Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fat Burner

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#145
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Cel mai bun a hidroxycut.

#146
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
Daca gaseam Hidroxycut in bani aia luam! Asa lipo 6 black e cel mai bun ,dar si pretul pe masura!!
Deci care din cele 2 ?

#147
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
http://supplementrev...oss/fat-burners
Imi cer scuze, l-am incurcat cu OxyelitePro.
Asta iti recomand, 2 pe zi timp de 45 de zile, iar apoi pauza vreo luna. Dar totusi, daca ai peste 15% bodyfat n-ar trebui sa folosesti asa ceva. Munceste mai intai, iar apoi apeleaza la suplimente. Nu de alta, dar se deregleaza organimul.

Edited by echo3, 09 May 2013 - 18:43.


#148
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
EU am slabit deja ~30 kg(acum 1-2 ani)...Corp-ul meu s-a obisnuit cu efortul deja (fac circuite :2 grupe plus cardio 40-45 min cam 7-8 km pe banda de 3 ori pe saptamana) ,acum daca scad revine se pune la loc.
Sunt masiv ca masa (am grasime pe solduri si un inceput (la mine sfarsit) de burta ...in partea abdomen-ului superior se vad 2 patratele.Deci jos ar fi problema .
M-am uitat pe lista data de tine(unele produse au note mici si nu releva pt ca stiu pers care au slabit cu ele). Deci tot la cele 2 raman deoarece se incadreaza in buget-ul meu.
Marea dilema care din aceste 2 produse deoarece maine sau poimaine as dori sa il achizitionez!

#149
NinjaToWn

NinjaToWn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 19.08.2012
Salut.

Am 19 ani, 1.83 inaltime, 101 kg si merg la sala de ~3 ani.

Am tinut un regim pana acuma de aproape doua luni (fructe, piept de pui la tigaie de teflon, piept de pui fiert si alte alimente "usoare").

Merg la sala de 4-5 ori pe saptamana dar cat am tinut regimul de mai sus nu prea am practicat cardio din pacate. Ce-mi puteti recomanda pentru o definire/slabire? Is destul de motivat si cand imi pun ceva-n cap asa ramane. M-am lasat de FUMAT, DULCIURI, JUNKFOOD, SUCURI si tot ce-mi dauna Posted Image) .

Dispun de un buget de 250-300 lei.

Sincer oscilez intre Lipo 6x si Animal Cuts. Daca-mi puteti recomanda ceva bun care sa se incadreze in acest buget v-asi fi recunoscator.

Edited by NinjaToWn, 09 May 2013 - 23:14.


#150
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Slabeste pana la 90kg, iar apoi ia suplimente.

#151
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006

 echo3, on 09 mai 2013 - 16:04, said:

Cel mai bun a hidroxycut.

Il folosesc de o luna. Nu-l recomand pt ca iti provoaca o stare nasoala.

#152
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
Salut, va cer parerea cu privire la folosirea unui Fat Burner care sa sporeasca putin efectele undei diete hipocalorice combinate cu complexe cardio(40-50min/zii 4 zile/ saptamana), pana acum am reusit sa dau jos cam 10 kg in 7 luni folosind ocazional L-carnitina dar m-am cam plafonat aici. Mi-as indrepta atentia spre  CLA, XS sau LIPOX dar nu stiu exact care ar fi mai bun, prefer sa le ocolesc pe cele cu efect termogen.
Ms. anticipat.

Edited by santinel, 14 February 2014 - 19:43.


#153
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Salutare , fac sala de vreo 2 ani . Am reusit sa slabesc de la 115kg pana la 86 dar nu reusesc sa dau jos colacelul si grasimea din zona inferioara a pieptului . Ma gandeam sa folosesc un fat burner dar nu stiu care ar fi cel mai bun . Am gasit Devil Xtreme Fat Burner http://suplimente-cu...fat-burner.html . Ce spuneti despre el , ati folosit careva ?
Daca s'ar putea sa nu dau jos din masa musculara ar fi perfect , eventual imi puteti recomanda ceva in caz ca folosesc vre'un fat burner ?

#154
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Alea se dau jos cu dieta stricta+cardio, poti sa folosesti si fat burner dar nu vor disparea ca prin minune.

#155
msmp321

msmp321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.05.2015
Eu am luat Sveltax de la Nanox si omega 3 si mi-a mers ok. Bine, as mai avea cateva kilograme de dat jos, daaaar nu disper! Posted Image mancarica sanatoasa, sport en-gros si se duc si ele!

#156
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Am o întrebare... oarecum.
Ce îmi recomandați să mănânc dimineața, amiaza și seara? Vreau să am un abdomen cu pătrățele, de aceea mănânc din ce în ce mai sănătos.
Am auzit/văzut că dimineața trebuie să fie ceva consistent, la amiaza nu știu și seara ceva ușor.
Eu de dimineață mă duc la școală(la 5/6) și termin la 13-14(când mă duc la sală).

#157
katalin_87

katalin_87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.08.2011

 george94dab, on 09 mai 2013 - 18:07, said:

Daca gaseam Hidroxycut in bani aia luam! Asa lipo 6 black e cel mai bun ,dar si pretul pe masura!!
Deci care din cele 2 ?
Am folosit si eu lipo 6 dar am folosit varianta de america care e peste cea cu piper . Este un pic mai scumpa dar se vede diferenta. Am luat-o de pe https://www.proteine...-yohimbine.html totul a fost ok.

Edited by katalin_87, 27 September 2018 - 08:35.


#158
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Ma uitam dupa un termogenic cu care sa cresc un pic arderile. Am gasit la ON ceva ce contine sinefrina, insa am citit cateva studii si pare-se ca substanta asta (extract de portocala amara) ridica foarte mult tensiunea arteriala.

Dat fiind ca treaba asta cu arsul e mai mult un moft de-al meu si nu cu adevarat o necesitate absoluta, nu m-as risca. Oare ar fi mai ok ceva cu L-carnitina, ceai verde si cafeina?

#159
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Din experienta mea pe mine si pe altii nu slabesti deloc de la termogenicele astea si, in general, de la oricare alt suplment de slabit. Am slabit de fiecare data cand tineam regim hipicaloric si continuam sa ma antrenez.  Toate termogenicele se bazeaza pe cafeina si teina pentru stilulare plus tot felul de piper iute care sa dea senzatia de arsura si sa te faca sa crezi ca arzi grasime. Ca sa para mai exotic fiecare mai baga pe lista ceva vitamine,minerale si extracte de niste plante care chiar nu fac nimic dar par produsul mai interesant.

Eu folosesc si acum un termogenic dar nu ma gandesc ca o sa slabesc de la el. Il iau inainte de antrenament in zilele cand ma simt mai obosit sau lenos, somnoros. Ma alerteaza un pic si pot sa ma antrenez mai energic.  Sunt studii care au demonstrat ca o doza buna de cafeina inainte de antrenament ajuta sa dezvolti mai multa forta fiinca stimuleaza sistemul nervos sau poti arde mai multe calorii daca bagi un volum mai mare cu pauze mai scurte. Deci suplimentele astea ar trebui vazute mai degraba ca niste stimulatoare, energizante. Ele doar te ajuta sa ai antrenamente mai placute, mai intense dar nu ard grasimea in locul tau. Adica daca le folosesti dar continui sa te antrenezi fix la fel, ai acelasi mod de viata si te alimentezi la fel, nu o sa slabesti deloc pe baza asa numitului efect termogenic.

In general prefer sa servesc o cafea dublu espreso facuta la aparat cu boabe dar daca vrei sa simti la maxim efectul cofeinei, doza necesara ar fi echivalentul a 4-5 cafele aproximativ si de multe ori cafeaua fiind acida creeaza probleme cu refluxul gastric, cel putin la mine. In cazul acesta merge un booster pe baza de cofeina dar nu trebuie luat zilnic pe perioade lungi fiidca risti sa-ti epuizezi sistemul nervos si s-o dai in alte belele.

L-carnitina are efect zero daca consumi deja suficiente proteine.

#160
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Da, cam pe acolo imi bat si mie gandurile. Pentru moment, cred ca mai bine continui cu inhibatorul de apetit. Mananc adesea la birou de plictiseala, nu de altceva, si asta e musai.

#161
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Baga si tu mai mult alimente slab calorice pe langa alea din care iti iei caloriile. De exemplu brocoli, vinete, varza, fasole verde, dovlegei.

#162
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Eu nu pot sa iau in greutate in perioada asta. La 186cm ma indreptam spre 85kg, dar am taiat complet orice bucaticuta de ciocolata, si am slabit la 83kg. Trag de fiare si vreau sa merg cu cateva kile (nu mult) de grasime "inaintea" muschilor, si mananc cat pot de mult, de toate. Inclusiv jumari, untura pe paine, si carne cu grasime.
Nu sunt ectomorf, ci mezomorf 100% (sau sa zic 90% mezomorf si 10% endomorf), deci sunt un tip plinut de fel (dintre toti copiii blocului, eu eram "ursu" care-i lua pe toti si-i arunca).
La trasul de fiare, fac incalzire generala - joc de picioare + rotiri de brat. Rotiri in viteza de brat alternante ca la inot voiniceste (e foarte obositor pt abdomen) pana transip putin. (atunci sunt incalzit pt antrenament). Antrenamentul tine cam 1h, si daca mananc mai mult mai gras intr-o perioada fara sens (adica seara cu putin inainte de culcare), mai fac niste abdomene pt "cardio".

In fine, in concluzie, eu dau vina pe dulciuri si fainoase (prajiturele, prostioare) daca nu puteti sa slabiti. SI in general, bagati benzina inainte de drum, nu dupa. (mancati inainte de efort, nu dupa)

Edited by bursucelu_viesel, 25 October 2021 - 15:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate