Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#12565
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
O eugenie :)

#12566
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
E diferența de curs, la mine factura e cu prețul vechi
[ https://i.postimg.cc/9f78cJss/Screenshot-20190207-152121.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postcatalinman, on 07 februarie 2019 - 14:34, said:

Corect, scumpirea e valabila de la 1 martie. 1 abonament Optim 2 pe noul pret o sa vina in jur de 9,4 lei (2 euro x cursul BNR din ziua in care se va emite factura aferenta lunii martie 2019)
sa nu se facă 10 lei pana atunci...
Ar fi 2 eugenii asa :D

#12567
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
foame mare pe A7 2018 in Cluj- Napoca, am vrut si eu sa prelungesc pe 2 ani si sa-l iau, cica e lunga lista de asteptare.

Edited by liberlamare, 07 February 2019 - 19:14.


#12568
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Pai și tu de ce voiai să-l iei? De satul? :P

#12569
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
tot de foame, nu era graba dar m-a luat asa o pofta de dulce instant.

#12570
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 10.06.2008
Cam în cât se livrează hotspoturile mf90?

#12571
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
7-8 luni :)))

Serios acum, nu sunt pe stoc si sunt persoane ce asteapta cred si de 1 an. Sfatul meu este sa renunti la ideea ca o sa primesti MI-FI MF90 de la DIGI. Iti cumperi un MI-FI de pe internet cu banda 1 si banda 38 si bagi in el 1 SIM de telefonie mobila Digi.

Cu 2 euro pe luna ai 50 GB inclusi.

#12572
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 10.06.2008
Imi place a ideea de a plati 5 lei pe el.
Sa iti spun de ce nu vreau sa cumpar un MIFI de la chinezi cu 150 de lei? Pentru ca nu am incerdere in bateriile Li-Ion de la firme no name. Macar ZTE e mai rasarit.

Oricum, astept un ZTE A320. Daca il primesc luni, imi fac un abonament Activ sau un Optim.

Personal nu am inteles daca toate MF90 au si B38. Cred ca sunt ami multe variante.

Edited by joystick, 09 February 2019 - 13:17.


#12573
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Si daca ciuma rosie renunta la taxa pe lacomie(celebra OUG114) sa inteleg ca si Digi va da preturile inapoi sau vor ramane majorate? Posted Image

#12574
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
in mod normal raman majorate, cand au redus TVA-ul au scazut preturile pentru putina vreme, mai apoi au fost mai mari decat inainte, vezi paine, faina.

Edited by liberlamare, 05 March 2019 - 10:48.


#12575
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Mie mi-a venit ieri taxa aproape 600 de lei de la Digi Mobil..chiar nu inteleg,daca tu Digi notifici clientul ca modifici pretul si ca poate rezilia fara clauze abonamentul cu ei..apoi vii si bagi in factura taxa..Am facut plangere la ANPC,daca nu se rezolva acolo sigur ii actionez in judecata..mi se pare o prostie atat timp cat eu am semnat un contract,tu Digi sa vii sa modifici contractul si tot tu Digi sa percepi taxa de reziliere..mi-a zis una de la suport ca sa merg sa reziliez si apoi sa portez =)) deci vii la noi iti inchidem amiabil contractul si numarul si apoi porteaza-te..nu stiu cum ii mai suportam pe astia cu contractele lor..acum vreo 2 ani am asteptat sa scap de Orange..care si-au marit dupa bunul plac perioada contractuala cu 6 luni..si cand au dat de ANPC au venit cu telefoane ca ne scuzati..eu nu tin cu PSD dar as propune lui Dragnea sa dea o lege prin care toate companiile care percep clauze abuzive sa fie penalizati cu 10% din cifra de afaceri..ajunge un singur caz..nu pentru mine dar sunt multi care desi au internet mor cu dreptul in mana..si alta problema:iti creaza o stare de disconfort..pai eu sunt bun platnic dar pentru ei e simplu..iti fac factura si gata..asteapta tu sa primesti raspuns de la ANPC..drumuri,telefoane..am portat la Telekom deoarece mi se pare cel mai bun abonament de mobil..chiar si daca or sa creasca cu 2,3 lei tot la Telekom o sa raman..nu am perioada de contract,nu am telefon,nu am nimic..doar abonament..poate multi ma vor judeca,dar trebuie sa acceptam realitatea...atat Digi cat si restul trebuie sa faca eforturi sa inbunatateasca reteaua sa scada pretul si atunci sigur vor avea clienti..pe mine nu ma intereseaza daca e operatorul poporului..dar practici din astea cu clauze abuzive mi se par ridicole si denota disperarea unor operatori in goana dupa clienti..nu poti sa atragi clienti cu forta..da mi se pare corect daca ai luat un telefon sa platesti acel telefon dar abonamentul ar trebui sa fie liber...daca Telekom poate si restul pot..apreciez la Digi ca inainte aveam doar 3G in casa si dupa cateva telefoane au facut 4G..viteza la internet era destul de buna,50 de Gb destui..dar mai au de lucru la calitate voce..unde uneori suni de 3 ori sa poti vorbi cu cineva..

#12576
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Azi si-au cerut scuze pentru taxa si au sters-o,probabil au schimbat si amenzile la ANPC..dar mi-au dezactivat contul online..am incercat sa resetez parola nu merge,am sunat la ei au zis ca browser-ul..dar din ce am citit e posibil sa fi deazactivat contul..cum am factura online eu nu vad ce masuri au luat..mi se pare o prostie daca inca mai am 2 servicii Digi sa-mi dezactiveze contul..am incercat sa fac altul dar nu pot deoarece exista unul si nu am decat sa astept ca un operator sa-mi reactiveze contul..incet incet se apropie si firmele particulare vechilor metehne ale monopolurilor de stat.

Edited by guest36, 15 March 2019 - 23:11.


#12577
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
@guest36

'Felicitarea' de 600 cum ti-a venit? Online pe email, in contul de pe Digiromania sau in posta ca plic?

Intreb pentru ca mi-am reziliat si eu net-ul fix si un Optim 2 pe baza acelei prevederi.
Sunt curios daca dau de vreun tont sa-mi emita o factura fara sustenabilitate.

Mersi

#12578
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Salutare!
Unde trebuie să merg pentru a vedea ce oferte am pentru contul meu?

#12579
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Am rugamintea sa-mi spuna cineva care s-a mai intalnit cu aceasta situatie, un abonament Digi Mobil de 2 euro care spun ei ca expira pe 13.05.2019, as putea sa-l portez pe data de 08.05.2019?Sau ma trezesc cu taxa de reziliere anticipata?Multumesc!

#12580
danutz93

danutz93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.04.2019
Te referi la expirarea perioadei contractuale?
Cum sa platesti taxa de reziliere pentru 5 zile?

#12581
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Perioada contractuala expira pe 13.05 iar eu vreau sa fac portarea maine 08.05, nu stiu ce cum procedeaza cei de la Digi, nu am chef de Protectia consumatorului si alte minuni din astea.

#12582
danutz93

danutz93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.04.2019
Maine depui cererea iar portarea se face in 3 zile lucratoare.
Mai asteapta putin ca sa fii linistit cu taxa de reziliere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate