Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Posturi de radio in Bacau

- - - - -
  • Please log in to reply
1347 replies to this topic

#55
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
confirm mutarea mix fm!
pacat de receptia kiss fm este jalnica!!!!!!!!!

#56
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate ca mi se pare mie dar mix fm se prinde mai bine ca inainte. Nu inteleg totusi de ce au ales aceasta frecventa, sunt cam inghesuite in segmentul 95-97. In legatura cu kiss fm, am observat ca are unele perioade in care se prinde mai bine apoi mai slab... asa vad ca procedeaza si radio alfa.

#57
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
BACAU TURN

Attached Files



#58
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
ala e europa fm? nu e radio deea????????? europa fm nu e pe blocul helios?deasupra la optica marco?????

#59
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
ala e europa fm? nu e radio deea????????? europa fm nu e pe blocul helios?deasupra la optica marco?????

#60
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
ala e europa fm? nu e radio deea????????? europa fm nu e pe blocul helios?deasupra la optica marco?????

ala e europa fm? nu e radio deea????????? europa fm nu e pe blocul helios?deasupra la optica marco?????

#61
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu e radio deea, iti spun sigur... Oricum europa fm a aparut inainte, si iti pot confirma faptul ca am vazut antena aia acolo inca de acum cativa ani (inainte sa apara celelalte, se poate observa in partea de NV a turnului, dinspre E 85 cum vii spre Bacau)...
Deea a schimbat se pare locatia de emisie (undeva in zona de nord a orasului, inca nu stiu locul exact), au scos toate antenele de pe conextrust.

#62
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
o noua frecventa radio scoasa la concurs pt bacau 92,5 plus inca 2 de televiziune dintre care una de mare putere.
ce radio va doriti sa mai vina in bacau?
la televiziuni sper sa se faca si studio local, nu cum a facut protv retransmisie integrala de la bucuresti

#63
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdjvox, on Mar 10 2006, 12:58, said:

o noua frecventa radio scoasa la concurs pt bacau 92,5 plus inca 2 de televiziune dintre care una de mare putere.
ce radio va doriti sa mai vina in bacau?
la televiziuni sper sa se faca si studio local, nu cum a facut protv retransmisie integrala de la bucuresti


National FM
Magic FM

  Si la televiziuni vreau un canal gen CANAL 6 ( ce vremuri) cu filme si seriale... Pacat.. SATBA era cea mai buna firma de ca tv .. asta e..

#64
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu stiu in ce masura se va putea face un post local, ar trbui sa fie cineva care sa poata face ceva mai deosebit, sa capteze atentia publicului, nu sa abandoneze asa usor, axandu-se pe retransmisii in mare parte. Ar fi buna, zic si eu o televiziune gen CANAL 6. Ce putin in Bacau s-a incercat atat la radio cat si la televiziune ceva insa dupa scurt timp s-a renuntat (poate si din motive financiare). Exemple se pot da de la toate posturile locale.
Astept si eu atat NATIONAL FM cat si MAGIC FM. Ramane de vazut cine e interesat insa de aceasta frecventa...

#65
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005

View Postchatnoir401, on Mar 11 2006, 08:34, said:

Nu stiu in ce masura se va putea face un post local, ar trbui sa fie cineva care sa poata face ceva mai deosebit, sa capteze atentia publicului, nu sa abandoneze asa usor, axandu-se pe retransmisii in mare parte. Ar fi buna, zic si eu o televiziune gen CANAL 6. Ce putin in Bacau s-a incercat atat la radio cat si la televiziune ceva insa dupa scurt timp s-a renuntat (poate si din motive financiare). Exemple se pot da de la toate posturile locale.
Astept si eu atat NATIONAL FM cat si MAGIC FM. Ramane de vazut cine e interesat insa de aceasta frecventa...


Daca esti din Bacau cu siguranta iti amintesti si de TV SYMBOL ( ce vremuri) aveau sediul in Serbanesti..  :P

#66
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posta_d_y, on Mar 11 2006, 11:54, said:

Daca esti din Bacau cu siguranta iti amintesti si de TV SYMBOL ( ce vremuri) aveau sediul in Serbanesti..  :P

Intamplator sunt din Bacau, mi-aduc amintefoarte bine de TV SYMBOL, era si RADIO STAR B, aveau studioul la intrarea in parcul Gheraiesti, langa bariera. Aveau emisiuni interesante, pacat ca s-au lasat... Din cate stiu MIX FM a avut sediul in Serbanesti pana anul trecut. Totusi nu cred ca vom mai avea parte prea curand de ce a mai fost.

#67
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005

View Postchatnoir401, on Mar 12 2006, 08:21, said:

Intamplator sunt din Bacau, mi-aduc amintefoarte bine de TV SYMBOL, era si RADIO STAR B, aveau studioul la intrarea in parcul Gheraiesti, langa bariera. Aveau emisiuni interesante, pacat ca s-au lasat... Din cate stiu MIX FM a avut sediul in Serbanesti pana anul trecut. Totusi nu cred ca vom mai avea parte prea curand de ce a mai fost.


Asa e..Gheraiesti. Stiu de la cineva care lucreaza la MIX FM cum ca au sediul in locul sc SATBA

Edited by a_d_y, 12 March 2006 - 11:34.


#68
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posta_d_y, on Mar 12 2006, 11:33, said:

Asa e..Gheraiesti. Stiu de la cineva care lucreaza la MIX FM cum ca au sediul in locul sc SATBA

Da intr-adevar MIX FM isi are sediul in locul SC SATBA incepand din luna noiembrie 2005. Din cate stiu si fostul RADIO STAR B a avut studioul tot acolo (avea antena instalata cam in acelasi loc) inainte de aparitia TV SYMBOL, dupa care s-a mutat in Gheraiesti. Si ca fapt divers: pe site-ul www.ukwtv.de inca mai figureaza RADIO STAR BACAU 67.79 MHz (cred ca nu au informatii ca nu mai emite).

#69
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006

View Postchatnoir401, on Mar 12 2006, 14:48, said:

Da intr-adevar MIX FM isi are sediul in locul SC SATBA incepand din luna noiembrie 2005. Din cate stiu si fostul RADIO STAR B a avut studioul tot acolo (avea antena instalata cam in acelasi loc) inainte de aparitia TV SYMBOL, dupa care s-a mutat in Gheraiesti. Si ca fapt divers: pe site-ul www.ukwtv.de inca mai figureaza RADIO STAR BACAU 67.79 MHz (cred ca nu au informatii ca nu mai emite).

Ce s-a intamplat cu ei, pur si simplu nu mai emit, sau frecventa lor s-a transformat in CCIR?
Care din ele?

#70
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmaritus, on Mar 12 2006, 21:01, said:

Ce s-a intamplat cu ei, pur si simplu nu mai emit, sau frecventa lor s-a transformat in CCIR?
Care din ele?

Nu mai emit din 1998 atat RADIO STAR B cat si TV SYMBOL. Cauza se pare ca a fost lipsa sponsorilor. In ultima vreme RADIO STAR B se prindea foarte slab in partea de sud a orasului (sau chiar deloc), iar TV SYMBOL retransmitea parca ANTENA 1. Oricum stiam inca de pe atunci ca se va renunta la frecventele din banda est si toate posturile vor trece in banda vest.

#71
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De curand pe HOTEL MOLDOVA a aparut o antena noua. E cumva de la KISS FM?
Iata despre ce e vorba in imaginea de mai jos (scuze pt calitate, a fost facuta de la distanta si cam la repezeala).

Attached Files


Edited by chatnoir401, 29 March 2006 - 19:14.


#72
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
La concursul de licente care va fi organizat in perioada urmatoare s-au pus in concurs frecvente tv de mare putere si mica putere si o licenta radio pe 92.5 .Abia astept sa avd ce canale  mai intra in eterul bacauan   :P

chatnoir401  vad ca esti foarte bine in format in domeniul radio si tv . lucrezi in domeniu ?? Sper ca nu sunt prea indiscret ... Bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate