Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Kusadasi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
629 replies to this topic

#613
sironas

sironas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2010
Buna,

Am si eu o intrebare, a fost cineva la Yonca Apart, ca nu am gasit nicaieri nimic despre acest hotel...poate am noroc si a fost cineva sa mi spuna si mie cateva impresii...

#614
egv1979

egv1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2010
Salut!
Ma poate ajuta cineva cu cateva detalii despre cazarea la Hotel Atinc/Kusadasi?
eventual cinveva care a stat anul acesta in acest hote....ma intereseaza cum sunt camerele (unele renovate/altele nu?cum se poate obtine o camera renovata?) si daca mancarea este ok.
Multumesc!

#615
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 egv1979, on 13th August 2010, 09:04, said:

Salut!
Ma poate ajuta cineva cu cateva detalii despre cazarea la Hotel Atinc/Kusadasi?
eventual cinveva care a stat anul acesta in acest hote....ma intereseaza cum sunt camerele (unele renovate/altele nu?cum se poate obtine o camera renovata?) si daca mancarea este ok.
Multumesc!

daca nu ma insel userul hresticosul a stat acolo
vezi pag 29
o zi buna

#616
egv1979

egv1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2010

 ancutza75, on 13th August 2010, 09:16, said:

daca nu ma insel userul hresticosul a stat acolo
vezi pag 29
o zi buna

Miltumesc Ancutza!
Am citit pagina respectiva, dar despre hotel si masa nu da foarte multe detalii. Am trimis si mesaj PM (sper ca l-a primit), dar nu am primit raspuns

#617
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 egv1979, on 13th August 2010, 09:19, said:

Miltumesc Ancutza!
Am citit pagina respectiva, dar despre hotel si masa nu da foarte multe detalii. Am trimis si mesaj PM (sper ca l-a primit), dar nu am primit raspuns

eu am inteles din tot ce am citit ca asta e ceea ce a spus despre hotel
papone si-a exprimat parerea putin negativa la adresa hotelului iar hresticosul i-a raspuns
cel putin eu asa am inteles;o sa te lamureasca cat de curand

Papone hotelul a fost super. Mi-a placut mult. Merita din plin. Camera mare, curata, schimbau zilnic tot ( fata de perna, cearceasf, prosoape), aer conditionat, balcon cu de toate in el, termopane, feon la baie, baie curata, nu am avut nici un motiv sa ma plang de hotel. Chiar si mancarea de la hotel era buna.

#618
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

 sironas, on 30th July 2010, 14:27, said:

Buna,

Am si eu o intrebare, a fost cineva la Yonca Apart, ca nu am gasit nicaieri nimic despre acest hotel...poate am noroc si a fost cineva sa mi spuna si mie cateva impresii...
E mai mult un bloc cu apartamente decat hotel,are o piscina mare si una mica,este undeva la 500-1000m de plaja si este situat intre hotelul Fantasia si Ephesia ca puncte de reper,camere saracacioase dar curatele,nu stiu la ce pret l-ai gasit dar inclin sa cred ca poti gasi ceva mai bun decat Yonca,iti pun cateva poze

Attached Files



#619
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 ancutza75, on 13th August 2010, 09:41, said:

Papone hotelul a fost super. Mi-a placut mult. Merita din plin. Camera mare, curata, schimbau zilnic tot ( fata de perna, cearceasf, prosoape), aer conditionat, balcon cu de toate in el, termopane, feon la baie, baie curata, nu am avut nici un motiv sa ma plang de hotel. Chiar si mancarea de la hotel era buna.

mi-am exprimat doar o parere, k d'aia e forum. dar la cati bani a platit, statea la gazda cu baia in curte la 2 mai, daca mergea in romania. am mai spus-o si o mai repet: toata treaba asta cu documentarea despre hotel trebuie facuta inainte de a cumpara vacanta, nu dupa ce ai dat banu'; risti sa pleci cu idei preconcepute. dar pana la urma... mergi sa mananci strugurii, nu sa bati gradinarul (tm)
eu ma bucur pentru cei care sunt multumiti de alegerea facuta si de timpul petrecut in turcia. vacante perfecte, tuturor!!!
acum abia astept vara lui 2011. pentru o 9 vacanta in turcia, clar.

Edited by papone, 13 August 2010 - 15:26.


#620
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009
[quote name='papone' date='13th August 2010, 16:15' post='8638648']
mi-am exprimat doar o parere, k d'aia e forum. dar la cati bani a platit, statea la gazda cu baia in curte la 2 mai, daca mergea in romania. am mai spus-o si o mai repet: toata treaba asta cu documentarea despre hotel trebuie facuta inainte de a cumpara vacanta, nu dupa ce ai dat banu'; risti sa pleci cu idei preconcepute. dar pana la urma... mergi sa mananci strugurii, nu sa bati gradinarul ([sub]tm[/sub])
eu ma bucur pentru cei care sunt multumiti de alegerea facuta si de timpul petrecut in turcia. vacante perfecte, tuturor!!!
acum abia astept vara lui 2011. pentru o 9 vacanta in turcia, clar.
/quote]

buna seara
sper ca nu ai inteles gresit.nu este nicio problema in faptul ca ti-ai exprimat parerea,doar i-am atras atentia unde trebuie sa citeasca ptr a vedea ce a scris hresticosul despre hotel
in acel pasaj in care spunea despre hotel era si numele tau
asta a fost motivul ptr care am copiat acea bucatica din ceea ce s-a scris
ptr vara lui 2011 la ce te-ai gandit?
eu la kemer corinthia tekirova ca prea s-a scris de bine despre el
o seara buna

#621
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 ancutza75, on 13th August 2010, 20:53, said:

buna seara
sper ca nu ai inteles gresit.nu este nicio problema in faptul ca ti-ai exprimat parerea,doar i-am atras atentia unde trebuie sa citeasca ptr a vedea ce a scris hresticosul despre hotel
in acel pasaj in care spunea despre hotel era si numele tau
asta a fost motivul ptr care am copiat acea bucatica din ceea ce s-a scris
ptr vara lui 2011 la ce te-ai gandit?
eu la kemer corinthia tekirova ca prea s-a scris de bine despre el
o seara buna

np.
pt la anul (deh, unii mai au de plecat, altii se gandesc deja pentru anul viitor) am in vedere: susesi, barut, corinthia sau titanic. acum depinde si de bugetul pe care il voi avea disponibil in luna februarie (pt early booking). oricum, va fi unul din astea ... daca nu cumva intre timp iau vreo prima babana sau castig la loto, k sa iau vreun mardan. :P
dar pt asta ne mutam deja in alt topic, desi e prea devreme...

ps: scuze daca este considerat offtopic.

#622
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 papone, on 13th August 2010, 23:38, said:

np.
pt la anul (deh, unii mai au de plecat, altii se gandesc deja pentru anul viitor) am in vedere: susesi, barut, corinthia sau titanic. acum depinde si de bugetul pe care il voi avea disponibil in luna februarie (pt early booking). oricum, va fi unul din astea ... daca nu cumva intre timp iau vreo prima babana sau castig la loto, k sa iau vreun mardan. :P
dar pt asta ne mutam deja in alt topic, desi e prea devreme...

ps: scuze daca este considerat offtopic.
ma papone, tu mergi cu vreun plod dupa tine ? daca nu, ce dracu te duci la tarc ? du-te bre la marmaris si / sau la oludeniz, lasa tarcurile

#623
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

 papone, on 13th August 2010, 21:38, said:

np.
pt la anul (deh, unii mai au de plecat, altii se gandesc deja pentru anul viitor) am in vedere: susesi, barut, corinthia sau titanic.

Taie Susesi, vezi ca am un review pe topicul dedicat.
Legat de review-uri,SoftPedia pregateste ceva inedit.

#624
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 ferrellroo, on 14th August 2010, 17:26, said:

Taie Susesi, vezi ca am un review pe topicul dedicat.
Legat de review-uri,SoftPedia pregateste ceva inedit.

citit, aproape razgandit... mai ramane de vazut, timp mai e destul...
abia astept sa vad ce mai pregateste SP. mai dureaza mult?

 rottweiler2007, on 14th August 2010, 06:45, said:

ma papone, tu mergi cu vreun plod dupa tine ? daca nu, ce dracu te duci la tarc ? du-te bre la marmaris si / sau la oludeniz, lasa tarcurile

fara plod bre (cel putin nu al meu propriu, dar depinde cu cine vom mai merge). e si barut lara ala o varianta, ca prea e laudat pe toate siturile de profil, de toate natiile prezente pe acolo (lucru rar). dar sa nu fie faza cu pomul laudat pt la anul... marmaris sau oludeniz vor fi de calculat doar daca vom merge fara kinderi in grup (sau daca plec doar io si consoarta si am rezolvat problema :OK: ).

Edited by papone, 15 August 2010 - 12:15.


#625
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 papone, on 15th August 2010, 13:15, said:

citit, aproape razgandit... mai ramane de vazut, timp mai e destul...
abia astept sa vad ce mai pregateste SP. mai dureaza mult?



fara plod bre (cel putin nu al meu propriu, dar depinde cu cine vom mai merge). e si barut lara ala o varianta, ca prea e laudat pe toate siturile de profil, de toate natiile prezente pe acolo (lucru rar). dar sa nu fie faza cu pomul laudat pt la anul... marmaris sau oludeniz vor fi de calculat doar daca vom merge fara kinderi in grup (sau daca plec doar io si consoarta si am rezolvat problema :OK: ).
barut lara sta prost la animatie dar ffff bine la servicii, CTEK sta bine si la servicii si la animatie, dar daca alegi CTEK nu ti lua camera in hotel, du te pe superior club suite cum a stat gogo si cum am stat eu sapt. trecuta

un tarc care sta bine si la animatie si la servicii in zona lara este titanic.

Edited by rottweiler2007, 15 August 2010 - 12:45.


#626
egv1979

egv1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2010
Salutare!
Nu am vrut sa creez disensiuni pe forum!
Am incercat sa obtin informatii suplimentare despre Atinc fiindca, in aceeasi perioada cu Hresticosul a mai fost la Atinc o doamna care a postat pe un alt forum o descriere total opusa a hotelului: camere cu mobila derapanata, gandaci in sala de mese etc
Poate imi intelegeti atunci nelinistea... eu am ales Atinc (dupa ce m-am documentat si pe forumul asta dar si pe altele)fiindca este in centru (mergem cu parintii, asa ca distantele pe jos mai greu de parcurs) si fiindca bugetul nostru e redus. Nu ma intelegeti gresit, stiu ca am dat numai 140 euro/pers pt 6 nopti cu demipensiune, dar nici nu vreau sa ma astept sa vad gandaci prin blide....
Acum 2 ani am fost in kusadasi tot intr-o vacanta de 4 stele ieftina, dar camerele erau ok, iar mancarea desi nu era diversificata gaseai ce sa mananci....
Sper ca alegerea de anu asta sa nu fie catastrofala...... si va multumesc tuturor celor care ati incercat/incercati sa ma ajutati cu informatii

#627
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 egv1979, on 16th August 2010, 11:41, said:

Salutare!
Nu am vrut sa creez disensiuni pe forum!
Am incercat sa obtin informatii suplimentare despre Atinc fiindca, in aceeasi perioada cu Hresticosul a mai fost la Atinc o doamna care a postat pe un alt forum o descriere total opusa a hotelului: camere cu mobila derapanata, gandaci in sala de mese etc
Poate imi intelegeti atunci nelinistea... eu am ales Atinc (dupa ce m-am documentat si pe forumul asta dar si pe altele)fiindca este in centru (mergem cu parintii, asa ca distantele pe jos mai greu de parcurs) si fiindca bugetul nostru e redus. Nu ma intelegeti gresit, stiu ca am dat numai 140 euro/pers pt 6 nopti cu demipensiune, dar nici nu vreau sa ma astept sa vad gandaci prin blide....
Acum 2 ani am fost in kusadasi tot intr-o vacanta de 4 stele ieftina, dar camerele erau ok, iar mancarea desi nu era diversificata gaseai ce sa mananci....
Sper ca alegerea de anu asta sa nu fie catastrofala...... si va multumesc tuturor celor care ati incercat/incercati sa ma ajutati cu informatii

a fost o mica neintelegere
cand pleci? la intoarcere te asteptam cu impresii
concediu placut

#628
ioanaanton

ioanaanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2010
Am si eu o intrebare.A fost cineva la Sahin Yuvasi Hotel? plec pe 27 aug si as vrea sa stiu daca a fost cineva anul asta acolo si imi poate da detaliidespre hotel. :rolleyes:

#629
egv1979

egv1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2010

 ancutza75, on 16th August 2010, 11:49, said:

a fost o mica neintelegere
cand pleci? la intoarcere te asteptam cu impresii
concediu placut

Plecam pe 4 sapembrie cu masina personala. in functie de cat de obositor ni se pare drumul continuam sau ne oprim o noapte dupa ce trecem de Canakkale.
Multam! Promit sa revin cu impresii din concediu

#630
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 egv1979, on 16th August 2010, 14:31, said:

Plecam pe 4 sapembrie cu masina personala. in functie de cat de obositor ni se pare drumul continuam sau ne oprim o noapte dupa ce trecem de Canakkale.
Multam! Promit sa revin cu impresii din concediu
De unde pleci din Romania ?
Giurgiu sau Satu-Mare, nu sunt la fel :)
Cati soferi sunteti ?


Exista acest topic: http://forum.softped...showtopic=70181  S-a transformat topic-ul in " de toate" pt "toti" la fel ca primul.  
M-am saturat sa tot explic unde si cum se posteaza.

Topicul se inchide. MOTIVUL

Edited by ferrellroo, 16 August 2010 - 21:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate