Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

DIGI.MOBIL - probleme cu serviciile și echipamentele

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
7850 replies to this topic

#6733
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,492
  • Înscris: 20.10.2006
Eu prefer sa functioneze si cand nu e curent. Mai ales ca am zis acolo ca vorbim de zona rurala deregula cu retea electrica aeriana.

Nu e chiar inutila functionarea serviciilor fixe pe generator cand se ia curentul, unii clienti FTTH poate au baterii si/sau generator.

Edited by LunaCrystal, 22 April 2017 - 12:44.


#6734
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,686
  • Înscris: 14.10.2008
Prea putini. Posted Image

Mie imi place sa pice tot cand se ia curentul, doar sa poti suna la 112 in caz de Doamne Fereste, si aia se face cu operatorul care are baterii/generator, indiferent care, telefonul trece pe reteua disponibila cand formezi 112.

Edited by Neaceasca85, 22 April 2017 - 12:47.


#6735
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,686
  • Înscris: 14.10.2008
Marti seara in primele 10 minute ale drumului meu prin oras nu voia sa treaca in 4 G si netul pe 3 G avea intermitente. Dupa aia a mers bine.

Asta seara (miercuri) a stat permanent pe 4 G dar problemele cu netul au fost aceleasi indiferent de antena pe care eram, perioade de 1-2 minute cu net 0, clipurile Youtube au rulat fara intreruperi(doar bufferul de la inceput dura mult), dar cand se terminau, ca sa bag altul dura 1 minut sau peste, interval in care si aplicatia mobila a supravegherii video imi zicea ca nu am net.

In ambele seri, la 0251.929 nu mi-a functionat DTMF-ul, tastam dar nu ma baga in seama IVR-ul CEZ, a mers de la al doilea-treilea apel in sus, asta poate fi si de la CEZ, de cand au trecut de la RDS la Vomafone merge ca un cur.

Edited by Neaceasca85, 27 April 2017 - 00:28.


#6736
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
plec 4 luni din tara si taica-meu pana in iarna. amandoi avem abonamente la digi, se pot intrerupe ele temporar ? ambele sunt trecute de perioada de 24 luni de la inceperea contractului.

#6737
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
de ce nu folositi digi oriunde intre voi sau catre RO?

#6738
mikidutzu

mikidutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.11.2004
salut,

Am ramas socat de inexistenta semnalului internet in seara de miercuri 26.04. Incepand cu ora 21, pana la ora 1 in Zone semi centrale din Bucuresti, nu am reusit sa incarc o pagina pe telefon.  In zona crangasi si zona regie si, pe urma, pe drum, incercand sa pun waze-ul din cand in cand, la semafor, pana la piata sudului.  Abia in jurul orei 1, la piata sudului, a reusit sa prinda internet.

Am ramas cu un gust amar, rau, de tot. Nu folosesc prea des internetul, si, pe baza experientelor anterioare, ma asteptam sa fie mai lent decat vodafone(cartela), de la care m-am portat in reteaua digi. Dar chiar la asta, nu m-am asteptat. Sa nu pot accesa deloc internetul, in buricul Bucurestiului, nici pe 4G, nici pe 3G.


Am incercat toata noaptea sa prind o farama de internet. Care au decurs cum se vede in screeenshot-uri. In al treilea screenshot schimbasem manual pe 3G. Aparent, ceva ceva a incarcat din pagina pana am intrerupt eu conexiunea. A incarcat culoarea background-ului... in peste 5 minute de cand incepusem. Repet, s-a intamplat acelasi lucru si in Regie. Si atasat si maps cu unde eram. Nu eram sub pod, eram pe terenurile de fotbal, cu deschidere in toate partile.

E destul de trist sa stai la o masa la bere cu colegii care verifica scorurile livescore si tu sa bagi discret telefonul in buzunar...ca asta-i Digi.

Incurajez politicile digi de a da peste nas nesimtitilor cu abonamente de 50 de euro si de a practica niste preturi mai mult decat decente.Dar cand digi imi da mie peste nas, parca nu-mi mai vine a-incuraja cu toate abonamentele pe care le am.

In mijlocul Bucurestiului. Zero internet cu semnal full pe 3g si 4g. Dezamagitor. S-a intamplat ceva exceptional sau asta este nivelul obisnuit de internet in Bucuresti ? Nu folosesc des, dar cand vreau sa-l folosesc, nu vreau sa astept pana a doua zi. E internet, nu telegraf.

La capitolul internet, vodafone este cu 10 clase peste. N-am avut niciodata nici o problema, fiind pe cartela, nu abonament.

Attached Files


Edited by mikidutzu, 27 April 2017 - 10:17.


#6739
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
@mikidutzu cred ca a fost o exceptie aseara,pentru ca si mie mi sa intamplat aseara pe la 21:30 sa nu mearga netul pe la Mihai Bravu,nici 3G ,nici 4G..probabil au mai lucrat la echipamente

#6740
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View PostNeaceasca85, on 27 aprilie 2017 - 00:27, said:

Marti seara in primele 10 minute ale drumului meu prin oras nu voia sa treaca in 4 G si netul pe 3 G avea intermitente. Dupa aia a mers bine.

Asta seara (miercuri) a stat permanent pe 4 G dar problemele cu netul au fost aceleasi indiferent de antena pe care eram, perioade de 1-2 minute cu net 0, clipurile Youtube au rulat fara intreruperi(doar bufferul de la inceput dura mult), dar cand se terminau, ca sa bag altul dura 1 minut sau peste, interval in care si aplicatia mobila a supravegherii video imi zicea ca nu am net.

In ambele seri, la 0251.929 nu mi-a functionat DTMF-ul, tastam dar nu ma baga in seama IVR-ul CEZ, a mers de la al doilea-treilea apel in sus, asta poate fi si de la CEZ, de cand au trecut de la RDS la Vomafone merge ca un cur.

View Postmikidutzu, on 27 aprilie 2017 - 10:12, said:

salut,

Am ramas socat de inexistenta semnalului internet in seara de miercuri 26.04. Incepand cu ora 21, pana la ora 1 in Zone semi centrale din Bucuresti, nu am reusit sa incarc o pagina pe telefon.  In zona crangasi si zona regie si, pe urma, pe drum, incercand sa pun waze-ul din cand in cand, la semafor, pana la piata sudului.  Abia in jurul orei 1, la piata sudului, a reusit sa prinda internet.

Am ramas cu un gust amar, rau, de tot. Nu folosesc prea des internetul, si, pe baza experientelor anterioare, ma asteptam sa fie mai lent decat vodafone(cartela), de la care m-am portat in reteaua digi. Dar chiar la asta, nu m-am asteptat. Sa nu pot accesa deloc internetul, in buricul Bucurestiului, nici pe 4G, nici pe 3G.


Am incercat toata noaptea sa prind o farama de internet. Care au decurs cum se vede in screeenshot-uri. In al treilea screenshot schimbasem manual pe 3G. Aparent, ceva ceva a incarcat din pagina pana am intrerupt eu conexiunea. A incarcat culoarea background-ului... in peste 5 minute de cand incepusem. Repet, s-a intamplat acelasi lucru si in Regie. Si atasat si maps cu unde eram. Nu eram sub pod, eram pe terenurile de fotbal, cu deschidere in toate partile.

E destul de trist sa stai la o masa la bere cu colegii care verifica scorurile livescore si tu sa bagi discret telefonul in buzunar...ca asta-i Digi.

Incurajez politicile digi de a da peste nas nesimtitilor cu abonamente de 50 de euro si de a practica niste preturi mai mult decat decente.Dar cand digi imi da mie peste nas, parca nu-mi mai vine a-incuraja cu toate abonamentele pe care le am.

In mijlocul Bucurestiului. Zero internet cu semnal full pe 3g si 4g. Dezamagitor. S-a intamplat ceva exceptional sau asta este nivelul obisnuit de internet in Bucuresti ? Nu folosesc des, dar cand vreau sa-l folosesc, nu vreau sa astept pana a doua zi. E internet, nu telegraf.

La capitolul internet, vodafone este cu 10 clase peste. N-am avut niciodata nici o problema, fiind pe cartela, nu abonament.

Problemele pe care le-ati intampinat in decursul serii de ieri au fost ca urmare a unor lucrari de extindere a retelei Digi Mobil. In acest moment, toate serviciile sunt functionale. Daca intampinati in continuare probleme, va rog sa ma contactati in privat pentru verificari suplimentare.

#6741
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006

View Postpupama, on 27 aprilie 2017 - 09:17, said:

de ce nu folositi digi oriunde intre voi sau catre RO?
ca n-am nevoie.

#6742
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
A mai observat careva sa fie probleme de semnal pe 4G in zone centrale a orasului Cluj-Napoca?

De cateva zile observ ca 4G-ul, in banda 38 e slab, pe la -112dBm si greu comuta din 3G in 4G, probabil din cauza asta.
In banda 1, pe 2100MHz nu se conecteaza, ori acum cateva zile sau saptamani, nu-mi mai amintesc, zona (str. Republicii) era "deservita" de 4G in 2100 MHz.

Telefonul e un Sony Xperia Z5 Compact.

Am facut o sesizare, (nr: 2441416924) dar sunt curios cati au observat problema asta.

Ce-am reusit sa "culeg" de afara sunt urmatoarele date legate de celulele la care-i telefonul conectat:
LTE (band 38)
ECI: 25993473 putere semnal: -111dBm * 29ASU
ECI: 26334220 putere semnal: -113dBm * 27ASU

3G
CID: 46248253 (CID short: 45373) putere semnal: -75dBm * 19ASU
CID: 46248252 (CID short: 45372) putere semnal: -73dBm * 20ASU

PS: @DIGI_Helper, din greseala in sesizare am scris banda 4 in loc de banda 1, pentru frecventa de 2100MHz:

Quote

[...]in urma cu cateva saptamani in zona era suport pentru 4G in banda 4 1 pe frecventa de 2100MHz, acum insa telefonul nu mi se conecteaza la aceasta.[...]

Edited by Ciubex, 27 April 2017 - 12:32.


#6743
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@Ciubex - In regula, am specificat acest lucru in sesizarea pe care o ai deschisa.

#6744
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
@Ciubex - da, intradevar in CJ sunt probleme pe partea de date 3g si 4g. Probabil umbla baietii la setari. (strazile unde am avut probleme: Plevnei,  Bucuresti, Piata Mihai V.) Acum in cart Zorilor mergre OK)

#6745
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Digi Helper, sunt probleme cu 3G in zona Hotel Phoenicia din baneasa?

Nu este semnal deloc.

E clar este mort complet. Nici la cautare manuala nu gaseste reteaua.
Verificat pe mai multe telefoane.

Edited by razvan_u, 27 April 2017 - 15:14.


#6746
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
DIGI_Helper, multumesc!
Oricum, deja m-au sunat de la tehnic pentru mai multe informatii. Cel putin sunt interesati sa rezolve situatia!
Asadar, e de apreciat!

Pentru monitorizare mi s-a recomandat de la tehnic sa folosesc aplicatia: Netmonitor.

Attached Files


Edited by Ciubex, 27 April 2017 - 16:11.


#6747
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postrazvan_u, on 27 aprilie 2017 - 15:13, said:

Digi Helper, sunt probleme cu 3G in zona Hotel Phoenicia din baneasa?

Nu este semnal deloc.

E clar este mort complet. Nici la cautare manuala nu gaseste reteaua.
Verificat pe mai multe telefoane.

Da-mi PM cu adresa completa si numele titularului, cat si nr. de telefon pentru a verifica situatia.

#6748
Serg1uu

Serg1uu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.03.2009
Anul trecut am depus o sesizare legata de lipsa semnalului si mi s-a spus ca in 3-6 luni se va construi un site/releu in zona. Lucrul asta nu s-a mai intamplat si acum o luna am depus inca o sesizare, am fost sunat si mi s-a spus ca proiectul pentru construirea site-ului a fost aprobat si o sa dureze 6-12 luni pana la finalizarea acestuia.

Daca a mai fost cineva in situatia asta, la ce ar trebui sa ma astept?

#6749
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Minciuni specifice operatorilor de telefonie mobilă
Acum sincer. Ce te aștepți?

#6750
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Asteapta eu am asteptat de cand au luat licenta pe 900 pana in decembrie anul trecut cand au pus un releu in apropiere dar acela nu are acoperire decat afara ca in casa nu am decat de sms ca apelurile se intrerup.dar au zis la mine ca dureaza intre 6/12 luni alt releu .RABDARE SI SEMINTE c a tutun nu fumez

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate