Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1387
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

View Postpirpy, on 05 februarie 2013 - 00:42, said:

.....dar e Ok tinand cont ca usor spre nord e Bv Haussmann.....
Rectificare :  spre sud .

View Postzugry, on 05 februarie 2013 - 22:58, said:

......
27 avenue des Ternes, 17. Palais des Congrès, 75017 Paris
Cum am raspuns si mai sus pentru panther2089, o locatie mai mult decat buna !

#1388
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postzugry, on 05 februarie 2013 - 22:58, said:

ce spuneti de hotelul asta?
Mercure Paris Arc de Triomphe Etoile  
27 avenue des Ternes, 17. Palais des Congrès, 75017 Paris

scuze, am vrut sa intreb: la 115E/noapte, 2 adulti + 2 copii (7 si 10 ani) cu mic dejun, oare gasesc mai bun de atat?

#1389
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
zugry ,
pentru ca si eu merg cu 2 copii , cred ca , la
pozitia hotelului + micul dejun , nu vei gasi ceva mai bun raport pret/calitate .
am insa o curiozitate : unde ai gasit oferta asta , pentru ca vad ca hotelul nu accepta copii gratuit  ( f.f. putine ''mercururi'' accepta 2 copii , novotel e cel mai '''prietenos'' in privinta asta ) , iar pretul/noapte nu pare totusi pt 2 camere .

Edited by dariuscha, 06 February 2013 - 18:54.


#1390
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postdariuscha, on 06 februarie 2013 - 18:50, said:

zugry ,
pentru ca si eu merg cu 2 copii , cred ca , la
pozitia hotelului + micul dejun , nu vei gasi ceva mai bun raport pret/calitate .
am insa o curiozitate : unde ai gasit oferta asta , pentru ca vad ca hotelul nu accepta copii gratuit  ( f.f. putine ''mercururi'' accepta 2 copii , novotel e cel mai '''prietenos'' in privinta asta ) , iar pretul/noapte nu pare totusi pt 2 camere .

pe booking... este junior suite room, parca, si era la promotie; din pictograma arata 2 adulti + 2 copii, pentru ca are canapea extensibila si pat matrimonial

#1391
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
asa e , ai dreptate ! daca intri insa pe pagina hotelului si vrei sa faci rezervare , vei vedea insa ca nu accepta decat 2 pers/camera . chiar si pe booking politica privind copiii si paturile suplimentare intra oarecum in contradictie cu ceea ce vand ei . eu zic totusi ca nu vei avea absolut nicio problema la cazare ( e doar oferta lor ! ) . adica, dac-as fi in locul tau , as cumpara fara ezitare . iar pretul e f bun pt. pozitia hotelului , nr. de pers ( chiar copii fiind ) si micul dejun ( bun si variat la mercure ) .

#1392
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
le-am trimis un mail la cei de la bookind, sa-i intreb daca e sigura treaba cu cazarea 2+2
ma gandeam sa iau 4 nopti si 2 zile sa fac naveta la Disneyland, in ideea ca as gasi aceste bilete http://www.billetspa...temps-1j2p.html . Astfel m-ar ajunge 1 zi la Disneyland 44E drumul + 60E biletele = 104Euro; In schimb pierd cele 2 ore de dimineata si eventualele artificii de seara... asa incat parca as da 544E/2 nopti cazare + 3 zile acces parcuri la Santa Fe 2*

#1393
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
daca motivul principal al vizitei voastre e Disneyland si deci vreti mai mult de o zi in parcuri , atunci nu are rost sa te uiti  dupa o cazare in paris (o recomand totusi pt ziua/zilele cand vreti sa vizitati si orasul ) , pentru ca naveta va fi obositoare , mai ales ca veniti si din celalat colt al Parisului .
deci , fie va luati santa fe + 3 zile parc si probabil 2 nopti Paris  , fie te orientezi pt. 2-3 nopti la un hotel partener  cu pret bun si evident schuttle service gratuit + biletele de care aminteai , apoi 1-2 nopti  in paris ( nu stiu exact ce date aveti ) .
apropo de bilete si calculele tale : vad ca biletul e 36/pers + copil , deci 72/zi . transportul pt 2 ad si 2 copii e 22 euro dus/intors . oricum , pt mai mult de 1 in zi parc nu are rost sa faci naveta !

a! si nu cred ca trebuie sa te ingrijoreze oferta de 2+2 la hotel ! si eu am rezervat/cumparat cand politicile aceluiasi hotel difereau de la un site la altul ( alegand ceea ce-mi convenea ) si n-am avut niciodata probleme . mi-a sarit insa in ochi oferta asta pt ca si noi , fiind tot 4 , mai greu cu gasitul unei cazari .  asa ca orice aflu referitor la cazare pt. 4 ma intereseaza .

Edited by dariuscha, 07 February 2013 - 13:54.


#1394
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
nush ce sa fac, daca sa rezerv pe booking sau nu. acesta e dialogul purtat cu hotelul direct:

"Dear Florin,
Thank you for your email.
Following your enquiry we would like to inform that the Superior room can accommodate only 2 people(2 adults or 1 adult and 1 child).
Therefore, we kindly request you to book 2 rooms.
We remain entirely at your disposal for any further information you may need.
Best Regards,
Nina
Mercure Paris Arc de Triomphe Etoile
27 avenue des Ternes
75017 ? Paris
Réservation individuelle dédiée
+33 (0) 825 80 19 19
[email protected]


--------------------------------------------------------------------------------
From:zugry
Sent: 2/7/2013 11:07:33 PM
To:[email protected]
Subject: Re: TR: reservation request


Thank you for your kind answer.
But, if you will run a query on booking.com, for 2 adults + 2 children (7&10 years old) you'll get an offer from your hotel on the superior twin room... If I reserve this, you will make me any problems on check-in?

"

#1395
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
vad ca boking are permanent in vanzare formula 2+1 sau 2+2 , mi-e  imposibil sa cred ca nu a mai fi luat cineva pana acum !  sa faci rezervarea si apoi sa ceri hotelului sa ti-o confirme ?

#1396
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postdariuscha, on 08 februarie 2013 - 16:03, said:

vad ca boking are permanent in vanzare formula 2+1 sau 2+2 , mi-e  imposibil sa cred ca nu a mai fi luat cineva pana acum !  sa faci rezervarea si apoi sa ceri hotelului sa ti-o confirme ?

pe varianta asta voi merge

#1397
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postdariuscha, on 06 februarie 2013 - 18:50, said:

zugry ,
pentru ca si eu merg cu 2 copii , cred ca , la
pozitia hotelului + micul dejun , nu vei gasi ceva mai bun raport pret/calitate .
am insa o curiozitate : unde ai gasit oferta asta , pentru ca vad ca hotelul nu accepta copii gratuit  ( f.f. putine ''mercururi'' accepta 2 copii , novotel e cel mai '''prietenos'' in privinta asta ) , iar pretul/noapte nu pare totusi pt 2 camere .

View Postdariuscha, on 07 februarie 2013 - 12:26, said:

asa e , ai dreptate ! daca intri insa pe pagina hotelului si vrei sa faci rezervare , vei vedea insa ca nu accepta decat 2 pers/camera . chiar si pe booking politica privind copiii si paturile suplimentare intra oarecum in contradictie cu ceea ce vand ei . eu zic totusi ca nu vei avea absolut nicio problema la cazare ( e doar oferta lor ! ) . adica, dac-as fi in locul tau , as cumpara fara ezitare . iar pretul e f bun pt. pozitia hotelului , nr. de pers ( chiar copii fiind ) si micul dejun ( bun si variat la mercure ) .

View Postzugry, on 08 februarie 2013 - 16:19, said:


pe varianta asta voi merge

Raportez un insucces relevant pentru erorile strecurate in rezervarile de pe booking:

Cancellation
Dear Florin Viorel Zugravu,
Please be informed that your reservation has been cancelled.
Hotel  Mercure Paris Arc de Triomphe Etoile
booking.com booking number 794653XXX



adicatelea... mi+au incasat cash-ul si acum imi returneaza banii, dupa ce m-au sunat cei de la Booking sa-si ceara scuze... :(
inapoi la cautari...

#1398
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
pacat !
asta nu-i impiedica insa pe cei de la booking sa mentina '' oferta'' in continuare . ce-au motivat pt anulare ?

#1399
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
@ zugry : lasa ca mergem la Londra ca e mai ieftina cazarea Posted Image

Am rezervat si eu acum un an pe booking tot pt paris,rezervare cu anulare gratuita. Am ajuns la hotel,banii deja fusesera luati de pe card cu o saptamana inainte si cand colo,surpriza. Receptionerul care habar n-avea sa discute in vreo limba in afara de franceza mi-a spus sa mai platesc odata ca banii nu sunt la ei in cont.
Am sunat la banca in RO,am stat juma de ora la telefon si pana la urma am platit,la fel si factura cu cateva zeci de  lei mai scumpa. Posted Image

Edited by Florin1108, 11 February 2013 - 22:24.


#1400
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007
Pentru cei ce nu cunosc ( încă ) Parisul, cât şi pentru cei ce l-au cunoscut şi-l iubesc, un documentar interesant ( click pe titlu ) ---> Parisul de ieri şi de azi   ( sau AICI ) .
Vizionare plăcută !

#1401
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View Postpirpy, on 17 februarie 2013 - 11:47, said:

Pentru cei ce nu cunosc ( încă ) Parisul, cât şi pentru cei ce l-au cunoscut şi-l iubesc, un documentar interesant ( click pe titlu ) ---> Parisul de ieri şi de azi   ( sau AICI ) .
Vizionare plăcută !

Nu functioneaza pirpy pe teritoriul Romaniei. Daca ai putea sa-l descarci si sa-l transmiti pe transfer.ro sau pe alt site, ar fi foarte ok.

#1402
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

View Postterner, on 17 februarie 2013 - 14:43, said:


Nu functioneaza pirpy pe teritoriul Romaniei. Daca ai putea sa-l descarci si sa-l transmiti pe transfer.ro sau pe alt site, ar fi foarte ok.
Imi pare tare rau, dar nu am gasit nici eu o alta varianta ( nu am de unde sa-l descarc ) ...
Daca gasesc o solutie, voi reveni !

#1403
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

View Postpirpy, on 18 februarie 2013 - 09:43, said:

..Daca gasesc o solutie, voi reveni !
In primul rand rog moderatorii ca, in cazul in care ceea ce postez mai departe incalca vreo regula, sa stearga acest mesaj DAR fara sa fiu banat caci Scopul Scuza Mijloacele !
Pentru ca mai sus am oferit o varianta prescurtata a unui documentar ce nu poate fi vizionat in Ro., am cautat pe net si am gasit varianta originala. Este vorba despre 5 documentare, ce recreeaza istoria Parisului in 3D, de la origini pana in prezent.
Detalii se gasesc aici ( click pe titlu ) ---> Paris La Ville a Remonter le Temps
Si acum problema delicata: Cele 5 documentare extrem de interesante se pot descarca de aici ( click pe titlu ) ---> Paris, La Ville a Remonter le Temps   ( se face un cont gratuit si apoi in josul paginii scrie -Telecharger -, evident descarcarea se face cu un anume program ).

Rugamintea mea: In cazul in care acest mesaj nu este sters, si cineva descarca cele 5 filmulete, sa gaseasca o varianta de a le reposta aici si pentru cei ce nu se descurca sa le descarce prin metoda de mai sus !

Multumesc pentru intelegere !

Edited by pirpy, 18 February 2013 - 12:28.


#1404
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

View Postpirpy, on 18 februarie 2013 - 12:26, said:

...... Este vorba despre 5 documentare, ce recreeaza istoria Parisului in 3D, de la origini pana in prezent.
Detalii se gasesc aici ( click pe titlu ) ---> Paris La Ville a Remonter le Temps
Si acum problema delicata: Cele 5 documentare extrem de interesante se pot descarca de aici ( click pe titlu ) ---> Paris, La Ville a Remonter le Temps   ( se face un cont gratuit si apoi in josul paginii scrie -Telecharger -, evident descarcarea se face cu un anume program )....
- Primul documentar l-am gasit aici ( click pe titlu ) ---> Paris, La Ville À Remonter Le Temps
- Al 2-lea documentar ( click pe titlu ) ---> Paris, une histoire capitale - 02 - Capitale éphémère

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate