Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Oludeniz - Fethiye

- - - - -
  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsoftyty, on 1st March 2010, 11:38, said:

Eu inca nu am facut rezervarile. Inca astept restul grupului sa spuna alba sau neagra. In principiu noi o sa mergem in Oludeniz in perioada 18-25 iunie +- 1-2 zile dupa care mergem in Bodrum sau Marmaris. Inca sunt cateva necunoscute si de asta inca mai asteptam. Patara merita pe orice parte. Nu mi-am dat seama din filmulete si poze cum e intrarea in apa, dar pentru peisaj merita.
ne vedem in oludeniz, mergem impreuna la patara, eu ma cazez pe 16 iunie la belcekiz si plec pe 20 ; intrarea in apa la patara e fix ca la mamaia

#38
bogdan_mib

bogdan_mib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2008
Salutare tuturor .... Sunt Bogdan din timisoara si postez in speranta ca ma puteti ajuta;
In data de 23 august ,intr-o luni exact dupa nunta m-as aventura pana in Oludeniz in luna de miere, de ceva vreme ma documentez despre zona asta , am cautat pe internet pe la multe multe agenti de turism dar din pacate nu exista pachete de excursii cu destinatia Fethiye care sa aibe si transportul inclus.
  Acuma intrebarea pentru voi este : Cum as putea ajunge acolo.... am citit ca multi dintre voi mergeti in vara asta ...cum ajungeti.???
  Statiunea asta din toata Turcia mi se pare ceea mai frumoasa si mi-as dori sa ajung in vara asta acolo ...cu toate ca multe agentii mi-or pus la dispozitie alte locati spun ele la fel de frumoase.
Daca doriti sa ma contactiati cu ceva detalii va las si adresa de email si nr de tel.   [email protected]
0722838873
  Bogdan
Multumesc mult si sper sa primesc raspunsuri  daca aveti si alte pareri ...

#39
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postbogdan_mib, on 11th March 2010, 15:31, said:

Salutare tuturor .... Sunt Bogdan din timisoara si postez in speranta ca ma puteti ajuta;
In data de 23 august ,intr-o luni exact dupa nunta m-as aventura pana in Oludeniz in luna de miere, de ceva vreme ma documentez despre zona asta , am cautat pe internet pe la multe multe agenti de turism dar din pacate nu exista pachete de excursii cu destinatia Fethiye care sa aibe si transportul inclus.
  Acuma intrebarea pentru voi este : Cum as putea ajunge acolo.... am citit ca multi dintre voi mergeti in vara asta ...cum ajungeti.???
  Statiunea asta din toata Turcia mi se pare ceea mai frumoasa si mi-as dori sa ajung in vara asta acolo ...cu toate ca multe agentii mi-or pus la dispozitie alte locati spun ele la fel de frumoase.
Daca doriti sa ma contactiati cu ceva detalii va las si adresa de email si nr de tel.   [email protected]
0722838873
  Bogdan
Multumesc mult si sper sa primesc raspunsuri  daca aveti si alte pareri ...
N-ai decat doua variante :
- cu avionul pana la Dalaman ( aprox. 80 km de Oludeniz ) . Transferul , banuiesc , il ai inclus in pret .
- cu masina personala - varianta pe care ti-o recomand . Pe langa faptul sa simti altfel Turcia , ai si o mare libertate de miscare . Pentru ca in zona aia sunt foarte multe de vazut . Lasand la o parte ca-i si mai ieftin , cu tot cu o noapte ( sau doua , socotind ca pleci tocmai din Timisoara ) intermediara . Dezavantajul cu varianta asta consta in faptul ca-i foarte obositoare . Mai ales la intoarcere , cand nu mai ai aplombul de la plecare ... Dar cred ca merita efortul .

#40
bogdan_mib

bogdan_mib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2008
Multumesc pentru raspunsul dat atata de repede, varianta cu avioinul pe aeroportul Dalaman cade pentru ca numa avionul de 1 persoana si fara transport spre destinatie ii de 360 euro...asa m-am gandit si eu ,la varianta cu masina , in principiu noi suntem 4 persoane si dupa calculele mele iesim foarte bine cu transport individual ( masina) Nu stiu exact daca tu ai facut drumul asta sau nu.... eventual poate mi-ai putea da niste indicii...si daca ai fost pe acolo sa-mi recomanzi ceva ....vri-un hotel...asta daca ai timp sa-mi scri.
Mersi inca o data

#41
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postbogdan_mib, on 11th March 2010, 18:29, said:

Multumesc pentru raspunsul dat atata de repede, varianta cu avioinul pe aeroportul Dalaman cade pentru ca numa avionul de 1 persoana si fara transport spre destinatie ii de 360 euro...asa m-am gandit si eu ,la varianta cu masina , in principiu noi suntem 4 persoane si dupa calculele mele iesim foarte bine cu transport individual ( masina) Nu stiu exact daca tu ai facut drumul asta sau nu.... eventual poate mi-ai putea da niste indicii...si daca ai fost pe acolo sa-mi recomanzi ceva ....vri-un hotel...asta daca ai timp sa-mi scri.
Mersi inca o data
Eu am stat in Oludeniz , la hotel Sun City . Drumul l-am facut cu doua opriri : una in Kucukkuyu si una in Marmaris . Cea de-a doua n-a fost obligatorie - puteam ajunge in timp rezonabil si fara a doua oprire intermediara . Dar am vrut sa vedem si Marmaris . La intoarcere , insa , am mers ca dementul non stop , din Oludeniz pana-n Valcea ( 1500 km ) si nu recomand nimanui experienta asta .

Gasesti cazare ieftina pe hotels4u , agentie cu care am fost anul trecut in Oludeniz .

#42
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
In legatura cu drumul pana la Oludeniz. Eu am mers facut un circuit de 16zile,8 pe drum si 8 in Oludeniz, astfel: Prima zi Bucuresti-Canakkale; a doua zi Canakkale-Kusadasi unde am ramas 3 nopti apoi Kusadasi-Oludeniz cu oprire la Pamukkale.( daca nu vrei sa opresti in kusadasi eu iti recomand deoarece esti din TM sa mergi prima zi pana Canakkale si a doua pana la Oludeniz dar fara alte opriri) La intoarcere am mers Oludeniz- Istanbul unde am ramas alte 2 nopti si apoi Istanbul- Buc(daca plecati dis de dimineata puteti ajunge chiar pana la TM in aceiasi zi). Astfel in 2 saptamani am vazut multe(e adevarat la Istanbul si Kusadasi am revazut doar) si daca mergeti in 4 si va orientati putin la hoteluri de 3 stele pe drum iesiti foarte bine si cu banii.

#43
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postbogdan_mib, on 11th March 2010, 18:29, said:

Multumesc pentru raspunsul dat atata de repede, varianta cu avioinul pe aeroportul Dalaman cade pentru ca numa avionul de 1 persoana si fara transport spre destinatie ii de 360 euro...asa m-am gandit si eu ,la varianta cu masina , in principiu noi suntem 4 persoane si dupa calculele mele iesim foarte bine cu transport individual ( masina) Nu stiu exact daca tu ai facut drumul asta sau nu.... eventual poate mi-ai putea da niste indicii...si daca ai fost pe acolo sa-mi recomanzi ceva ....vri-un hotel...asta daca ai timp sa-mi scri.
Mersi inca o data

Daca reusesti ca intro zi sa ajungi la canakkale (cred ca f obositor, dar am vazut ca cei mai multi din vest aleg varianta prin Serbia), poti sa mergi la Pamukkale ptr o zi si practic in ziua 3 sa ajungi in Oludeniz. La hoteluri poti sa te uiti mai sus la posturile mele. Ai hotel si pe plaja si langa plaja si putin mai departe. Daca iti plac poti sa-ti dau linkul cu preturile, dar eu cumpar doar din RO. Vreau sa am la cine sa strig daca am probleme :)

#44
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postbogdan_mib, on 12th March 2010, 15:41, said:

CEI CARE PLEACA IN VARA ASTA LA OLUDENIZI SA-MI SPUNA SI MIE IN CE PERIOADA SI CU CE MERGE, DACA MERGE PRINTR-O AGENTIE SA-MI RECOMANDE SI MINE, SAU UN AVION CHEARTHER???


Salut,
Undeva intre 16-25 Iunie. Agentia o ai pe PM

#45
robert_d23

robert_d23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 28.05.2008
Salut.Vrem si noi sa plecam catre aceasta destinatie pe 16-17 IUNIE.Vreau sa intreb daca a stat cineva la hotelul TURK.Am vazut ca pe tripadvisor este cotat cu 4 cercuri si jumatate,dar as vrea si cateva pareri de la cineva care a fost acolo, daca se poate.Multumesc

#46
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postrobert_d23, on 23rd March 2010, 20:48, said:

Salut.Vrem si noi sa plecam catre aceasta destinatie pe 16-17 IUNIE.Vreau sa intreb daca a stat cineva la hotelul TURK.Am vazut ca pe tripadvisor este cotat cu 4 cercuri si jumatate,dar as vrea si cateva pareri de la cineva care a fost acolo, daca se poate.Multumesc

Ai ales definitiv hotelul asta sau ai si alternative?

#47
madalina_eu

madalina_eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.11.2007
Voi merge si eu in Oludeniz la inceputul lui septembrie , si m-ar interesa cam la ce preturi sa ma astept , bautura mancare (market sau restaurant).

Eu am rezervat Hotel Oludeniz la un pret acceptabil pe booking ,si destul de bine cotat pe Tripadvisor. Stiti ceva despe el, sau evetual alte recomandari in limita a 40 E / camera cu MD, 50 - 60 cu demipensiune.


Merci anticipat ;)

#48
robert_d23

robert_d23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 28.05.2008
Noi pana la urma am ales hotel Mavruka.Rezervarea s-a facut prin holidaynights.Ca pret eu zic ca am dat super bine.Undeva la 35 E/camera/demipensiune.De abia astept sa plecam....:D

#49
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postrobert_d23, on 6th April 2010, 12:18, said:

Noi pana la urma am ales hotel Mavruka.Rezervarea s-a facut prin holidaynights.Ca pret eu zic ca am dat super bine.Undeva la 35 E/camera/demipensiune.De abia astept sa plecam....:D

am stat si noi anul trecut la hotel mavruka;ne-a placut;in ce perioada mergeti?

#50
robert_d23

robert_d23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 28.05.2008

View Postancutza75, on 6th April 2010, 21:17, said:

am stat si noi anul trecut la hotel mavruka;ne-a placut;in ce perioada mergeti?
mai stii cat ati dat pe camera si prin cine ati facut rezervarea?Noi o sa plecam pe 18 IUNIE cu oprire de 2 nopti in Istanbul, 7 nopti acolo si inca o noapte in Canakkale.Cum ti s-a parut plaja?Laguna albastra are nisip fin?Unde gasim cele mai misto plaje?Voi ati stat doar in Oludenize sau ati fost si in celelalte statiuni?

#51
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postrobert_d23, on 7th April 2010, 12:09, said:

mai stii cat ati dat pe camera si prin cine ati facut rezervarea?Noi o sa plecam pe 18 IUNIE cu oprire de 2 nopti in Istanbul, 7 nopti acolo si inca o noapte in Canakkale.Cum ti s-a parut plaja?Laguna albastra are nisip fin?Unde gasim cele mai misto plaje?Voi ati stat doar in Oludenize sau ati fost si in celelalte statiuni?
in oludeniz nu te duci sa cauti nisip fin, in laguna vei gasi doar pietris fin, daca vrei nisip fin du-te in antalya

#52
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postrobert_d23, on 7th April 2010, 11:09, said:

mai stii cat ati dat pe camera si prin cine ati facut rezervarea?Noi o sa plecam pe 18 IUNIE cu oprire de 2 nopti in Istanbul, 7 nopti acolo si inca o noapte in Canakkale.Cum ti s-a parut plaja?Laguna albastra are nisip fin?Unde gasim cele mai misto plaje?Voi ati stat doar in Oludenize sau ati fost si in celelalte statiuni?

buna
am platit 220-3 nopti cu demipensiune,nu stiu daca am voie sa spun agentia dar anul trecut am luat de la o agentie din afara bucurestiului deoarece preturile erau mai mici
plaja este pietroasa dar culoarea apei te face sa uiti de pietre,este atat de albastra.....si este alta atmosfera
cerul este plin de ''zburatori''(am un lapsus-parapantisti??)
noi am stat doar in oludeniz,am fost doar intr-o croaziera
vacanta reusita

#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
distractie la oludeniz

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tNvXRej7m2Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu i asa ca e mai frumos ca la tarc in antalya ?

#54
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008

View Postrottweiler2007, on 23rd May 2010, 14:07, said:

distractie la oludeniz

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tNvXRej7m2Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu i asa ca e mai frumos ca la tarc in antalya ?
slabutz...

Edited by tradi, 23 May 2010 - 20:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate