Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cu copiii in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
Am tot citit pe forum, tripadvisor etc si am o lista de hoteluri care m-ar interesa.
Mai este acum o dorinta (mare). Apa sa nu fie atat de sarata incat sa nu poti intra practic in ea.... (mai ales pt. un copil de 2.5 ani).


Din cate stiti voi care dintre urmatoarele hoteluri sunt intr-o zona de "apa mai dulce"?

Concorde - Lara - UAI
cornelia - Belek - UAI
delphine de lux resort - alanya - UAI
Papillon Ayscha - Belek - High Class AI
Papillon Belvil - Belek - UIA
###### Club - Belel - AI
Delphin Botanic - Alanya - AI
Rixos sungate - kemer -
Barut Lara - UAI
Crystal Admiral Resort - UIA
Corinthia Club Tekirova - kemer - UAI
Otium Eco - Side - AI
AKKA Antedon - Kemer - UAI -
Hotel Delphine Diva Premiere - Lara - UAI

#110
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 popovicias, on 30th January 2011, 14:03, said:

Am tot citit pe forum, tripadvisor etc si am o lista de hoteluri care m-ar interesa.
Mai este acum o dorinta (mare). Apa sa nu fie atat de sarata incat sa nu poti intra practic in ea.... (mai ales pt. un copil de 2.5 ani).


Din cate stiti voi care dintre urmatoarele hoteluri sunt intr-o zona de "apa mai dulce"?

Concorde - Lara - UAI
cornelia - Belek - UAI
delphine de lux resort - alanya - UAI
Papillon Ayscha - Belek - High Class AI
Papillon Belvil - Belek - UIA
###### Club - Belel - AI
Delphin Botanic - Alanya - AI
Rixos sungate - kemer -
Barut Lara - UAI
Crystal Admiral Resort - UIA
Corinthia Club Tekirova - kemer - UAI
Otium Eco - Side - AI
AKKA Antedon - Kemer - UAI -
Hotel Delphine Diva Premiere - Lara - UAI
amice, toate hotelurile astea sint la marea mediterana iar mediterana e mai sarata decit marea neagra, daca vrei o mare mai dulce du.te la neptun dar sa nu cauti rixos sungate pe acolo

#111
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Salinitatea apei e cam la fel indiferent de statiune...e aceeasi mare insa nu iti fa griji din cate stiu apa sarata este recomandata si ajuta la dezvoltarea armonioasa a copiilor. Nu trebuie sa iti faci griji pentru acest aspect. Mergi pe Barut si nu vei regreta!Din lista ta toate hotelurile sunt ok mai putin Admiral-ul.

#112
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 rottweiler2007, on 30th January 2011, 14:14, said:

amice, toate hotelurile astea sint la marea mediterana iar mediterana e mai sarata decit marea neagra, daca vrei o mare mai dulce du.te la neptun dar sa nu cauti rixos sungate pe acolo
scuza-ma ca te contrazic, dar nu-i chiar asa. Am fost in turci-alany la Botanic ( o noapte) si apa era extrem de sarata. Apoi la Saphir unde am stat alte 6 apa era mult mai putin sarata. Doar ca hotelul a fost naspa.
Am facut croaziere, baie la greu si apa ok, doar la Botanik era ceva greu de suportat.
Apoi la Mediterana am mai fost in Spania, Italia si apa era cu totul altfel. Deci depinde de zona, testat pe propria piele.

La marea neagra la mamaia sa te duci tu... ! Glumesc, of course ... :)

 koder, on 30th January 2011, 14:20, said:

Salinitatea apei e cam la fel indiferent de statiune...e aceeasi mare insa nu iti fa griji din cate stiu apa sarata este recomandata si ajuta la dezvoltarea armonioasa a copiilor. Nu trebuie sa iti faci griji pentru acest aspect. Mergi pe Barut si nu vei regreta!Din lista ta toate hotelurile sunt ok mai putin Admiral-ul.
corect !

#113
ionutlatcan

ionutlatcan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.01.2008
Iti recomand Hotel Aqua Fantasy in Kusadasi. Apa nu este foarte sarata si intrarea in mare este lina. Un mare plus il reprezinta aquapark-ul care chiar si pentru un copil de 2-3 ani este ceva frumos si sigur. Ma gandesc numai la toboganele si figurinele din piscine care sunt acoperite cu un material moale ce reduc sansa unor accidente nedorite.

#114
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

 popovicias, on 30th January 2011, 14:27, said:

scuza-ma ca te contrazic, dar nu-i chiar asa. Am fost in turci-alany la Botanic ( o noapte) si apa era extrem de sarata. Apoi la Saphir unde am stat alte 6 apa era mult mai putin sarata. Doar ca hotelul a fost naspa.
Am facut croaziere, baie la greu si apa ok, doar la Botanik era ceva greu de suportat.
Apoi la Mediterana am mai fost in Spania, Italia si apa era cu totul altfel. Deci depinde de zona, testat pe propria piele.

La marea neagra la mamaia sa te duci tu... ! Glumesc, of course ... :)


corect !


scuza-maaa... tu gusti apa din mare?  :naughty:
eu apreciez salinitatea dupa felul cum te tine la suprafata...  :thumbup: Marea Egee este mai sarata decat Mediterana...

#115
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 zugry, on 1st February 2011, 00:07, said:

scuza-maaa... tu gusti apa din mare?  :naughty:
eu apreciez salinitatea dupa felul cum te tine la suprafata...  :thumbup: Marea Egee este mai sarata decat Mediterana...
nu. dar eu inot. Adica intru cu capu in apa, imi intra apa in urechi, nas si gura. Si mai ales in ochi.

si inca ceva. Marea Mediterata este foarte mare si difera salinitatea si apa. In Spania de exemplu Costa de Sol pe langa Barcelona am intalnit cea mai limpede apa cu putinta. Ca o mare piscina cu vietati comparabile cu Marea Rosie (Egipt). Si nu era deloc sarata.
In Turcia in schimb in zona hotelului Delphine Botanik am paralizat de cat de sarata era. Parca mii de ace imi intepau ochi si nasu. Nici nu mai imi venea sa intru.

#116
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Am vazut ca nu prea recomandati Cornelia de Luxe pt fam cu copii mici. De ce? E mai bun Ela Quality? Nu stiu, intreb ca mergem la Cornelia de luxe pe 30 mai si aveam si optiune pe Ela Quality. Mergem cu fetita de 17 luni. Multumesc'/

#117
slucianus

slucianus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.02.2008
Va salut prietei
Vrem sa mergem si noi, doi adulti si un copil de 8 ani, anul acesta in Turcia de preferinta la Kusadasi (chestie de buget). Asi dori sa intreb urmatoarele:
1. Puteti sa imi recomandati un hotel unde sa gasesc si ceva umbra pe plaja sau cat mai aproape (sotia mea nu prea are voie sa stea la soare) si care sa aiba si ceva distractii pentru copil?
2. In ce perioda imi recomandati sa merg in concediu in Turcia?
Va multumesc anticipat tuturor

#118
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
Kustur, la inceputul lunilor iunie sau septembrie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate