Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

DIGI.NET - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
8146 replies to this topic

#7579
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001

View Postcatalinman, on 29 aprilie 2022 - 08:51, said:

Asta pentru ca neoficial uploadul a fost marit la toata lumea, e simetric atat la FL.500, FL.1000, cat si la FL.Gigabit Popular. Posted Image

Hai si cu Net Access Business, ca se poate! :) :peacefingers:

#7580
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,826
  • Înscris: 04.09.2006
@Znevna: presupui tot soiul de chestii care nu au absolut nicio legãturã cu realitatea și pe deasupra îmi faci și procese de intenție... Te rog sã-mi ignori comentariile... Pânã acum nu ai produs absolut nimic de valoare sau de ajutor în discuție și ai poluat topicul cu presupunerile tale de rea credințã și teollajul ieftin. De la mine ai un mare ignore și data viitoare report.

#7581
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Doua pagini de ignoranta totala, ti-am zis sa verifici documentele din "Contractele Mele", n-ai verificat.
N-ai verificat nici ce abonament ai avut pana in aprilie, n-ai verificat nimic, si vrei sa ghicim noi ce s-a intamplat, eu inca sustin ce-am "presupus" pe aici, si atacurile aiurea nu demonstreaza din partea ta contrariul.
Nu ne-ai spus nici cat plateai inainte pentru internet.
E chiar atat de simplu, din ce informatii ai oferit pana acum:
Ai platit pana in (aprilie?) tot 17 lei pe abonamentul de internet? (Da/Nu): Da= ai avut FiberLink Popular; / Nu= ai avut FiberLink 300); Se pot verifica facturile vechi.
Cand ai predat echipamentele in (aprilie?) au trecut mai mult de 2 ani de la ultima prelungire de contract (sau erai iesit din perioada contractuala)? (Da/Nu): (Da= au fost nevoiti sa-ti prelungeasca serviciile ramase si ti-a fost transformat acel FiberLink 300 in FiberLink Popular (te obliga sistemul, daca abonamentele FiberLink 500 si FiberLink 1000 nu mai exista in zona), ti-a fost transformat si serviciul de televiziune (daca ai) la fel, in Popular); / Nu= ai dreptate si fur curent.
DOUA PAGINI.

Edited by Znevna, 03 May 2022 - 06:03.


#7582
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Am și eu o întrebare și îmi cer scuze dacă s-a mai discutat despre asta. Există vreo posibilitate să fac downgrade la pachetul de internet printr-o altă metodă decât să mă prezint într-un magazin fizic Digi (ex.: telefon, contul online, etc.)? Am observat că pentru extraopțiunile TV se poate din contul Digi, dar pentru internet se poate? Mulțumesc anticipat!

#7583
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
Oarecum in legatura cu colegul, intreb si eu.
Exista posibilitatea de abonament mai mic ca FB500 pe FTTH?

#7584
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 11.08.2019
Deschideți o sesizare: https://forum.softpe...0#entry29020678

#7585
mihai92ro

mihai92ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.04.2008
Salut, se poate face downgrade de la abonamentul Fiberlink 1000 la FiberLink 500 ?

#7586
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Da, se poate face. Poti oricand sa faci atat upgrade la internet sau downgrade. La fiecare operatiune se va prelungi perioada contractuala cu minim 1 an. ;)

#7587
Ady2222222200

Ady2222222200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 27.02.2020
Asta e modelul de ont pe care mi l-au instalat cei de la digi: https://forum.softpe.../#entry29091432
HG8012H HUAWEI. Insa pe internet nu prea se gasesc informatii despre acest model.

#7588
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
Si ce informatii ai vrea sa gasesti?

#7589
Ady2222222200

Ady2222222200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 27.02.2020
De ex daca e model nou sau e model vechi oferit de Digi.

#7590
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
E un model nou.

#7591
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
Si cu ce afecteaza ca e vechi sa nou? Ar avea aceleasi specificatii si ar merge la fel

#7592
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Salutare. Cum si cand se face trecerea de la FTTB la FTTH in conditiile in care au instalat de curand pe casa scarii si sculele de FTTH. As trece la fiberlink 1000(nu-i graba dar...) si n-as vrea sa ma treca tot prin FTTB(am mai avut 1000 prin FTTB). Adica trebuie sa fac eu vreo cerere sau sa astept pur si simplu pana voi fi contactat?!  In rest FTTB-ul e ok...Ar mai fi si chestia cu ONT-ul; sper sa fie unul care le face pe toate, sa nu mai am si alte echipamente pe langa el.  Multumesc

#7593
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
Are idee cineva cam cat dureaza in zilele noastre o instalare de internet la Digi?
Facui azi cerere online de instalare internet 1000 (la casa, sector 6) pentru ca internetul de la Vodafone nu mai merge de 1 saptamana, iar pe aia ii doare la basca.

Cre ca facui si-o prostie cand bifai routerul de la Dig in comanda, din ce citii p-aci e nasol rau pe partea de acoperire wifi, care pentru mine e esentiala.
Cu saracia de la UPC (Connect Box) aveam acoperire max. in toata casa, in toata curtea plus afara din curte... nu mai zic, ca nu ma crede nimeni. Fara vreo intrerupere/restartare iin aproape 5 ani (nici p-asta n-o s-o creada nimeni).
In fine, presupun ca pot sa renunt oricand  la routerul ala, ca-i cu chirie. Nu ca as saraci de 3 lei/luna, dar sa nu consume curent degeaba in caz ca va trebui sa-mi cumpoar altul.

Deci am vreo sansa sa am internetul Digi intr-o saptamana?
Fibra optica e pe stalp la poarta, dar cum nu sunt client Digi va trebui sa zboare vro 20 m peste curte, prin copaci, plus gaura in perete etc.

Edited by erik, 20 June 2022 - 18:18.


#7594
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posterik, on 20 iunie 2022 - 18:17, said:


O sa primesti ONT care are si el wifi. In plus zici ca ai comandat si routerul. Eu zic ca nu o sa ai probleme. Le amplasezi trategic. Faci cateva teste si vezi daca ai acoperire. Poti sa renunti la router.

#7595
florini78

florini78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 11.04.2013
@erik
Visezi o saptamana.
Degeaba au fibra daca nu au ODB in apropiere,
Daca nu au deja programate lucrari in Zona, minim 60 de zile.

#7596
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006

View Posterik, on 20 iunie 2022 - 18:17, said:

Are idee cineva cam cat dureaza in zilele noastre o instalare de internet la Digi?

Deci am vreo sansa sa am internetul Digi intr-o saptamana?
Fibra optica e pe stalp la poarta, dar cum nu sunt client Digi va trebui sa zboare vro 20 m peste curte, prin copaci, plus gaura in perete etc.
Salut,

Ai PM de la mine. ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate