Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Spartacus

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#37
ShadowsAndDust

ShadowsAndDust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.12.2010
In 21 ianuarie 2011 incepe difuzarea prequel-ului.

#38
ElCubano

ElCubano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 856
  • Înscris: 16.08.2010
M`am amuzat cu un episod.
Da`le sex, sange si toti semidoctii postmodernisti se vor ingramadi in primele randuri.
Ah, omisesem efectele speciale defectuoase.

#39
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostElCubano, on 31st December 2010, 00:04, said:

M`am amuzat cu un episod.
Da`le sex, sange si toti semidoctii postmodernisti se vor ingramadi in primele randuri.
Ah, omisesem efectele speciale defectuoase.
Ca să vezi ce „docți” umblă pe-aicea ! D'ăia care scriu cu apostrof în loc de cratimă. Vezi că apostroful care trebuie e ăla de sub ghilimele, „doctule” !

Și după aia ia și mai citește și altceva despre istoria imperiului roman, nu propaganda de la școală. Ceea ce ai văzut în serialul ăsta e strict luat din realitatea de atunci (crudă și destrăbălată), și tocmai ăsta e meritul serialului, că nu romanțează realitatea. Dacă tu vrei istorie romanțată, ia și citește cărțile lui Dumitru Almaș.

#40
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostElCubano, on 31st December 2010, 00:04, said:

M`am amuzat cu un episod.
Da`le sex, sange si toti semidoctii postmodernisti se vor ingramadi in primele randuri.
Ah, omisesem efectele speciale defectuoase.

Doctule , poti urmari Ezel pe Kanal D , e pentru tine ala.

#41
vladut50

vladut50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 29.05.2010
Foarte fain serialul Spartacus. Actorul a fost ales perfect. Au cam exagerat cu efectele in primele episoade, dar asta face parte din stilul regizorului. Abia aștept următorul sezon. Păcat ca actorul are cancer si nu o sa apară în acest sezon din câte am auzit. Actiunea se petrece undeva înainte de venirea lu Spartacus in casa lui Batiatus. Oricum, trebuie sa fie fain.

#42
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Din pacate nu cred,ca mai merge butonul de edit dupa 1 an,dar la inceput mi s-a parut istoric,acum ca au facut-o putin modificat(cu efecte speciale),ii vina holiwoodului,totusi este de aplaudat,ca acest film are si fanii,dupa efectele speciale,seamana leit cu un serial facut dupa filmul 300,accept critica ca din cele observate exista unele "greseli",si sofpedia nu are edit pentru o postare "mai veche de..."  
Astept cu nerabdare noul sezon,care va fi din zvonurile lansate una mai scurta...

#43
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Am inceput primul episod....si in primele 10 minute am vazut mai mult sange decat....litrii de sange...si efecte nasoale.

Cred ca o sa ma uit la tot sezonul 1...

PS: getii nu erau dusmanii de moarte ai tracilor...erau veri mai indepartati.

PS2:replica geniala...getii ii atacu pe traci si strigau

Quote

we fuck your women

Edited by Securistu, 10 January 2011 - 12:22.


#44
vladut50

vladut50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 29.05.2010

View PostSecuristu, on 10th January 2011, 12:20, said:

Am inceput primul episod....si in primele 10 minute am vazut mai mult sange decat....litrii de sange...si efecte nasoale.

Cred ca o sa ma uit la tot sezonul 1...

PS: getii nu erau dusmanii de moarte ai tracilor...erau veri mai indepartati.

PS2:replica geniala...getii ii atacu pe traci si strigau
Asa is primele episoade mai sangeroase, efectele is exagerate intentionat. Ecranul se umple de sange pentru a face trecerea la o alta imagine.....totusi au cam exagerat cu exageratul. Dupa cateva episoade, efectele revin la normal si actiunea e beton.

Edited by vladut50, 10 January 2011 - 14:04.


#45
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Văzut primul episod din noul sezon. EXCE-FUCKING-LENT !

Scenariștii serialului ăstuia trebuie să cîștige un premiu, pe undeva. Cînd crezi că ai prins cursul serialului (bazîndu-te pe alte seriale, de gen), atunci îți răstoarnă totul și te face s-o iei de la început.

De exemplu, eu îl și vedeam pe Gannicus tăiat felii și împrăștiat pe strada aceea, la felul cum i se pregătise scena luptei (cu el îmbătîndu-se, prea încrezător în forțele lui, dar și ca să i se facă loc în serial lui Crixus). Și apoi, întîmplările de rollercoaster ale lui Batiatus (cînd sus, cînd jos), te fac să nu mai fii sigur de nimic din ceea ce urmează. Ori, tocmai asta face un serial să fie palpitant.

Nu mai spun de sînge și desfrîu (pentru cei care asta caută), nici noul sezon nu se dezminte. E ceva să vezi unuia cum îi zboară jumătate de cap din primele două minute. Dar, așa cum ziceam într-un post anterior este exact cum trebuie că se petreceau lucrurile și-n realitate, pe vremea Imperiului roman.

#46
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Poststormwatch, on 23rd January 2011, 12:37, said:

Văzut primul episod din noul sezon. EXCE-FUCKING-LENT !

Scenariștii serialului ăstuia trebuie să cîștige un premiu, pe undeva. Cînd crezi că ai prins cursul serialului (bazîndu-te pe alte seriale, de gen), atunci îți răstoarnă totul și te face s-o iei de la început.

De exemplu, eu îl și vedeam pe Gannicus tăiat felii și împrăștiat pe strada aceea, la felul cum i se pregătise scena luptei (cu el îmbătîndu-se, prea încrezător în forțele lui, dar și ca să i se facă loc în serial lui Crixus). Și apoi, întîmplările de rollercoaster ale lui Batiatus (cînd sus, cînd jos), te fac să nu mai fii sigur de nimic din ceea ce urmează. Ori, tocmai asta face un serial să fie palpitant.

Nu mai spun de sînge și desfrîu (pentru cei care asta caută), nici noul sezon nu se dezminte. E ceva să vezi unuia cum îi zboară jumătate de cap din primele două minute. Dar, așa cum ziceam într-un post anterior este exact cum trebuie că se petreceau lucrurile și-n realitate, pe vremea Imperiului roman.
100% deacord cu tine si mie mi s-a parut super acest prim episod. urmatorul va fi foarte interesant pt. ca urmeaza razbunarea lui Batiatus si cred ca va fi una foarte crunta . acest serial este diferit fata de celelate totusi cred ca realitatea nu este de 100% pt. ca atunci ar fi si mai sangeros si mai depravat decat deja este.

Edited by OriOn20, 25 January 2011 - 21:40.


#47
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Spartacus Gods of the Arena este un prequel la Spartacus Blood and Sand, acest prequel are 6 parti si prezinta viata si gladiatorii din casa Batiatus inainte de venirea lui Spartacus,cum a ajuns Crixus campion,etc un prequel foarte foarte interesant.

Urmareste cineva ?
Trailer Spartacus Gods of the Arena

Edited by A_shot_of_JB, 13 February 2011 - 00:30.


#48
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Primele 3 episoade din noul sezon al lui Spartacus au fost excelent. Dozele de drama, brutalitate si sex sunt dozate cat trebuie. E un serial ce merita urmarit.

#49
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stiti ce n-am inteles totusi
Spoiler
?

#50
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Pentru ca Solonius e agent dublu. Se da in gat chiar la party. Pacat de Gaia, imi placea.

#51
vladut50

vladut50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 29.05.2010

View Postduculeana, on 13th February 2011, 23:23, said:

Stiti ce n-am inteles totusi de ce in ultimul episod Tullius o omoara pe Gaia si de ce a aparut neinvitat la petrecere??
Apare la petrecere neinvitat ca sa il sfideze pe Batiatus Jr (ca doar l-a batut mar nu demult) si sa spioneze petrecerile murdare de acolo ca sa il poata da in gat mai incolo cand Batiatus ar vrea sa obtina un loc in Primus....de asemenea sa il provoace pe Gannicus si din "greseala" sa il raneasca sau chiar sa il omoare. O omoara e Gaia deoarece aceasta a reusit sa ii puna lui Batiatus multe pile la oameni importanti si incearca sa il faca pe Tulius sa isi tina gura cu privire la orgiile din casa lui Batiatus. Gaia a adus in casa lui Batiatus multe persoane de rang inalt, obtinand favoruri importante pentru acesta in detrimentul lui Tulius si a baiatului acela blond cu fata de englez tampit :thumbup:  Cam asta cred eu ca e.

#52
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Sa stii ca la asta ma gandeam si eu, dar totusi facuse pace cu batranul in piata reusind sa-l convinga sa nu-l mai bage pe Gannicus in arena. Apoi, cum vine asta, azi faci pace si maine distrugi totul intrand la batran in casa si facand crima? Pare mai incitant ce va veni, abia astept.
Aici incepem sa intelegem ranchiuna si frecusurile dintre Battiatus si Solonius care au dus la ruptura din primul serial, lantul de tradari si duplicitatea celor doi aparent prieteni.
Mi se pare totusi ca prea se exagereaza cu sangele in arena, aiurea, adica sa sara sangele pe spectatori care erau la o oarecare distanta fata de arena si mai sus, in loja?  :rolleyes:
Sunt curios daca Doctore va afla despre gestul sotiei sale si ce va face, o va omori sau nu, deoarece in primul serial nu-l vedem cu sotia alaturi.

#53
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Eu zic cum in sezonul unu Tullius si fiu' sau nu existau,deci in urmatorul episod,cred ca o sa-l vedem pe vorbaretu' persan si pe preietenu' lui,iar in actiune in interiorul orasului,pentru a rezolva prin clasica metoda "ochi pentru ochi,dinte pentru dinte"...

Total de acord cu tine secretul relatiei dintre sotie si ganicus,teoretic,ea trebuia sa-i spuna lui de la bun inceput,si Oenomaus(doctore) sa-i zica in fata lu' ganicus,ce o fost la petrecere ramane acolo,dar se pare ca romanta secreta,as zice ca o sa-i coste scump pe ambii

Edited by dawin45, 17 February 2011 - 21:45.


#54
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
dupa parerea mea ar fi trebuit facute cel putin 8 episoade din acest prequel nu 6,mi se par prea putine :D in 2 ep astia trebuie sa cuprinda o gramada... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate