Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Oludeniz - Fethiye

- - - - -
  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#55
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postbogdan_mib, on 11th March 2010, 19:29, said:

Multumesc pentru raspunsul dat atata de repede, varianta cu avioinul pe aeroportul Dalaman cade pentru ca numa avionul de 1 persoana si fara transport spre destinatie ii de 360 euro...asa m-am gandit si eu ,la varianta cu masina , in principiu noi suntem 4 persoane si dupa calculele mele iesim foarte bine cu transport individual ( masina) Nu stiu exact daca tu ai facut drumul asta sau nu.... eventual poate mi-ai putea da niste indicii...si daca ai fost pe acolo sa-mi recomanzi ceva ....vri-un hotel...asta daca ai timp sa-mi scri.
Mersi inca o data

buna seara
probabil ca pana acum te-ai hotarat deja;drumul de anul trecut bucuresti-canakkale(odihna);canakkale-oludeniz;anul trecut am stat la mavruka;anul acesta am luat la perdikia care este pe aceeasi strada cu cel de anul trecut;noi vom fi acolo din 22.08 ptr 5 nopti;daca nu ti-ai facut inca traseul il caut eu pe al meu(e pus bine-sper sa-l gasesc de bine ce l-am pus) si ti-l dau, numai ca nu pot saptamana aceasta(prea putin timp liber)
o seara buna

#56
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010
Salut!
Dupa ce am citit sute de pagini despre Turcia, mi-am schimbat traseul. In prima zi sper sa ajung din Bucuresti pana la Kucukkuyu. A doua zi, doresc sa ma cazez in Oludeniz, unde voi petrece doua nopti. Apoi ma indrept spre Antalya (tarc), pe drumul de coasta. Nu am facut rezervare pentru aceste trei nopti. Am vazut si revazut Oludeniz-ul pe Google earth si am impresia ca sunt destule hoteluri. Credeti ca voi gasi cazare in Oludeniz in zilele de sambata si duminica(26.06-28.06) la unul din hotelurile de trei stele, cum ar fi Perdikia sau trebuie sa caut o agentie acum? E important raspunsul pentru ca voi calatori cu doi copii. Va multumesc.

#57
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View PostAmtal, on 24th May 2010, 01:07, said:

Salut!
Dupa ce am citit sute de pagini despre Turcia, mi-am schimbat traseul. In prima zi sper sa ajung din Bucuresti pana la Kucukkuyu. A doua zi, doresc sa ma cazez in Oludeniz, unde voi petrece doua nopti. Apoi ma indrept spre Antalya (tarc), pe drumul de coasta. Nu am facut rezervare pentru aceste trei nopti. Am vazut si revazut Oludeniz-ul pe Google earth si am impresia ca sunt destule hoteluri. Credeti ca voi gasi cazare in Oludeniz in zilele de sambata si duminica(26.06-28.06) la unul din hotelurile de trei stele, cum ar fi Perdikia sau trebuie sa caut o agentie acum? E important raspunsul pentru ca voi calatori cu doi copii. Va multumesc.

avand in vedere ca te duci si cu copiii dupa tine si dupa atata drum nu cred ca e indicat sa te plimbi intre hoteluri sa vezi care are camere libere
daca nu ai timp sa te duci la o agentie, intra pe booking si iti rezervi de acolo ce hotel vrei
concediu placut

#58
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAmtal, on 24th May 2010, 01:07, said:

Salut!
Dupa ce am citit sute de pagini despre Turcia, mi-am schimbat traseul. In prima zi sper sa ajung din Bucuresti pana la Kucukkuyu. A doua zi, doresc sa ma cazez in Oludeniz, unde voi petrece doua nopti. Apoi ma indrept spre Antalya (tarc), pe drumul de coasta. Nu am facut rezervare pentru aceste trei nopti. Am vazut si revazut Oludeniz-ul pe Google earth si am impresia ca sunt destule hoteluri. Credeti ca voi gasi cazare in Oludeniz in zilele de sambata si duminica(26.06-28.06) la unul din hotelurile de trei stele, cum ar fi Perdikia sau trebuie sa caut o agentie acum? E important raspunsul pentru ca voi calatori cu doi copii. Va multumesc.
perdikia e full, o sa ti ia ceva pina vei gasi si oricum nu in prima sau a 2-a linie, poate prin ovacik sau in cel mai fericit caz in linia 3 sau 4

View Postancutza75, on 24th May 2010, 09:40, said:

avand in vedere ca te duci si cu copiii dupa tine si dupa atata drum nu cred ca e indicat sa te plimbi intre hoteluri sa vezi care are camere libere
daca nu ai timp sa te duci la o agentie, intra pe booking si iti rezervi de acolo ce hotel vrei
concediu placut
chiar ce hotel vrei ? zi zau !

View Posttradi, on 23rd May 2010, 21:20, said:

slabutz...
si ca sa fie grasutz cum tre sa fie ?

#59
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010

View Postrottweiler2007, on 24th May 2010, 10:06, said:

perdikia e full, o sa ti ia ceva pina vei gasi si oricum nu in prima sau a 2-a linie, poate prin ovacik sau in cel mai fericit caz in linia 3 sau 4
Tocmai aceasta e problema: pe booking au camere doar la Oludeniz, Tonoz sau Majestic(camera 2pers+). La Perdikia nu am vazut nimic liber.Nu am gasit nici la Karbel. Pe hotels4u(sper sa nu fie considerata reclama) nu au nimic liber pentru 2 nopti.Unde e mai bine sa iau?
Multumesc "rottweiler2007".
Multumesc "Ancutza75".

#60
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
si ca sa fie grasutz cum tre sa fie ?
[/quote]
la tzarc ai spectacole dinastea in fiecare seara ,credeam ca la Oludeniz e ceva mai special.

#61
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAmtal, on 24th May 2010, 10:35, said:

Tocmai aceasta e problema: pe booking au camere doar la Oludeniz, Tonoz sau Majestic(camera 2pers+). La Perdikia nu am vazut nimic liber.Nu am gasit nici la Karbel. Pe hotels4u(sper sa nu fie considerata reclama) nu au nimic liber pentru 2 nopti.Unde e mai bine sa iau?
Multumesc "rottweiler2007".
Multumesc "Ancutza75".
lasa le dreacu de saituri du te intr o agentie de turism, dar vezi una care sa stie ce e aia oludeniz, sa nu creada ca vrei o pasta de dinti

View Posttradi, on 24th May 2010, 10:37, said:

si ca sa fie grasutz cum tre sa fie ?

la tzarc ai spectacole dinastea in fiecare seara ,credeam ca la Oludeniz e ceva mai special.
mai bine ca nu te duci la oludeniz...nu e pt oricine locul ala....pofta mare sa ai !

#62
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010

View Postrottweiler2007, on 24th May 2010, 10:43, said:

lasa le dreacu de saituri du te intr o agentie de turism, dar vezi una care sa stie ce e aia oludeniz, sa nu creada ca vrei o pasta de dinti
Multumesc. Ceva idei in legatura cu cele mentionate (2 zile 3pers) aveti? Pot primi pe PM o oferta? Cred ca sunteti in masura sa rezolvati problema.

#63
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009
chiar ce hotel vrei ? zi zau !

m-am exprimat gresit,scuze,zau
ce hotel iti face cu ochiul,ce hotel mai are camere libere,ce hotel iti permiti..
asa e ok?

#64
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAmtal, on 24th May 2010, 10:58, said:

Multumesc. Ceva idei in legatura cu cele mentionate (2 zile 3pers) aveti? Pot primi pe PM o oferta? Cred ca sunteti in masura sa rezolvati problema.
pai la karbel beach 170 euro camera tripla pt 2 nopti cu demipensiune daca am inteles bine si sinteti 3 adulti

View Postancutza75, on 24th May 2010, 10:59, said:

chiar ce hotel vrei ? zi zau !

m-am exprimat gresit,scuze,zau
ce hotel iti face cu ochiul,ce hotel mai are camere libere,ce hotel iti permiti..
asa e ok?
:coolspeak:

#65
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009
[quote name='rottweiler2007' date='24th May 2010, 11:32' post='8242900']
pai la karbel beach 170 euro camera tripla pt 2 nopti cu demipensiune daca am inteles bine si sinteti 3 adulti

unul din noi doi nu a inteles bine
eu am inteles ca sunt 2 copii(nu a spus varsta)+1 adult

#66
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
unul din noi doi nu a inteles bine
eu am inteles ca sunt 2 copii(nu a spus varsta)+1 adult
[/quote]
uite ce zice omul : Multumesc. Ceva idei in legatura cu cele mentionate (2 zile 3pers) aveti?

Edited by ferrellroo, 24 May 2010 - 18:59.


#67
dimarcelino

dimarcelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.05.2006
Va salut cu drag pe toti cei care postati aici informatii , comentarii , idei etc. Mie mi-au folosit , si imi folosesc in continuare . Am fost de mai multe ori in Turcia ( Kusadasi - Long beach - Davutlar si la Turgutreis - Bodrum ) si intotdeauna am stat la vila . Anul acesta as vrea sa mergem in zona Oldeniz - Fethiye  si am vrea tot la vila sau bungalow  , asa ca mi-ar trebuii niste adrese , informatii , sugestii .... orice  e bine venit . Mulumesc anticipat !

#68
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postrottweiler2007, on 24th May 2010, 11:45, said:

unul din noi doi nu a inteles bine
eu am inteles ca sunt 2 copii(nu a spus varsta)+1 adult

uite ce zice omul : Multumesc. Ceva idei in legatura cu cele mentionate (2 zile 3pers) aveti?

iar in lb romana exprimarea corecta este unul DINTRE noi , nu unul din noi doi  :naughty:

probabil am tras chiulul la aceasta lectie :confuzzled:
dar uite ce a  mai spus omul inainte de a-ti cere ajutorul
E important raspunsul pentru ca voi calatori cu doi copii. Va multumesc.
gresesc eu?din nou?

#69
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAmtal, on 24th May 2010, 12:36, said:

Scuze, am gresit eu. Am crezut ca nu trebuie sa repet postarile anterioare: 1 adult si 2 copii formeaza cele trei persoane.
pai scrie si virstele copiilor atunci ca ne induci in eroare

Edited by ferrellroo, 24 May 2010 - 19:01.


#70
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010

View Postrottweiler2007, on 24th May 2010, 12:50, said:

pai scrie si virstele copiilor atunci ca ne induci in eroare
Sper sa nu sochez dar acesta e situatia: 1 adult si  2 copii: 9 ani si 11 ani. Multumesc.

#71
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
mai bine ca nu te duci la oludeniz...nu e pt oricine locul ala....pofta mare sa ai !
[/quote]
nu ai tu de unde sa stii daca merg sau nu la Oludeniz ,dar mai degraba nu e tzarcul pentru familii fara urmasi decat Oludenizul pt.mine si ca zona sunt sigur ca o sa mi placa.

Edited by tradi, 24 May 2010 - 12:00.


#72
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'Amtal'
anul trecut in august am platit 35 euro/apartament de 4 persoane/noapte fara mic dejun la antas apartament - 3 stele din ovacik. daca vroiai si micul dejun mai plateai 5 euro/persoana. apartamentul era compus din 2 camere (dormitor si living) cu o  bucatarie mica, frigider, 1 balcon , baie,  cu piscina, cu bar, restaurant, internet, o gradina ff fumoasa, masa de biliard etc. adresa este www.antasapart.com. o sa-ti atasez si poze. cat am stat acolo, adica 4 nopti si 3 zile eu am facut safari jeep, croaziera 12 insule, am facut paraglinding, am fost in laguna albastra, am facut plaja in oludeniz

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate