Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

DIGI.MOBIL - probleme cu serviciile și echipamentele

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
7850 replies to this topic

#7075
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
@DIGI_Helper   vedeti ca nu aveti semnal in cele 2 pasaje pietonale de la piata sudului, de cand s-a dat drumul nici nu v-ati obosit sa puneti o antena prin zona mai bunicica

De asemenea nici in parcul carol in fata muzeului nu stati prea stralucit sau cel putin acum vreo 6-2 luni tot muci mergea netul pe acolo

#7076
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
@zzhunt - Pentru verificari amanuntite este necesar sa transmitem situatia catre Departamentul Tehnic.
Te rog, fie sa ma contactezi in privat si sa imi oferi datele necesare, fie sa inregistrezi tu o sesizare din contul Digi Care si sa imi oferi si mie numarul sa pot verifica.

#7077
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Smartphonurile isi iau ora de la retea sau ai totusi vreo posibilitate sa o reglezi?

#7078
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Salutare,

Majoritatea telefoanelor (indiferent daca sunt smartphone sau nu) sunt capabile sa sincronizeze ora cu cea a retelei.
Asta presupune sa ai setat din telefon modul automat.
Daca telefonul este setat insa pe modul manual, atunci ora nu va fi preluata de la retea.

#7079
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
M9 Joyn nu face asta. Posted Image

Edited by KyKyKyKy, 05 March 2018 - 14:35.


#7080
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
După sesizarea de la Digi.Mobil privind vitezele pe 4G, viteza a crescut de la 500 Kbps la 750 Kbps.
Am început să comut pe 3G atunci când vreau să mă uit pe YouTube, Voyo sau Digi.Online

#7081
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Wow. O îmbunătățire cu 50 la suta
Dar oare este suficientă

#7082
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Serviciile 4G digi intradevar lasa mult de dorit. Cred ca in timp asa cum au castigat clienti asa o sa ii pierda. In afara de pret mic la abonamente in privinta calitati din ce in ce mai prost .Cel putin asta este impresia mea. Da, pesemne daca locuiesti sau folosesti telefonul aproape de o antena totul este ok.

#7083
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Nu sunt deloc convins de asta. Investițiile continuă! Or să plece doar "migratorii de profesie"!

#7084
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Sa inteleg ca esti ruda cu '' mama omida ''.

#7085
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Să înțelegi că e un adevăr simplu de înțeles! ;)

#7086
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Sa intelegi ca au cea mai proasta retea 4G este greu de inteles pentru unele persoane.Posted Image

#7087
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Părerea ta! Nici nu mă obosesc să te conving!! ;)

#7088
cristihop

cristihop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.04.2004
Mai are cineva probleme cu Huawei Mate 10 Pro pe 3G-ul de la Digi?
Al meu se încăpățânează de cele mai multe ori să facă trafic pe UMTS in loc să treacă pe HSPA+ la inițierea conexiunii de date.
Cu alte modele de telefoane nu se întâmplă asta și chiar nu înțeleg unde ar putea fi problema.
Practic pe 3G merge mereu cu max 384 Kbps. Nu e problema legata de abonament, pare strict o incompatibilitate între telefon și rețea.Attached File  Screenshot_20180405-184236.jpg   21.88K   42 downloads

#7089
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017

 cristihop, on 06 aprilie 2018 - 07:36, said:

Mai are cineva probleme cu Huawei Mate 10 Pro pe 3G-ul de la Digi?
Al meu se încăpățânează de cele mai multe ori să facă trafic pe UMTS in loc să treacă pe HSPA+ la inițierea conexiunii de date.
Cu alte modele de telefoane nu se întâmplă asta și chiar nu înțeleg unde ar putea fi problema.
Practic pe 3G merge mereu cu max 384 Kbps. Nu e problema legata de abonament, pare strict o incompatibilitate între telefon și rețea. Screenshot_20180405-184236.jpg
Salut,
Nu cred ca este problema de la telefon, este posibil sa fie de la site-ul din zona ta.
Sunt deținător de Mate 10 Pro și nu am întâmpinat probleme pe 3G.
Ieri am făcut un test de viteză și sa conectat instant în H+.
Poți vedea testul în topicul dedicat (Viteza....)

Attached Files


Edited by A-ONE, 06 April 2018 - 08:55.


#7090
cristihop

cristihop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.04.2004
Salut,

Nu e de la site, am pățit peste tot in TM, CS, AR unde este 3G in idle si H+ cand e trafic de date.
La alte telefoane funcționează corect, inclusiv pe P10 si P10 Plus, iar la Mate 10 Pro e al doilea la care mi se întâmplă.
Ciudat e că acasă dacă dezactivez wifi trece de obicei după 1-2 sec pe H+ și e totul ok.
Dar în rest dacă rămân fără 4G sta "agățat" pe 3g simplu de cele mai multe ori până revine 4G-ul.
Cred că poate fi o setare de vină, gen "Mobile data always on", desi pana acum nu am găsit-o.


#7091
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Încearcă să-l ți doar în 3G (only) și vezi dacă persistă situația.
Eu nu am întâlnit această situație.
La mine în zona e problemă cu trecerea din B38 în B1 face o pauza în 3G de 40/50 de secunde.

#7092
cristihop

cristihop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.04.2004
Așa e și la mine, dar asta e clar o problema de rețea. Se întâmplă pe orice telefon. Am deschis o sesizare la Digi.
Multumesc pentru sfat, o sa incerc cu un SIM prepaid, unde nu este acces 4G și în mod 3g only.
Cred totusi că la tine e altfel configurata rețeaua fata de zona de vest și de asta nu se manifestă problema mea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate