Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

Alcatraz

Alcatraz

Member

• Grup: Members
Tocmai am citit relatarile superbe facute de popescub  si pot sa plec cu inima usurata  !

Edited by Alcatraz, 08 June 2010 - 18:27.

tradi

tradi

Junior Member

View PostANTURIUM, on 30th May 2010, 11:13, said:

Toti cei care merg vara asta la Sungate au asteptat cu sufletul la gura un astfel de review excelent de echilibrat.
Eu plec in doua saptamani si nu ma asteptam sa citesc pe aici ceva noutati inainte de plecare.
De aceea iti multumesc si vacante frumoase sa ai in continuare!
asteptam cu nerabdare pareri la cald!

Alcatraz

Alcatraz

Member

Attached File  camera.jpg   529.21K   78 downloads

Attached File  P1080305.JPG   2.16MB   68 downloads

Attached File  P1080362.JPG   1.74MB   61 downloads

Beach Party Attached File  P1080614.JPG   2.37MB   64 downloads

Attached File  P1080669.JPG   2.44MB   47 downloads

Attached File  P1080817.JPG   2.11MB   39 downloads

Attached Files

tradi

tradi

Junior Member

super pozele alcatraz dar ceva impresii?

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Cateva impresii rapide despre Sungate:
Hotelul a fost full , dar nu am simtit nicio clipa impresia de sufocare.Am ajuns la 12.30 la hotel si am fost cazati imediat(dupa ce ne-au servit cu turkish delight si ne-am racorit cu apa de colonie). Camera mare, nu am nimic de reprosat(balcon mare, halate, papuci, cosmetice multe in baie, baia are si cada si dus, minibarul umplut zilnic cu cola de 2 feluri, o cutiuta cappy, fanta , sprite, 2 beri, 2 energizante, 2 ape plate si una minerala).Curatenia ok, au schimbat lenjeria de2 ori. Resortul este frumos, verde, reconfortant.Animatia a fost la datorie, si ziua si seara. Am avut in mai multe seri focuri de artificii. Intr-adevar sunt distante mari de parcurs, dar dupa 2 zile am inceput sa invatam si scurtaturile. Am avut fresh de portocale la micul dejun la discretie. Seara la restaurantul principal erau seri specifice: turkish night, mediteranean , chinezesc si international. Nu am fost la a la carte. Apa in piscina a avut 29 C iar in apa marii 21 C.
Mai intrebati ce vreti sa stiti, pentru ca despre acest hotel se poate scrie muuult, dar nu prea am timp.
Micsorez niste poze si atasez in curand.

tradi

tradi

Junior Member

View PostANTURIUM, on 24th June 2010, 21:23, said:

Cateva impresii rapide despre Sungate:
Hotelul a fost full , dar nu am simtit nicio clipa impresia de sufocare.Am ajuns la 12.30 la hotel si am fost cazati imediat(dupa ce ne-au servit cu turkish delight si ne-am racorit cu apa de colonie). Camera mare, nu am nimic de reprosat(balcon mare, halate, papuci, cosmetice multe in baie, baia are si cada si dus, minibarul umplut zilnic cu cola de 2 feluri, o cutiuta cappy, fanta , sprite, 2 beri, 2 energizante, 2 ape plate si una minerala).Curatenia ok, au schimbat lenjeria de2 ori. Resortul este frumos, verde, reconfortant.Animatia a fost la datorie, si ziua si seara. Am avut in mai multe seri focuri de artificii. Intr-adevar sunt distante mari de parcurs, dar dupa 2 zile am inceput sa invatam si scurtaturile. Am avut fresh de portocale la micul dejun la discretie. Seara la restaurantul principal erau seri specifice: turkish night, mediteranean , chinezesc si international. Nu am fost la a la carte. Apa in piscina a avut 29 C iar in apa marii 21 C.
Mai intrebati ce vreti sa stiti, pentru ca despre acest hotel se poate scrie muuult, dar nu prea am timp.
si totusi nu ne-ai spus daca s-a ridicat la asteptarile tale sau nu. Sau daca ai gasit si unele minusuri

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Oriunde ai merge vei gasi si minusuri. Mie mi-a placut acest hotel, m-a impresionat, personalul este dragut, receptiv la cererile noastre, se interesau daca ne simtim bine, daca totul e ok.
Un minus ar fi faptul ca ne-am dorit sa avem vedere la mare(asa cum am si platit) dar nu prea am avut. Se vedea si marea, dar undeva in departare(am avut etajul 4, poate la un etaj superior ar fi fost altfel). Alt minus ar fi boom-boom-ul care se auzea in fiecare seara de la party, pana dupa 12 noaptea.

iliee

iliee

Junior Member

despre familyroom-ul meu sti ceva??

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Nu stiu nimica de familyroom-ul tau, am avut standard seaview, da' pun o sarja de poze. Ia!

Attached File  IMG_4963.JPG   132.64K   77 downloads     Attached File  IMG_4995.JPG   131.19K   61 downloads

Attached File  IMG_4974.JPG   166.17K   61 downloads     Attached File  IMG_5000.JPG   162.32K   57 downloads

Attached File  IMG_4978.JPG   159.23K   49 downloads     Attached File  IMG_5027.JPG   116.04K   67 downloads

Attached File  IMG_4987.JPG   176.38K   59 downloads     Attached File  IMG_5081.JPG   149.84K   94 downloads

Attached File  IMG_5101.JPG   86.69K   67 downloads     Attached File  IMG_5102.JPG   125.17K   59 downloads

Attached File  IMG_5154.JPG   118.05K   61 downloads     Attached File  IMG_5207.JPG   147.37K   54 downloads

Attached File  IMG_5242.JPG   178.42K   54 downloads     Attached File  IMG_5255.JPG   135.99K   54 downloads

Attached File  IMG_5295.JPG   144.97K   62 downloads     Attached File  IMG_5302.JPG   143.33K   57 downloads

chrismo

chrismo

Member

View PostANTURIUM, on 24th June 2010, 21:23, said:

Te rog, daca poti sa ne dai un sfat: unde ar trebui sa cerem camera ca sa nu avem parte de galagia de la party-uri. Multumesc!

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

"Distractia nocturna" are loc pe plaja, la Alara Center. Nu cred ca dureaza mai mult de ora 00.30(dupa spectacolele de seara, care au loc tot acolo, seara se sfarseste cu dans pe muzica pusa de  DJ) Probabil ca ar trebui sa nu aveti camera cu vedere la mare, pentru a se estompa putin zgomotul. Cele mai indepartate camere am observat ca sunt cele din zona Rixy Clubului - dar asta inseamna distante foarte mari de parcurs zilnic pe jos pana la restaurante si facilitati.

koder

koder

Active Member

@anturium Sa intelegem ca ai avut o vacanta reusita?

teo35

teo35

Junior Member

View Postiliee, on 24th June 2010, 21:58, said:

despre familyroom-ul meu sti ceva??
Family room. De fapt este un apartament cu 2 camere, 2 bai, unite printr-un hol. Camera mai mare are un pat matrimonial de 2x2 m, tv, frigider dulap mare cu safe, iesire la balcon. Camera mai mica are un pat dublu cam de 2x1,6, birou,frigider,iar spre fereastra are un separeu in care este o canapea mica si tv. Incap acolo lejer 5 persoane. Totul a fost perfect. Nimic de reprosat. Nu am avut nici un moment senzatia de aglomeratie. Distantele nu sint chiar asa de mari daca reusesti sa gasesti unele scurtaturi

Edited by teo35, 27 June 2010 - 17:35.

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

View Postkoder, on 27th June 2010, 12:06, said:

@anturium Sa intelegem ca ai avut o vacanta reusita?

A fost o vacanta care mi-a depasit asteptarile. Chiar si cu unele minusuri, acest resort reuseste sa te uimeasca. Dotarile si logistica sunt bine puse la punct, ai loc sa te desfasori, nu sunt impuse niciun fel de limite.
Citind impresiile lui Ferrellroo despre Susesi, imi dau seama ca la Sungate a fost mai bine la bani mai putini.
Multumesc lui koder si lui rott care mi-au fost de ajutor mie si nu numai in alegerea hotelului si cu vesti atunci cand asteptam vacanta cu infrigurare.
Distractie placuta celor care pleaca la Sungate !

Alcatraz

Alcatraz

Member

Desi a trecut aproape o saptamana de la revenirea din Turcia pot spune ca Rixos Sungate e un hotel care a confirmat asteptarile noastre, iar pentru cel mic a fost de vis . Foarte pe scurt, pentru ca ionescub si Anturium au facut deja descrieri f bune, am sa punctez cateva lucruri :
  Noi am avut sansa sa stam la Terrace Family, camere standard - adica f spatioasa - desi am platit standard land view .vegetatia si peisajul merita din plin, grija pentru spatiul verde cat si pentru fiecare detaliu din tot resortul sunt la un nivel ridicat .
  Partea mai putin placuta este plaja cu ceva nisip , insa pietris si pietre la intrarea in apa , loc in care se impuneau niste papuci sau niste cipici cauciucati ( cred ca se gasesc de vanzare sau la magazinele sportive de profil de pe la noi )
  Animatia din timpul zilei impartita pe activitati si varste - pentru copii mai mari 7-12 ani pare sa fi fost Ok, insa pentru cei mai micuti nu am fost prea incantati ( Spica Amphitheatre - program divertisment urmat de minidisco  ) , locuri de joaca in  Kids Kingdom . Cel mai atragator loc pentru copii, mini aqua park, teren de joaca la umbra pinilor .
   Excursii optionale care consider ca nu trebuie ratate - desi avand baietelul de 3 ani nu am resusit sa evadam in afara resortului . Vizita organizata gratuit in Antalya la magazine de pielarie, blanuri  si aur, urmat de vizita zonei istorice a orasului , va va fi oferita de agentul roman de turism sau de reprezentanti locali turci .
   Turistii in majoritate rusi sunt practic de pe intreg fostul URSS, urmati de turci , romani si ceva englezi, nemti rataciti . Desi am avut ceva retineri in privinta rusilor, nu pot spune decat ca sunt civilizati si...frumoase .
   Petreceri care nu trebuie ratate : White Airways party, Foam party si Beach party . Lotus si Alara sunt barurile cele mai solicitate , unde si diversitatea bauturilor este mare  .
A la carte : atentie la check in , intrucat atunci vi se comunica preturile si chiar reducerile , noi avand 3 restaurante cu rezervare gratuita de la 10 euro / pp initial, cele asiatice si libanez fiind redeuse la 30 e de la 50 e .

Fata de preturile astronomice de la SPA exista si varianta sa beneficiezi de un centru in afara complexului, tarifele fiind undeva chiar la jumatate. Aici trebuie sa intrebati pe reprezentantul de turism al companiei care va preia din Antalya .

Piscinele super , apa chiar mai calda decat cea a marii, cu provocarea in schimb de a va trezi la un 7 dimineata sa rezervi chaise loung . Apa marii limpede si foarte sarata (  deci sanatoasa ) , insa cu locuri unde intrarea se face destul de abrupt in anumite locuri .

Ultimul loc, partea cu mancarea, intrucat nu exista absolut nici o grija in privinta calitatii, diversitatii  , pot fi satisfacute cele mai exigente pretentii  si cei mai pofticiosi gurmanzi intrucat efectiv nu puteai sa cuprinzi tot ce se afla acolo .
  Pentru noi a fost un concediu care si-a meritat banii si cred ca daca ar fi sa alegem zona aceasta de litoral a Kemerului am reveni fara nici un fel de rezerve .
Orange Reception   Attached File  P1080985.JPG   2.26MB   37 downloads  

Rixy Club    Attached File  P1080258.JPG   2.4MB   33 downloads

O parte din Kids Kingdom  Attached File  P1080670.JPG   2.42MB   41 downloads

Attached File  P1080253.JPG   2.69MB   32 downloads

Edited by Alcatraz, 28 June 2010 - 15:53.

tradi

tradi

Junior Member

dupa ce am citit cele postate de anturium,alcatraz,popescub, sunt sigur ca am facut o alegere buna.Partea proasta e ca mai am de asteptat aproape 2 luni.Multumim pt postari si poze!(inclusiv cele postate de rott pe picasa)

ginette

ginette

Junior Member

View Posttradi, on 28th June 2010, 18:06, said:

dupa ce am citit cele postate de anturium,alcatraz,popescub, sunt sigur ca am facut o alegere buna.Partea proasta e ca mai am de asteptat aproape 2 luni.Multumim pt postari si poze!(inclusiv cele postate de rott pe picasa)
In ce perioada mergeti?Noi intram pe 23.08

tradi

tradi

Junior Member

View Postginette, on 28th June 2010, 18:23, said:

In ce perioada mergeti?Noi intram pe 23.08
tot in 23-08 avem intrare

Edited by tradi, 28 June 2010 - 17:30.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate