Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Piata Forex din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#19
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Postbadeaalexandru, on 20th January 2010, 17:42, said:

Salut ,

Am reusit sa strang mirifica suma de 1000 eur  in ultimele luni si vreau sa merg cu ei pe Piata Forex. Cine poate sa ma ajute sa imi aleg un broker bun.eu din cate am cautat sunt numai 3 companii inregistrate la CNVM momentan , restul sunt mult prea dubioase. Din cele 3 cel mai ok mi s-au parut cei de la Bforex. Daca stie cineva ceva de ei , platforma, brokeri, ........Astept cu nerabdare raspunsurile voastre
Sa intelegem ca nu esti nici macar incepator pe forex ?
Sau ... poate ne lamuresti , cati ani  de forex ai pe demo , cat de constant ai fost profitabil in ultimul timp ?
Ce spune teoria sau ce spun cei cu experienta pe forumuri despre pregatirea unui trader si cum se alege momentul cand investesti bani reali , ce poti sa ne zici ?
  Cam multe necunoscute , dar ... cine stie ... poate stii  tu cum e mai bine ...

#20
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
am tranzactionat timp de 2 ani pe forex, pe demo , mentionez ca am un 1 an si jumatate experietnta de tranzactionare reala pe NYSE , nu pot sa zic ca am fost profitabil luna de luna , dar din septembrie 2007 si pana in decembrie anul trecut cand am iesit din piata am avut un profit total de 68%.Legat de forex, am intrat acum cu cei de la bforex, sunt ok oamenii, le-am trimis 1000 eur sa ii testez , sa vad ce stiu sa faca cu ei, am sa va tin la curent oricum pe toti. Legat de alte sfaturi de astept cu cea mai mare placere din partea voastra.

#21
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
prin ce broker ai tranzactionat pe NYSE ?

#22
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
prin saxo bank am tranz pe NYSE ,

#23
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
prin saxo bank am tranz pe NYSE ,

#24
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
si ai avut vreo problema cu ei ? ca spuneai in urma cu ceva zile ca nu ai incredere sa trimiti bani afara.  :mellow:

#25
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010

View PostGubyIQ, on 27th January 2010, 18:23, said:

si ai avut vreo problema cu ei ? ca spuneai in urma cu ceva zile ca nu ai incredere sa trimiti bani afara.  :mellow:
cand am trimis banii a durat 3 zile , cand i-am retras 3 saptamani, mai au momente in care le cade platforma si nu ai ce sa faci daca ai ordin in piata, ceea ce nu este bine ,de asemenea nu iti este garantat in contract faptul ca stop lossul si take profitul sunt garantate, per total le dau un minus

#26
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
ok, per total momentan din 1000 eur , am in momentul de fata am 1026, 9 tranzactii per total 6 pe plus 3 pe minus, dau puncte destul de bune de intrare si la cat ii frec eu la cap cu indicatori si etc, au rabdare si imi explica, oricum sunt abia la inceput cu ei , vedem cum evolueaza lucrurile , din ce mi-au zis ei strategia lor este de 1% / zi , apoi sa ma opresc, am sa postez in continuare evolutia, am rugamintea sa imi spuneti cei care lucrati cu alti brokeri , ce rezultate aveti , cum merge platforma , cum e client service-ul si etc,

#27
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Stockhit cum vi se pare?

#28
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Postbadeaalexandru, on 29th January 2010, 11:59, said:

strategia lor este de 1% / zi
Stii cam cat este potentialul forexului pentru o zi ?
Nu spun ca se poate obtine maximul in mod constant , si mai ales pe real , dar totusi ... 1% asta se obtine cand dormi , esti beat sau te ocupi de cu totul altceva decat de forex ...  
   Decat 1% pe zi , mai bine sofer de taxi , agent distribuitor , sau somer , ca tot e la moda !  :console:  ( glumesc , desigur ) .

Edited by arcond, 29 January 2010 - 20:45.


#29
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007

View Postarcond, on 29th January 2010, 20:43, said:

Stii cam cat este potentialul forexului pentru o zi ?
Nu spun ca se poate obtine maximul in mod constant , si mai ales pe real , dar totusi ... 1% asta se obtine cand dormi , esti beat sau te ocupi de cu totul altceva decat de forex ...
1% pe zi in mod sustinut vine la 20% pe luna si la peste 200% pe an fara capitalizare. tu cat faci man pe an, daca +200% pe an se fac in timpul somnului ?  :naughty:

@badeaaalexandru tranzactionezi semnalele lor ? n`ai strategia ta ?

#30
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
legat de stockhit..................... e pentru BVB ( piata mica , lichiditate redusa , cand scade piata nu poti decat sa vinzi , asta daca ai  cui, ca sa fiu mai clar nu se merita ) , momentan tranzactionez semnalele lor , legat de cei 1%........anualizat inseamna 1200% , deci e ok.....legat de strategia mea, momentan o incerc pe un cont demo pana o pun la punct , orice strategie trebuie mai intai incercata 2-3 luni ,apoi aplicata

#31
viorel40

viorel40

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.10.2007
Daca ai strans 1.000 de coco eu zic sa tii bine de ei, stii cum zice Puya ai ajuns in Romania 'tine bine de bani' :)
Daca vrei sa intri cu 1.000 pe Forex poti sa o faci pe micro si nano loturi, pe orice altceva... in 3-4 zile plangi dupa bani.
Scuze ca sunt asa dur dar nu vreau sa mai faca si altii greselile pe care le-am facut eu...
Am pierdut multi bani pe Forex dar am si invatat foarte mult. Si pot spune per total ca am castigat mai mult decat am pierdut.
Si ca sa nu te demoralizez de tot pot sa iti spun ca acum 2 luni am inceput cu 500 si acum am 2.620 Equity. Deci se poate! Si altii pot sa aibe un randament chiar mai mare decat mine dar eu prefer sa merg pe risc minim.
Dar pana sa ajungi sa dezvolti cateva strategii castigatoare cu minimizare de risc este posibil sa pierzi multi bani.
Iti recomand sa tranzactionezi demo cateva luni pe sume apropiate de cele pe care urmeaza sa le arunci in arena.
De asemenea nu tranzactiona mai mult de 20% din suma totala.
Eu unul nu as merge pe mana altuia la cunostintele acumulate despre Forex, dispare si satisfactia si emotiile si nici nu inveti, dar tu faci cum vrei.
Si sunt muuulte foarte multe tipsuri dar e bine sa le descoperi singur astfel inveti!
Si de trimis bani afara nu e o problema atata timp cat nu ii trimiti prin tari dubioase la dileri obscuri.
Spor la Pipsi.

#32
badeaalexandru

badeaalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2010
da , tu ai dreptate in felul tau , prefer ca strategia mea  sa o folosesc pe demo, da merg pe sfaturile lor , am avansat la 1098 eur, ceea ce este foarte bine , in piata de capital e bine sa nu te lacomesti

View Postviorel40, on 2nd February 2010, 01:33, said:

Daca ai strans 1.000 de coco eu zic sa tii bine de ei, stii cum zice Puya ai ajuns in Romania 'tine bine de bani' :)
Daca vrei sa intri cu 1.000 pe Forex poti sa o faci pe micro si nano loturi, pe orice altceva... in 3-4 zile plangi dupa bani.
Scuze ca sunt asa dur dar nu vreau sa mai faca si altii greselile pe care le-am facut eu...
Am pierdut multi bani pe Forex dar am si invatat foarte mult. Si pot spune per total ca am castigat mai mult decat am pierdut.
Si ca sa nu te demoralizez de tot pot sa iti spun ca acum 2 luni am inceput cu 500 si acum am 2.620 Equity. Deci se poate! Si altii pot sa aibe un randament chiar mai mare decat mine dar eu prefer sa merg pe risc minim.
Dar pana sa ajungi sa dezvolti cateva strategii castigatoare cu minimizare de risc este posibil sa pierzi multi bani.
Iti recomand sa tranzactionezi demo cateva luni pe sume apropiate de cele pe care urmeaza sa le arunci in arena.
De asemenea nu tranzactiona mai mult de 20% din suma totala.
Eu unul nu as merge pe mana altuia la cunostintele acumulate despre Forex, dispare si satisfactia si emotiile si nici nu inveti, dar tu faci cum vrei.
Si sunt muuulte foarte multe tipsuri dar e bine sa le descoperi singur astfel inveti!
Si de trimis bani afara nu e o problema atata timp cat nu ii trimiti prin tari dubioase la dileri obscuri.
Spor la Pipsi.


#33
ONY2003

ONY2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.12.2009
salut si eu am fost contactat de un dealer de la bforex mi-a parut foarte bine pregatit....si am de gand sa bag 500 de dolari la ei ....treaba este ca eu sunt paralel sa zic asa cu forexul nu stiu mai nimik asa ca o sa trebuiasca sa merg mai mult pe mana dealarului....daca se poate badeaalexandru sa imi dai un pm cu numele brokerului cu care lucrezi poate este acelasi cu care am vb si eu, si eventual cateva sfaturi in legatura cu acest domeniu.

Edited by ONY2003, 05 February 2010 - 17:57.


#34
vioilaunch

vioilaunch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.09.2008
eu am inceput din oct 2009 pe oanda cu o suma mai mica, a fost ok transferul prin Banca, comision acceptabil, interfata merge, spread-uri foarte ok, problema sunt eu care ma strofoc sa nu-mi pierd banii :)  Recomand incepere cu suma mica pe real, nu se compara niciun demo cu ceea ce se intampla cand esti pe banii tai. Recunosc sunt pe pierdere dupa 4 luni, dar nu ma las...

#35
neoagacristian

neoagacristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.03.2010
daca si pe mine ma poate ajuta cineva cu doar cateva idei, am ainceput de cateva zile pe demo, am ceva idei, da unele in plus mi-ar fi de ajutor,ce sa urmaresc..care e momentul zilei cel mai bun, chestii de astea, va multumesc

#36
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Urmareste calendarul economic, si evita tranzactionarea in timpul sau in apropierea stirilor importante si / sau a discursurilor, chiar daca nu sunt marcate ca importante.

In rest, construieste-ti singur strategia si testeaz-o mult timp pe demo, nu te arunca la cont real, nu cumpara roboti si nu copia / prelua strategii doar pt. ca ti s-a spus ca sunt bune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate