Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Husky

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View PostChrysNich, on 17th May 2011, 02:07, said:

da triferment si carbune medicinal mi-a zis doctorul altceva nu stiu k i-a facut niste injectii dak poti sa ma contactezi id meu chowchow_89 ms mult sa imi spui mai multe
Cumpara enteroguard de la farmacia veterinara sau de la un pet-shop. Se da o tableta la 3 kg. Numai cu triferment si carbune nu o sa-i treaca. Poti sa-i dai si niste smecta cu seringa. Si hrana de regim fara pedigree si alte balarii din astea.

#92
ChrysNich

ChrysNich

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.05.2011

View PostFreddy12, on 17th May 2011, 02:14, said:

Cumpara enteroguard de la farmacia veterinara sau de la un pet-shop. Se da o tableta la 3 kg. Numai cu triferment si carbune nu o sa-i treaca. Poti sa-i dai si niste smecta cu seringa. Si hrana de regim fara pedigree si alte balarii din astea.


dar k mancare ce sa ii dau k nu stiu in acest moment smecta daca este cat sa ii dau k nu stiu ea are 3 kg juma si o sa incerc sa ma duc dim la doctor cu ea

#93
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Eu ii dau cand are diaree Imodium la al meu, se da 1mg/10kg dar nu stiu daca se poate da si la pui.

#94
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View PostChrysNich, on 17th May 2011, 02:16, said:

dar k mancare ce sa ii dau k nu stiu in acest moment smecta daca este cat sa ii dau k nu stiu ea are 3 kg juma si o sa incerc sa ma duc dim la doctor cu ea
Smecta il dizolvi asa cum scrie in prospect si ii dai catelului cate 5-10ml de 2-3 ori pe zi. Da-i orez fiert pina maine cand ii vei cumpara dieta gastrointestinala, si in loc de apa ar fi bine sa-i dai ceai de menta dar din experienta mea pot spune ca va refuza.

Edited by Freddy12, 17 May 2011 - 01:21.


#95
ChrysNich

ChrysNich

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.05.2011

View PostFreddy12, on 17th May 2011, 02:18, said:

Smecta il dizolvi asa cum scrie in prospect si ii dai catelului cate 5-10ml de 2-3 ori pe zi. Da-i orez fiert pina maine cand ii vei cumpara dieta gastrointestinala, si in loc de apa ar fi bine sa-i dai ceai de menta dar din experienta mea pot spune ca va refuza.


ms mult baieti pt raspunsuri asa o sa fac sper din tot sufletul sa isi revina

#96
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Nu uita sa-i dai apa sa nu se deshidrateze.

#97
ChrysNich

ChrysNich

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.05.2011
buna vreau sa va zic k husky-ul meu se simte mult mai bn si face tratament injectabil

e foarte vioaie si nazdravana asteptam sa terminam tratamentul ms tuturor pt sfaturi

#98
Prozac77

Prozac77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 30.05.2011
Am o mandrete de fetita Husky de 10 luni de care trebuie sa ma despart. Pretul este modic(200 Roni) dat fiind faptul ca nu are pedigree. Are carnet de sanatate si toate vaccinurile facute. Este sociabila si jucausa. Nu este nazuroasa la mancare.
Urgent, contactati-ma pe PM, rog si ofer seriozitate, numai iubitorilor de animale.
Va multumesc!

Attached Files



#99
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Mult succes . E tare frumoasa ! Merita un stapan bun care sa o iubeasca !
Si eu am 2 husky !

#100
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Postcristian88, on 30th January 2010, 16:25, said:

Am cumparat si eu un pui husky astazi si vreau sa aflu ceva mai multe despre aceasta rasa.

De mancare am cumparat Pedigree junior ( 1 - 12 luni ) si i-am dat si supa cu paine asa si mananca de amandoua din cate observ.

Mersi!

De mancare iti recomand purina sau royal canin, dar obisnuieste-l si cu mancare gatita, de ex orez cu oase de vaca sau gaturi de pui. Cainii mei cand le dau mancare de caini o manaca dar asa nu cu pofta, insa cand le dau mancare gatita parca nu au mancat de 3 zile hahah. Eu am un tottweiler si un husky, husky l-am adoptat luna trecuta. Uite ce am observat la el... e incredibil de gelos nu suporta ca eu sa il mangai sau sa ii dau atentie celuilalt caine, e sensibil, cand ma joc cu el si fac vreo miscare gresita schelalaie imediat... e delicat, fragil, lasa mult par, tre sa il perii in fiecare zi, e rezistent... greu oboseste, e ceva independent, ma asculta numai cand il amenint ca il bat hahaha, la propriu ii zic trini intra in casa , e in poarta si inca se uita afara, ii zic trini aduc batu intra ca vantu inauntru hahah, e distrugator, orice misca ce e mai  mic ca el si nu e caine e tinta de ucis, mi-a omorat 2 rate... a mancat o bataie in ziua aia de cred ca nici nu mai vrea sa auda de rate... sfatu meu e sa ii faci un dresaj de mic si sa fii firm cu el... ei sunt frumosi dar sunt independenti. Pacat ca eu nu l-am avut de mic pe el, acum are un an s i ceva la varsta asta f greu invata lucruri noi...

View PostProzac77, on 4th September 2011, 18:17, said:

Am o mandrete de fetita Husky de 10 luni de care trebuie sa ma despart. Pretul este modic(200 Roni) dat fiind faptul ca nu are pedigree. Are carnet de sanatate si toate vaccinurile facute. Este sociabila si jucausa. Nu este nazuroasa la mancare.
Urgent, contactati-ma pe PM, rog si ofer seriozitate, numai iubitorilor de animale.
Va multumesc!

Dc o dai? Ma daca imi zici ca o dai pentru nu o poti s-o mai tii... stii tipic ca lasa par, ca manaca pantofi, ca face in casa... ea nu are nici o vina e vina ta pentru ca nu te-ai ocupat de ea si e crud din partea ta cea ce ii faci  Ea te iubeste, tu esti lumea ei si tu vrei s-o arunci la gunoi cand vezi ca nu mai poti cu ea... Te rog sa nu ii faci asta, du-o la dresaj dar nu o lasa la altcineva si o sa iti spun si dc. Cei care nu stiu o pot adopta pentru ca e frumoasa, dar cand incepe sa faca dezastru si nu pot cu ea, o arunca in strada, husky sunt caini pretentiosi, nu asculta, tre sa fie dresati de mici si nici asa nu asculta 100%, iar a ta la 10 luni are niste deprinderi formate , probabil astea sunt exact motivele pe care  o dai. Daca as fi in Romania, as lua-o eu, am adoptat un mascul luna trecuta, trini, la un 1 an si ceva varsta lui, dar a facut ceva dezastre pan acu, dar nu il dau pt ca stau la curte si cat de cat asculta da numai cand il amenint, si deja tin la el si nu vreau sa il arunc in strada

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate