Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

simov

simov

Junior Member

• Grup: Members

View Postkoder, on 17th May 2010, 11:32, said:

Alcatraz nu iti fa griji: in Antalya in jur de 65% din turistii care vin in fiecare an sunt de nationalitate ruseasca insa nu gasesc hotelul Sungate ca fiind o enclava ruseasca.  Rusi vei gasi peste tot:)  in absolut fiecare hotel in diverse proportii. Cat despre rusi nu cred ca sunt un factor atat de agresiv ce poate ruina o vacanta!

anul trecut am fost la Lykia Belek si nu erau rusi dar nici distractie iar baietii au trebuit sa se multumeasca sa vada englezoaice urate si musulmance imbracate pana la gat si se intrebau unde erau rusoaicele?uneori romanii sunt mult mai deranjanti

iliee

iliee

Junior Member

on topic; pe 1 iulie ajung si io la SUNGATE!!!...am family room,daca a stat cineva la family si daca da, as dori niste tips&tricks-uri!!!
multumesc anticipat!!!

ginette

ginette

Junior Member

View Postiliee, on 26th May 2010, 21:47, said:

on topic; pe 1 iulie ajung si io la SUNGATE!!!...am family room,daca a stat cineva la family si daca da, as dori niste tips&tricks-uri!!!
multumesc anticipat!!!
la intoarcere(sau chiar de acolo)sa ne impartasesti si noua impresiile  despre hotel.Din 22.08 avem si noi bilete.Multumesc anticipat si vacanta placuta

tradi

tradi

Junior Member

View Postiliee, on 26th May 2010, 22:47, said:

multumesc anticipat!!!
si noi te asteptam sa ne povestesti cum a fost.vacanta placuta!

iliee

iliee

Junior Member

ok!!...promit sa scriu de acolo,dar pina atunci vreau si io ceva impresii la cald in special din pavilionu family!!!

teo35

teo35

Junior Member

Ajung eu pe 14 iunie. Promit ca scriu.  :coolspeak:

popescub

popescub

Junior Member

Salutare colegi forumisti!

Aseara m-am intors de la Rixos Sungate (21-28 May) si am intentia de a oferi cat mai multe detalii posibile (fiindca si eu la randul meu de multe ori am primit informatii utile pe acest site). Sper ca acest post al meu sa ajute pe cat mai multa lume inca indecisa.
Desi a fost prima mea experienta de acest gen (5 stele / All Inclusive) pot spune ca nu ai cum sa dai gres cu acest hotel. Serviciile sunt ireprosabile. Singura data cand am fost nemultumit in aceste 7 zile a fost cand intr-o dimineata nu am gasit lapte cald la micul dejun (era doar lapte rece, laptele cald se terminase si nu mai aduceau altul...).
Bine, eu am mai fost nemultumit si din cauza ca vremea nu a tinut cu noi in primele 3 zile, insa asta nu tine de hotel. Revenind la subiect, am sa ofer datalii pe segmente:

Hotelul: este imens, o cladire principala (cu sute de camere standard) si alte cateva cladiri mai mici pt camere/apartamente tip deluxe. O deschidere la mare de aprox 1200 metri, verdeata multa, piscine imense, tobogane (ei zic "aqua park" - cam mult spus), restaurante a la carte, terenuri de tenis, fotbal, centre SPA, 2 piscine interioare, sauna, cinema, loc de joaca pt copii (cu mini-piscina, tobogane, fast food, mini zoo), etc, etc...
Majoritatea sunt gratuite, mai putin sporturile motorizate, bowlingul (eu am platit 6 euro/pers pe joc) si SPA-ul care e chiar nesimtit de scump (cel mai banal masaj de 15 minute costa 50 de euro) - majoritatea preturilor din lista de la SPA au 3 cifre, rar mai vezi cate o "bagatela" la 75-80 de euro (spre dezamagirea sotiei - eu vroiam doar un masaj antistres la spate, insa cand am vazut pretul 75 euro....)

Hotelul detine 2 receptii, una pt check-in, alta pt check-out, toalete extreme de curate pe toata suprafata domeniului si sute de angajati care isi fac treaba cum pot ei mai bine - nu prea imi este clar de ce, ori sunt mai bine platiti aici, ori e o mandrie sa lucrezi la Rixos, ori pur si simplu asa e in sangele lor, sa-si faca serios meseria, indiferent cat de bine sau de rau sunt platiti (si aici ma refer la toti, de la ospatari, cameriste si pana la baietii care mentin curatenia in toalete) - am urmarit individual pe unii dintre ei si chiar fac treaba cu simt de raspundere, ca si cum viata lor ar depinde de asta...
La inceput am crezut ca e vorba de bacsis, insa nu este asa, la acest hotel exista cutii gen "tip box" in diverse zone (restaurant, tobogane, toalete, etc) asa ca nimeni nu primeste bacisis direct (exceptie baiatul care dupa check-in iti cara bagajele in camera). Atat la pranz cat si la cina ospatarii iti aduc tot ce vrei de baut, fara sa astepte sau sa primeasca bacsis...

Ce am mai observat interesant la acest hotel este divertismentul oferit, de calitate, oferit de profesionisti. Nu mi-am imaginat vreodata ca intr-un concediu o sa stau inchis 2 ore seara intr-un amfiteatru sa urmaresc un spectacol de dans si sa-mi mai si placa...

Acum un aspect important la acest hotel: RUSII. Da, sunt multi, sunt foarte multi, limba oficiala este rusa, la fiecare tura la receptie exista cate o tipa blonda cu ochii albastri vorbitoare de rusa fluent, am gasit indicatoare scrise exclusiv in limba rusa (majoritatea sunt trilingve: turca, rusa si engleza, altele bilingve: turca si rusa, iar altele simplu doar rusa), am intalnit rusi care habar nu au ce inseamna "please" sau "thank you" (nu glumesc, nu exagerez) si lucrul poate cel mai suparator, toata lumea te va apela in rusa, chelnerii la masa, supraveghetorii de la tobogane, animatorii, baietii si fetele care fac reclama la diverse evenimente, toti vor pleca de la premiza ce esti rus... Multi angajati ai hotelului (mai ales partea de front desk) sunt rusi care mai stiu si putina engleza.
Este acest hotel o enclava ruseasca? Pai nu prea, daca tinem cont de definitia cuvantului enclava si daca e adevarat ce am observat eu, si anume ca de fapt toata Antalya este o enclava ruseasca in Turcia.
Acum, este un lucru chiar atat de rau ca probabil 90% din musafirii de la Sungate sunt rusi? Pt mine personal asta nu e asa o mare problema. E adevarat, te cam enerveaza la un moment dat atatia rusi in jur, insa sunt si parti bune: puteau fi 90% italieni, sau englezi, sau germani...  Acuma nu stiu exact care sunt experientele voastre, insa eu am vazut cum 10 italieni pot fi mai galagiosi decat 1000 de orice alta natie (oricare 10 italieni, oriunde - ultima experienta a fost cu 6 pusti la metroul din Bucuresti care au reusit sa uimeasca cateva sute de bucuresteni ce mergeau linistiti la munca). Iar cand vorbesc de englezi ma refer de fapt la "gagicile" lor, frumoase ca noaptea si dulci ca sarea (ultima data, la restaurantul unui hotel din Spania o astfel de tipa mi-a taiat pofta de mancare, gagica avea la vreo 60 de ani, 125 kg, o rochie transparenta sexoasa ce acoperea costumul de baie de sub sunci, parul impletit afro lasand la vedere un scalp de un alb orbitor, niste sosete alb-gri bagate in niste papuci de cauciuc. Era insotita de 2 tinere, care aveau poate cu 30 de ani mai putin, insa celalalte atribute sunt exact aceleasi. A, ba nu, baba avea mai multi dinti decat alea tinere... Insa cu rusoaicele nu avem problema asta, adica privelistea e chiar placuta, pe langa faptul ca unele au o frumusete chiar naturala, marea majoritate sunt foarte elegante (chiar daca uneori poate prea elegante pt locul unde se afla - cum ar fi un restaurant tip buffet). Pana si sotia mea a trecut la admiratii fata de rusoaice, ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum...
Si comparatia cu nemtii... nemtii de felul lor sunt civilizati si rar ii gasesti lenevind prin tarcuri all inclusive. Insa cand ii gasesti, tre sa stii ca sunt tare neplacuti cand se imbata. Bine, oricine e neplacut cand se imbata, numai ca rusii se imbata muuuult mai greu decat nemtii...  

Camerele: mari, spatioase, placute. Eu am avut Jacuzzi room (camera standard care are si un Jacuzzi, situata la etajul 8, adica pe acoperis, teoretic cu vedere la mare, practic dupa balcon mai aveai cam 10 metri de acoperis pana sa inceapa "vederea"). Sunt 8 astfel de camere, recomandate pt cei care vor ceva liniste (fiind la ultimul etaj) fiindca pe acolo se aude "boom - boom" pana noaptea tarziu (mai ales cand e beach party) si, de ce nu, sa stiti ca jacuzzi ala e chiar misto...
Bineinteles, strict pt liniste puteti cere vedere in alta parte decat la piscine/mare.
Ca si dotari in camera: pat imens (lenjerie schimbata zilnic), masa de scris cu scaun, canapea si masuta, in balcon scaune si 2 sezlonguri, minibar umplut zilnic (sucuri, bere, apa), ceai, cafea si fierbator de apa, TV cu 10-15 canale turcesti, 10-15 rusesti, 2 in engleza, 2 germane si alte cateva. De asemeni au si un circuit intern prin care, contra cost, poti urmari anumite programe, filme, albume muzicale, etc...

Restaurante, mancare: cum era de asteptat, kilometri de mancare pe toate gusturile, pt toate poftele. In prima seara acolo m-am si speriat, m-am simtit coplesit, prea multa mancare aspectuoasa pt un gourmand curios asa ca mine...
Restaurantul principal e impartit pe 2 etaje (fiecare etaj apare ca restaurant cu nume diferit, insa e aceeasi mancare). Cateva restaurante alacarte, toate contra cost: cel libanez 50EU/pers (!), cel japonez si chinezesc cate 30EU/pers, iar restul cate 10EU/pers (mexican, Italian, turcesc, Aegean: grecesc & turcesc, Mermaid: sea food - pozitie romantica pe un ponton destul de lung). Eu am fost intr-o seara la Aegean (imi era dor de mancare greceasca) si in ciuda meniului saracacios, chiar s-a meritat experienta (chelneri exagerat de amabili, atmosfera de restaurant de top din Paris, multa liniste - doar 3 mese ocupate, toate astea binevenite dupa agitatia si aglomeratia din restaurantul principal).

De asemeni pe terasa restaurantului Kebab House (care e restaurant a la carte) se organizeaza "Alara Snack" - adica e deschis 12:00-16:00 pt gustari (mancare in buna regula). Mai exista si "Thai Noodle House" undeva in centrul complexului (nu ai cum sa nu-l gasesti) dechis ceva in genul 12:00-17:00 cu mancare tailandeza (buna, dar nu variata). Din cauza Alara Snack, Thai Noodle House si a micului dejun tarziu  nu am servit acolo pranzul (la restaurantul principal) decat odata in 7 zile (mancarea e aceeasi ca si seara).
La restaurantul principal se organizeaza seri tematice, astfel ca (daca esti dispus sa stai la coada) poti manca din ce se serveste la "a la carte", adica sushi, fructe de mare sau specialitati turcesti...
O parte foarte buna la restaurantul principal este notiunea de "late breakfast" (adica, in total poti servi micul dejun oricand intre 7:00-11:30). La 12:30 incepe pranzul (2 ore), apoi cina 19:00-21:30. Mai exista si notiunea de "Night buffet" (intre 00:00 si 02:00) - nu am incercat.

Baruri, bautura: sunt destule baruri in complex, notabile mi s-au parut 3: cel de langa receptie (Sawadee Bar) findca e deschis non stop si cateodata un nene canta la pian sau vioara - atmosfera foarte sobra), al doilea e Piano Bar (care in ciuda numelui nu are nici un pian prin zona) este foarte mare, este in interior (bun in seri racoroase), este foarte liniste (nu e mai nimeni pe acolo) iar barmanul ala chiar stie sa faca cocktail-uri) si cel mai tare si mai popular bar (Lotus Bar) este situat afara, in zona centrala a complexului, cu multe canapele confortabile in jur, cu fete pe role care te servesc (la maxim 5 min dupa ce te-ai asezat vine cineva sa te intrebe ce doresti - insa daca te grabesti poti si tu sa-ti comanzi de la bar), acolo se aduna lumea seara la un pahar de vorba (de orice fel, se serveste orice tip de bautura acolo, de la ceai la sampanie), acolo fac rusoaicele parada modei si de cele mai multe ori mai e si cate o formatie care canta live (si nu canta rau).
In afara de astea pt mine au mai fost de interes si cele 3 "C Vitamin" baruri (unde se serveste sucuri fresh). Unul din ele era inchis, iar celalalte 2 foarte greu de localizat la inceput (va spun de pe acum ca sa stiti: unul e la sala de fitness iar celalalt la piscina interioara de dupa SPA-ul principal). Sucurile sunt de portocale, mere sau grepfruit.

Plaja, piscine, tobogane: cam 80% din deschiderea hotelului la mare e materializata in plaja, insa din pacate nu de cea mai buna calitate. Mult pietris. Uneori si nisip, insa oricum intrarea in apa se face pe pietris destul de suparator la picioare (daca nu ai papuci). In apa sunt bolovani. In unele locuri intrarea in apa e mai abrupta, insa in majoritatea locurilor e ok (adica si pt ne-inotatori sau copii).
Sezlonguri sunt, unele cu umbra (parasolar), insa per total cred ca destul de putine, estimez ca in varf de sezon (grad de ocupatie maxim) va fi mare batalie pe ele. Intr-o noapte am observat niste baieti spaland sezlongurile cu furtunul cu apa cu presiune - am fost putin surprins, nu stiam ca se practica asa ceva...
Piscinele sunt 3 la numar, insa 2 dintre ele sunt imense (fiecare face cam cat 4-5 piscine "normale"). In cea mai mica (care oricum e foarte mare) la pranz se fac "pool games". In jurul piscinelor aranjamentul e facut cu gust, vegetatia e foarte potrivita si sezlonguri sunt destule.

Sunt si 2 piscine interioare (corespunzatoare celor 2 centre SPA). Prima e in cladirea principala, mie mi-a placut mult mai mult in a 2-a (Terrace Spa Center) - o cladire rotunda in extremitatea complexului cu o piscina foarte "turceasca" (rotunda, cu coloane), aici ai (gratuit) si baie turceasca, baie finlandeza si sauna (eu am fost aici la sauna pt prima data in viata mea si mi-a placut).
Trebuie sa stiti ca de la receptie veti primi 2 carduri albe, in timpul zilei le veti schimba cu 2 prosoape. Toata ziua sunt deschise cateva chioscuri unde poti schimba prosoapele (cele ude cu unele noi, iar seara iti iei cardul si nu mai cari prosoape umede in camera).

"Aqua Park"-ul are cateva tobogane (vreo 8) destul de variate, o buna organizare si un program 10:00-12:00 si 14:00-17:30.
Peste tot chioscuri cu bauturi racoritoare. Berea (Efes) nu mi s-a parut rea deloc.

Deci, ca si concluzie, eu si sotia (oameni relativ pretentiosi) am fost foarte multumiti, trebuie sa ne chinuim mult sa gasim cateva mici defecte. Pretul platit (1500 euro impreuna, in total, adica cu avion si taxe) s-a meritat din plin. Serviciile au fost ireprosabile, insa atentie, tot ce am spus eu aici e posibil sa nu mai fie 100% valabil in plin sezon cand gradul de ocupatie va fi mult mai mare. Tendinta asta am vazut-o si in cele 7 zile ale noastre acolo: daca in primele 3-4 zile gaseam masa la restaurant oriunde oricand (noi preferam afara pe tarasa), ospatarii erau foarte relaxati si promti iar la piscine gaseam oriunde sezlonguri libere la orice ora, sa stiti ca in ultima zi lucrurile au stat cu totul altfel, deja incepusem sa simt ceva sufocare, mai ales la masa, cozile erau mai mari, lumea se cam calca in picioare, o masa libera (nu buna, ci doar libera) trebuia pandita, iar ospatarii erau foarte agitati si raspundeau mult mai tarziu solicitarilor. La fel si afara la plaja/piscine, sezlonguri libere se gaseau, insa putin mai greu... Seara la Lotus Bar nu prea mai gaseai canapea libera pt o bauturica...
De asemeni trebuie sa mai stiti (cei care inca nu au fost in zona sau nu au studiat in detaliu pana acum) zona in care se afla hotelul e destul de muntoasa, ceea ce poate sa atraga si ceva nori (cel putin cat am fost eu acolo au fost destui). Insa se compenseaza prin paisaj superb...

Desi am scris o gramada, in mod sigur nu am putut cuprinde tot, clar am omis si aspecte importante pe care le-am pierdut pe drum. Asadar mai pot reveni cu datalii daca aveti intrebari.

Concedii placute!

--------
Nice review.Multumim by Moderator

Edited by ferrellroo, 30 May 2010 - 13:02.

michaela_1961

michaela_1961

Junior Member

Mi-a placut mult review-ul tau, cei care merg acolo vor stii cu lux de amanunte la ce sa se astepte. Tonul tau amuzant pe alocuri m-a delectat, iar cu flerul tau deosebit  ai reusit sa prinzi toate aspectele. Sigur n-ai fost in inspectie ?! :naughty: Am fost la multe hoteluri in Turcia, dar atatea amanunte n-as fi in stare sa dau niciodata. Aceste informatii mi-ar fi placut sa le am prin februarie cand oscilam intre Antedon-Sungate-Amara Dolce Vita si in final am ales Rixos Lares. Dar vor fi f. utile ptr. concediile viitoare.
   Bravo  tie si cat mai multe concedii frumoase !

tradi

tradi

Junior Member

multumim f mult cea mai detaliata prezentare pe care am gasit-o pana acum si foarte utila
am vazut pe forum ca unora li se pare a fi un minus suprafata foarte mare a resortului. ce ai putea sa ne spui, ti s-au parut mari distantele intre diferite puncte in care ai dorit sa ajungi?(bar piscina , plaja, tobogane loc de joaca copii)
multumim

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Toti cei care merg vara asta la Sungate au asteptat cu sufletul la gura un astfel de review excelent de echilibrat.
Eu plec in doua saptamani si nu ma asteptam sa citesc pe aici ceva noutati inainte de plecare.
De aceea iti multumesc si vacante frumoase sa ai in continuare!

iliee

iliee

Junior Member

...da family asta, cum o arata!!!??? :thumbup:

Edited by iliee, 30 May 2010 - 12:29.

daidai1

daidai1

Junior Member

super prezeentare ...bv ...cateva poze ar fi extraordinare

multumim inca o data.

popescub

popescub

Junior Member

Multumesc tuturor pt aprecieri!

View Posttradi, on 30th May 2010, 11:07, said:

am vazut pe forum ca unora li se pare a fi un minus suprafata foarte mare a resortului. ce ai putea sa ne spui, ti s-au parut mari distantele intre diferite puncte in care ai dorit sa ajungi?(bar piscina , plaja, tobogane loc de joaca copii).

Pai depinde foarte mult de cum privesti problema. Mie mi s-aparut un plus, pentru ca, spre exemplu mie imi place sa ma plimb seara dupa cina, iar la acest hotel ai tot locul din lume sa te plimbi, fie pe faleza, fie direct pe malul marii, fie sa levevesti pe un sezlong si sa privesti luna ascultand valurile, in conditii maxime de civilizatie si securitate (trebuie mentionat ca desi teoretic hotelul se afla in localitatea Beldibi, practic odata ce ai iesit din hotel nu prea e nimic interesant, doar 3-4 buticuri in imediata apropiere, iar apoi pustiu pt cateva sute de metri...).
De asemeni trebuie sa stii ca totul este asezat si gandit cu mult bun gust, astfel incat orice plimbare pe timp de zi iti va oferi impresia ca te plimbi printr-o statiune deosebit de cocheta.
Apoi, daca iti place sa te balacesti prin piscine, trebuie sa stii ca acestea ocupa o suprafata imensa la Sungate. De aici rezulta si un numar foarte mare de sezlonguri, deci locuri pt toata lumea...
La capacitatea imensa de cazare pe care o are acest hotel (personal cred ca la un moment dat pot exista si 2000 musafiri in acest loc) este aproape obligatorie o suprafata imensa, pt a evita senzatia de sufocare.
Plus ca orice petec de pamant este bine fructificat acolo (verdeata, copaci, flori).

Insa intr-adevar poate fi si un mic dezavantaj la mijloc. Distantele pot fi mari (mai ales catre tobogane, care sunt situate in punctul cel mai indepartat de cladirea principala) - insa nu cred acum ca 10 min de plimbare iti vor strica concediul (e vorba de cateva sute de metri).
Probabil va fi putin mai dificil cu copii (mici) - locul lor de joaca e si el putin departat, insa repet, e vorba de cateva minute distanta, maxim 10.
Singura data cand eu am suferit din cauza asta a fost cand seara, mai pe racoare, am iesit ud pe cap de la a 2-a piscina acoperita (care e departata de main building) si m-a luat putin frigul pe drum...
Piscinele si restaurantele sunt ok asezate in centru, usor accesibile de oriunde.

View Postiliee, on 30th May 2010, 14:27, said:

...da family asta, cum o arata!!!??? :thumbup:

Pai... nu stiu exact la ce te referi, nu imi este foarte clar (sunt mai multe tipuri), iar daca ma uit pe harta hotelului (este obligatoriu sa ai harta dupa tine mereu, eu o am si acum dupa mine prin casa :) ) - vad ca exista 2 categorii: "Main Building Family Lake Houses" si simplu "Family Lake Houses".
Deci daca e vorba de una din astea (adica "Lake House") atunci pot sa zic ca la fata locului arata destul de misto, clar ai mai multa liniste si o piscina in fata casei... Parca cele din prima categorie ("Main Building Family Lake Houses") mi-au parut mai bine intretinute. Hai ca atasez cate o poza din fiecare:

Main Building Family Lake Houses:
Attached File  DSC00208.JPG   1.45MB   74 downloads

Family Lake Houses:
Attached File  DSC00065.JPG   1.4MB   67 downloads

View Postdaidai1, on 30th May 2010, 16:40, said:

super prezeentare ...bv ...cateva poze ar fi extraordinare

multumim inca o data.

Imi este extrem de greu sa fac o selectie de cateva poze pe care sa le atasez aici, din cele cateva sute pe care le am facute.
Dar vezi ca a postat rottweiler2007 destul de multe - intra pe siteul agentiei lui si acolo, la sectiunea "galerie foto" ai sa gasesti poze foarte relevante (multumesc lui rott cu aceasta ocazie, le-a postat cu cateva zile inainte de plecarea mea si m-au ajutat oarecum potolindu-mi din curiozitate :)...)

Edited by popescub, 30 May 2010 - 17:35.

iliee

iliee

Junior Member

nu astea cu ``lake``!!!...astea-s de alea scumpe cu iesire direct in piscina,...am stat anu trecut la asa ceva la LYKIA WORLD si a fost minunat!!!
in fata la astea cu LAKE este un corp cu 4 nivele care se numeste TERRACE  FAMILY HOUSES!!!...ei, aici vroiam sa stiu eu smecheria!!!

criss_65

criss_65

Active Member

pt 'popescub'
excelent reviews! abia astept sa ajung la rixos..... o seara buna,

popescub

popescub

Junior Member

View Postiliee, on 30th May 2010, 19:44, said:

nu astea cu ``lake``!!!...astea-s de alea scumpe cu iesire direct in piscina,...am stat anu trecut la asa ceva la LYKIA WORLD si a fost minunat!!!
in fata la astea cu LAKE este un corp cu 4 nivele care se numeste TERRACE  FAMILY HOUSES!!!...ei, aici vroiam sa stiu eu smecheria!!!

Pai nu prea pot sa-ti spun "smecheria" fiindca le-am vazut numai pe dinafara. Sunt 2 corpuri (pe harta apar ca "Terrace Houses") cu camere numerotate 4xxx si 5xxx situate in coltul de nord-est al domeniului.
Unul din corpuri este intr-adevar vis-a-vis de Lake Houses si arata precum in pozele urmatoare:

Attached File  DSC00058.JPG   1.39MB   59 downloads

Attached File  DSC00060.JPG   1.37MB   56 downloads

Celalalt corp (nu l-am prins in poze) arata cam la fel numai ca balcoanele sunt mai putin intime, adica despartite de balconul vecin jumatate prin sticla, jumatate prin beton.
Oricum ambele variante arata superior cladirii principale cu camere standard, sigur ai platit mai mult decat pe standard deci automat vei avea un confort superior. Ai de mers cam 5 min pana la restaurant/piscine, insa in schimb ai mai multa liniste (in caz ca vrei sa dormi) fiind la o oarecare distanta de scena de pe plaja (beach party) sau de locul unde se mai canta live.

Inca ceva.. pt cei care vor sa mearga la Sungate si vor avea cazare in corpul principal, la parter (subsol de fapt) este o discoteca (23:00-03:00) si daca vreti cat de cat sa va culcati mai devreme de 03:00 va trebui sa aveti in vedere acest aspect (etaj superior sau intr-o aripa diferita de cea cu discoteca).

kid2006

kid2006

Junior Member

Eu am stat la Family Terrace Houses anul trecut. Sunt corpuri de 4-5 etaje (am pus poze cu cladirea si cu camera in topicul Amara Dolce Vita vs Vogue Avantgarde unde pana la urma s-a discutat numai de Sungate).
Camerele sunt fix la fel cu acelea din corpul principal, adica hotelul mare unde este receptia. Nicio diferenta. Singurul avantaj este ca e f aproape de locul de joaca si de tobogane, ai mai mult de mers pe jos pana la restaurantul principal sau pana in "centrul" statiunii, dar pentru noi a fost super ok pentru ca la restaurantul copiilor de la kids kingdom (locul de joaca, piscina, tobogane pentru copii) era f bun si nu am carat copiii deloc la pranz in restaurantul principal. Noi mancam pe malul marii la pranz, la Alara Snack unde privelistea e superba.
Mai mult, zona este extrem de linistita, nu se aude zgomot de la discoteca de pe plaja, iar in fata cladirilor este o pajiste superba cu pini si hamace. E chiar spectaculos.
Uite, mai pun pozele cu camera de la Family Terrace (nu am cumparat asa din Romania, am luat camera standard landview si am primit camera asta). Am vazut si camera din corpul principat pentru ca prietenii nostri au fost cazati acolo (prima noapte pana le-a gasit o camera langa noi). Asa ca am vizitat acea camera si era la fel cu a noastra (cam 40 de mp, cu un pat dublu, masa cu scaun, canapea-pat si un balcon mare cu 2 scaune si masuta).
Multumesc popescub pentru review. ma bucur ca nu s-a schimbat in rau Sungate, suna f bine ce ai povestit tu acolo (si eu nu am descoperit acele Vitamin Bar-uri, multumesc de pont). Anul asta ma intorc si eu la Sungate (de frica sa nu aleg ceva mai prost, aici macar merg la sigur).

Attached Files

iliee

iliee

Junior Member

cred ca in terrace family houses au 2 tipuri de camere in functie de citi copii ai si de citi bani dai deoarece in fact sheet-ul lor pus de moshpedia prin februarie si caruia ii multumim pe aceasta cale genu asta de camera are 58 m ,2 camere cu 2 bai si 2 televizoare.
oricum informatile astea sint ff importante si asa cred ca ar trebui facut topic ptr fiecare hotel cu toate amanuntele posibile ,numai impreuna vom reusi [vacanta ideala]  ,cu cit sintem mai multi cu atit sintem mai culti!!! ,iar turistii nostrii sint mai inteligenti decit ai lor!!! :thumbup:

mai era interesat de aflat daca cu 20 $ [sau cit e exact bursa] se poate schimba camera cu ceva superior eventual cu villa deluxe !!! B) ,daca e mai bine cu vedere NE sau SW nu trebuie uitat nici un amanunt cit de mic si aparent neimportant ar parea!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate