Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180 field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Programe si probleme partitionare HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
481 replies to this topic

Cozzmy13

Cozzmy13

Active Member

• Grup: Members

alkalineRO, on 12 noiembrie 2014 - 13:00, said:

-baliverne-
Cam grav sa spui asa ceva, cand lui i-au fost recomandate programe legitime, ce cu siguranță știu ce să facă.

alkalineRO

alkalineRO

Junior Member

Cozzmy13 e parerea mea si ar fi normal sa o respecti nu sa faci off topic.Propune alternativa la ce am zis eu  sau nu posta.Din cauza celor ca tine care se cred asi si atotstiutori merg lucrurile "bine" prin tara.De cate ori ai folosit un program de repartitionare ? o data? de doua ? eu am folosit de peste 100 ori doar easeus, iar pana sa fie easeus am folosit si altele.Cat despre legitim ori nu sti  ce e legitim ori nu sti nimic despre easeus.Sti practic ce se intampla cand faci o repartitionare, ce anume si cui aloca? sti mecanismul ? vreau sa dispari pe o raza de 10 topicuri din preajma postarilor mele.
Recomand easeus cand se fac repartitionari cu partitia C: , e cel mai safe si mai are si cateva "tools" foarte utile

_-_

_-_

- Magister Ludi -

• Grup: Moderators
Ai denumit Gparted Live unul dintre "toate programele de pe net" in urma utilizarii caruia este posibil sa ramai "in plop" cu Windows-ul (pentru ca doar despre GPartEd se discutase la subiectul de unde au fost mutate ulterior comentariile in topicul de fata). Este clar ca nu ai folosit GParted. Mai lasi sa se creada ca EaseUS ar fi cel mai bun. Vrei alternativa mai buna? Este chiar GParted ca alternativa tot gratuita, iar daca vrei una mai complexa decat EaseUS si care nu este gratuita, dar care isi face treaba bine, atunci aplicatia de la Paragon este cotata cel mai bine. EaseUS este una dintre cele mai bune alternative si atat, nu cea mai buna.

Iar data viitoare va recomand o mai mare atentie la limbaj!

lars_vis_a_vis

lars_vis_a_vis

Junior Member

Va salut! Nu stiu daca am postat unde trebuie dar sper sa nu ma injurati prea tare :). Am incercat sa instalez win7 si ma lovesc de 2 partitii pe care nu le pot sterge si nici formata. Una din ele este ESXI parca. Cum as putea sa le formatez?

eiffel

eiffel

BusyWorm

Poate EFI sau UEFI. Nu dai detalii despre ce e instalat acum ?
Daca ai EFi sau UEFI trebuie dezactivat din BIOS UEFI ca sa mearga Windows 7.

O alta solutie - un program bazat pe linux - cd bootabil- gen Gparted sau alteel - ai lisat in primul post. Bootezi de pe el si ar trebui sa poata sterge. Cel putin daca EFI/UEFI e dezactivat.

FlorinSura

FlorinSura

New Member

Dragi prieteni!!!!!
Am si eu asa o problema: as vrea sa mut niste GB de pe o partitie in alta, dar nu pot sa modific partitiile din Windows
https://www.dropbox....мок.PNG?dl=0
Asa imi apare mie cind intru in managerul de partitii
Ajutaatima va rog
P.S. La mine limba sistemului ii rusa, dar esenta ii aceeasi

eiffel

eiffel

BusyWorm

Pai vezi ca s-a discutat deja de cateva ori in topic cum se face ( s-a dat si link de tutorial ) - vezi cu EASEUS Partition Manager.

adimolan

adimolan

New Member

Am o problema cu instalarea Windows Vista, si-mi da mesaj ca hardul nu e formatat cum trebuie ( Seagate Barracuda ES 320Gb, SATA Modell: ST3320620NS) l-am partitionat, degeaba...
Ce sa fac, va rog ajutati-ma.
Multumesc anticipat.

vnvio2005

vnvio2005

Member

As vrea s stiu un program care sa verifice eventualele probleme ale unui had disk..

_-_

_-_

- Magister Ludi -

HD Tune: http://www.softpedia...s/HD-Tune.shtml
Portable HD Tune: http://www.softpedia...e-HD-Tune.shtml

vnvio2005

vnvio2005

Member

M-ar fi interesat mai mult aplicatia UltimateBootCD, dar, dupa re-boot, nu stiu ce sa aleg din lista afisata si ce trebuie sa fac.

_-_

_-_

- Magister Ludi -

Pentru aceasta ar fi trebuit sa te adresezi la topicul dedicat (apare la Search): http://forum.softped...timate-boot-cd/

Conform celei de-a patra imagini de pe www.softpedia.com (Ultimate Boot CD) exista "Device info and management" si "Diagnosis". Vezi pe acolo ce gasesti...

geof63

geof63

New Member

• Grup: Junior Members
Am o problema cu un HHD de 3 TB.
EU NU vreau sa il partitionez,asa ca l-am convertit din MBR in GPT.
Am folosit Aomei partition.Ca GPT calculatorul a vazut 2.73 TB.Pana aici toate bune.
Apoi am clonat un HDD de 2 TB,cu HDClone.Aici apare PROBLEMA.
Dupa ce HDD a fost clonat cu succes,HDD de 2.73 TB revine ca si MBR si se partitioneaza - o partitie de 2 TB si o partitie de 746 GB nealocata.
Am incercat de mai multe ori si de fiecare data se intampla la fel.
Cum pot sa fac ca HHD de 2.73 TB sa ramana de 2.73 TB ?

danb1961

danb1961

Senior Member

• Grup: Senior Members
1. Rog o recomandare soft creare imagini partitii +posibilitate restaurare la boot
2. Restaurare functioneaza si daca caracteristicile (dimensiunea, sistemul de fisiere...) partitiei tinta difera de cea a imaginii ?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate