Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Oferte bilete de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
1320 replies to this topic

#19
cosmorom

cosmorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 04.12.2005

View Post_Alexia_, on Nov 24 2008, 13:51, said:

Buna, pe Bucuresti-Dublin-Bucuresti pentru luna decembrie, as vrea sa plec doar vreo 3-4 zile, stie cineva de vreo oferta?


Incearca pe http://www.aerlingus.com. Nu sunt totusi cele mai bune preturi in decembrie dar e sigur o varianta destul de ieftina.

#20
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
M-am uitat pe aerlingus (desi mi-ar fi suras un zbor direct, fara escala) dar au niste preturi ptr zborul de intors de mi-a pierit graiul...pentru cei interesati am vazut ca malev-ul are oferta ptr perioada urmatoare, dus intors buh-dub-buh incepand de la putin peste 200 euro...numai bine

#21
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Post_Alexia_, on Nov 24 2008, 23:59, said:

M-am uitat pe aerlingus (desi mi-ar fi suras un zbor direct, fara escala) dar au niste preturi ptr zborul de intors de mi-a pierit graiul...pentru cei interesati am vazut ca malev-ul are oferta ptr perioada urmatoare, dus intors buh-dub-buh incepand de la putin peste 200 euro...numai bine

Deocamdata trei idei la dus si una la intors:

9 decembrie

Bucuresti - Roma (Fiumicino) cu MyAir (10:45-11:50)
Roma (Fiumicino) - Dublin cu Aer Lingus (12:05-14:20)

Total: aproximativ 85 euro.

10 decembrie

Bucuresti - Roma (Ciampino) cu Wizzair (6:10-7:15)
Roma (Ciampino) - Dublin cu Ryanair (17:50-20:05)

Total: aproximativ 65 euro (aici incape si o plimbarica in Roma!).

10 decembrie

Bucuresti - Milano cu Wizzair (13:50-15:10)
Milano - Dublin cu Ryanair (21:00-22:55)

Total: aproximativ 50 euro (si aici incape o tura prin Bergamo, este aproape si merita!).

Un drum intors ar putea fi

14 decembrie

Dublin - Milano cu Ryanair (6:55-10:35)  24 euro
Milano - Bucuresti cu Wizzair (15:40-18:50) 70 euro (asta-i cam scump, mai cercetam!)

Ma mai gandesc, variante exista....

Edited by fly_dream, 25 November 2008 - 00:07.


#22
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Wow, fly_dream, multumesc ptr informatii...N-am zburat niciodata cu low cost, dar n-as zice nu cand vad asemenea oferte de preturi...am sa mai citesc cate ceva si despre respectivele companii. oricum , mersi, numai bine

#23
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Germanwings a lansat o oferta cu bilete de pana la 16 euro (cu tot cu taxe, dar fara bagaj).
Am verificat si biletele sunt pe toate cele 3 rute din Romania, in multe dati.

Am tot incercat sa gasesc un alt zbor pe care sa-l combin cu un zbor Germanwings, insa nu prea am gasit nimic cu adevarat convenabil.
Singurul care e mai bunicel, e asa:
-sambata: BBU-CGN 16 euro
-duminica: DTM-BBU 27 euro (cu Wizz Air)

Chestia e ca traseul asta l-am mai facut la primul zbor Germanwings in Romania, adica am plecat BBU-DTM si am venit CGN-BBU. Parca as incerca si altceva.

Daca aveti alte idei, va rog…

#24
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postnic_biso, on Dec 3 2008, 13:55, said:

Germanwings a lansat o oferta cu bilete de pana la 16 euro (cu tot cu taxe, dar fara bagaj).
Am verificat si biletele sunt pe toate cele 3 rute din Romania, in multe dati.

Am tot incercat sa gasesc un alt zbor pe care sa-l combin cu un zbor Germanwings, insa nu prea am gasit nimic cu adevarat convenabil.
Singurul care e mai bunicel, e asa:
-sambata: BBU-CGN 16 euro
-duminica: DTM-BBU 27 euro (cu Wizz Air)

Chestia e ca traseul asta l-am mai facut la primul zbor Germanwings in Romania, adica am plecat BBU-DTM si am venit CGN-BBU. Parca as incerca si altceva.

Daca aveti alte idei, va rog…

Initial am crezut ca vorbesti de o oferta aparuta azi-noapte, vizand si luna decembrie, de 3 zile caut, combin avioane ca sa compun un traseu cat mai scurt si ieftin Bucuresti-Paris si cu chiu cu vai am rezolvat problema. Berlinul (ca escala) era o optiune si daca pretul ar fi cazut la 16 euro as fi fost in extaz.... Ma spanzuram insa daca as fi rezervat cu 80 euro si azi ar fi 10! Un Bucuresti-Koln la 20 euro dus-intors suna interesant... chiar si in februarie...

Tu cand te gandesti sa incerci acel altceva? Te tenteaza Bucuresti-Marrakech prin Malpensa, Bruxelles, Lyon, Barcelona, Londra, Madrid sau...................... mai bine Bucuresti-Cairo prin Berlin, cu Germanwings si TUIfly, ambele au oferta!

#25
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Sa le luam pe rand....

View Postfly_dream, on Dec 3 2008, 16:17, said:

Un Bucuresti-Koln la 20 euro dus-intors suna interesant... chiar si in februarie...

Zborurile sunt doar marti, joi si sambata, si totusi n-am niciun chef sa stau pe acolo mai mult de 1 zi. Deci ma interesa sa combin ceva cu un zbor Germanwings, dar cu o zi inainte sau dupa. In niciun caz 2.

View Postfly_dream, on Dec 3 2008, 16:17, said:

Tu cand te gandesti sa incerci acel altceva? Te tenteaza Bucuresti-Marrakech prin Malpensa, Bruxelles, Lyon, Barcelona, Londra, Madrid sau...................... mai bine Bucuresti-Cairo prin Berlin, cu Germanwings si TUIfly, ambele au oferta!

Acel "altceva" pentru mine nu inseamna nici Maroc nici Egipt. Eu cand ziceam asta ma refeream la ceva mai indepartat si oricum sa stai mai mult prin zona, nu doar 2-3 zile.
Un amic a fost de curand cu Jazeera Airways (a prins super oferta, cu 140 euro dus-intors) pana in India. Traseu: Istanbul-Kuwait-Mumbai. Deci ceva de genul asta m-ar tenta. Plus ca din India ai multe zboruri spre Thailanda, Singapore, Malaezia etc.

In Europa in schimb nu o sa stau mai mult 1-2 zile in fiecare oras.

Si legat de oferta cu Cairo... Am cautat si vazut ca mai ieftin de 127 euro/zbor nu e nimic (TUIfly, Berlin-Cairo). Stii tu altceva?

Edited by nic_biso, 03 December 2008 - 16:47.


#26
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008
oferta condor cu zboruri in intreaga lume la preturi de 200-300 euro cu tot cu taxe, incepe azi la ora 11:00
link

#27
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postnic_biso, on Dec 3 2008, 16:45, said:

Acel "altceva" pentru mine nu inseamna nici Maroc nici Egipt. Eu cand ziceam asta ma refeream la ceva mai indepartat si oricum sa stai mai mult prin zona, nu doar 2-3 zile.

Nu stiam daca vrei un zbor "de weekend" sau ceva mai... serios.

Quote

Si legat de oferta cu Cairo... Am cautat si vazut ca mai ieftin de 127 euro/zbor nu e nimic (TUIfly, Berlin-Cairo). Stii tu altceva?

Depinde in ce perioada te intereseaza. Am gasit in iunie sau septembrie, de exemplu, Bruxelles-Cairo cu Jetair la 99 euro/zbor, mi se pare acceptabil. Cu Neos din Bologna sau Malpensa sau cu Meridiana din Malpensa este scump.

#28
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Mi-am luat si eu bilete la Germanwings Bucuresti-Berlin pt martie. Le-am luat azi cu 30 euro, cu 10 euro mai mult decat ieri.
  Fly_dream, am vazut ca esti experta in zboruri si oferte. Daca gasesti cumva vreo oferta pana la Paris cu maxim 70 euro dus-intors te rog sa ma anunti si pe mine. Intre 16 si 26 aprilie sau la vara. (4-5 zile intre dus si intors) :rolleyes:
  Am vazut la blueair cu 91 eur....stiu ca e bine si asa, dar am vazut parca prin primavara trecuta o oferta de 40 eur (wizzair si ryanair, parca cu escala la milano)

Edited by Hey23, 04 December 2008 - 23:29.


#29
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View PostHey23, on Dec 5 2008, 00:25, said:

Fly_dream, am vazut ca esti experta in zboruri si oferte. Daca gasesti cumva vreo oferta pana la Paris cu maxim 70 euro dus-intors te rog sa ma anunti si pe mine. Intre 16 si 26 aprilie sau la vara. (4-5 zile intre dus si intors) :rolleyes:
  Am vazut la blueair cu 91 eur....stiu ca e bine si asa, dar am vazut parca prin primavara trecuta o oferta de 40 eur (wizzair si ryanair, parca cu escala la milano)

Pentru Paris variantele optime sunt:

- Bucuresti - Paris cu Wizzair (zbor direct) (in 19-24 iulie te costa 318 ron)
- Bucuresti - Venetia cu Wizzair si Venetia - Paris cu Ryanair
- Bucuresti - Milano cu Wizzair si Milano - Paris cu Ryanair (la dus 13:30-14:50 si 20:30-22:05, iar la retur  Paris - Milano 8:30-9:50 si Milano - Bucuresti 15:20-18:30)

Eu prefer la dus varianta Bucuresti-Venetia-Paris pentru ca imi permite o fuga de 2-3 ore prin orasul-laguna si la intors Paris-Milano-Bucuresti pentru ca fie merg la Milano, fie in Bergamo. Pe 13-16 decembrie plec in formula asta. Ideea este sa urmaresti zborurile Ryanair pentru ca se intampla sa gasesti variante de 10 euro/zbor, iar la Wizz dai cam 20-30 euro in zilele bune, asa ca scapi cu 70 euro....  

Ai dreptate, la inceputul lui aprilie am zburat cu Wizz pana la Venetia cu 1 ron (cu tot cu taxe!) si de la Venetia la Paris cu Ryan cu 10 euro, iar intoarcerea am facut-o prin Roma (Paris-Roma cu Ryan cu 10 euro, Roma-Bucuresti cu Wizz cu 24 euro), dar mira-m-as sa se mai repete!

Edited by fly_dream, 05 December 2008 - 00:17.


#30
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 25.11.2007

View PostHey23, on Dec 4 2008, 23:25, said:

Mi-am luat si eu bilete la Germanwings Bucuresti-Berlin pt martie. Le-am luat azi cu 30 euro, cu 10 euro mai mult decat ieri.

Exact asa am facut si eu, pe motiv ca in martie e mai cald decat in februarie ! Adevarul este ca Berlinul nu era pe lista mea scurta a locurilor de vizitat, insa prea era tentanta oferta. Sunt sigur ca sunt foarte multe lucruri de vizitat si de aflat.
Astazi acelasi bilet costa 50 euro.

De aceea este important sa semnalam la timp super-ofertele.  :)

#31
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008

View Postjumborom, on Dec 6 2008, 09:16, said:

Exact asa am facut si eu, pe motiv ca in martie e mai cald decat in februarie ! Adevarul este ca Berlinul nu era pe lista mea scurta a locurilor de vizitat, insa prea era tentanta oferta. Sunt sigur ca sunt foarte multe lucruri de vizitat si de aflat.
Astazi acelasi bilet costa 50 euro.

De aceea este important sa semnalam la timp super-ofertele.  :)

Te asigur ca Berlinul merita! Felicitari pentru alegerea facuta :)

Vacanta placuta

#32
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Iarasi caut un bilet de avion...daca stiti la vreo companie low cost o oferta pentru dublin (sau un aeroport mai aproape de dublin ) - timisoara sau arad, dus 16 decembrie, intors 18 decembrie. multumesc din nou pentru ajutor / varianta malev pica, biletul e vreo 470 euro :-(

#33
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Incearca cu Wizz pana in Londra si de acolo cu Ryanair.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Prea din scurt sã prinzi o ofertã

#35
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Post_Alexia_, on Dec 6 2008, 16:38, said:

Iarasi caut un bilet de avion...daca stiti la vreo companie low cost o oferta pentru dublin (sau un aeroport mai aproape de dublin ) - timisoara sau arad, dus 16 decembrie, intors 18 decembrie. multumesc din nou pentru ajutor / varianta malev pica, biletul e vreo 470 euro :-(

Oferta nici gand cu doar 10 zile inainte si in perioada sarbatorilor! Vad ca si Volare a anulat cursele din Timisoara...., iar Wizz nu zboara inca de acolo. La dus iti sugerez un microbuz pana la Budapesta si de acolo Ryanair fie pe 15 decembrie, fie pe 16, depinde la cat trebuie sa fii in Dublin (cursa este asa: 20:25-22:25), te costa cam 55 euro fara bagaj de cala si cam 70 cu. Ca sa vii in Bucuresti pe 15 decembrie seara cu Blue Air te-ar costa 83 ron si ai putea zbura pe 16, dar tot seara, cu Aer Lingus, insa ar fi 151 euro, mai bine din Budapesta cu Ryan.

Returul pe 18 este insa crancen.... ma mai gandesc. Chiar nu poti modifica un pic datele? Aproape nimic nu se leaga!

#36
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Mersi ptr mesaj...nu ma asteptam sa gasesc oferte de pret deosebite, ci doar un pret mai bun fata de malev pe ruta dublin-timisoara, caci voi zbura din dublin in tara si pe urma inapoi, nu voi ajunge la bucuresti. doar am incercat :-) ma gandeam la o posibilitate dublin - londra cu ryan si pe urma londra timisoara cu wizz, dar inteleg ca si zborurile astea sunt numai in anumite zile. din pacate, nu pot modifica datele, mai mult de atat nu pot sta. dar multumesc pentru reply-uri

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate