Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

seminte de tomate bulgaresti

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
costelgheorghe

costelgheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2010
Salut,
As avea nevoie de cateva informatii despre hibrizii de tomate bulgaresti Prekos F1,Balkan F1,Kalina F1,cat de productivi sunt si daca se merita a fi cultivati.Poate are cineva mai multa experienta in domeniu.Astept opinii,multumesc.

#2
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
ai vazut pe la noi seminte bulgaresti, sau mergi la ei ?

#3
costelgheorghe

costelgheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2010
Exista o firma care le importa-MEFIM AGRO se numeste,o gasesti pe net.

#4
emiliordache

emiliordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.01.2013
I-mi pare rau ca nu am gasit mai de vreme acest subiect ca anul acesta vreau sa cultiv si eu soiul bulgaresc NASLADA F1 despre care am auzit ca este un hibrid f. bun din toate
punctele de vedere insa as dori si cateva cuvinte de la cei care au cultivat asa ceva. Despre alti hibrizi bulgaresti va pot spune numai despre PREKOS pe care l-am cultivat
anul trecut de care nu prea am fost multumit .Este timpuriu , sunt gustoase dar nu sunt productive si cam sensibile la boli .
Samanta o luam fie din Bulgaria dar a aparut si pe piata noastra .De ex. eu am luat-o din magazin -online din Braila .Nu-i dau numele ca sa nu fac reclama .

#5
Funw

Funw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.03.2006
Si eu maine pun rasaduri vreo 500 cu seminte RILA F1 bulgaresti de pe un site online .. am vb la telefon cu cel care se ocupa de livrari (patron) si mi a zis ca sunt foarte ok ..
Acum voi vedea ce va iesii..


Rila F1 este un hibrid de tomate, cu crestere nedeterminata, din gama Geosem Select (Bulgaria).
Rila F1 este o rosie cu crestere nedeterminata, cu maturitate semitimpurie si fructe de 180-200 de grame, rotunde si netede, de culoare uniforma.
Hibridul leaga 6-8 fructe pe ciorchine si se preteaza cultivarii, atat in spatii protejate, cat si in camp deschis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate