Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Vitamine, minerale, aminoacizi

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#19
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

View PostNecronomikon, on Jul 9 2007, 21:37, said:

Tocmai ca nu beau zilnic. Daca beau 3 cutii pe an, e mult. Recent a trebuit sa conduc noaptea mai multe ore si am baut 2 energizante (clone de Red Bull). M-au tinut treaz dar nu suficient, iar efectul disparea cam la 1.30-2 ore. Aveau cam aceleasi ingrediente ca Red Bull si costau aproape la fel de mult asa ca nu erau copii proaste. Mentionez ca nu beau nici cafea, nici cola asa ca nu-s obisnuit cu cafeina.
bea NessTea si vei vedea ce efect are ! ;)

#20
mr_a

mr_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2005
Legat de redbull..efectele se vad dupa 2 ore..dar asta este decat inceputul....adevaratele efecte se vad dupa aprox 10 ore..de exemplu daca il bei la ora 20..si te culci la ora 02:00..si te scoli la 05:00...te scoli destul de odihnit si cu energie...

#21
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Eu am baut red bull pentru bacu la sport si nu mai puteam de somn, nu cred ca se asimileaza asa de greu..in 10 ore.

Am vazut ca tot vorbiti de el, ce contine mai exact animal pack si cu ce ajuta ? Mie imi suna a ceva steroizi  :lol:

Edited by keeekeeess, 19 February 2008 - 23:58.


#22
anosweet

anosweet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2008
ceao. sper sa imi raspunda cineva. fac antrenament de 3 ori pe saptamana si antrenamentul consta in alergare(rezistenta si viteza) si forta imi spune cineva daca sunt bune de ceva animal pack`urile astea si daca dauneaza mai ales unei fete ? sunt considerate ca si sursa de dopping ? multumesc :)

Edited by ciutacu, 13 April 2008 - 14:46.
Nu mai scrie cu "k" si cu "..." in exces !


#23
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Am auzit ca sunt bune, nu am incercat. Nu, nu sunt considerate ca sursa de dopping.

#24
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Tu ca fata vrei sa te faci culturista? La fete nu le trebuie masa musculara, sa scape de grasime si atat. Vrei sa tragi de fiare cot la cot cu baietii? :P

#25
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Dar ce ? Fetele n-au voie sa aiba muschi ?

Edited by ciutacu, 14 April 2008 - 11:56.


#26
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
:puke:  Astea nu-si dau seama cat de urate sunt...

#27
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
De, unora le plac femeile musculoase, altora femeile cu grasime. Fiecare cu gusturile lui.  Dar de ce sa nu traga de fiare si fetele. Si pentru cea care si-a pus intrebarea: sa stii ca nu vei ajunge asa daca iei o luna Animal Pak. Adevarul e ca fiind femeie, una e sa fi in forma, alta e sa te transformi in barbat.

#28
UnCopilash

UnCopilash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.10.2008
[quote name='calin1985' date='May 18 2007, 01:54' post='2851141']
Salut,fac sala de un an de zile,si am auzit de la diferiti prieteni ca animal pack ul este foarte eficient ce parere aveti de el,afecteaza ficatul?Multumesc
[/quoPai da, este bun !da` asta depinde si de organismul tau!se poate ca pe altu sa`l ajute f mult si pe tine deloc !totul depinde de organism.
daca`l iei in doza normala nu cred ca afecteaza !

#29
raimond

raimond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.12.2008
am luat si io animal pak cam vro 4 cutii fractionat adica dupa terminarea unei cutii faceam o pauza de 3 luni ,a dat rezultate mai ales la forta si rezistenta pofta de mancare etc ,sunt multumit de el .
sut aberatii ca afecteaza ficatul niste vitamine cu amino acizi (animal pak)nare cum sa afecteze ci poate este un hepato protector ajuta mai bine la refacerea parenchimului hepatic  deci lusti si faceti sport nu stati la tv . :D

#30
pahsu

pahsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.12.2008
Din păcate, îți colorează frumos urina!

#31
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
da, faptul ca iti coloreaza urina vine din cate stiu de la grupul de vitamine B, care sunt hidrosolubile, iar excesul este eliminat prin urina, de unde si acea culoare fosforescenta.

mi-e lene sa ma uit acum pe cutie, dar parca animal pak nu avea aminoacizi, ci doar vitamine, minerale, ginseng si ceva pt ficat.

#32
pahsu

pahsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.12.2008
Aici zice că are și amino.

Quote

Amino Acid Blend
. Lysine (from lactalbumin) . . . . . .....300mg . . . . ......**
Methionine (from lactalbumin) . . ...500mg . . . . ......**
Leucine (from lactalbumin) . . . . ....100mg . . ..... . ..**
Valine (from lactalbumin) . . . . . ... .760mg . . . ..... ..**
Threonine (from lactalbumin) . .. . . .48mg . . . ...... .**
Glutamic Acid . . . . . . . . . . . . . . ........700mg . . . . ......**
(from lactalbumin)
Phenylalanine . . . . . . . . . . . . . . .......560mg . . . . ......**
(from lactalbumin)
Arginine (as L-arginine) . . . . . . . . . . ...2g . . . . .........**


#33
booghy007

booghy007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.05.2009

View Postcalin1985, on May 18 2007, 02:54, said:

Salut,fac sala de un an de zile,si am auzit de la diferiti prieteni ca animal pack ul este foarte eficient ce parere aveti de el,afecteaza ficatul?Multumesc
salut...in primul rand sa ma prezint......ma numesc bogdan si am 14 anisori si sportul meu preferat e triathlonul.......as vrea sa va zic ca animal pak-ul ma ajutat foarte molt.....daca vretzi sa ii zimtziti lipsa...
1.luatzi o perioada 1 pliculetz pe zi.. (1 luna 2)
2. vreo 3 sapt numa luatzi nici un pliculetz(sa vedetzio ca va simtzitzi storsi de oboseala) asta o spun din propria experienta;) ;)
3.incepetzi sa luatzi din nou...si veti vedea ca prindetzi din nou motorashe(brrrummm bruumm zoom zomm) :P


CAt despre afectare ficatului.....st de parere ca nu afeacteaza nik....deoarece eo iau animal-pak de vreo 1 an si nu ma doare nik...

#34
supernova83

supernova83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.05.2006
CAt despre afectare ficatului.....st de parere ca nu afeacteaza nik....deoarece eo iau animal-pak de vreo 1 an si nu ma doare nik...
[/quote]

Nu stiu cu ficatul, da ce ie mai grav e ca afecteaza creierul   :mellow:
Mai ales daca e amidnistrat la copii mici :(

Eu dupa doua luni ma-m oprit.

#35
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
@booghy, la 14 ani, sigur nu te afecteaza la ficat, dar vei vedea in timp, pe la 30, 40 de ani. Cat despre exemplul tau, pare-mi-se ca Animal Pack creaza depdendenta.

#36
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postsupernova83, on 13th June 2009, 20:07, said:

CAt despre afectare ficatului.....st de parere ca nu afeacteaza nik....deoarece eo iau animal-pak de vreo 1 an si nu ma doare nik...


Nu stiu cu ficatul, da ce ie mai grav e ca afecteaza creierul   :mellow:
Mai ales daca e amidnistrat la copii mici :(

Eu dupa doua luni ma-m oprit.
As fi vrut sa te contrazic..aveam si cateva argumente..dar din pacate vad ca tu ai dreptate  :mellow:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate