge aceasta postare...ROG UN ADMINISTRATOR SA STEARGA ACEST POST DACA SE POATE.Nu vreau sa creez neplaceri Companiei Etarget care mi-au dovedit ca sunt de incredere.Acum sincer consider ca nu trebuia sa scriu aici.

#14
dane1505

dane1505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.09.2007

View PostAionMania, on 16th March 2010, 00:31, said:

Intr-adevar problema s-a rezolvat si imi pare rau ca nu pot sterge aceasta postare...ROG UN ADMINISTRATOR SA STEARGA ACEST POST DACA SE POATE.Nu vreau sa creez neplaceri Companiei Etarget care mi-au dovedit ca sunt de incredere.Acum sincer consider ca nu trebuia sa scriu aici.

Nici o problema cine citeste tot postul vede ca sunt seriosi, eu zic ca din toata afacerea asta E-target a iesit foarte bine.
Ca ti-au rezolvat tie problema o sa fie de incredere si pentru alti pubisheri :P.

#15
TheHighMind

TheHighMind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.10.2010

View PostAionMania, on 3rd February 2010, 16:22, said:

Sa va explic cum sta treaba,eu nuormal merg pe adsense dar pentru un site anume am zis hai sa merg pe varianta ETARGET sa incerc si serviciile lor,fiind din romania am zis ca mi-ar fi mai usor...de castigat am castigat bine pot sa zic...intr-adevar nu chiar ca cei de la adsense dar e bine, in panoul etarget iti arata pana la sfarsitul lunii ceva de genul: Plata neachitata. Luna neincheiata...toate bune pana aici.

Trece luna este 1 Februarie - Plata neachitata. Luna neincheiata (hmm ceva nu e bine) dar zic eu poate mai duraza putin...
Este 2 Februarie - Plata neachitata. Luna neincheiata (treaba asta chiar nu e buna) ok si ma gandesc sa folosesc Hotline de jos sa ii anunt in privinta platii...

Dupa 10 minute mesaj de la administrator (Ivan Bobal)...ce zice el:

"Buna ziua,
plata a fost efectiata in contul cu nr RO20RNCBxxxxxxxxxxxxxxxx
in data de 18.01.2010" ce??? 18.01 asta e chiar o gluma proasta nu am primit nimic atunci... in continuarea mesajului din e-mail:

"Imi puteti confirma va rog receptionarea platii cand va fi ?
Ciudat este faptul ca acesti bani trebuiau sa fie in contul dvs de saptamana trecuta cel tarziu.

o zi frumoasa,"

Bun am zis ca s-a produs o eroare...hai sa imi verific contul...NIMIC...ori sunt eu prost ori sistemul ETARGET e corupt...

Dau mesaj iar...raspuns:

"banii se vireaza in contul care l-ati introdus in contul dvs la inregistrare. Va rog sa verifica-ti contul mai jos mentionat de mine.

o zi frumoasa"

Ce nu a inteles acest domn este ca eu mi-am verificat contul...dar mai mult decat sa-l verific nu pot sa-i fac...nu pot intra in el...DECI TEAPA..bani noxa..

Dau iar e-mail...NIMIC...
Dau iar e-mail...NIMIC...
Dau iar e-mail...NIMIC...

Deja cei de la ETARGET ma ignora...in concluzie daca situl tau are pana in 5000 de unici zilnic,i-ati gandul de la ETARGET pentru ca mai mult ca sigur te va tepui...poate pe cele mari gen Trilulilu,Hi5 etc nu dar pe tine cu 5000 unici sau poate chiar si 10000...te va tepui cum a facut-o si cu mine...

Acum fie vorba intre noi...Ce sfat imi da-ti?


Eu am avut de la etarget plata neachitata timp de un an.
Am trimis e-mail-uri in prostie si nici un raspuns.
Acum 2 saptamani am zis hai sa vad ce mai e prin contul de la etarget (tin sa precizez ca am tinut reclamele doar o luna din cate-mi amintesc pana am strans bani pentru a putea fi scosi) iar cand am intrat scria sold platit XX.XX ........ dupa 1 an jumate de la crearea contului.
Iti dai seama ca nu am cum sa-i mai verific eu daca mi-au fi pus banii pe card sau nu.

#16
Tech_GPS

Tech_GPS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 06.05.2009
Daca taceai filozof ramaneai !
Codul IBAN contine o suma de control tocmai pentru a se evita plata in alt cont, daca se greseste o cifra la verificare nu se face plata de catre banca !
Plata de 2 ori cade, restul ......

View Postkornway, on 17th February 2010, 17:06, said:

Va salut pe toti.

Am gasit acest subiect si as dori sa clarific situatia descrisa mai sus.

Intra-devar domnul AionMania nu si-a primit banii in timpul normal, dar este si o explicatie pentru asta.
Contul IBAN introdus de AionMania, in setarile contului sau de publisher de la Etarget, a fost unul gresit.

Etarget a virat suma respectiva in contul altei persoane deoarece sistemul citeste IBAN-ul din contul publisherului si daca IBAN-ul corespunde cu 24 de caractere, sistemul il copiaza si il trimite automat spre plata.
Dupa ce ati fost instiintat ca banii au fost virati in contul respectiv, ati spus ca nu va apartine.
Mi-ati trimis alt IBAN prin email si ulterior ati modificat si IBAN-ul din contul dvs de publisher. (cu numarul de card in loc de nr IBAN)

Etarget a platit de 2 ori suma dvs din greseala dvs - deci nu puteti sa spuneti despre noi ca "E TEAPA" :-)

Situatia este 90% rezolvata. Restul de 10% tine de banca deoarece banii dvs au fost virati deja.

Numai bine la toti.

Oricine imi scrie un email ii raspund - in samnatura de la email, este numarul meu de tel - Nu ezitati sa ma contactati daca apar urgente de acest gen

Ivo
Country Manager Etarget


#17
shaddow3333

shaddow3333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.03.2007
Am avut reclama platita la Etarget, fost un timp cat a mers bine, insa au suspendat o campanie de a mea, pe motivul ca nu corespunde criteriilor si politicii site ului, de fapt a fost perfect in regula site ul, am scris si un e mail, dar nu sunt atat de rapizi cu raspunsul pe cat se mandresc, si nici la numarul de telefon afisat pe site nu raspunde nimeni.
Normal ca toate astea sau intamplat dupa ce am incarcat deja contul Etarget cu o anumita suma de bani, si nu sunt deloc ieftini!
Fiind singura campanie pentru care doream publicitate, si fiind blochat pe nu siu ce criterii, ca cu cele reale corespundeau, am solicitat transferul banilor pe care am platit pe contul firmei mele. Crezi ca a raspuns cineva? Nimeni,
Tzeapa mare! Feritiva de ETARGET !!!
Alte probleme foarte foarte importante!
1. Cand incarci creditul este o rubrica daca bifezi iti reincarca creditul automat daca e pe terminate! Eu NU am bifat si totusi afiseaza ca va fi incarcat automat.
Serviciul încărcării automate a creditului cu cardul este activ. Dacă doriți să modificați aceasta, mergeți la rubrica Plata cu cardul. Pentru modificarea setărilor mergeți la Plata cu cardul.
Am dat click la "Plata cu cardul:

Not Found
The requested URL /payment/cardpay.php was not found on this server.
Asta e raspunsul lor: adica nu ai posibilitatea de a dezactiva! Daca iti ruleaza o campania, practic iti va lua banii de pe card tot timpul!
Al doilea problema mare: Nu iti dau posibilitatea sa stergi contul!
Ramai blocat cu toate datele, inclusiv a cardului si ce mai au ei salvati pe acolo!
Acum ar fi treaba de judecata, dar decat sa mai platesc vreo 200 EU la avocati mai bine las banii lor sa manance 2-3 ciorbe si sa fie sanatosi!
Cam asa sta treaba cu etarget

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate