Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Fat Burner

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#127
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
De la ce producator recomandati sa iau si eu carnitina? Ma gandesc sa iau Carnimax 2000 de la Pronutrition ce parere aveti?

#128
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Cu fiolele iesi mai scump. Mai bine iei la sticla, noi avem de la Dymatize (473 ml) la 43 de lei.

#129
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Vreau o combinatie Xenadrine EFX cu Carnitina si nu stiu de la ce producator sa folosesc. Ce recomandati?

#130
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
Salut baietii veseli...
Am  si eu o mica problema in vro luna vreau sa ma apuc de slabit si m-am gandit la combinatia de Xenadrine EFX+Aminoacid(ce imi recomandati pt ca nu prea as vrea sa pierd din masa musculara)?
Cine a mai folosit acest prost Xenadrine EFX a avut rezultate,palpitatii!
Cu stima ,
George

#131
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008

View Postgeorge94dab, on 9th February 2012, 17:14, said:

Salut baietii veseli...
Am  si eu o mica problema in vro luna vreau sa ma apuc de slabit si m-am gandit la combinatia de Xenadrine EFX+Aminoacid(ce imi recomandati pt ca nu prea as vrea sa pierd din masa musculara)?
Cine a mai folosit acest prost Xenadrine EFX a avut rezultate,palpitatii!
Cu stima ,
George
Scz de dublu post,dar am gasit ceva interesant ca aminoacid
Dymatize - BCAA Complex 2200 ...ce parere aveti de el?
Si ce arzator imi recomandati  la 80 lei ...Xenadrine imi depaseste bugetul ca e vro 120 lei...Unde am gasit eu!

#132
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
BCAA sunt aminoacizii cu catena ramificata: leucina, isoleucina si valina. Pentru ce vrei sa ii folosesti?

#133
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008

View Postbd_vr, on 9th February 2012, 22:27, said:

BCAA sunt aminoacizii cu catena ramificata: leucina, isoleucina si valina. Pentru ce vrei sa ii folosesti?
Am spus intr-o luna vreau sa ma apuc de slabit si nu vreau sa ard din masa de aceea mi sa recomandat BCAA pt ca nu imi arde masa musculara!!!
Ce ma sfatuiti sa iau intre :
Dymatize - BCAA Complex 2200 sau Scitec Nutrition -BCAA 6400
Iar la arzatori de grasimi am gasit Scitec Nutrition-Perfect Fatloss!
A mai folosit cineva produsele de la SCITEC NUTRITION?Pareru despre cele mentionate mai sus.....nu vreau sa arunc cu banii pe geam!
Multumesc!

Edited by george94dab, 09 February 2012 - 22:32.


#134
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
@Lipsum: am cca 2cm depozit adipos pe abdomenul inferior de care vreau sa scap. Fac zilnic o ora de cardio (puls mentinut intre 70-80% din HRmax) si cind am ocazia o tura pe soasea de cca 80-100km; am alimentatie sanatoasa zic eu, fara porcarii, dorm cca 8 ore pe noapte.
Bugetul este nelimitat insa nu vreau sa trec in extrema cealalta... vreau un fat burner bun care sa nu cauzeze si pierderea masei musculare (atit cit este), de preferat capsule. Nu am termen, am de gind sa fac zilnic (si fac de ceva timp) minim o ora miscare; am 40 ani, 180cm si 73-75kg.

#135
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

View Postdanghetau, on 4th April 2012, 23:27, said:

@Lipsum: am cca 2cm depozit adipos pe abdomenul inferior de care vreau sa scap. Fac zilnic o ora de cardio (puls mentinut intre 70-80% din HRmax) si cind am ocazia o tura pe soasea de cca 80-100km; am alimentatie sanatoasa zic eu, fara porcarii, dorm cca 8 ore pe noapte.
Bugetul este nelimitat insa nu vreau sa trec in extrema cealalta... vreau un fat burner bun care sa nu cauzeze si pierderea masei musculare (atit cit este), de preferat capsule. Nu am termen, am de gind sa fac zilnic (si fac de ceva timp) minim o ora miscare; am 40 ani, 180cm si 73-75kg.


L-carnitin instant, bautura pentru slabit, dar nu arzi grasimile doar de pe abdomen, si vei pierde ceva si din masa musculara. Ca sa nu pierzi din masa musculara incearca Aminoacizi.
Scade carbo din alimentatie, dar daca nu mergi la sala nu pot spune sa iei si un concentrat proteic.

#136
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Slabire localizata nu exista, stiu. La sala nu merg insa dupa cum am spus, cardio o ora zilnic (aparatul arata 5-600kcal arse), mincare fara porcarii... nu vreau sa pierd din masa musculara si asa nu prea dezvoltata... Pe linga burner sa fie si un complex de aminoacizi dar... o recomandare? PS: mai ies pe sosea cu o cursiera, cca 90-100km la o tura si cred ca fara carbohidrati ar fi neplacut, nu?

Edited by danghetau, 05 April 2012 - 08:51.


#137
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

View Postdanghetau, on 5th April 2012, 09:46, said:

Slabire localizata nu exista, stiu. La sala nu merg insa dupa cum am spus, cardio o ora zilnic (aparatul arata 5-600kcal arse), mincare fara porcarii... nu vreau sa pierd din masa musculara si asa nu prea dezvoltata... Pe linga burner sa fie si un complex de aminoacizi dar... o recomandare? PS: mai ies pe sosea cu o cursiera, cca 90-100km la o tura si cred ca fara carbohidrati ar fi neplacut, nu?


L carnitin instant de la Redis, si Whey Amino sau Amino R tot de la ei. Eu iau Amino R de la ei si isi fac treaba... Daca ai bani incearca ceva mai scump, dar eu sunt pe principiul "nu tot ce-i scump ii si bun", cateodata mai platesti si firma...

#138
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
L-Carnitin sau fat burner (care contine si alte chestii esentiale) si aminoacizi sau concentrat proteic/proteina?
Mentionez ca fac zilnic obligatoriu o ora cardio pe eliptica si cind nu fac ies pe sosea pe cursiera si merg 90-100km. In rest activitati normale, zilnic si citeva serii de cite 50 abdomene (doar asa, pentru tonifiere musculara). Multumesc.

#139
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

View Postdanghetau, on 5th April 2012, 10:54, said:

L-Carnitin sau fat burner (care contine si alte chestii esentiale) si aminoacizi sau concentrat proteic/proteina?
Mentionez ca fac zilnic obligatoriu o ora cardio pe eliptica si cind nu fac ies pe sosea pe cursiera si merg 90-100km. In rest activitati normale, zilnic si citeva serii de cite 50 abdomene (doar asa, pentru tonifiere musculara). Multumesc.

Incearca o luna/6 saptamani cu L-carnitin, apoi daca nu ai rezultate (cantarul "vorbeste") treci pe fat burner (de ce sa dai mai multi bani daca iti va merge cu carnitina ???).
Concentrat proteic este prea mult, parerea mea, deoarece nu mergi la sala, iar la un serving (din 2-3/zi) iei 25-30 gr. proteina. Amoniacizii luati in momentele indicate ajuta la mentinerea masei musculare + etc, etc...
Atentie la alimentatie...

#140
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Cu alimentatia nu am probleme, caut sa maninc corect. La sala (tras de fiare) nu merg insa am spus ce fac si care e temerea mea cea mai mare: in incercarea de a scapa de adipozitatea de pe abdomenul inferior (1-2cm) mi-e sa nu dau in extrema cealalta si sa scad si din masa musculara.

#141
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Am luat ce mi-ai recomandat (Amino-R, L-Carnitin instant si Fibrobar-R). Doua zile am mincat in loc de carbohidrati dimineata proteina si parca eram fara vlaga pe eliptica insa astazi, mincind dimineata activia cu musli apoi o ciorba de stevie si inainte de eliptica o banana parca am zburat... evident portia de carnitina si aminoacizi iar dupa eliptica am papat un fibrobar. Spunea careva ca e foarte greu sa pierzi din masa musculara, ar trebui efort mult prea mare dar eu cred ca si la o alimentatie incorecta se poate intimpla asta si as face orice sa nu se intimple asta... Sa vedem cum evolueaza treaba...
PS: mi s-a recomandat si glutamina dar n-am apucat sa o includ in transportul asta.

Edited by danghetau, 12 April 2012 - 16:38.


#142
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postdanghetau, on 12th April 2012, 17:38, said:

... Doua zile am mincat in loc de carbohidrati dimineata proteina si parca eram fara vlaga ...


... evident ! Ai fost indrumat total gresit ! Energia este data de carbohidrati nu de proteina ! Ai incercat la masina sa pui apa in loc de benzina ?
Eliminarea totala sau in mare parte a carbohidratilor va duce la "fara vlaga" iar arderea proteinei pentru energie nu este benefica pentru organism. "Indrumatorii tai" au omis sa-ti mentenioneze cate tipuri de carbohidrati exista si care dintre ei  trebuie eliminati din alimentatie pentru o ardere sanatoasa a tesutului adipos ! Toti "mesterii" de pe acest forum pun accentul pe ce arzator sa folosesti ca sa scapi de burta, insa nimeni sau prea putini sunt cei care pun accentul pe alimentatia corespunzatoare.  Data viitoare incearca sa te informezi din site-urile e profil !

:console:

Edited by atc, 01 May 2012 - 09:48.


#143
aannccaa

aannccaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2011
Revin cu o intrebare datorita descoperii recente a CLA :)

CLA sau Lipo 6 (daca da, care din ele) sau ce alt supliment de slabire?

Am mai luat lipo 6 normal (fara x, fara black, fara hers) si am avut rezultate ok, dupa o pauza am reluat dar cu lipo 6 x, acesta nu m-a chiar multumit, parca nu era la fel de bun ca cel simplu.
Acm as vrea sa iau din nou ceva suplimente dar nu ma pot hotara care ar fi mai ok, am observat ca mai nou e foarte laudat CLA-acid linoleic conjugat, a mai incercat cineva? ati avut rezultate?

Daca nici unul din astea 2 ce altceva recomandati?

(Mentionez ca am avut probleme cu tiroida am facut tratament si acum e ok, lipo 6 nu m-a afectat in nici un fel)

#144
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
Care e mai tare/eficient dintre ReStyle-Scitec nutrition si PFX (Perfect Fatloss)-Scitec nutrition ?
A folosit cineva unu din aceste produse?
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate