Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#5221
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013

View PostdiZy, on 30 martie 2014 - 18:16, said:

Noi suntem in Europa din cate imi aduc bine aminte ultima oara. Ce treaba au site-urile chinezesti cu frecventele Digi?
Ce e cu raspunsul asta impertinent? Daca nu poti fi omului de folos, nu da raspunsuri aiurea.

#5222
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Te bagi si tu in seama ca sa nu zic ce....
TIe ti se pare intrebare normala ce pune el acolo?

#5223
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Nu te supara dar ce e anormal? Omul vrea sa-si achizitioneze un echipament pentru un abonament DIGI. Ca vrea sa-l achizitioneze din China e problema lui. El a pus o intrebare tehnica. Daca telefonul are la specificatii 3G  frecventa 850 merge si pe 900? Mie mi se pare destul de on topic. Din pacate nu stiu sa-i raspund.

Edited by Adi_Pop, 30 March 2014 - 19:44.


#5224
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostdiZy, on 30 martie 2014 - 18:16, said:

Noi suntem in Europa din cate imi aduc bine aminte ultima oara. Ce treaba au site-urile chinezesti cu frecventele Digi?
Chiar nu pricepi?

View Postbaducu, on 30 martie 2014 - 18:19, said:

Cauta telefon 3G/UMTS/WCDMA 900/2100MHz
Merci.

View PostAdi_Pop, on 30 martie 2014 - 19:18, said:

Site-urile chinezesti au telefoane la preturi bunicele. Marfa e gen Allview si E-boda dar gasesti si Lenovo, Huawei si altele. Unul din ele e antelife. Vezi daca gasesti ceva pe acolo. Am cunostinte care si-au luat de acolo telefon. A durat cam o luna transportul.
Merci.  M-am uitat pana acum pe tinydeal. Se gasesc si 900/2100 dar ceva mai rar.

View PostdiZy, on 30 martie 2014 - 19:39, said:

..
TIe ti se pare intrebare normala ce pune el acolo?
Tie ce ti se pare anormal?

View Posthipnotiq81, on 30 martie 2014 - 19:22, said:

Ce e cu raspunsul asta impertinent? Daca nu poti fi omului de folos, nu da raspunsuri aiurea.
Multumesc.

View PostAdi_Pop, on 30 martie 2014 - 19:44, said:

... Daca telefonul are la specificatii 3G  frecventa 850 merge si pe 900? Mie mi se pare destul de on topic. Din pacate nu stiu sa-i raspund.
Corect. Intre timp mi-am raspuns gandind logic. Nu are cum sa mearga pe 900MHz (frecventa pe care va intra curand si Digi si care va mari ffoarte mult acoperirea), daca el e facut pentru 850MHz. Va merge doar pe 2100, ceea ce va avea repercursiuni asupra acoperirii.

Edited by generalmotors, 30 March 2014 - 19:50.


#5225
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 26.03.2007
Am primit urmatorul mesaj: "Acum aveti abonament fara minute incluse si 5 eurocenti/minut + TVA catre retele mobile. Apelati *111# si optati pentru DigiMobilOptim2 (2euro/luna, TVA inclus) care va ofera: 3GB net mobil, nelimitata in retea, 200 min nationale si internationale incluse; depasiri:1 eurocent/min+TVA relete mobile nationale, 0,5 eurocenti/min+TVA retele fixe nationale. RCS&RDS"

am avut 1000 minute in  retea si 100 in romtelecom , mai am aceste minute sau nu le mai am ?

#5226
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
Vezi in Digi Care ce fel de abonament de telefonie ai.

#5227
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,953
  • Înscris: 24.04.2013

View Postfiuny, on 31 martie 2014 - 07:59, said:

Am primit urmatorul mesaj: "Acum aveti abonament fara minute incluse si 5 eurocenti/minut + TVA catre retele mobile. Apelati *111# si optati pentru DigiMobilOptim2 (2euro/luna, TVA inclus) care va ofera: 3GB net mobil, nelimitata in retea, 200 min nationale si internationale incluse; depasiri:1 eurocent/min+TVA relete mobile nationale, 0,5 eurocenti/min+TVA retele fixe nationale. RCS&RDS"

am avut 1000 minute in  retea si 100 in romtelecom , mai am aceste minute sau nu le mai am ?
Probabil le mai ai, cel mai bine intreaba la Relatii clienti, dar nu cred ca au modificat contractul in sensul taierii de avantaje fara sa te anunte.

Si eu am primit acel mesaj si mai mult ca sigur e gresit, probabil trimit la toata lumea acelasi lucru. Am mai primit asemenea ‘promo’-uri si in facturi mai vechi. Scria cam acelasi lucru desi nu corespundea cu tarifele la care era calculata factura! Probabil ei cred ca orice DigiMobil Shared e partajat cu un fix moca, dar al meu e partajat cu un fix DigiTel 2 Nelimitat si am 2 centi + TVA catre mobil.

#5228
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 26.03.2007

View Postsags, on 31 martie 2014 - 08:11, said:

Probabil le mai ai, cel mai bine intreaba la Relatii clienti, dar nu cred ca au modificat contractul in sensul taierii de avantaje fara sa te anunte.

Si eu am primit acel mesaj si mai mult ca sigur e gresit, probabil trimit la toata lumea acelasi lucru. Am mai primit asemenea ‘promo’-uri si in facturi mai vechi. Scria cam acelasi lucru desi nu corespundea cu tarifele la care era calculata factura! Probabil ei cred ca orice DigiMobil Shared e partajat cu un fix moca, dar al meu e partajat cu un fix DigiTel 2 Nelimitat si am 2 centi + TVA catre mobil.

mersi mult

#5229
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postgeneralmotors, on 30 martie 2014 - 17:00, said:

Nu ar trebui sa fie 900MHz, in loc de 850? Stiu ca Digi transmite pe 2100 iar de pe 6 aprilie in 900.
Ti-a raspuns foarte bine @diZy: "Ce treaba au site-urile chinezesti cu frecventele Digi?" De ce acel 850 ar trebui, in opinia ta, sa fie 900? Asta e frecventa care o folosesc ei, acolo. Logic ca nu ai ce face cu 850 MHz in Romania.

#5230
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Ar merge pe 2100.
Sinteti prieteni? Ti se para ca ce a raspuns el este egal cu explicatia ta (care este ok in ceea ce priveste 850, dar nu spune nimic de 2100)?
Pana la urma, daca citeai in continuare, mi-a raspuns corect baducu iar eu mi-am confirmat :). Raspunsul corect si complet e asta:

View Postgeneralmotors, on 30 martie 2014 - 19:48, said:

...Nu are cum sa mearga pe 900MHz (frecventa pe care va intra curand si Digi si care va mari ffoarte mult acoperirea), daca el e facut pentru 850MHz. Va merge doar pe 2100, ceea ce va avea repercursiuni asupra acoperirii.


#5231
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Care mai e situatia cu micro simurile la digi?
Sa ma duc la un service sa-mi taie simul actual sau sa astept sa ma sune din pop? Sunt pe lista de asteptare de vineri. Dar si la telefon pt ab. complet am fost si daca nu trecea un prieten prin pop sa afle ca au venit telefoanele, cred ca si acum as fi asteptat telefonul de la ei...
Dar oare merge actualul sim taiat? Sau trebuie neaparat inlocuit?

#5232
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Merge taiat.costa 5 lei la orice service.

#5233
agentult

agentult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 18.02.2008

View Postmvjhon, on 31 martie 2014 - 15:21, said:

Care mai e situatia cu micro simurile la digi?
Sa ma duc la un service sa-mi taie simul actual sau sa astept sa ma sune din pop? Sunt pe lista de asteptare de vineri. Dar si la telefon pt ab. complet am fost si daca nu trecea un prieten prin pop sa afle ca au venit telefoanele, cred ca si acum as fi asteptat telefonul de la ei...
Dar oare merge actualul sim taiat? Sau trebuie neaparat inlocuit?

De unde esti? Intreb pentru abonamentul complet.

#5234
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Resita, au avut huawei-uri, dar s-au terminat si alea. Doar minisimuri mai au.

View Posthipnotiq81, on 31 martie 2014 - 15:24, said:

Merge taiat.costa 5 lei la orice service.
Multumesc. Am incercat eu cu un sim de vodafone la care oricum vroiam sa renunt, dar cred ca nu l-am taiat pe unde trebuie ca nu il vede telefonul :D

#5235
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postmvjhon, on 31 martie 2014 - 15:21, said:

Care mai e situatia cu micro simurile la digi?
Sa ma duc la un service sa-mi taie simul actual sau sa astept sa ma sune din pop? Sunt pe lista de asteptare de vineri. Dar si la telefon pt ab. complet am fost si daca nu trecea un prieten prin pop sa afle ca au venit telefoanele, cred ca si acum as fi asteptat telefonul de la ei...
Dar oare merge actualul sim taiat? Sau trebuie neaparat inlocuit?

Activeaza roamingul si dupa aia poti sa-l tai... altfel patesti ca mine, azi am activat roaming pe un sim vechi din 2009, si am platit 5 euro... ca era taiat.. :|

#5236
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013

View Postmvjhon, on 31 martie 2014 - 15:46, said:

Resita, au avut huawei-uri, dar s-au terminat si alea. Doar minisimuri mai au.


Multumesc. Am incercat eu cu un sim de vodafone la care oricum vroiam sa renunt, dar cred ca nu l-am taiat pe unde trebuie ca nu il vede telefonul :D
Pt 5 lei nu are rost sa te chinui tu sa tai.Plus ca la service iti da si bucatica taiata, in asa fel poti folosi cartela chiar daca iti cumperi iar telefon cu sim normal.

#5237
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010

View Posteasy90rider, on 31 martie 2014 - 18:11, said:


Activeaza roamingul si dupa aia poti sa-l tai... altfel patesti ca mine, azi am activat roaming pe un sim vechi din 2009, si am platit 5 euro... ca era taiat.. :|

Roamingul e activat pe toate numerele mele, cred. Foarte utila informatia asta totusi pentru cine vrea sa taie simul digi.



View Posthipnotiq81, on 31 martie 2014 - 18:42, said:

Pt 5 lei nu are rost sa te chinui tu sa tai.Plus ca la service iti da si bucatica taiata, in asa fel poti folosi cartela chiar daca iti cumperi iar telefon cu sim normal.

Ai dreptate pt 5 lei nu se merita, dar pt cat eram eu de obosit si nerabdator a meritat :)
Oricum la service am mai taiat un sim, doar ca sa testez ca functioneaza telefonul, inainte sa tai simul de digi.

#5238
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu taiati sim-ul, daca mergeti cu el netaiat se poate schimba gratuit prima oara.
Cel putin asa mi s-a spus si mie, anul trecut cand le-am cerut un Nano SIM. Nu confundati cu Micro SIM, Nano SIM-ul e mai mic decat micro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate