Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Posturi de radio in Bacau

- - - - -
  • Please log in to reply
1347 replies to this topic

#37
a_lexu

a_lexu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 27.10.2004
Pana acum vreo 2 saptamani cei de la MIX FM inca mai retransmiteau BBC, DW si Europa Libera. Dar de ceva timp incoace nu dau decat muzica, stie cineva de ce?

#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posta_lexu, on Dec 1 2005, 18:52, said:

Pana acum vreo 2 saptamani cei de la MIX FM inca mai retransmiteau BBC, DW si Europa Libera. Dar de ceva timp incoace nu dau decat muzica, stie cineva de ce?

Din cate am inteles ieri, cu ocazia relansarii postului, vor avea si program propriu, iar in rest retransmisie MIX FM Bucuresti.

#39
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
antena de pe hotel decebal e radio AS, surse oficiale....si de pe mediaexpres am vazut ca au cerut autorizatie la cna.deci in curand vor incepe sa emita test...
mix fm bacau va avea si programe proprii, musica old ziua si seara niste emisiuni house, in rest retransmisie bucuresti

#40
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deja au inceput emisia, si de azi dimineata retransmit si GUERILLA FM Bucuresti. Receptia este buna in mare parte a orasului. Nu stiu cat va fi retansmisie si cat programe locale. Vom vedea in zilele viitoare...

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De ieri seara emit in Bacau INFO PRO 91.8 FM si PRO FM 107.8 FM.

#42
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
SERIOS, N-AM APUCAT SA VAD........ UNDE AU ANTENELE????IN TURN AMANDOUA???????????

#43
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004

View Postdjvox, on Dec 15 2005, 14:02, said:

SERIOS, N-AM APUCAT SA VAD........ UNDE AU ANTENELE????IN TURN AMANDOUA???????????

am confirmare ca pro fm emite cu rds in bacau, azi 15.12 la ora 14 info pro nu emitea

#44
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postchatnoir401, on Dec 6 2005, 08:23, said:

Deja au inceput emisia, si de azi dimineata retransmit si GUERILLA FM Bucuresti. Receptia este buna in mare parte a orasului. Nu stiu cat va fi retansmisie si cat programe locale. Vom vedea in zilele viitoare...


Pe ce frecventa este Guerila? :o

#45
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
GUERILLA este pe 105.4 FM , retransmite RADIO AS, in rest dau numai muzica (deocamdata).
INFO PRO emite, insa se pare ca sunt in probe, semnalul este foarte slab, probabil e o chestiune de timp pana va fi repus in functiune. PRO FM se receptioneaza in conditii bune pana in Piatra Neamt.
Pot confirma si eu faptul ca PRO FM emite cu RDS.
Ambele antene sunt amplasate in turn.

Edited by chatnoir401, 15 December 2005 - 17:35.


#46
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De ieri dimineata emite normal si INFO PRO -  91.8 FM cu RDS.

#47
dukman

dukman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.01.2006
mda...
Vad ca ma barfeste lumea pe net... :D nu pot sa zic barfeste...dar ..gasindu-va vorbind despre mine..inseamna ca sunt persoana importanta nu ?..sa stiti ca sunt un o persoana normala ca voi...chiar daca putin mai publica.

Mda.. astept intrebari daca aveti nelamuriri... eu sunt cel de aici si va pot ajuta

www.djdukman.haos.ro
www.25h.ro
www.qgeneration.go.ro

Edited by rz, 31 January 2006 - 01:02.


#48
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Vad ca sunteti foarte bine informati despre radiourile din bacau.       Am si eu o intrebare:
  Ce se intampla la radio deea bacau???? nici o emisiune proprie , doar retransmisii de la bucuresti.
   Pacat ca s-a renuntat la emisiunile  proprii . Ceva tot e bine , ca nu mai e reklama aia agresiva care era din 10 in 10 minute.  Cel mai mult imi placea emisiunea HIT FACTORY pe care radio deea bacau o difuza cred ca acuma 2 ani , era super, remixuri la muzica italiana , latino, hip-hop etc.
   Poate ma lamureste cineva si pe mine. Mc anticipat  :P  :P

#49
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In legatura cu radio deea bacau: din cate stiu au o emisiune proprie sambata seara (Light Rythm) incepand cu ora 21, a mai fost o emisiune de dimineata la care s-a renuntat cam odata cu aparitia radio as. Multi dintre prezentatorii de la deea au plecat la mix fm, cazul lui dj noise, sau la radio as. Acum vreo luna anuntau ca angajeaza prezentatori, dar nu mai stiu ce s-a mai intamplat. Totusi nu inteleg cum de s-au gandit sa nu mai bage reclamele alea mereu, nu mai intelegeai nimic dintr-un program. In rest ce pot sa spun: si la radio deea s-a intamplat ceea ce in bacau a devenit o obisnuinta: se incearca din cand in cand cate ceva, dar apoi se abandoneaza...

#50
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Un PS la post-ul de pe 01.02 : RADIO DEEA a scos toate antenele de pe Conextrust, unde isi avea sediul pana acum (emite din turn) si preia doar emisiunile de la DEEA Bucuresti . Ce e mai interesant e ca au disparut si reclamele locale, lucru care se intampla si la RADIO 21. Cauza inca nu o stiu.

#51
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
[quote name='chatnoir401' date='Oct 9 2005, 07:33' post='957396']
Poti sa dai o locatie mai exacta?
Radio Unu din Piatra Neamt si-a marit puterea de emisie anul trecut, acum se receptioneaza mult mai bine, inainte nu acoperea nici macar orasul bine. In rest celelalte posturi din Piatra Neamt au acoperire si receptie destul de buna.


Radio Unu 92,0 poate si-au marit puterea, dar SIGUR si-au suit antena pe Cozla, unde o are, de altfel, si Europa FM. Si cum inaltimea e comparabila cu Pietricica, de unde emite Radiocomul, ce mai conteaza ca sunt 5, 15 sau 50W?
:D

#52
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006

View Postchatnoir401, on Jun 29 2005, 18:57, said:

Am si eu  o interbare:din ce zona receptionezi pe 102.1 Romania Cultural? Frecventa corecta este 101.8 FM si transmite din turnul de la marginea orasului... si zice ca are putere 10 KW desi ma cam indoiesc...Asa mai este si pe 101.4 FM de la Comanesti, se receptioneaza satisfacator in zona Bacau. Faza naspa a fost ca s-a dat licenta pentru Romania Cultural pe o frecventa necorespunzatoare in sensul ca il acoperea pe cel de pe 102.1 FM.  :nonobad:
:angry:

Frecventele de mare putere nu au fost date acum, si "acopera" posturile locale. Aceste frecvente, cu puterile maximale aferente, au fost coordonate si date (alocate) din 1984, si toata lumea care era interesata a putut avea aceasta lista completa.
Greseala  provine din faptul ca frecventele locale au fost alocate usor aiurea in anii 91-2000. Imi aduc aminte ca, in timp ce la Iasi emitea deja de mult 101,1 R1, la Bacau s-a alocat 101,2. Asta mi s-a parut o aberatie inca de atunci. Abia dupa un an si ceva s-a mutat Deea pe 90,6 ...
Situatia s-a repetat si cu Mix.
Si la Suceava, frecventa AS de 100,9, care emite din 97 (si care are o acoperire buna, era singurul post ce-l prindeam pe vremea aceea in zona muntoasa a jud. SV) trebuie sa se mute acuma, din cauza R1 de la Botosani, pe 100,8 ...
Asta in conditiile in care, in zona de est, toate puterile mari sunt inca restrictionate de vecini. De aceea, Isiul, Barladul, Vasluiul, Bacaul, Harlaul, Husiul, Botosaniul si altele merg la puteri scazute, inca ...
;)

#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Referitor la RADIA UNU Piatra Neamt, din cate stiu a marit puterea de emisie din iulie 2004, nu stiu insa daca au mutat locatia antenei de emisie. Oricum se receptioneaza mult mai bine, il prindeam si din Bacau, asta pana la aparitia INFO PRO (91.8 FM). Parerea mea e ca frecventele au fost alocate TOTAL AIUREA, chiar si in prezent se intampla acest lucru!!! E vorba ca in viitor sa se gaseasca o formula mai buna de alocare a acestor frecvente, aceasta insemnand si schimbarea frecventelor deja existente (cum a fost la Bacau in cazul Radio DEEA). De exemplu, am vazut la bulgari se respecta o anumita distanta intre frecvente, ca sa nu mai zic de modul in care sunt realizate antenele de emisie.
Referitor la restrictionarea puterilor mari din estul tarii, nu stiu daca e valabila pentru toate statiile sau numai pentru anumite statii. Detalii la: http://forum.softped...e=post&id=83966

#54
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
MIX FM Bacau a schimbat frecventa de emisie pe 96 FM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate