Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

iliee

iliee

Junior Member

• Grup: Members

View Postteo35, on 27th June 2010, 18:33, said:

Family room. De fapt este un apartament cu 2 camere, 2 bai, unite printr-un hol. Camera mai mare are un pat matrimonial de 2x2 m, tv, frigider dulap mare cu safe, iesire la balcon. Camera mai mica are un pat dublu cam de 2x1,6, birou,frigider,iar spre fereastra are un separeu in care este o canapea mica si tv. Incap acolo lejer 5 persoane. Totul a fost perfect. Nimic de reprosat. Nu am avut nici un moment senzatia de aglomeratie. Distantele nu sint chiar asa de mari daca reusesti sa gasesti unele scurtaturi

spune-mi unde este mai bine la family room ,la parter sau la etaj??...si daca exista diferente intre corpurile de family relativ la pozitionarea fata de piscina.[parca am vazut o piscina in zona family]

ginette

ginette

Junior Member

View Postginette, on 28th June 2010, 18:23, said:

In ce perioada mergeti?Noi intram pe 23.08
mergeti cu masina?poate mergem impreuna .noi suntem 3adulti -1masina iesim pe la giurgiu

teo35

teo35

Junior Member

View Postiliee, on 28th June 2010, 18:48, said:

spune-mi unde este mai bine la family room ,la parter sau la etaj??...si daca exista diferente intre corpurile de family relativ la pozitionarea fata de piscina.[parca am vazut o piscina in zona family]
terrace family sint 3 corpuri de cladiri cu 5 etaje. chiar nu conteaza la ce etaj stai. sint lifturi care nu sint aglomerate. noi am stat la etajul 4 si am fost mai tot timpul singuri in lift. zona este foarte linistita si nu se aude nici un zgomot, fiind la distanta de alara bar, unde au loc toate petrecerile. in zona terrace este doar o piscina mica, destul de aglomerata. piscinele principale sint cam la 200 m, unde este si restaurantul si barul principale. cind te cazezi iti dau o harta, dupa prima zi in care faci turul hotelului te orientezi destul de usor.

tradi

tradi

Junior Member

View Postginette, on 28th June 2010, 19:08, said:

mergeti cu masina?poate mergem impreuna .noi suntem 3adulti -1masina iesim pe la giurgiu
noi plecam pe 20 aug la 3 dimineata ,mai multe ti am scris pe PM

Edited by tradi, 28 June 2010 - 18:41.

iliee

iliee

Junior Member

View Postteo35, on 28th June 2010, 19:31, said:

terrace family sint 3 corpuri de cladiri cu 5 etaje. chiar nu conteaza la ce etaj stai. sint lifturi care nu sint aglomerate. noi am stat la etajul 4 si am fost mai tot timpul singuri in lift. zona este foarte linistita si nu se aude nici un zgomot, fiind la distanta de alara bar, unde au loc toate petrecerile. in zona terrace este doar o piscina mica, destul de aglomerata. piscinele principale sint cam la 200 m, unde este si restaurantul si barul principale. cind te cazezi iti dau o harta, dupa prima zi in care faci turul hotelului te orientezi destul de usor.

merci ff mult ptr rapiditate.nu e mai bine sa stau la parter??...sar balconu si iute in piscina!!...ce sti de rest alacarte??

ginette

ginette

Junior Member

View Postginette, on 28th June 2010, 19:08, said:

Nu am primit niciun pm. Astept raspuns

dm1

dm1

Junior Member

intra cineva pe 26.07, de cand intram noi? (2 adulti si un baietel de 2 ani si jumatate)

teo35

teo35

Junior Member

View Postiliee, on 28th June 2010, 22:27, said:

merci ff mult ptr rapiditate.nu e mai bine sa stau la parter??...sar balconu si iute in piscina!!...ce sti de rest alacarte??
Din balcon sari in spatiul verde.  :) Mai ai putin pina la piscina la terrace. Nu am fost la a la carte ca eram cu 2 copii dupa mine. Parea interesant restaurantul marine, am vazut mai multe persoane in costum si tinute de seara care mergeau acolo. Da are scoruri cam mari.

criss_65

criss_65

Active Member

pt 'tradi'
cand ajungi in rixos? noi ne cazam pe 2 septembrie....

tradi

tradi

Junior Member

View Postcriss_65, on 1st July 2010, 08:57, said:

pt 'tradi'
la sungate ajung  pe 23-08

chrismo

chrismo

Member

View Postcriss_65, on 1st July 2010, 08:57, said:

pt 'tradi'
Criss,pana cand stai? Noi ajungem pe 7 septembrie.

criss_65

criss_65

Active Member

View Postchrismo, on 1st July 2010, 23:18, said:

Criss,pana cand stai? Noi ajungem pe 7 septembrie.

perioada sejurului nostru este intre 2-9 septembrie....
poate bem o cafea la hotel, ce zici?
o zi buna,

View Posttradi, on 1st July 2010, 09:26, said:

la sungate ajung  pe 23-08

ok, inseamna ca nu suntem in aceeasi perioada. oriucm astept review-ul tau cu interes.
o zi buna

chrismo

chrismo

Member

[quote name='criss_65' date='2nd July 2010, 09:21' post='8431823']
perioada sejurului nostru este intre 2-9 septembrie....
poate bem o cafea la hotel, ce zici?
o zi buna,

S-a facut! Tu dai cafeaua,eu dau prajiturelele (sper sa aiba)!
In plus, si eu astept cu nerabdare review-ul lui Tradi.
Concediu placut tuturor!

tradi

tradi

Junior Member

sper sa reusesc sa scriu de la hotel ,daca nu ,ne intalnim pe drum si va povestesc  :thumbup:

Michelangelo10

Michelangelo10

Junior Member

M-am intors si eu impreuna cu un grup mai mare de la Rixos Sungate si vreau sa reconfirm parerea celorlalti de pe acest forum ca e o alegere excelenta. Deoarece au fost date suficiente detalii despre camere, mancare, piscine am sa incerc sa completez cu cateva impresii pe care le am in minte si care poate va vor fi de ajutor:
1. evitati cumparaturile din complex sau din extra barul din camera. Exista vis-a-vis de resort, in partea stanga un mic bazar unde veti gasi cam tot ce e inauntru doar ca la mai putin de jumatate de pret.
2. daca sunteti pasionati de sporturi de apa nemotorizate veti fi putin dezamagiti in sensul ca au doar o hidrobicicleta defecta (inutilizabila) si doar o canoe de o persoana
3. daca sunteti "pasare de noapte" veti avea oferta destul de restransa in sensul ca Chaos Disco se inchide la 3 dimineata (si la ce "bunaciuni rusesti"sunt acolo sigur veti simti nevoia de un program prelungit. In plus, la Swade bar (deschis non stop) nu veti gasi fara plata decat f putine bauturi (vin bere martini cafea). Asa ca daca pana la 3 a.m. ati consumat JB, gin sau alte "tarii" si vreti sa continuati dupa, va trebui sa le platiti. In plus pentru fumatori, in majoritatea barurilor interioare nu se fumeaza deci va trebui sa va carati bauturile afara.
4. intrebase cineva mai sus de wireless in camere si nu stiu daca a primit raspuns. Oricum, interentul se plateste fie pe cablu fie wireless.    
5. daca sunteti grup mai mare veti putea avea surpriza neplacuta (asa cum am patit-o noi) sa va dea camerele in zone total diferite. Pentru ei "main building"include aproape tot complexul (exceptie constructiile dinspre aqua parc)
6. personalul (baietii si mai ales fetele pe role) de la Lotus Bar precum si animatorii merita un 10+ pentru amabilitate si profesionalism ...  
7 tariful de la bowling este de 6lire/persoana pana in ora 6 seara si parca 6euro dupa.
8. in camera (standard) nu exista fierbator de apa (cana) asa ca pentru a bea cafeaua/ceaiul dimineata trebuia sa caut un bar. Aviz amatorilor de cafea matinala si o tigara pe terasa camerei
9. nu ezitati sa "bantuiti" prin tot resortul. Veti avea o multime de surprize placute pe care e mai bine sa le descoperiti singuri.
... cam astea ar fi cred. Daca imi mai amintesc ceva semnificativ revin.
Vacanta placuta si inca o data e o alegere excelenta de vacanta si regret ca nu am luat 10 zile in loc de 7.

criss_65

criss_65

Active Member

pt Michelangelo10'
multumim pt review-ul tau. abia astept sa ajung si eu la rixos!
o zi buna,

gabialbici

gabialbici

Junior Member

Merhaba,
Ne-am intors din una dintre cele mai reusite vacante petrecute pana acum in Turcia si voi incerca sa detaliez putin aventurile, cu bune si cu rele.
Anul acesta am vrut sa diversificam un pic idea de vacanta si am ales doua locatii: Beldibi – Rixos Sungate si Oludeniz. Precizez ca a fost pentru prima oara cand am ajuns in regiunea Kemer si, din cauza aceasta, unele pareri ar putea fi considerate un pic subiective.
Am ajuns la hotel pe la ora 16.00 in ziua de 21 iunie, dupa un drum parcurs foarte usor si agreabil, cu o noapte intermediara in Kutahya. La receptie am gasit o mare de oameni (de rusi, mai exact). Ne-am imaginat ca era un grup mai mare sosit la hotel, asa ca am asteptat cuminti si inarmati cu multa rabdare. Cand, in sfarsit am ajuns in fata receptiei, si-a facut loc la propriu din coate o rusoaica “multa”, care a inceput sa vocifereze. Bineinteles ca nu am inteles aproape nimic, am prins doar “mobil” si “card”. Ulterior am inteles si experimentat ca se demagnetiza cardul daca il tineai in apropierea telefonului mobil. In cele din urma s-a eliberat mirculos holul receptiei si am reusit si noi sa ajungem la etapa de check-in. Ce  m-a frapat de la inceput a fost faptul ca pe fetele angajatilor de la receptie nu am sesizat nici un zambet (cu care eram rasplatiti inzecit in regiunea Belek si chiar Lara), dar mi-am imaginat ca erau stresati dupa aglomeratia de mai devreme. Oricum, daca pana acum eram intampinati numai de receptioneri de nationalitate turca, acum si aici 25% dintre acestia cred ca erau rusi. Am introdus subtil 20 euro in voucher, ni s-a spus ca nu este pregatita camera inca, am mai asteptat maxim un sfert de ora si am fost condusi catre o “terrace room” situata in corpul 4, la etajul 4, cu un balcon generos pe colt exterior, camera fiind pe colt interior, cu o vedere superba catre gradina luxurianta.  Desi mica, mi s-a parut impresionanta si cu bun gust mobilata camera, baia foarte mare, compartimentata cu wc, dus si principala avand cada. In privinta dotarilor, gaseai inclusiv pieptene, periute si paste de dinti, aparat si spuma de ras. Considerandu-ne in luna de miere, asa cum a fost rezervat sejurul, am fost intampinati cu aranjament de petale de trandafir pe pat, un tort in forma de inima, o sampanie in frapiera cu gheata, un cos cu fructe si ecranul televizorului cu un text de “welcome” pesonalizat.
De la receptie ni s-a dat o harta a complexului si am fost avertizati in legatura cu problema prosoapelor rezervate pe sezlonguri la piscine si pe plaja. Am considerat-o o gluma acesta problema pentru ca in toate vacantele noastre in Turcia de pana acum, de 5 ani, nu am experimentat-o ci doar am citit despre ea pe forum. Desi ni s-a spus despre aceasta problema a prosoapelor si desi se dadea la check-in cate un card de persoana, mi s-a parut ca vina dezorganizarii o purta in proportie foarte mare management-ul hotelului. Dimineata la piscine si chiar pe plaja gaseai prosoape impachetate frumos, pe sezlonguri, de catre angajati, pe care trebuia doar sa le intinzi si sa te asezi. Noi, fiind mai matinali, chiar am observat momentele in care se puneau aceste prosoape pe sezlonguri. In stilul asta am ajuns sa avem, la un moment dat, 2 prosoape si inca 4 carduri. Si de aici logic: omul “chibzuit” isi rezerva sezlong la toate piscinele dar si pe plaja. In prima dimineata cand am ajuns pe plaja, vazand toate sezlongurile ocupate de prosoape recunosc ca am fost un pic dezorientati, insa un angajat a venit repede, ne-a adus doua sezlonguri de pe care a adunat prosoapele (!!!) si ne-a intrebat daca avem nevoie si de prosoape…  Oricum, am fost martorii unor certuri destul de animate si de prost gust datorate acestei probleme a rezervarii prosoapelor pe sezlonguri.
Cel putin la inceput, daca nu aveti spirit de orientare, umblati cu harta dupa voi pentru ca va puteti rataci. Prietenii cu care am fost in vacanta bantuiau in prima seara prin fata cladirii noastre, in cautarea camerei lor situate in corpul vecin.
In pofida dimensiunilor impresionante ale complexului, impresia generala pe care ne-a dat-o noua a fost de sufocare, din cauza aglomerarilor excesive in zona piscinelor si plajelor (chiar daca erau doar prosoape pe sezlonguri, nu si oameni) si in zona restaurantului principal, unde cu greu gaseai o masa pe terasa. Tocmai datorita acestei aglomerari, patru restaurante a la carte au fost transformate in restaurant principale: Pino, Cactus, Kebab House si Fantasy. Dupa o experienta “agitata” la restaurantul principal, Turquoise, micul dejun l-am servit doar la Fantasy unde, chiar daca mancarea nu era chiar atat de diversificata, era indestulatoare si foarte gustoasa. La pranz, la Fantasy nu era conceptul de bufet seuedez, erai servit la masa, cu un prealabil meniu. Restaurantul Pino mi s-a parut foarte aerisit. Per ansamblu, mancarea a fost foarte buna si diversificata si cred ca ar fi satisfacut si cele mai exigente gusturi. Restaurantele a la carte nu le-am experimentat, dar niste cunostinte din grup au fost la Olivia (specific italienesc) unde au baut un vin ieftin de 400 usd, care la Metro costa maxim 30 lei (cel mai scump vin fiind de 4999,90 usd), Mermaid (specific pescaresc) si au spus ca meniul era impartit in doua: o parte albastra (gratuita, adica intrand in pretul pentru rezervare, 30 Euro/persoana) si una rosie (cu preturi destul de piperate).  Ca idee, in restaurantul principal, diversitatea de preparate din peste a fost impresionanta, de la ton pana la creveti, preparate in diverse moduri.
Ce m-a deranjat si durut cel mai tare: internetul in camera, prin cablu, este cu plata, 2,90 euro pe ora. Consumi 5 minute, platesti o ora intreaga. Priceput, plecat cu laptop-ul in lobby. Aici, aceeasi poveste. Mi s-a parut incredibil asa ca am fost sa intreb la receptie si mi s-a confirmat: in tot complexul Rixos nu exista nici o zona cu internet free (pana si ultimile carciumi de pe sosea au net free).  Pana la urma, desi aveam modem-ul de la provider-ul roman dupa mine, am luat ore de net de  la Rixos.
In privinta bauturilor, fresh-uri nu am gasit decat la micul dejun, poate nu am stiut sa ma orientez prea bine. Bauturi mai “speciale”, gen Bacardi (care nu mi se pare cine stie ce specialitate), am platit la pret maricel (aproximativ 17 usd).
Majoritatea turistilor ersu rusi, motiv pentru care toti ni se adresau numai in limba rusa. Mi s-a parut de-a dreptul agasant la un moment dat, motiv pentru care, dupa ‘enspe mii de “dobri vecer” (sau cum s-o scrie) si cand ne intrebau ce natie suntem, english, italian s.a.m.d., ajungeam sa le spunem ca suntem, fonetic, din “Bucureșci”, ii lasam cu gura cascata si plecam distrandu-ne mai departe (desi ii iubesc enorm pe turci, sa nu ma intelegeti gresit!).
In aceasta perioada am facut o vizita la Tahtali, cu masina personala, pana la baza telefericului. Impresionanta privelistea, a mai scis Gogoroiu destul, nu are rost sa detaliez. M-am distrat sus, deasupra norilor la 2365 m, noi fiind singurii romani, imbracati adecvat, cu treninguri si hanorace, in conditii  in care rusoaicele erau in pantaloni scurti si maiouri. Au facut buticarii o vanzare la saluri pentru plaja… Pe varful muntelui!!! Am vazut si noi intr-un boutique o harta rutiera a Turciei, with a special part of west and south Anatolia, pret 8.  Desi mai aveam cateva harti in masina, eu zic, o luam si pe asta? Pretul e aproximativ la fel ca la noi… Ii zicem turcului 7, el zice bine, ii dam sapte lire dupa care zice ca nu, 7 usd! Si m-am enervat si l-am intrebat ce rus urca pana la el, in varful muntelui, sa cumpere harta rutiera??? Ma rog, dupa discutii si negocieri o cumparam cu 10 lire.
Concluzii Rixos Sungate 2010:
Pe o scara de la 1 la 10:
camere ok, curatenie acceptabila, nu perfecta – 8
dotarile din baie excelente – 10
minibarul se realimenta  periodic dar nu constant – 9
piscine si plaje (2 cu nisip, 1 cu plaja) – ok, mai putin problema sezlongurilor – 6
Dupa 6 nopti petrecute la Rixos Sungate, am plecat pe coasta, pe malul marii catre Oludeniz… Alta poveste, alta viata…

Attached Files

teo35

teo35

Junior Member

Este si internet free. Dar sint sesiuni doar de 10 minute dupa care trebuie sa te conectezi iar. DUpa ce iti bagi userul si parola si intri in fereastra principala, la conexiune alegi optiunea free (ca default este optiunea cu o ora 2,99 E). Numai ca merge cam greu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate