Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

DIGI.NET - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
8146 replies to this topic

#37
mrrulebender

mrrulebender

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.02.2010

View PostBukovina, on 24th February 2010, 23:08, said:

Am fost azi si mi-am activat internetul pe mobil.
Idioata n-a vrut sa-mi activeze abonamentul de 10 Lei cu trafic Nelimitat, asa ca am activat abonamentul cu taxare/trafic.
cam in cate zile voi avea internetul activat?

Ce tip de abonament ai la Digi.mobil, cel gratuit cumva? Cel de 10 cu trafic nelimitat se poate activa doar ca optiune la abonamentul de 2 euro. Eventual mai incearca sa modifici la sediu abonamentul. Si gaseste-ti un telefon second cu modem de 7.2 incorporat ca sa ai viteza.

#38
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

Quote

Potrivit unui anunt publicat pe site-ul companiei, RCS&RDS va mari si viteza de acces la net mobil la 7,2 Mbps in toata tara, pana la finele anului.
Sunt sceptic in aceasta privinta. Totusi daca se va intampla asa Digi Net Mobil nu va avea concurenta nici in conditiile in care Vodafone (unde se fac deja valuri pe topicul respectiv de catre unii angajati) va oferi acoperire nationala pentru date prin GSM.

Daca majoritatea locurilor in care folosesti netul (fie ca e vorba de rural sau urban) ai acoperire UMTS sau HSDPA de la RDS, poate sa oferte Vodafone sau Orange acoperire teritoriala de 100%, tot ce va conta este tariful si traficul inclus la care RDS sta cel mai bine.

Evident ca vor fi si doritori de branduri si "calitate" dispusi sa plateasca 13-15 euro/luna doar pentru acoperire si HSUPA.

Quote

Digi Net Mobil, serviciul de Internet mobil al RCS & RDS, are un succes neașteptat în Capitală. La 3 luni de la lansarea serviciului, la multe puncte comerciale ale companiei nu se găsesc modemuri, iar atunci când sunt aduse se așteaptă la cozi ore bune.
Era de asteptat sa se intampla asta in conditiile in care concurenta "se lauda" doar cu brandul si cu "servicii mai bine puse la punct" ca sa citez un consultant de la RC al vodafone:

Quote

Prețuri fără concurență

La Vodafone un abonament la Internet mobil cu viteza maximă de 7,2 Mbps și cu un trafic inițial lunar de 4 GB costă 13,09 euro, iar modemul este gratuit numai dacă contractul este încheiat pe doi ani, altfel acesta costă 39 de euro.

Un abonament la Internet mobil, la Orange,  cu viteza maximă de 7,2 Mbps și cu un trafic inițial lunar de 6 GB, costă 14 euro. Prețul unui modem variază între 19 și 69 de euro.

Cosmote oferă în prezent Internet la o viteză maximă de 3,1 Mbps prin Connect. Un abonament Connect Eco cu 4 GB trafic inclus costă 10,71 euro, iar modemul 11,90 euro.

Romtelecom oferă prin Clicknet Mobil o viteză de download de 3,1 Mbps și de upload de 1,8 Mbps. Clicknet Mobil 6 include un trafic de 6 GB, iar în prezent se bucură de un tarif promoțional de la 16 euro la 10,9 euro, fără TVA. Prețul unui modem este 1 euro, TVA inclus.

Quote

Abonamente de 0, 10 și 15 lei pentru clienți RCS & RDS

Digi Net Mobil este disponibil pe computere (prin modem USB) și pe telefoanele mobile, astfel:
-  cu 0 lei - pentru abonații Fiberlink 2 sau Cablelink 2 (internet de până la 100 Mbps)
-  cu 10 lei (inclusiv TVA) - pentru abonații Fiberlink 1 sau Cablelink 1 (Internet de până la 50 Mbps) și pentru abonații serviciilor de televiziune prin cablu sau prin satelit Digi TV
-  cu tarife per trafic de 0,1 euro/1 MB pentru clienții Digi Mobil (telefonie mobilă) cu abonament de 0 euro.

Abonați RCS & RDS și nu numai care doresc doar serviciul de Internet mobil au la dispoziție Digi Net Mobil 2. Clienții au Internet mobil cu viteze de acces de până la 7.2 Mbps pentru care plătesc lunar 15 lei (inclusiv TVA).  Pentru aceștia prețul unui modem este de 55 de euro (fără TVA).
http://www.capital.ro/articol/rcs-rds-nu-f...bil-132265.html

Edited by danutz1, 25 February 2010 - 11:44.


#39
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 04.05.2007
Salutare,


stie cineva pe cand se va lansa Digi Net Mobil la Satu Mare?:?

#40
netman

netman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 21.02.2006

View PostDjSmurfy, on 25th February 2010, 12:53, said:

Salutare,


stie cineva pe cand se va lansa Digi Net Mobil la Satu Mare?:?
De ieri se dau modemuri de 7.2mbs la caseria din micro16.

#41
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,138
  • Înscris: 24.09.2009

View Postmrrulebender, on 25th February 2010, 10:45, said:

Ce tip de abonament ai la Digi.mobil, cel gratuit cumva? Cel de 10 cu trafic nelimitat se poate activa doar ca optiune la abonamentul de 2 euro. Eventual mai incearca sa modifici la sediu abonamentul. Si gaseste-ti un telefon second cu modem de 7.2 incorporat ca sa ai viteza.
Am abonament de 2 Euro. degeaba imi iau telefon cu modem de 7.2 Mbps ca in orasul meu nu exista HSDPA si nici nu cred ca o sa fie prea curand.
am sa merg la un alt punct RDS unde este o domnisoara care are mai mult habar decat asta care mi-a activat mie internetul, chiar eu fusesem primul caruia i-a activat internetul pe mobil.

Edited by Bukovina, 25 February 2010 - 14:40.


#42
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Ce se intampla daca deteriorez eu modemul usb, cat trebuie sa platesc?

Edited by ghineabogdan07, 25 February 2010 - 21:08.


#43
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Net mobil, la 7,2 Mbps, în 24 de orașe

Digi Net Mobil este disponibil la nivelul întregii țări la viteze de 384 kbps și în 24 orașe din România la viteze de până la 7,2 Mbps. Aceste orașe sunt București, Oradea, Timișoara, Brașov, Craiova, Constanța, Cluj, Iași, Arad, Deva, Reșița, Baia Mare, Băcau, Târgu-Jiu, Slatina, Zalău, Sibiu, Vaslui, Buzău, Focșani, Drobeta Turnu Severin, Ploiești, Suceava și Bistrița. Digi Net Mobil de 7,2 Mbps este disponibil în aceste zone atât pe telefoanele mobile cât și prin modem USB.

#44
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006
De astazi se distribuie stick-uri digi.net in Tg. Mures.

#45
bigfut

bigfut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.06.2008
daca cineva stie cand se vor da modem-uri in bucuresti (zilele astea) sa ne spuna si noua, inclusiv locatia casieriei. multumesc!

#46
cipriot

cipriot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.01.2007
Am pus si eu mana pe un modem E1750. Am crezut ca ma incadrez la rubrica "Digi Net Mobil 2 Rural Asociat****** ", asociat bineinteles unui contract Digi.DTH existent la adresa solicitata. Nu a fost posibil. Nu ma deranjeaza cei 5 RON in plus ci raspunsul de c...t pe care l-am primit: "La adresa solicitata calculatorul nu imi permite sa bifez abonamentul pe care il doriti dvs. Mai aveti un alt apartament in oras, poate acolo se poate?"  I-am zambit politicos multumindu-i in acelasi timp pentru "eforturile"ei de a ma ajuta. A mai primit vreunul din voi raspunsul asta sau...ma tradeaza fata?

#47
onell

onell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2010
problema digi net mobil....    dupa 5 februarie nu mai pot primi nici un ping catre ip meu.......  vreo idee

#48
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Posttonee, on 24th February 2010, 23:18, said:

In mod normal ar trebui sa fie activ din momentul in care a bifat optiunea din aplicatie cand ai semnat actul aditional!
Incearca sa vezi daca s-a activat! Daca nu, suna la RC si fa o sesizare...vei fi contactat in cateva ore sau cel tarziu a 2-a zi si se rezolva pe loc!

Se activeaza pe loc netul pe mobil? Nu cu data de 1 a lunii urmatoare? :huh:

#49
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006
Serviciul de net pe mobil cu taxare in functie de trafic se activeaza pe loc. Daca contractezi Digi Net Mobil 2 Asociat Special cu 10 lei / luna atunci acesta normal ca se va activa de la inceputul lunii viitoare intrucat se stie ca RDS nu factureaza fractionat serviciile, decat pe o luna intreaga.

#50
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Cat trebuie sa platesc daca am stricat modemul usb, il aveam in laptop , acesta a cazut de pe pat si modemul s-a rupt in 2 bucati.

#51
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

View Postghineabogdan07, on 6th March 2010, 17:09, said:

Cat trebuie sa platesc daca am stricat modemul usb, il aveam in laptop , acesta a cazut de pe pat si modemul s-a rupt in 2 bucati.
Pune poza , teoretic 50-55 euro (fara tva)

#52
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007

View PostMV2Player, on 6th March 2010, 17:17, said:

Pune poza , teoretic 50-55 euro (fara tva)

Nu am posibilitate de poza dar nu mai am ce sa ii fac, i s-a rupt conectorul usb aveam zte mf110(7.2mb)

Edited by ghineabogdan07, 06 March 2010 - 17:27.


#53
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006
Poi iti faci rost de alt modem...gasesti ieftine si nu trebuie sa platesti nimic si nici sa restitui nici un modem daca ai de gand sa ramai abonat in continuare! Va trebui sa il platesti daca vei rezilia contractul cu RDS!

#54
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdanutz1, on 25th February 2010, 11:35, said:

Sunt sceptic in aceasta privinta. Totusi daca se va intampla asa Digi Net Mobil nu va avea concurenta nici in conditiile in care Vodafone (unde se fac deja valuri pe topicul respectiv de catre unii angajati) va oferi acoperire nationala pentru date prin GSM.
Ei nici chiar așa. Gsm-ul poate face nani de acum cu wap-ul, gprs-ul și edge-ul lui cu tot. Eu cred că este vorba de wcdma în actuala frecvență de pe gsm, adică 900. Oricum, acoperirea se plătește în consecință. Vrei acoperire seminaționlă, automat abonamentul sare de 10 euro, vrei acoperire în orașe și pe ceva drumuri ai abonament de 2 euro.

Edited by kineceler, 06 March 2010 - 19:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate