Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

intrebare zapp online cu acoperire nationala

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
salut,
ma bate gandul sa cumpar zapp online cu acoperire nationala ( http://www.zapp.ro/p...rire-nationala/ ). am cateva nelamuriri, iar cei de la zapp nu mi-au raspuns inca la mailuri; intrebarile mele sunt:

1. optiunile acces internet (24h/30zile/3+1luni) sunt cartele speciale? sau sunt tot cartele zapp nopay (cele galbene)?
2. cum fac atunci cand vreau sa-mi alimentez "contul". la telefon stiu ca trebuie sa formez acel cod si imi reincarca contul, insa la modem ... habar n-am. se face din aplicatie, sau din interfata web?
3. daca intr-o luna vreau sa alimentez pentru 24h si in alta luna vreau sa alimentez pentru 30zile, trebuie sa cumpar cartele diferite sau am posibilitatea sa selectez tipul de alimentare?
4. pot alimenta si de pe web? (site-uri gen activare punct ro, unde cumperi credit online si obtii un cod).

multumesc anticipat.

#2
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 nks14, on 28th January 2010, 00:38, said:

salut,
ma bate gandul sa cumpar zapp online cu acoperire nationala ( http://www.zapp.ro/p...rire-nationala/ ). am cateva nelamuriri, iar cei de la zapp nu mi-au raspuns inca la mailuri; intrebarile mele sunt:

1. optiunile acces internet (24h/30zile/3+1luni) sunt cartele speciale? sau sunt tot cartele zapp nopay (cele galbene)?
2. cum fac atunci cand vreau sa-mi alimentez "contul". la telefon stiu ca trebuie sa formez acel cod si imi reincarca contul, insa la modem ... habar n-am. se face din aplicatie, sau din interfata web?
3. daca intr-o luna vreau sa alimentez pentru 24h si in alta luna vreau sa alimentez pentru 30zile, trebuie sa cumpar cartele diferite sau am posibilitatea sa selectez tipul de alimentare?
4. pot alimenta si de pe web? (site-uri gen activare punct ro, unde cumperi credit online si obtii un cod).

multumesc anticipat.

1.cartele zapp nopay
2.interfata web catre care esti redirectionat automat cand ti-a expirat creditul/extraoptiunea
3.reincarci cu ce valoare vrei si iti activezi ce optiune doresti in functie de creditul disponibi
4. da,daca acel cod il primestipe un alt telefon de unde il scrii pe interfata webl

#3
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Se poate incarca si activa 24h / 30 zile cu creditul de pe un telefon prepay Nopay? Ca am vreo 80 euro pe un Nopay. si mi-as lua si eu o cartela sim 3G, cu doua luni incluse initial , apoi cu reincarcare si activare optiuni dupa nevoi.

Edited by Costy-is, 28 January 2010 - 22:03.


#4
m0shcraciun

m0shcraciun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

 Costy-is, on 28th January 2010, 22:01, said:

Se poate incarca si activa 24h / 30 zile cu creditul de pe un telefon prepay Nopay? Ca am vreo 80 euro pe un Nopay. si mi-as lua si eu o cartela sim 3G, cu doua luni incluse initial , apoi cu reincarcare si activare optiuni dupa nevoi.


Se poate. Faci transfer de credit. Insa ca sa afli numarul catre care faci transfer suna la ei in Call Center sa iti explice.

#5
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 m0shcraciun, on 28th January 2010, 22:11, said:

Se poate. Faci transfer de credit. Insa ca sa afli numarul catre care faci transfer suna la ei in Call Center sa iti explice.
nu cred ca se poate transfera credit NOPAY spre o cartela ZAPP 3 G.la transfer ti se cere sa introduci nr de NOPAY spre care faci transferul.eu am cartela 3G&cdma visinie si nu cred ca e NO PAY.a  reusit cineva acest gen de transfer?

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Cartelele 3G nu au numar, deci nu pot fi incarcate cu credit de pe nopay.

#7
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 LunaCrystal, on 28th January 2010, 22:36, said:

Cartelele 3G nu au numar, deci nu pot fi incarcate cu credit de pe nopay.
eu am pus cartela 3G intr-un tel Z320 I, NO PAY si la deschidere am al numar ,diferit de NO PAY ,chiar am avut 4euro credit pe ea si i-am topit pe conv. internationale.oare am eu o cartela mai cu mot ? pe ea scrie 3G&CDMA.

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Interesant, o fi mergand folosite pe cdma, dar pe 3G nu cred ca merg serviciile de voce/sms.

#9
m0shcraciun

m0shcraciun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

 LunaCrystal, on 28th January 2010, 22:36, said:

Cartelele 3G nu au numar, deci nu pot fi incarcate cu credit de pe nopay.
SE POATE!!! Daca nu ma credeti pe mine, sunati la ei in Call Center!!! Insa numarul catre care faci transfer e diferit de numarul pe care stii tu ca il ai. De exemplu, daca la 3G ai 980000001, trebuie sa faci transfer catre 0789000000.

#10
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

 m0shcraciun, on 29th January 2010, 07:31, said:

SE POATE!!! Daca nu ma credeti pe mine, sunati la ei in Call Center!!! Insa numarul catre care faci transfer e diferit de numarul pe care stii tu ca il ai. De exemplu, daca la 3G ai 980000001, trebuie sa faci transfer catre 0789000000.

am sunat la call center; oamenii de acolo zic ca nu se poate
de unde ai informatia asta? sau am dat eu peste cineva care nu stie?

Edited by daniel1999, 29 January 2010 - 08:53.


#11
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

 m0shcraciun, on 29th January 2010, 07:31, said:

SE POATE!!! Daca nu ma credeti pe mine, sunati la ei in Call Center!!! Insa numarul catre care faci transfer e diferit de numarul pe care stii tu ca il ai. De exemplu, daca la 3G ai 980000001, trebuie sa faci transfer catre 0789000000.

deci cum ramane cu ''se poate''?
am mai sunat inca o data la relatii clienti si mi s-a spus pentru a doua oara ca nu se poate
numai intoxicati forumul cu tot felul lucruri neadevarate...
offtopic: Mos Craciun, du-te la somn, esti veriga slaba..

#12
m0shcraciun

m0shcraciun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

 daniel1999, on 29th January 2010, 11:25, said:

deci cum ramane cu ''se poate''?
am mai sunat inca o data la relatii clienti si mi s-a spus pentru a doua oara ca nu se poate
numai intoxicati forumul cu tot felul lucruri neadevarate...
offtopic: Mos Craciun, du-te la somn, esti veriga slaba..

Omul a pus o intrebare si eu i-am raspuns.Parerea ta sincer nu ma intereseaza. Pt cei care nu ma cred ii rog sa sune la departamentul internet si date. Sau daca cineva are si nopay si 3g cu valabilitatea expirata, sa faca un transfer de test. Apoi o sa vedem cine e cel care spune lucruri neadevarate.

#13
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

 m0shcraciun, on 29th January 2010, 18:25, said:

Omul a pus o intrebare si eu i-am raspuns.Parerea ta sincer nu ma intereseaza. Pt cei care nu ma cred ii rog sa sune la departamentul internet si date. Sau daca cineva are si nopay si 3g cu valabilitatea expirata, sa faca un transfer de test. Apoi o sa vedem cine e cel care spune lucruri neadevarate.

daca nu te intereseaza parerea mea, ar trebui sa te intereseze poarerea celor de la relatii clienti care au spus ca NU SE POATE
am cartela 3g cu valabilitatea expirata si nopay
am incercat sa fac un transfer si nu merge
repet: nu mai dezinforma

Edited by daniel1999, 29 January 2010 - 18:57.


#14
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 m0shcraciun, on 29th January 2010, 07:31, said:

SE POATE!!! Daca nu ma credeti pe mine, sunati la ei in Call Center!!! Insa numarul catre care faci transfer e diferit de numarul pe care stii tu ca il ai. De exemplu, daca la 3G ai 980000001, trebuie sa faci transfer catre 0789000000.
NU se poate transfera credit NO PAY spre o cartela ZAPP 3G&CDMA (cea de culoare visinie)deoarece ti se va cere sa introduci numarul de NOPAY spre care vrei sa transferi banii.si cum cartela asta nu e NO PAY(cel putin a mea)...... .sau altfel pusa problema : exista cartele NOPAY ZAPP ???? daca vreti eu fac public numarul de apel al cartelei ZAPP 3G&CDMA sa vedeti ca NU se poate reincarca prin transfer de pe un NO PAY.

#15
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

 unchiujim, on 29th January 2010, 21:39, said:

NU se poate transfera credit NO PAY spre o cartela ZAPP 3G&CDMA (cea de culoare visinie)deoarece ti se va cere sa introduci numarul de NOPAY spre care vrei sa transferi banii.si cum cartela asta nu e NO PAY(cel putin a mea)...... .sau altfel pusa problema : exista cartele NOPAY ZAPP ???? daca vreti eu fac public numarul de apel al cartelei ZAPP 3G&CDMA sa vedeti ca NU se poate reincarca prin transfer de pe un NO PAY.

asta i-am explicat si eu, dar se pare ca insista domnule: se poate cu toate ca cei de la relatii clienti au zis ca NU SE POATE
am incercat sa fac operatiunea asta detinand un nopay si 2 cartele zapp 3g&cdma
omul asta e ca un catar: face flame pe forum, dezinformeaza in cel mai ordinar cu putinta
cand doi oameni iti spun ca esti beat....
noapte buna mos craciun..

Edited by daniel1999, 29 January 2010 - 22:09.


#16
MLSanucean

MLSanucean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.08.2006

 nks14, on 28th January 2010, 00:38, said:

salut,
ma bate gandul sa cumpar zapp online cu acoperire nationala ( http://www.zapp.ro/p...rire-nationala/ ). am cateva nelamuriri, iar cei de la zapp nu mi-au raspuns inca la mailuri; intrebarile mele sunt:

1. optiunile acces internet (24h/30zile/3+1luni) sunt cartele speciale? sau sunt tot cartele zapp nopay (cele galbene)?
2. cum fac atunci cand vreau sa-mi alimentez "contul". la telefon stiu ca trebuie sa formez acel cod si imi reincarca contul, insa la modem ... habar n-am. se face din aplicatie, sau din interfata web?
3. daca intr-o luna vreau sa alimentez pentru 24h si in alta luna vreau sa alimentez pentru 30zile, trebuie sa cumpar cartele diferite sau am posibilitatea sa selectez tipul de alimentare?
4. pot alimenta si de pe web? (site-uri gen activare punct ro, unde cumperi credit online si obtii un cod).

multumesc anticipat.
hahahahahahahahahahahhhhhhhaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

#17
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 daniel1999, on 29th January 2010, 22:08, said:

asta i-am explicat si eu, dar se pare ca insista domnule: se poate cu toate ca cei de la relatii clienti au zis ca NU SE POATE
am incercat sa fac operatiunea asta detinand un nopay si 2 cartele zapp 3g&cdma
omul asta e ca un catar: face flame pe forum, dezinformeaza in cel mai ordinar cu putinta
sunt sigur ca e confuzie.... se pot incarca aceste cartele dar nu cu credit nopay...

#18
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

 unchiujim, on 29th January 2010, 22:10, said:

sunt sigur ca e confuzie.... se pot incarca aceste cartele dar nu cu credit nopay...

uite-te ce a scris mai sus si o sa vezi ca nu e vorba de nici o confuzie
pur si simplu a spus o tampenie si acum nu mai vrea sa retracteze; o tine pe a lui
sunt sigur ca se pot incarca altfel cartele repective, dar in nici un caz cu transfer de pe nopay

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate