Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Nu pot trimite fisiere pe Yahoo Messenger si nici prin email

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
menz

menz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 15.07.2009
Buna ziua !
Am o problema cu trimiterea atasamentelor atat prin yahoo messenger cat si prin yahoo mail, de exemplu muzica sau programele mai mici. Cand trimit o melodie pe messenger mi se incarca  foarte repede, ca si cum s-ar fi trimis in mai putin de o secunda apoi imi arata mesajul   "A problem occurred while transferring the file ".....mp3". The transfer has been stopped." Iar cel care ar fi trebuit sa primeasca melodia primeste doar o parte din ea...
Cand trimit tot o melodie doar ca prin email imi zice doar  "1 File(s) can't be sent"
Am dezactivat si firewallul si antivirusul iar in control panel la sharing options am dat allow la tot ce-am gasit .
Ca sistem de operare am windows 7...actualizat si valiat.
Chiar nu stiu ce sa mai fac...astept orice sugestie!
Multumesc !

#2
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Verifica daca ai porturile deschise (cele folosite de yahoo pentru file transfer).

PS: Esti in area gresita.

#3
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009

 menz, on 27th January 2010, 20:28, said:

Buna ziua !
Am o problema cu trimiterea atasamentelor atat prin yahoo messenger cat si prin yahoo mail, de exemplu muzica sau programele mai mici. Cand trimit o melodie pe messenger mi se incarca  foarte repede, ca si cum s-ar fi trimis in mai putin de o secunda apoi imi arata mesajul   "A problem occurred while transferring the file ".....mp3". The transfer has been stopped." Iar cel care ar fi trebuit sa primeasca melodia primeste doar o parte din ea...
Cand trimit tot o melodie doar ca prin email imi zice doar  "1 File(s) can't be sent"
Am dezactivat si firewallul si antivirusul iar in control panel la sharing options am dat allow la tot ce-am gasit .
Ca sistem de operare am windows 7...actualizat si valiat.
Chiar nu stiu ce sa mai fac...astept orice sugestie!
Multumesc !
http://forum.softped...howtopic=632426
Nu s-a gasit solutie nici pe thread-ul asta de sus ;)

#4
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
deja stresati lumea, astia cu yahoo mess... nu e zi sa nu se vaiete 4-5 copii, ca au o problema vitala cu mess-ul... de parca ar fi apocalipsa, daca nu poti trimite o manea pe mess... exista o gramada de mesagerii instant, dar toti copiii cu IQ sub 10 vor doar yahoo... nu e normal, ca la un moment dat sa se blocheze??? exista zeci de solutii elegante de a face transfer de fisiere... dar voi, vreti toti doar pe yahoo... ba mai vreti si executabile e mail si va mirati ca nu se poate.

#5
menz

menz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 15.07.2009
Tocmai am aflat ca problema nu e legata de yahoo...ci de internetul meu...sau mai bine spus de anumite setari legate de el.
Si asta deoarece tocmai am incercat sa uploadez un fisier pe trilulilu si nu a mers, mi-a dat o eroare ca fisierul nu poate fi transmis.
Ce ar putea sa fie ? :unsure:

 korsar, on 27th January 2010, 17:06, said:

deja stresati lumea, astia cu yahoo mess... nu e zi sa nu se vaiete 4-5 copii, ca au o problema vitala cu mess-ul... de parca ar fi apocalipsa, daca nu poti trimite o manea pe mess... exista o gramada de mesagerii instant, dar toti copiii cu IQ sub 10 vor doar yahoo... nu e normal, ca la un moment dat sa se blocheze??? exista zeci de solutii elegante de a face transfer de fisiere... dar voi, vreti toti doar pe yahoo... ba mai vreti si executabile e mail si va mirati ca nu se poate.
Si rolul tau aici e ?

#6
menz

menz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 15.07.2009
Am  rezolvat problema pana la urma ! Era legata de windows si nu de yahoo sau de internet cum credeam...
Eu inca foloseam windows 7 RC...actualizat el...dar nu finalizat.
Am reinstalat windows 7 final iar acum nu mai am nici o problema !

#7
Honeybal

Honeybal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2007

 menz, on 29th January 2010, 18:23, said:

Am  rezolvat problema pana la urma ! Era legata de windows si nu de yahoo sau de internet cum credeam...
Eu inca foloseam windows 7 RC...actualizat el...dar nu finalizat.
Am reinstalat windows 7 final iar acum nu mai am nici o problema !



salut...am exact aceasi problema ca tine.....cu trimitea fisierelor........faza e ca eu am windows 7 varianta OEM........si la fel face.......alta solutie ar mai fi ?

#8
wu2005

wu2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.01.2007

 Honeybal, on 24th February 2010, 23:14, said:

salut...am exact aceasi problema ca tine.....cu trimitea fisierelor........faza e ca eu am windows 7 varianta OEM........si la fel face.......alta solutie ar mai fi ?

incearca sa inchizi programele gen uTorrent, dc++ sau altele care iti fac upload sau download si vezi atunci daca iti merge transferul

O zi buna

#9
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
closed please !

#10
menz

menz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 15.07.2009
Revin din nou...in legatura cu aceeasi nenorocita problema pe care destul de multa lume o are.
Din cate am mai citit si...mai ales din propria experienta problema nu e legata de windows 7 RC...messenger...utorrent...DC++ sau firewall ci de antivirus. Cand am avut problema eram protejat de AVG, apoi am gasit undeva ca AVG-ul e problema. L-am dezinstalat si am pus ESET nod 32 dar aceeasi problema...
Am crezut ca am rezolvat problema actualizand windows-ul dar nu a fost chiar asa....am rezolvat-o schimband antivirusul. Acum am Bit Defender 2010 pe care l-am incercat mai intai pe RC apoi pe FINAL. In ambele cazuri am fost ferit de problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate