Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Facultate Farmacie din Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
veb

veb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.09.2009
Buna tuturor,

  Sunt asistenta de farmacie, cu 14 ani experienta. Ma intriga tot mai mult faptul ca nu sunt absolventa a unei facultati de farmacie.As dori ca incepand din anul universitar 2010-2011 sa devin studenta a Facultatii de Farmacie din Arad. As opta pentru facultatea de la Arad, deoarece am inteles ca profesorii  sunt mai intelegatori in ceea ce priveste frecventa la cursuri (laboratoare, seminare), poate chiar si in sesiunile de examinare, lucruri care sunt foarte importante pentru mine, tinand cont de faptul ca am domiciliul  si locul de munca la 400 km de Arad, nu mai am 18 ani ba mai mult ,sunt sotie si mama (am niste responsabilitati in plus fata de cele mai tinere).
Se poate spune: facultatea nu este obligatorie, este pentru cei care isi permit sa o faca (sunt capabili din toate p.d.v.), insa daca exista persoane care frecventeaza aceasta facultate si imi pot da informatii (confirma sau infirma ) vizavii de frecventa la cursuri si exigentele profesorilor, as fi foarte recunoascatoare(se gaseste o cale sa ma revansez).
  In concluzie, ma intereseaza daca practic (teoretic stiu ca nu este posibil)  se poate face facultatea la fara frecventa sau la frecventa redusa.Daca nu se poate la Arad, dar aveti informatii concrete ca la alta facultate din tara exista mici portite, astept raspunsurile voastre.


   Astept cu interes raspunsurile voastre.
   Multumesc anticipat !

#2
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
salut veb, facultatea de farmacie din Arad este in cadrul Universitatii de Vest "Vasile Goldis" din Arad, nu stiu daca au sau nu id dar am gasit pe site la ei informatii de contact pentru facultatea de farmacie,cei mai in masura sa iti spuna exact sunt cei de acolo de la secretariat.

uite aici datele de contact :

Facultatea de Farmacie

Adresa: Str. Feleacului nr. 1

Telefon: 0257 212204

Adresa de email: [email protected]

Program secretariat :

luni : 13-15
marti: 13-15
miercuri: 13-15
joi: 13-15
vineri: 11-13

de aici am luat datele :http://www.uvvg.ro/s...p?categoryid=56

#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Acolo se fac laboratoare multe. Ar fi destul de aiurea să se facă la fără frecvență.

Dar în România parcă văd că-i posibil să faci și medicina la fără frecvență.

#4
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Eu ca sa-mi iau diploma am mers 5 ani zilnic la laboratoare daca aveai 2 absente erai un paria altii vad ca pot face facultatea de la 400 km...

Ce tare:
Ma intriga tot mai mult faptul ca nu sunt absolventa a unei facultati de farmacie

#5
veb

veb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.09.2009

 A_shot_of_JB, on 26th January 2010, 20:51, said:

salut veb, facultatea de farmacie din Arad este in cadrul Universitatii de Vest "Vasile Goldis" din Arad, nu stiu daca au sau nu id dar am gasit pe site la ei informatii de contact pentru facultatea de farmacie,cei mai in masura sa iti spuna exact sunt cei de acolo de la secretariat.

uite aici datele de contact :

Facultatea de Farmacie

Adresa: Str. Feleacului nr. 1

Telefon: 0257 212204

Adresa de email: [email protected]

Program secretariat :

luni : 13-15
marti: 13-15
miercuri: 13-15
joi: 13-15
vineri: 11-13

de aici am luat datele :http://www.uvvg.ro/s...p?categoryid=56



   Buna ,

  Multumesc frumos  pentru amabilitatea de care ai dat dovada si bine inteles si pentru datele pe care mi le-ai pus la dispozitie. Eu cunosc aceste date, am si luat legatura cu ei.Stiu ca OFICIAL nu este facultate de Medicina  si Farmacie la fara frecventa sau la distanta.Probabil ca nu am fost direct, am pus intrebarea intr-un mod prea oclolitor si nu s-a inteles ce ma intereseaza pe mine. Deci reformulez : PRACTIC  exista posibilitatea sa termini facultatea de Farmacie din cadrul Universitatii Vasile Goldis din Arad, cu o frecventa foarte redusa(2-3 prezente pe semestru) la cursuri, seminarii, laboratoare? Chiar daca acest lucru presupune costuri suplimentare. Bine inteles la aceasta intrebare poate raspunde cineva care este student al acestei facultati si cunoaste mersul lucrurilor.  
Oricum, inca odata multumesc pentru amabilitate.

#6
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
asta poti afla doar de la studenti care sunt acolo sau care au terminat, e posibil sa fie profesori care nu te baga in examene daca nu ai prezente si din cate stiu laboratoarele sunt cam obligatorii,pe langa asta trebuie sa iti recuperezi materia de undeva,ar fi bine daca ai avea un coleg/colega care sa fie cu tine in acelasi an si sa mearga frecvent,altfel ar fi destul de greu.

Edited by A_shot_of_JB, 31 January 2010 - 16:11.


#7
veb

veb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.09.2009

 A_shot_of_JB, on 31st January 2010, 16:10, said:

asta poti afla doar de la studenti care sunt acolo sau care au terminat, e posibil sa fie profesori care nu te baga in examene daca nu ai prezente si din cate stiu laboratoarele sunt cam obligatorii,pe langa asta trebuie sa iti recuperezi materia de undeva,ar fi bine daca ai avea un coleg/colega care sa fie cu tine in acelasi an si sa mearga frecvent,altfel ar fi destul de greu.


   Da, asa este cum spui tu. De aceea am postat mesajul pe forum, poate gasesc pe cineva care a terminat de curand la Arad sau este student la Arad.
   Multumesc frumos pentru sfaturi.

#8
Anaxoraleahim

Anaxoraleahim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.06.2012
Stiti cumva care sunt conditile de admitere la Lacultatea de Farmacie din Arad, adica cum se calculeaza media, care e media minima la buget si la ce se da examen. ?
:*

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
E particulara, nu are treba cu bugetul.
Vad acolo un regulament: http://www.uvvg.ro/s...d=89&Itemid=106

http://www.edu.ro/in.../articles/c108/

Edited by neagu_laurentiu, 08 December 2012 - 18:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate