Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Snow Leopard virtual machine in Windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

ursulosul

ursulosul

New Member

• Grup: Members
Am un laptop Dell Inspiron 6400 primit de la un prieten care s-a enervat si i-a spart ecranul (cu pumnul cred, he, he). Norocul e ca sistemul e bun si pare a fi teribil de performant si rapid. Unde mai pui ca e pe 64 de biti.
As dori sa instalez pe el ceva de la Mac: Snow Leopard. Unii imi spun ca sa instalez windows 7 intai si sa fac cum zic astia de aici:
http://www.redmondpi...dows-7-9140301/

A facut cineva asta? Sa instaleze Snow Leopard as a guest virtual machine in Windows 7?
Unii se lauda ca pe un sistem de asta au instalat direct Snow Leopard:
http://www.insanelym...howtopic=188498

Stiu ca treburile asta sunt cronofage si nu m-as apuca daca stiu ca ratez. A incercat cineva ?

Scuze, vad ca s-a mai povestit despre asta, a mai deschis cineva subiectul:

"Mac OS X nu este suportat oficial de VMWare. se pot instala hack-uri pe emulatoare de x86, dar functionarea este total imprevizibila. forget about it. "

Se pare ca nu prea merita efortul...

c_baias

c_baias

Member

• Grup: Members
Incepe si tu incetisor, cu un iatkos v7 (de exemplu), instalat in dualboot cu ceva windoze (instalezi windoze, apoi faci o partitie pentru osx, instalezi iatkos). Daca te hotarasti si iti place, urmeaza metoda de aici, si razi windozele de tot.

gtk

gtk

Guru Member

• Grup: Senior Members
well, merge... am gasit o imagine de vreo 10 gb cu setarile gata facute... si am cam toate chestiile importante: sunet, networking, video... am instalat eu un codec , ca nu il avea standard, dar merge... dupa cum vedeti si pbx tv versiunea mac... cand dau imaginea la video pe tot ecranul se vede cu intreruperi, dar asta o fi o limitare a masinii virtuale(de fapt puterea de calcul totala win7+vmware+osx+ alte dracii)...

Attached Files

Edited by gtk, 26 April 2010 - 20:13.

SKULLY

SKULLY

New Member

• Grup: Banned
gtk, trimite-mi si mie un pm cu linkul ghidului pe care l-ai folosit sa instalezi. Mentionez ca m-ar interesa mai mult sa instalez MacOsX pe o partitie a HDD-ului, nu pe un virtual.

gtk

gtk

Guru Member

• Grup: Senior Members
pai era deja instalat pe imaginea cu pricina (gasesti lejer pe torente o imagine VMWare mac os x de 10 gb) ... as vrea si eu sa-l instalez nativ, dar e multa bataie de cap... imaginea asta se foloseste de ceva hardware generic... pt. a-l putea instala pe o partitie si a-l instala nativ trebuie sa gasesti drivere (kexts) pentru toate dispozitivele hardware (sau ma rog, cele importante: audio, video, networking) si sa la instalezi... daca ai hardware extrem de raspandit ai sanse gasesti o distributie ceva (de ex. iPC) care iti permite sa selectezi ce ai nevoie si sa instalezi relativ usor... altfel trebuie sa citesti mult si sa inveti cum sa instalezi pc efi, cum sa bagi kext-urile potrivite si alte minuni... btw. pentru virtual ai nevoie de procesor ce suporta virtualizare hardware

Edited by gtk, 03 May 2010 - 11:32.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Guys, aveți aici explicații despre cum să instalați osx în mașină virtuală ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate