Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Austria, zona Salzkamergut

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#1
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Mi s-a parut atractiva sectiunea trecuta chiar daca unele discutii,se suprapuneau cu "totul despre Viena".
Propun sa-l continuam in forma trecuta si sa eliminam doar VIENA pt ca pt asta trebuie sa fie intr-adevar un topic separat.
Deci,vreau anul acesta o vacanta in Austria,zona Salzkamergut,cazare in pensiune,posibilitati de plaja si baie in lacurile din zona,masa poate fi b.b.sau h.b.,transport cu auto personal,3 adulti,buget in jur de 2000 euro,perioada ar fi 18.06-28.06.2010;sigur,m-am documentat de pe forum,am trimis citeva mail-uri si am primit si citeva oferte.Iata una dintre ele:

ST.GILGEN

Hotel-Pension Carossa***:  are in dotare receptie, restaurant, bar, lift, loc de joaca si camera  de joaca ptr. copii, masa de tenis, terasa, pajiste, plaja privata la lac ptr. oaspeti hotelului la circa 800 m departare, parcare.
Camere: confortabil mobilate cu dus/wc, sat-tv, telefon, balcon.
Servicii: mic dejun bufet (8:00 – 10:00), cina  3-feluri-meniu (18:30 – 19:30), loc de plaja la lacul Wolfgangsee circa 800 m departare, parcare

Tarife netto pe pers./zi in euro

                   SEZON A                                            SEZON B                    SEZON C
                             11.09.10 – 21.10.10                           30.04.10 – 02.07.10       03.07.10 – 27.08.10
                                                                                     28.08.10 – 10.09.10
DBL                    35,-euro             41,-euro                    42,-euro                      44,-euro
SGL                             44,-euro             50,-euro                     51,- euro                    53,-euro
Zi sosire                                    Zilnic                                      Zilnic                         Zilnic
Min. de sedere     7 nopti               3 nopti 3 nopti                       3 nopti


Ce parere aveti de preturi?
Mentionez ca este prima vacanta in zona si as vrea sa ma ajutati si cu alte informatii!
Multumesc!

#2
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmahmud, on 24th January 2010, 14:43, said:

Mi s-a parut atractiva sectiunea trecuta chiar daca unele discutii,se suprapuneau cu "totul despre Viena".
Propun sa-l continuam in forma trecuta si sa eliminam doar VIENA pt ca pt asta trebuie sa fie intr-adevar un topic separat.
Deci,vreau anul acesta o vacanta in Austria,zona Salzkamergut,cazare in pensiune,posibilitati de plaja si baie in lacurile din zona,masa poate fi b.b.sau h.b.,transport cu auto personal,3 adulti,buget in jur de 2000 euro,perioada ar fi 18.06-28.06.2010;sigur,m-am documentat de pe forum,am trimis citeva mail-uri si am primit si citeva oferte.Iata una dintre ele:

ST.GILGEN

Hotel-Pension Carossa***:  are in dotare receptie, restaurant, bar, lift, loc de joaca si camera  de joaca ptr. copii, masa de tenis, terasa, pajiste, plaja privata la lac ptr. oaspeti hotelului la circa 800 m departare, parcare.
Camere: confortabil mobilate cu dus/wc, sat-tv, telefon, balcon.
Servicii: mic dejun bufet (8:00 – 10:00), cina  3-feluri-meniu (18:30 – 19:30), loc de plaja la lacul Wolfgangsee circa 800 m departare, parcare

Tarife netto pe pers./zi in euro

                   SEZON A                                            SEZON B                    SEZON C
                             11.09.10 – 21.10.10                           30.04.10 – 02.07.10       03.07.10 – 27.08.10
                                                                                     28.08.10 – 10.09.10
DBL                    35,-euro             41,-euro                    42,-euro                      44,-euro
SGL                             44,-euro             50,-euro                     51,- euro                    53,-euro
Zi sosire                                    Zilnic                                      Zilnic                         Zilnic
Min. de sedere     7 nopti               3 nopti 3 nopti                       3 nopti


Ce parere aveti de preturi?
Mentionez ca este prima vacanta in zona si as vrea sa ma ajutati si cu alte informatii!
Multumesc!

Salut, merita St Gilgen, e foarte misto, lacul e foarte cald pt altitudinea la care e (500 si ceva de metri). 84 euro/dubla cu demipensiune mi se pare cam mult, totusi e extrasezon (sper sa nu prinzi ploaie ca anul trecut in aceeasi perioada, a plouat cu galeata la Wolfgangsee)

#3
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postdenky, on 24th January 2010, 15:11, said:

Salut, merita St Gilgen, e foarte misto, lacul e foarte cald pt altitudinea la care e (500 si ceva de metri). 84 euro/dubla cu demipensiune mi se pare cam mult, totusi e extrasezon (sper sa nu prinzi ploaie ca anul trecut in aceeasi perioada, a plouat cu galeata la Wolfgangsee)


Dintre greii topicului,niciun sfat?Ce alte oferte de cazare stiti?Sau ce recomandati din propria experienta?
ST.GILGEN este tot in SALZKAMERGUT,nu?Si atunci de ce trebuie sa le impartim?Ce facem,deschidem topic separat pt.SALZBURG,pt.BAD ISCHL,pt.BAD AUSEE,pt ZELL AM SEE,etc,etc?
E aiurea!Parerea mea!

#4
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
Eu am fost in 2007 in Salzkammergut - am stat in Gosau.....ce am scris cred ca poti gasi la ''totul despre Austria''.
Zona este deosebita,cu multe lacuri(unele glaciare). Wolfgangsee are apa calda,in special in zona de sud a lacului.
Ai multe de facut/vazut in zona.....nu rata Hallstatt, Eisriesenwelt(pesteri de gheata), trenuletul spre vf.Schafberg, Gosausee(cu ghetarul Dahstein pe fundal...eventual un tur de lac pe jos...cam 60-75 minute mers lejer cu pauze de poze).Poti da un mail oficiului de turism de acolo si iti vor trimite un plic cu toate info necesare.
http://forum.softped...t...t&p=3194222

daca nu merge cauta postul nr.582 la pag.33.

Edited by BOGDAN DSN, 25 January 2010 - 11:19.


#5
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostBOGDAN DSN, on 25th January 2010, 11:18, said:

Eu am fost in 2007 in Salzkammergut - am stat in Gosau.....ce am scris cred ca poti gasi la ''totul despre Austria''.
Zona este deosebita,cu multe lacuri(unele glaciare). Wolfgangsee are apa calda,in special in zona de sud a lacului.
Ai multe de facut/vazut in zona.....nu rata Hallstatt, Eisriesenwelt(pesteri de gheata), trenuletul spre vf.Schafberg, Gosausee(cu ghetarul Dahstein pe fundal...eventual un tur de lac pe jos...cam 60-75 minute mers lejer cu pauze de poze).Poti da un mail oficiului de turism de acolo si iti vor trimite un plic cu toate info necesare.
http://forum.softped...t...t&p=3194222

daca nu merge cauta postul nr.582 la pag.33.

Mersi BOGDAN DSN!
Sunt la prima aventura in zona si apreciez orice sfat.
Am "conspectat"toate cele scrise de tine si de alti useri care au bintuit prin zona asta.Desi sunt cu lectiile la zi in privinta a ceea ce am de vizitat,la capitolul cazare nu stau la fel de bine.Spun asta pt ca nu stiu unde sa fie "tabara de baza",oscilez intre ST.GILGEN,GOSAU si mai nou ZELL AM SEE si KAPRUN
Intentionez sa ne fixam un loc de cazare iar de acolo sa bintuim pe la cele de vazut.ST.GILGEN si GOSAU au avantajul ca sunt f.aproape de lacuri,unde vrem sa facem plaja si baie,dar este mai departe de GROBGLOCKNER unde vreau neaparat sa ajungem.Apropo,ce inseamna ca are apa calda,se poate face baie in iunie la fel ca in Turcia sau este mai rece?
Ma gindeam si la varianta impartirii in doua a sejurului,adica sa stau si in GOSAU sau ST.GILGEN si in ZELL sau KAPRUN?
Partea buna e ca am primit pliantele necesare dar partea proasta e ca pe harta trimisa nu apar cele scrise de tine si alti useri ca trebuie vizitate.Unde gasesc o harta detaliata a zonei,cu toate punctele de interes?
Referitor la cazare ce recomandati,sa rezerv de aici sau sa caut la fata locului?Luna iunie este in afara sezonului si ma gindesc ca nu ar trebui sa fie probleme cu cazarea.
O ultima intrebare:sa aleg cazare doar cu mic dejun sau sa iau demipensiune?
:cheers:


"Ca urmare a cererii dumneavostra va transmit urmatoarea oferta:"

SPORT- UND ERLEBNISHOTEL GOSAU, , Gosau
cazare cu all inclusive in camera sgl /pers/noapte- 62 euro in perioada 21.06-09.07
cazare cu all inclusive in camera dbl /pers/noapte- 57 euro in perioada 21.06-09.07
oferta speciala stai 7 nopti si platesti 6

#6
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
la cazare nu stiu cum te pot ajuta pt ca eu m-am rasfatat si am fost la hotel de 4 stele in St Wolfgang vara trecuta (Strand Margaretha). Zona in schimb e foarte frumoasa. Eu ma gandeam anul trecut sa aleg intre St Wolfgang,St Gilgen ,Hallstatt sau zona Zell am See . Pana la urma am zis sa merg in St Wolfgang pt ca mie mi s-a parut mai cozy. Zell am See m-am gandit ca e super,ultra popular si toata lumea merge acolo,Hallstatt e putin mai izolat , St Gilgen parca e cel mai mare si aglomerat dintre localitatile de pe malurile Wolfgangsee iar Strobl era prea mititel. Eu am fost cu trenul si pe acolo m-am plimbat intre localitati cu autobuzul sau trenul. Au un transport in comun din Salzburg pana in mai toate statiunile din Salzkammergut si intre statiuni IMPECABIL,drumurile bune,distantele mici,foarte frumos. St Gilgen,St Wolfang ,etc ofera destule moduri de petrecere a timpului liber de la hiking sau plimbari pana la sporturi nautice,turism cultural. Cand am fost in Iulie am prins 2 zile urate si reci dar nu cu ploaie non-stop iar in rest vreme buna dar apa nu era foarte calda tocmai pt ca fusese o perioada mai rece(pana in ultima zi se incalzise si apa considerabil). Pe lac sunt locuri mai mult sau mai putin organizate de facut plaja si baie(poti gasi loc frumos de stat la plaja si daca te abati de la carare sa zicem sau poti sa mergi la plaja organizata,unele hoteluri/pensiuni au loc privat pt asta), poti sa te plimbi cu barcute electrice ,sunt locuri unde au si water ski sau d-alea gen banana,chestii d-astea. Poti sa urci cu un trenulet cu cremaliera din St Wolfgant pe Schafberg de unde privelistea e minunata ,se vad cam toate lacurile din zona( de acolo exista hiking path-uri mai usoare sau mai grele pana jos in St Wolfgang sau chiar pana in St Gilgen daca vrei sa cobori pe jos). In St Gilgen poti sa urci cu telecabina pe Zwolfhorn(sp?) si de acolo iarasi e priveliste minunata,poti sa te plimbi in jur sau sa cobori tot pe hiking path. Ajungi din St Gilgen usor in celelalte localitati si ai ce face si pe acolo (de ex in Bad Ischl care e mai mare dar si in altele mai mici),poti sa mergi in Salzburg daca e urat afara sau vrei sa vizitezi ceva,un shopping daca esti fan. Hallstatt e la vreo ora distanta(eu am fost cu autobuzul pana in Bad Ischl si de acolo cu un tren). E frumos,ce mai. Mie-mi place la munte dar nu stiu sa schiez asa ca iarna nu prea merg iar vara e frumos rau daca ai ce face (si asta in afara de chestii grele,rute de hiking grele ,alpinism care nu-mi plac) iar in Austria,in zona asta cel putin, chiar mi s-a parut ca poti face multe lucruri,poti sa faci si miscare,sa te si relaxezi.
Preturile sunt maricele in anumite locuri dar depinde si de buget,depinde si de ce cumperi/mananci . Partea buna e ca poti sa gasesti mancare cam la fel de buna si la terasa unui hotel de 4 stele si la terasa unuia de 2 stele,uneori chiar mai buna si asta pt ca terasa nu deserveste numai turistii cazati la ei si atunci sunt oarecum separate + conceptul de calitate la ei e diferit cu cel de la noi.
Harta gasesti si pe net sau chiar acolo . Exista inclusiv harti cu rutele de hiking.

#7
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmahmud, on 25th January 2010, 12:51, said:

unde sa fie "tabara de baza",oscilez intre ST.GILGEN,GOSAU si mai nou ZELL AM SEE si KAPRUN
Intentionez sa ne fixam un loc de cazare iar de acolo sa bintuim pe la cele de vazut.ST.GILGEN si GOSAU au avantajul ca sunt f.aproape de lacuri,unde vrem sa facem plaja si baie,dar este mai departe de GROBGLOCKNER unde vreau neaparat sa ajungem.Apropo,ce inseamna ca are apa calda,se poate face baie in iunie la fel ca in Turcia sau este mai rece?
Ma gindeam si la varianta impartirii in doua a sejurului,adica sa stau si in GOSAU sau ST.GILGEN si in ZELL sau KAPRUN?
P
"Ca urmare a cererii dumneavostra va transmit urmatoarea oferta:"

SPORT- UND ERLEBNISHOTEL GOSAU, , Gosau
cazare cu all inclusive in camera sgl /pers/noapte- 62 euro in perioada 21.06-09.07
cazare cu all inclusive in camera dbl /pers/noapte- 57 euro in perioada 21.06-09.07
oferta speciala stai 7 nopti si platesti 6
Salut
Te rog sa imi dai voie sa iti atrag atentia ca le cam incurci putin cu localitatile+zone.
St. Gilgen si Gosau sunt in Salzkamergut pe cand Kaprun si Zell am See sunt in regiunea Salzburg
Tot in St. Gilgen intentionez sa merg si eu, cam in aceasi perioada (probabil undeva dupa 15 iunie, vreo 7 nopti) dar sunt inca in cercetari de locatie.
Daca te hotaresti pentru Kaprun sau Zeel am See, iti recomand Kaprun: e cumva in afara aglomeratiei si te poti misca foarte usor in toate partile, plus ca daca vrei sa vizitesi Grossglockner Alpinestrasse est si foarte aproape de aceasta (cred ca vreo 15 min de mers cu masina pana la statia de taxare)
In Kaprun, la recomandarea lui Bogdan DSN, am stat la pensiunea Trauner Sport (demipensiune) si a fost foarte bine
Ref la oferte, incearca si la firmele de turism care au contract ci Detour si Nekerman: poti sa obtii, cu putin noroc, preturi mai bune decat gasesti direct pe net.

#8
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
mahmud - cazare vei gasi sigur la fata locului in iunie.....trebuie sa ajungi pe la 14-15 acolo ca sa ai timp sa vezi mai multe locatii si sa alegi.
Daca ajungi la ora 20 nu prea vei avea de unde alege.
Parerea mea ....incearca sa rezolvi de aici cazarea.Nu are rost sa iei all-inclusive(nu mergi in Turcia), pentru ca vei lua micul dejun dimineata,apoi pleci si mai vii seara cand vei manca..... mie mi-a placut sa iau cu demipensiune(ora 18-19).daca vrei Gosau uite unde am stat eu
http://www.kirchenwirt-peham.at/
am mai trimis colegi de forum....si inca nu am sughitat :rolleyes:

Din Gosau poti ajunge si pe grossglockner(cam o ora jumate si 100km). Hotelul de la care ai tu oferta este mai select(de aici si pretul).
Lacurile din zona sunt majoritatea glaciare....deci cu balaceala,doar daca esti calit....localnicii faceau baie,dar mie mi-au inghetat genunchii in 5 minute de stat in apa lacului Hallstatt.....poate in Wolfgangsee este mai bine mai ales in sudul lacului. Iunie nu e o luna prea potrivita de facut baie in lacurile montane.
http://www.gosau.at/...onen/gosau/cms/    vezi si aici cazare
sau
http://www.salzkammergut.at/

Oricum in 7 zile nu vei apuca sa vezi ambele zone....mai bine stai intr-una din zone 7 zile si vezi tot ce vrei/poti si alt concediu de 7 zile pentru cealalta zona. Nici sa alergi de dimineata pana seara sa bifezi obiective.....ca nu mai e concediu......in Gosau ai si o piscina...daca stai unde am stat eu ai intrare gratuita zilnic(pensiunea din Gosau recomandata de mine o gasesti si in catalogul Neckermann....vezi o agentie care este agent autorizat Neckermann....daca nu gasesti si esti din Buc. te trimit eu....dai PM).

numai bine

#9
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostBOGDAN DSN, on 25th January 2010, 21:54, said:

mahmud - cazare vei gasi sigur la fata locului in iunie.....trebuie sa ajungi pe la 14-15 acolo ca sa ai timp sa vezi mai multe locatii si sa alegi.
Daca ajungi la ora 20 nu prea vei avea de unde alege.
Parerea mea ....incearca sa rezolvi de aici cazarea.Nu are rost sa iei all-inclusive(nu mergi in Turcia), pentru ca vei lua micul dejun dimineata,apoi pleci si mai vii seara cand vei manca..... mie mi-a placut sa iau cu demipensiune(ora 18-19).daca vrei Gosau uite unde am stat eu
http://www.kirchenwirt-peham.at/
am mai trimis colegi de forum....si inca nu am sughitat :rolleyes:

Din Gosau poti ajunge si pe grossglockner(cam o ora jumate si 100km). Hotelul de la care ai tu oferta este mai select(de aici si pretul).
Lacurile din zona sunt majoritatea glaciare....deci cu balaceala,doar daca esti calit....localnicii faceau baie,dar mie mi-au inghetat genunchii in 5 minute de stat in apa lacului Hallstatt.....poate in Wolfgangsee este mai bine mai ales in sudul lacului. Iunie nu e o luna prea potrivita de facut baie in lacurile montane.
http://www.gosau.at/...onen/gosau/cms/    vezi si aici cazare
sau
http://www.salzkammergut.at/

Oricum in 7 zile nu vei apuca sa vezi ambele zone....mai bine stai intr-una din zone 7 zile si vezi tot ce vrei/poti si alt concediu de 7 zile pentru cealalta zona. Nici sa alergi de dimineata pana seara sa bifezi obiective.....ca nu mai e concediu......in Gosau ai si o piscina...daca stai unde am stat eu ai intrare gratuita zilnic(pensiunea din Gosau recomandata de mine o gasesti si in catalogul Neckermann....vezi o agentie care este agent autorizat Neckermann....daca nu gasesti si esti din Buc. te trimit eu....dai PM).

numai bine

Va multumesc pt sfaturi!

Bogdan DSN:
Am trimis mail catre pensiunea recomandata si la GASTHOF BRANWIRT dar nu a venit raspuns;se pare ca vom renunta la a imparti perioada de cazare si vom ramine doar cu GOSAU sau ST.GILGEN,si sa vedem ce e de vazut aici,ne familiarizam cu zona dupa care revenim in urmatorul concediu si continuam explorarea.
Sigur voi alege HB iar daca urla foamea vom gasi unde sa bagam ceva la ghizdan doar nu o sa rabdam pina seara,or fi si pe acolo ceva super,hyper,marketuri.
M-am intristat putin cind am citit partea cu scaldatul si plaja,mai ales ca partea feminina a familiei nu concepe vara fara bronz si mare;dar sper sa compensez cu vreo piscina ceva sau poate avem noroc si apa va fi calda in acea perioada.piscina asta din Gosau e suficient de mare sau ajungi in situatii de genul celor intilnite in Turcia cind eram nevoiti sa mergem pe plaja  cu pietre ca nu mai gaseai locuri la piscina?
Daca vrei da un p.m cu agentia cu care ai colaborat pt ca am inteles ca ai apelat la ei de fiecare data cind ai fost in Austria si ai fost multumit de serviciile lor.daca am nelamuriri te voi deranja din nou

Boqwol:
Am inteles sa traiti! :OK:
Noi am vrea sa ajungem pe 21.06.in zona,imediat dupa terminarea anului scolar;
Daca descoperi vreo eferta interesanta baga un semnal si catre mine  :cheers:
Si eu daca aflu,la fel.

Entity22:
Mersi pt.recomandari.un pret ceva pt.locul unde te-ai rasfatat,daca nu sunt indiscret.si noi ne gindeam la varianta cu trenul dar deh,lenea e cucoana mare.
Si mai e si pretul biletelor,hotie pe fata nene!
Da-mi niste link-uri de unde pot vedea ceva harti!

O zi buna tuturor!

#10
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
harti nu stiu pe net exact unde si exact cu ce vrei dar poti sa gasesti repede,cauti pe zone. Oricum, eu am vazut si pe acolo si au birouri d-astea pt informarea turistilor , nu e deloc complicat.
In mod normal as fi mers cu avionul dar aveam de gand sa mergem vreo 2-3 zile si la Viena si parca aveam chef de o plimbare asa ca am zis sa mergem cu trenul.
Eu am stat AICI si preturile cam alea au fost .

#11
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
21.06 -26.06.10/5 nopti zona St. Gilgen- Gosau



GASTHOF BRANDWIRT 3*, GOSAU http://www.brandwirt.at/en/

330 euro/ camera dubla cu mic dejun/ sejur 5 nopti

215 euro/ camera single cu mic dejun/ sejur 5 nopti

Supliment demipeniune: 9 euro/zi/ pers



GASTHOF KIRCHENWIRT 2* SUP, GOSAU http://www.kirchenwi...hauptframe.html

380 euro/ camera dubla cu demipensiune/ sejur 5 nopti

215 euro/ camera single cu demipensiune/ sejur 5 nopti



Am primit astazi aceste raspunsuri.Ce ziceti de preturile astea?Sunt de la agentii de la noi.

Edited by mahmud, 26 January 2010 - 19:35.


#12
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Pauza totala pe aria asta!Cind v-am zis eu ca era mai bine cu "TOTUL DESPRE AUSTRIA"si sa scoatem doar VIENA?Asa daca are cineva ceva de zis ceva si se incadreaza greu undeva, se lasa pagubas,ca nu are chef sa deschida topic nou, si nu mai scrie nimic!Si atunci o sa citim mesaje din an(ANUL NOU) in
PASTE!

#13
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
din punctul meu de vedere mi se pare mai buna ideea de a dechide topicuri separata cel putin pe regiuni, daca nu pe orasele mai mari. Faptul ca nu iti raspunde nimeni e generat de faptul (probabil) ca nimeni nu mai are ceva de spus deocamdata. Crezi ca daca era de-a valma in topicul de 150 pagini iti raspundea cineva mai repede?

#14
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmahmud, on 24th January 2010, 14:43, said:

Mi s-a parut atractiva sectiunea trecuta chiar daca unele discutii,se suprapuneau cu "totul despre Viena".
Propun sa-l continuam in forma trecuta si sa eliminam doar VIENA pt ca pt asta trebuie sa fie intr-adevar un topic separat.
Deci,vreau anul acesta o vacanta in Austria,zona Salzkamergut,cazare in pensiune,posibilitati de plaja si baie in lacurile din zona,masa poate fi b.b.sau h.b.,transport cu auto personal,3 adulti,buget in jur de 2000 euro,perioada ar fi 18.06-28.06.2010;sigur,m-am documentat de pe forum,am trimis citeva mail-uri si am primit si citeva oferte.Iata una dintre ele:

ST.GILGEN

Hotel-Pension Carossa***:  are in dotare receptie, restaurant, bar, lift, loc de joaca si camera  de joaca ptr. copii, masa de tenis, terasa, pajiste, plaja privata la lac ptr. oaspeti hotelului la circa 800 m departare, parcare.
Camere: confortabil mobilate cu dus/wc, sat-tv, telefon, balcon.
Servicii: mic dejun bufet (8:00 – 10:00), cina  3-feluri-meniu (18:30 – 19:30), loc de plaja la lacul Wolfgangsee circa 800 m departare, parcare

Tarife netto pe pers./zi in euro

                   SEZON A                                            SEZON B                    SEZON C
                             11.09.10 – 21.10.10                           30.04.10 – 02.07.10       03.07.10 – 27.08.10
                                                                                     28.08.10 – 10.09.10
DBL                    35,-euro             41,-euro                    42,-euro                      44,-euro
SGL                             44,-euro             50,-euro                     51,- euro                    53,-euro
Zi sosire                                    Zilnic                                      Zilnic                         Zilnic
Min. de sedere     7 nopti               3 nopti 3 nopti                       3 nopti


Ce parere aveti de preturi?
Mentionez ca este prima vacanta in zona si as vrea sa ma ajutati si cu alte informatii!
Multumesc!
Mahmud, o intrebare; preturile date de tine pentru hotelul de mai sus includ si cina sau sunt fara cina?
Multumesc pt raspuns

#15
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postbogwol, on 1st February 2010, 12:52, said:

Mahmud, o intrebare; preturile date de tine pentru hotelul de mai sus includ si cina sau sunt fara cina?
Multumesc pt raspuns

De ce,ti-au facut cu ochiul?Sunt cu demipensiune,dar e o intreaga poveste cu acea oferta.
Oricum,am multe oferte primite,daca te intereseaza da pm,am inteles ca si pe tine te intereseaza zona;noi ne-am hotarit pe ST.GILGEN.

#16
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmahmud, on 1st February 2010, 13:34, said:

De ce,ti-au facut cu ochiul?Sunt cu demipensiune,dar e o intreaga poveste cu acea oferta.
Oricum,am multe oferte primite,daca te intereseaza da pm,am inteles ca si pe tine te intereseaza zona;noi ne-am hotarit pe ST.GILGEN.

Da, si eu sunt hotarat pt St. Gilgen sau cel mult pt St. Wolfgang
De ce spui ca e o poveste cu oferta? Nu a fost reala?
Pe mine ma intereseaza un hotel/ pensiune, de preferat cu demipensiune pana in jur de 80-85 euro/camera/ noapte

#17
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postbogwol, on 1st February 2010, 19:15, said:

Da, si eu sunt hotarat pt St. Gilgen sau cel mult pt St. Wolfgang
De ce spui ca e o poveste cu oferta? Nu a fost reala?
Pe mine ma intereseaza un hotel/ pensiune, de preferat cu demipensiune pana in jur de 80-85 euro/camera/ noapte


21-28 iunie



ST. GILGEN



HOTEL JODLERWIRT 3*



http://www.hotel-jod...o...3&Itemid=21



518 EUR / camera dubla / 7 nopti / demipensiune

Ce zici?

#18
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Buna ziua,



In urma solicitarii dumnevoastra va trimit atasat cateva oferte pentru Austria in statiunile mentionate:



St. Gilgen



GASTHOF JODLERWIRT  St. Gilgen in Salzburg

Pret: 225 euro / persona in camera DBL cu More Inclusive din 21.06.2010 – 7 nopti

Pret: 235 euro / persona in camera DBL cu More Inclusive din 28.06.2010 – 7 nopti



Fuschl am See



HOTEL STEFANIHOF ***Fuschl am See in Salzburg

Pret: 230 euro / persona in camera DBL cu More Inclusive din 21.06.2010 – 7 nopti

Pret: 260 euro / persona in camera DBL cu More Inclusive din 28.06.2010 – 7 nopti

Pret: 260 euro / persona in camera SGL cu More Inclusive din 21.06.2010 – 7 nopti

Pret: 290 euro / persona in camera SGL cu More Inclusive din 21.06.2010 – 7 nopti



SEEHOTEL SCHLICK ***Fuschl am See in Salzburg

Pret: 245 euro / persona in camera DBL cu Demipensiune din 21.06.2010 – 7 nopti

Pret: 255 euro / persona in camera DBL cu Demipensiune din 28.06.2010 – 7 nopti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate